'n Barstende Hoofdpijn AKKERTJES waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Dif nummer besfaaf uif 8 pagina's. BURGERLIJKE STAND 42e Jaargang VRIJDAG 10 JULI 1936 No. 28 ALGEMEEN WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND UITGAVE: N.V. ZEEUWSCHE UITG. MIJ. St. Jacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstr. C 34, Tel. 236, Middelburg 25 AGENTSCHAPPEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur mderwijs akte A: Mej >m \V, bevorderd tot arls: ter. AKKER.CACHETS eeuw se A JJieuwsblaa VOOR BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VLISSINGEN. Vorige week Woensdag was het 25 jaar geleden, dat de Heer H. G. van Grol, ge- meente-archivares werd. Het voltallige col lege van B. en W. bood hem een bloemen mand aan, terwijl de burgemeester hem de groote zilveren legmedaille schonk. Geslaagd voor het diploma Engelsche Handelscorrespondentie: de Heer R. A. Vis- •er; voor het eindexamen Rijks H.B.S. Afd. A: Leny Lagaay, Suze Biesma, Freddy van der Vies, Hanny van der Maden, Wim Sneij- ders de Vogel, Pieter Theune, Antien Sloo- ves, Riet Crucq, Henk Stolp en Willy Gijzels. In de vergadering van de Ver. voor luchtbescherming werd besloten hel leden tal op te voeren tot 490. Zij zal een biblio theekje stichten. De burgemeester van Sou burg verliet het bestuur in verband met de oprichting eener zustervereeniging in diens gemeente. Door vertrek van LI. t. z. Ie kl. G Mante, is in den Raad van advies geko zen de Heer J. A. de Veer. In den herfst zullen filmavonden of een tentoonstelling georganiseerd worden. Op 16 en 17 Juli zullen, in samenwer king met de marine, groote militaire oefe ningen op Walcheren worden gehouden. Geslaagd voor derde stuurman de Heer G. H. J. P. Dewulf; certificaat radio telegra fist 2e kl: L. van Beusekom. Zondag werd in de Ev. Luth. Kerk te Bergen op Zoom Ds. J. N. Bieger, vroeger alhier, bevestigd als predikant dier gemeen te door Ds. J. C. F. Noltelnet Maleachi 2:7. Ds Bieger deed 's middags intrede met 1 Cor 1:23. In den nacht van Zaterdag op Zondag weigerde een Café-bezoeker zijn vertering te betalen. De Caféhouder en zijn echlgenoo- te gingen hem te lijf. De man bekwam daar bij een gapende hoofdwond een scheur in de kin en klaagde over pijn in verschillende lichaamsdeelen. In het ziekenhuis zijn de wonden gehecht. De Caféhouder werd in arrest genomen, zijn vrouw werd voorloopig op vrije voeten gesteld. Op het V.C.V. terrein gaven de Djigui- ten Kozakken een ruiterfeest, in het Pavil joen Wandelpier werd een Parijsch Avond feest gegeven, in het clublokaal der V. C. de Zeeuwen werd Zaterdag een feestavond gegeven door Zeeuwen-donateurs naar aan leiding van de promotie der Zeeuwen naar j de 2e klasse. In het gymnastieklokaal der scholen in de Bouwen Ewoutstraat werd Zaterdag een demonstratie gegeven inzake de luchtbescher ming, door den Heer W Agtcrberg, comman dant der vrijwillige brandweer. Zondag is in de Buitenhaven het En- gelsche stoomschip „Vienna" aangekomen met 278 touristen, verder het Duitsche stoom schip „Watussi", hetwelk 61 passagiers en post inscheepte en naar Oost Afrika vertrok. Ook kwamen met de mailboot 200 Belgen mede. Een automobilist deed aangifte, dat kwajongens met steen en naar de auto wier pen, een der ruiten werd beschadigd. Binnen afzienbaren tijd zal een aan vang worden gemaakt met het leggen van waterleiding buizen van 's Heer Arendsker- ke af naar hier. In Souburg zal een water toren gebouwd worden. MIDDELBURG. Op 70 jarigen leeftijd is overleden de gepensioneerde kantonrechter Mr. M. P. Sip- kes. In de civiele zitting van het kantonge recht is de overledene Maandagmorgen plech tig herdacht Geslaagd aan de Chr. Kweekschool de Heeren C. J. van Dijk, Baarland, J. Sanderfce alhier evenals de Heer K. van Sparrentak, verder de Heeren J. C. de Vos, Ooltgens- plaat en P. M. van Waarde en de dames J. C. Abrahamse, St. Laurens; P. van Fraas- sen, Serooskerke, A. J. Polderdijk, Souburg; E. P. van Sluijs, alhier en D. C. Sturm, Vlis singen. Geslaagd voor akte voorbereidend on derwijs akte A: Mej. E. E. M. Minderhout; de Heer H. M. Schlü- Op het Koorkerkhof was men bezig 2 kranen en op den wal een bovengrondsche brandkraan te plaatsen. Dit in het h lang van den toren, Kerkgebouwen en Ahtij-gebouwen. Op verzoek der politie van Rotterdam is alhier aangehouden de minderjarige A. v. d. W. Hij is teruggezonden en ter beschik king van de kinderpolitie gesteld, die hem weer onder de ouderlijke macht zal terug brengen. Op den hoek van de Pottenmarkl had een aanrijding plaats tusschen een auto en een 12 jarigen wielrijder, die zonder oplet ten de straat overstak. Hij kwam te vallen en verwondde zich. Een agent van politie verbond hem op de wachtpost aan de Markt. De jongen was uit Grijpskerke afkomstig. Met 1 Augustus wordt verplaatst van het post- telegraaf- en telefoonkantoor te Goes naar hier, de adj. commies bij den p. t. en t. dienst W. D. Jumelet. Beëedigd als ambtenaar van den burge lijken stand in den gemeente Vogelwaarde; de Heeren W. H. F. J. v. Son. W. P. Staal en J P. E. Serrarens zulks in de burgelijke zitting der rechtbank alhier. De Ned. Oudh. Bond hield alhier zijn jaarvergadering. Hij werd op het Stadhuis door den Burgemeester ontvangen. Nadat ververschingen waren aangeboden, heeft de gemeente-archivaris, Dr. W. S. Unger, en kele bijzonderheden medegedeeld. De verga dering had plaats in de „Vergenoeging". De rekening wees een nadeelig slot van f 255. Er zijn 415 leden. Als sprekers traden op: Ir. Gratama van Amsterdam, en Ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk. Vrijdag werden aller lei gebouwen bezichtigd. Na de lunch reed men met bussen naar Veere, Domburg en Vlissingen. Zaterdag werd Zeeuwsch Vlaan deren bezocht. AAGTEKERKE De afd. van den Ned. Chr. Landarb. hond vergaderde om de gehouden conferen tie te bespreken. De Heer Vingerling bracht uitvoerig verslag uit. De arbeiders zijn we der teleurgesteld. Men besloot dit jaar erin te berusten, men is hier slecht georganiseerd. In de Geref. gemeenten dezer beide plaatsen heeft men dezelfde dubbeltallen voor predikant, n.l. J. van den Berg en A. Stuijvenberg, candidaten te Rotterdam. De Heer P. de Vos slaagde voor eert. radio telegrafist 2e kl. ARNE MUIDEN. Inl de vergadering van het bestuur der afd. Arnemuiden van het Ned. Bijbelgenoot schap werd o.rn. besloten aan kerken en phi- lantropische inrichtingen, die lid of begun stiger zijn, een korting van 25 pet. toe te staan bij den aanschaf van bijbels. Bijbels liggen ter inzage in Arnemuiden bij de Heer J. J. C. de Graaff, en in Veere bij Mr. A Baron van Tuijl van Serooskerke. De afd. van Vrederust hield haar jaar vergadering. Aan contributie is aan de stich ting afgedragen ^39.—De kas sluit met een klein batig saldo. Alle cursisten van den tweeden cursus E. H. B. O. behaalden het diploma der Ver- eeniging „Het Oranje Kruis". Van beide cur sussen bedraagt het aantal geslaagden 23. ST. LAURENS Alhier had de herdenking plaats van het 25 jarig bestaan van de School met den Bijbel. De kinderen werden getrakteerd en kregen kinderspelen. In de Geref. Kerk had een samenkomst plaats, welke geopend werd door Ds. A. Koning en die sprak over „het recht der kinderen Ook het Hoofd der School sprak en wel over den Schooltijd, de secretaris, de lieer D. Willemse gaf een overzicht der historie. Daar het Hoofd der School, de Heer G. F. Weeda, juist 121/2 die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te j komen bij Hoofdpijn. Kiespijn, i •ijn, Spierpijn of gevalle kc Das Ze nuwpijn, Spierpijn of gevatte 'koul Nederlandsen Smaakloos ouwel-omhulsel om> I* Product 'I poeder. Ge proefl daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 eb Volgens recept van Apotheker Dumont jaar aan de School werkzaam was, werd hem een woord van dank gebracht en een Vulpenhouder als aandenken geboden. Het oud-hoofd, der school, de Heer J. Weeda sprak over zijn tijd, verder werden verschil lende gelukwenschen uitgebracht. Het Meis jeskoor verleende zijn medewerking. Bij M. de V. verdacht van smokkelen van Sigarettenpapier, is huiszoeking gehou den met het resultaat, dat in den tuin 2 doo- zen met ruim 3000 boekjes papier in be slag werden genomen. SOUBURG. Vrijdagavond werd alhier aangehou den zekere F. P. W. en J. de G. die 24 stuk jes natuurboter vervoerden, niet voorzien van de rijksmerken. De V., die vorige week een jongen een slag op het gezicht gaf, meldt, dat er reden toe was, om hem een duw, geen slag, te ge ven. Hij liep n.l. met een stok voor de mo torfiets t8 zwaaien, keerde zich om en bleef voor den motor staan, waarom de V., hem op zij moest duwen. VEERE Van 14-18 Juli zullen alhier marine- vliegtuigoefeningen worden gehouden. Offi cieren en onderofficieren zullen worden in gekwartierd. VROUWEPOLDER Alhier vergaderde de vereeniging van Oud-leerlingen van Land- on Tuinbouwcur- sussen „Samenwerking". De Heer J. Fran cois gaf een inleiding over: „Het onderzoek naar het vetgehalte in de melk". WESTKAPELLE Zaterdagavond werd een partij sigaret tenpapier, niet van banderollen voorzien, in beslag genomen. De Chr. Zangvereeniging „Looft den Heere" maakte j.l. Zaterdag haar jaarlijk- scbe uitstapje, nu naar Nijmegen en omstre ken. De directeur de heer M. P. Ventevo- gel maakte de tocht mede. ZOUTELANDE De landbouwer J. Adriaanse, had het ongeluk bij het verrichten van werkzaamhe den in de schuur van een hoogte van 4 Meter op den dorschvloer te vallen. Een knecht vond hem bewusteloos. VLISSINGEN, van 2—9 Juli 1936. Ondertrouwd: A. C. Maas, 25 j. en W. K. Step, 23 j. A. C. M. Rovers, 28 j. en J. A. J. Bukkens, 30 j. J. B. Schiffer, 28 j. en T M. Hamel, 21 j. J. N. Minnaard, 26 j. en J. Antonisen, 33 j. C. J. Heijboer, 22 j. en M. van Belzen, 20 j. L. B. van Hijfte, 22 j. en H. H. H. Meijer, 23 j. GetrouwdE. C. Boogerd, 29 j. en M. van der Eijk, 20 j. G. Sturm, 25 j. en G. Schroevers, 21 j. W. Muller, 20 j. en C. P. Kuzee, 17 j. P. J. Vaes, 27 j. en L. M. Jansen, 22 j. F. Delvoije, 31 j. en P, S Stroosnijder, 25 j. J. Koolwijk, 22 j. en G. M. Deschepper, 28 j. J. J. de Veij, 25 j. en E. Dingemanse, 21 j. Bevallen: M. Kollaart, geb. Fritz, d. J. Burgers geb. Klaassen, d. W. de Boo van Uijen, geb. Looisen, z. T. S. Bur gers, geb. Poppe, z. M. A. Scheffers, geb. van Zweden, d. M. R. C. Hoogesteger, geb Mercy, d. Overleden: C. Kokelaar, 65 j., gesch. van M. J. Slagboom -— P. H. Lammers Lisnet, 39 j vrouw van B. H. de Willigen M. Kieboom, 82 j wedn. van J. Dirkse S. Dierings, 86 jwed. van J. Visser G. J. Bijlaard, 76 j j man van S. A. F. W. Frens- dorff. (V. C.) MIDDELBURG van 4—10 Juli 1936. Ondertrouwd: F. Dirkse 27 j. en J. Flipse 23 j. J. Huijbregtse 27 j. en C. van Leer- zem, 22 j. Getrouwd: L Wouters 28 j. en M. Crucq 23 j. G. J. de Lint 28 j. en G. A. de Veert 24 j. A. M. W. v. d. Peijl 29 j. en A. M, Fastenau 28 j. P. Bliek 27 j. en E. Basti- aanse 27 j. Bevallen: M. C. de Keijzer geh. Vermeu len z. J. M. van Iren geb. Buijs z. J, de Werk geb. Hoefkens d. Overleden: P. Krijger, 56 j. geh. met A. de Jonge E. Bosman 70 j. geh. met J. van Goozen M. P. Sipkes 70 j. geh. met E. C. Jansen C. Janse 1 jaar, z. (M. C.) SOUBURG, van 1—8 Juli 1936. Geboren: Pieter, z. v. J. Arendse en M. Huson Hendrika Johanna, d. v. W. N, Bouwman en J. Claeijs. Ondertrouwd: A. van der Struik, 28 j. en J C. Dorlcijn, 23 j. Getrouwd: A Arendse, 24 j. en L. M. Hu son, 23 j. Loop der bevolking over Juni 1936. Ingekomen: J. Karelse geb. Barentsen van Middelburg naar Middelburgschestr. 106 N Schot van Vlissingen naar Aldegondestr. 16 G J. de Graag van Veere naar Oranje plein 10 J. Kaljouw van Grijpskerke naar Oranjeplein 10 M. A. Filius van Wissen- kerke naar Nw. Vliss.weg 379 S. M. de Nooijer geb. Poerstamper van Middelburg naar Middelburgschestr. 115 M. Janse van Ned. Indië naar De Deckerestr. 8a K Lammers geb. Sanders van Anna Pauwlo- na naar Nw. Vliss.weg 172 M. E. M. de Nooijer van N en St- Joosland naar Groote Abeele 34 J. ten Heggeler van Heinkens- zand naar Ritthemschestr. 91 M. J. de Voogd van Terneuzen naar Oranjeplein 20 A M. van de Plasse van Kortgenenaar Alde gondestr. 20 A. M. van Schaik van 's Heer Arendskerke naar Aldegondestr. 20 J. de Visser van Vlissingen naar Abeelscheweg 24 J Flink van Vlissingen naar van Teijlin- genstr. 20 C. Karelse van Ritthem naar Middelburgschestr. 106 O Lammers van Vlissingen naar Vliss str. 172 J. Joziasse van Sas van Gent naar Spoorstraat 24 W. Louws van Oostkapelle naar Vliss.str. 152 P. Provoost van Vlissingen naar Vliss. straat 152 AG. Gillissen geh. Schuijt van Middelburg naar Middelburgschestr. 49 G Hijman van West Indië naar Vrijburgstr. 21 P Hartog van Diemen naar Middelburg schestr. 31 C. W. Schout van Bussum naar Vrijburgstraat 6 TC. Schot van Middel burg naar Aldegondestr. 16 N. J. P. Schot van Middelburg naar Aldegondestr. 16. Vertrokken: C. C. Goedhart van Oranje plein 15 naar Middelburg Jan Vreeke van Paspoortstraat 19 naar Raamsdonkveer C. A. Edelman van Nieuwstraat 63 naar Vliss. P M. van de Woestijne van Nieuwstr. 12 naar Vlissingen J. W. Diermanse van Burchstr. 15 naar Vlissingen C. E. van Vliet van Vliss.str. 172 naar Ned. Indië Wed. C. A. Kramer geb. van der Weele van Paspoortstr. 34 naar Colijnsplaat G. J. van Ledjden van Dijkstr. 47 naar Den Helder G Vreeke van Koopmansvoetpad 2 naar Den Haag N. Cijsouw van Paspoortstr. 34 naar Rockanje P. B. van de Velde van Burchstr. 17 naar Domburg M. T. Melis van Ceresstr. 8 naar Domburg J. E. Imi i r van Nw. Vliss.weg 155 naar Eindhoven C. J. de Vos van van Turnhoutstr. 28 naar Enschede E. H. Spieker van Nw. Vliss. weg 361 naar Groningen.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1