KING LEVENSSTRIJD Die nare Hoofdpijn AKKERTJES PEPERMUNT FEUILLETON BURGERLIJKE STAND KING-pepermunt ontleent haar opwekkende en ver kwikkende eigenschappen aan't echte natuurproduct De heerlijke smaak en geur van KING-pepermunt en haar ongerepte zuiver heid zullen ook U In verrukking brengen. De natuur is niet te ver beteren. TONNEMA .QLSNÈEK behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKkERTJE" en ge rijt er van af. Géén last met Uw maagl Prettig innemen en onschadelijk AKKER-CACHETS verdrijven spoe dig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn, rheumalische pijnen, gevatte koude, Influenza, Griep, enz. MARKTBERICHTEN Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: Apotheken geopend te Vlieringen: Zondag is geopend ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 3 JULI 1936. No. 27. vonden heeft en hem verdacht voorkomt, daarmede te vergelijken. Vooral aan roode of roodachtige larfjes, die op aardappelplanten blijken voor te ko men, moet aandacht geschonken wor den, daar men deze thans eerder zal kun nen vinden dan de kevers. Daar deze larven in ongeveer 3 weken fvolgroeid zullen zijn en dan in den grond kruipen om tot een pop te worden, waaruit dan weer de kever te voorschijn zal komen, kan het na eenigen tijd voorkomen, dat men alleen de door die larven veroorzaakte beschadiging, rul. gaten in de aardappelbla deren waarneemt Vindt men in een aardap pelveld een plek, waar zulk een beschadi ging voorkomt, dan moet die eiken dag nauw keurig onderzocht worden, want dan kan door IOHQES OHNCT. 12. Het zal je vreemd schenen dat ik tot Je kwam, maar het is mjjn schuld niet... Ik heb vroeg mijne moeder verloren en was het bedorven kind van mijn vader. Ik heb eigenlijk mij zelve opgevoed, want mijne gou vernantes waren altoos bang voor me, om dat zij wisten hoe m^jn vader mij bedierf en alles deed wat ik wenschte. Het eenige voordeel dat ik van die vrjje opvoeding had, wa« mijn afkeer van liegen. Toen ik wist dat gij mij lief hadt, beter gezegd toen ik het voelde, zonder dat gij het u zelf durfde bekennen, heb ik oprecht met mijn vader gesproken en gezegd, dat ik je beminde. Hij heeft mij willen bedrie gen... hij heeft mij voorgelogen en daar mee, het vertrouwen dat ik in hem stelde gedood. Indien ik uwe liefde niet bezat was ik zonder steun op de wereld. Ik wil thans ook alles aan mijn vader zeggen vanavorid nog als ge vertrokken zijt. Hij ziet in ons huwelijk een mésalliance, ik daarentegen volstrekt niet, omdat ge in talent en ken nis ver boven mij staat, omdat ge een ge nie zijt. Als ge mij niet had bemind was ik dadelijk na uw afreizen in een klooster ge- e.aan. pi en daar, na een paar weken, op de plan ten de nieuwe uit den grond gekomen Co loradokevers verwachten, die daar weer spoedig eieren zullen leggen. Nogmaals zij er op gewezen, dat élke aan wezigheid van den Coloradokever of van de larven aan de politie gemeld moet worden want het vermeerderingsver mogen van het insect is zoo groot, dat ook van een of en kele kevers in korten tijd een zeer groote nakomelingschap is ontstaan, die dan mis schien niet meer uitgeroeid kan worden. Ie der werke dus mede. De leuze is: LET OP DEN COLORADOKEVER Concert te geven door de Harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooij, op Woensdag 8 Juli, in de tent Boulevard Evertsen. Aanvang 8 uur Programma 1. Unter dem doppelten Ad'ler, marsch F. Wagner 2. Le Trésor des Incas, Ouverture F. Hoffman 3. Au Golfe de Napels, Suite de Valse A. la Guardia arr. E. Larue 4. Frag. uit de opera La Favorite Donizetti arr. G. Gadenne Pauze 5. Contantia, Feestmarsch M. A. Verdaasdonck 6. Frag. uit de opera La Trouvère Verdi arr. Bouchel 7. Kriegsmarsch der Priester aus Athalia F. Mendelssohn Bartholdy 8. Wiener Extra Blatter, Potpourri H. Kliment 9. Unter dem Linden, marsch A. Crosse Het Esperanto-Huis te Arnhém Het Esperanto-Huis te Arnhem onder lei ding van het Internationaal Esperanto-Insti- tuut te 's Gravenhage, zal ook dit jaar weer een centrum zijn van internationaal leven. Behalve den cursus speciaal voor P.T.T. personeel zullen cursussen plaats hebben ter opleiding voor Esperanto-onderwijzers en over de literatuur van Esperanto. Ook is er een rondreis door Nederland georgani seerd voor de Esperantisten uit binnen en buitenland. De cursussen worden geleid door den heer Andreo Cseh, terwijl Mr. S. Pragano uit Bukarest de Esperanto-literatuur zal be handelen. Reeds meldden zich bezoekers aan uit Ne derland, Frankrijk, Duitschland, Engeland, Zwitserland, Tsjecho-Slovakije, Denemarken, Noorwegen en Polen. Inlichtingen: Directie Esperanto-Huis, Arn hem, Telefoon 26060 SOUBURG, van 24-30 Juni 1936. Geboren: Geertruida, d. v. A. Arendse en F. S. Koch. Vertrek Raoul, wordt beroemd en als ge terug komt zult ge mij dezelfde vinden, als op dit oogenblik. Zij omarmden elkan der... Op den avond van dien dag wierp Raoul Grandeau zich achter in een coupé van den trein, die vertrok van het station de Lyon; toen het fluitje het sein van stoo- men gaf, slaakte hij een dankbare zucht van verlichting, want, tot het laatste oogen blik toe, was hij bevreesd geweest den graaf te zien komen en dat denkbeeld be angstigde hem. Thans ging hij moedig en overgelukkig de onbekende toekomst in het verre land tegemoet. Hij zag naar den sterrenhemel, die hem schooner voorkwam dan ooit en verlustigde zich In droomen zijner jeugd, die nog verre door de werkelijkheid waren overtroffen. Hij beklaagde zich de scheiding niet, want ai verwijderde hij zich hoe langer hoe meer van Marguérite, het was de weg dien hij betrad om haar te naderen, de mogelijke weg van roem en glorie. Zelfs al schreven zij, zooals was afge sproken, elkaar geen toeleven, geen nood, ze behoorden elkander. Zijn artistieke geest leefde op bij de gedachte aan de mooie reis, het prachtige Oosten en het wonderbare Zuiden, welks tinten hij zou meevoeren in gedachte, om de kleuren later te kunnen weergeven op het doek. HOOFDSTUK VL Het was einde Deoember. De kou was he- ffedtrtandsêh Smaakloos ouwef-omhulsel ott? Produet poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen.! Per 12 st. 52 et Zakdoosje 20 cgl Volgens recept van Apotheker Dumont Getrouwd: C. J. Mijnsbergen, 21 j. en F. M. van Schijndel, 21 j. OOSTKAPELLE, over Juni 1936. Geboren: Jan, z. v. M. de Rijke en E. Kod de Leintje, d. v. J. Riemens en J. M. Minderhoud Christina, d. v. C. Geldof en C. M. Wagenaar. Ondertrouwd: Pieter Provoost Fz., 25 j., jm. en Willemina Louws Jd. 24 j., jd. Getrouwd: Pieter Provoost Fz., 25 j., jd. en Willemina Louws, Jd. 24 j., jd. Adriana Goozen, 70 j., wed. van Jan Janse - Cornelia Bommeljé, 1 j., d. v. W. Bom- meljé en M. Wisse. AAGTEKERKE, over Juni 1936. Geboren: Jacob Vos, z. v. Johannes Vos en Pieternella Schout een levenloos aange geven kind van Cornelis Minderhoud en Su- zanna Kesteloo. Overleden: Cornelis Kerkhove, echtgen. v. Maria Jobse. Ingekomen: Pieternella Bakker van Mid delburg. KOUDEKERKE, over Juni 1936. Bevallen: A, Louwerse geb. Janisse, d. M. Dingemanse, geb. Ova, z. P. Labruijère geb Wagenaar, d. L. Wielemaker geb. Huijsman, d. J. Kodde geb. Huijsman, z. Ondertrouwd: C. Goedhart, jm. 25 j. en M. Dingemanse, jd. 25 j. Overleden: P. Izeboud, 72 j., wedn. van J. de Buck L. de Rijke, 62 j., man van F. W. Cevaal J. A. Hendrikse, 91 j., wed. van J. A. de Bakker en J. C. Krijger W van Sparrentak, 93 j., wedn. van C. P Meijers VEILING van 29 Juni 1936. Tuinboonen 5-6, Peulen 9-11, Spinazie 13-13, Postelein 3-2, Zuring 10, Wagenaarsboonen 28-36, Stoksnijboonen 22-28, Stamsnijboonen 20, Stokprincessenboonen 27-34, Doppers 6-7, Bloemen: Struikroos 1, Anjers 13, Dahlia 9, Losse Anjer 1-2, Witte Lelie 7-9, Lathirus 3 p. bos. Lelie 43 p. 10 st. Peën 6-7 i/i, Kroten 5-3, Uien 4-5, Selderie 17, Rabarber 3Vr 4i/>, Rammenas 12, Sjalotten 3-4, per bos. Savoye kool 4, Bloemkool 41/8-31/2, Andijvie 1-2, Kropsla Vj-IVs» Komkommers 3-5, p. st. KLEINE FRUITVEILING van 29 Juni 1936. Madam Moutot 14-22, Jecunda 17, Madam Lefehre 9, Roode bessen 13-23, Witte bessen 22-27, Frankenthalers 49, Gele Kruisbes 11, Frambozen 22-28, per pond. Perziken 4-16 per stuk. KLEINE FRUITVEILING van 30 Juni 1936. Jecunda 7-16, Madam Moutot 8-15, Madam Kooi 14, Madam Lefehre 5, Deutsch Evern, 12-17, Juliana 8, Rosevelt 7 per K.G. Laxton Noble extra 7, Zwartjes 25-28, per pond. Gele Kruisbes 7-12, Witte Kruisbes 4, To maten A, 10-16, Tomaten B, 9-10, Tomaten, C, 6-8, per K.G. Frankenthalers 46-53, Roode bes 10-22, Zwarte Bes 15, Witte bes 13-15, per K.G. Frambozen 16-30, per pond. Me loenen 15, Perziken 2-5, per stuk. AARDAPPELVEILING van 30 Juni 1936. Mitlothiams: Groote 89-90, Bonken 88-103, Drielingen 63-65, Kriel 26-31, alles per 25 KG. Zonder heffing. Aanvoer 58000 K.G. KLEINE FRUITVEILING van 1 Juli 1936. Madam Moutot 8-15, Madam Lefehre 4-6, Je- cunda 10-15, Tomaten 13, Roode bessen 8- 16, Witte Bessen 12-13, Witte Kruisbes 9, per K.G. Frambozen 11-18, per pond. Net Meloenen 21-38, Perziken 3-4, per stuk. JULI ZON Op Onder Zaterdag 4 Zondag 5 Maandag 6 Dinsdag 7 Woensdag 8 Donderdag 9 Vrijdag 10 juli 9.22 9.22 9.21 9.21 9.20 9.19 9.18 Zaterdag 4 Juli v.m. 1.53 n.m. 2.10 Zondag 5 tf ff 2.36 pf 2.52 Maandag 6 ff 3.19 ff 3.33 Dinsdag 7 fi ft 3.56 pf 4.08 Woensdag 8 t# 4.35 ff 4.47 Donderdag 9 ft t> 5.18 ff 5.33 Vrijdag 10 tt it 6— 6.18 Zaterdag 4 juli te 9.52 uur Zondag 5 tt te 9.52 M Maandag 6 H te 9.51 Dinsdag 7 ff te 9.51 M Woensd. 8 ff te 9.50 H Donderd. 9 ft te 9.49 M Vrijdag 10 tt te 9.48 ff ENGERING, Nieuwstraat p vig, de sneeuw viel sinds uren en het was twee uur op den middag toen de graaf de Villaray uit zijn rijtuig stapte om te voet langzaam, in zijn pels gewikkeld, door de sneeuw te gaan, het hoofd gebogen als on der het juk van droeve zorgen of een moeilijk op te lossen vraagstuk. De mooie, jong uitziende kolonel was in de laatste ■maanden kennelijk veranderd; zijn fiere houding was gebogen en zijn baar ver grijsd. Diepe rimpels groefden rijn voor hoofd en de wereld kende hem niet anders meer, dan somber en eenzelvig. Men schreef het verdriet van den graaf toe aan de ziekte zijner dochter, die zich nergens meer vertoonde en voor wie men vreesde dat de kwaal, die haar moeder jong had doen sterven, ook haar had aangetast Het was waar, dat de gezondheid van Marguérite den graaf zeer verontrustte, maar meer nog trok hij zich de veranderde hou ding aan van rijn kind tegenover hem. Vroeger was rij de vriendelijkheid en ver trouwelijkheid zelve voor haar vader en thans werd rij dagelijks meer teruggetrok ken en siprak niet meer dan hoog noodig was. Daar was eene verwijdering ontstaan tus- schen vader en dochter en waardoor? Eens vroeg hij droevig aan Marguérite: Wat heb ik misdaan mijn kind. Zij gaf een ontwijkend antwoord en de arme man zuchtte en was nog meer ont moedigd. Meermalen had de illustratie zeer interessante schetsen van Grandeau open baar gemaakt over Indië en het Engelsche leger. De dagbladen hadden den jongen kunstenaar zeer geprezen. In de hoop van Marguérite weer aan het spreken te krij gen, zinspeelde de graaf eens schertsend op de romaneske geschiedenis van vroeger. Eerst zweeg ze, maar toen haar vader voort ging haar te plagen, antwoordde ze kortaf: dat ze nimmer over die zaak wilde spreken. De graaf meende daaruit te kunnen op maken dat zijne dochter het gebeurde uit haar geheugen wilde verdrijven en was daar zeer blij over. Haar gezondheid was den graaf een raad sel. De bekwame huisarts was een vriend van de familie. Hij had Marguérite's moe der behandeld en met groote kennis had hij het kostbaar leven trachten te verlengen. Hij Ihield van het mooie lieve kind, dat onder zijne oogen was opgegroeid. Hij kende haar gestel volkomen en had haar nooit zwak verklaard. Ook thans scheen Dokter B..v in het minst geen bezwaar te hebben, aangezien hij slechts van tijd tot tijd Marguérite be zocht en rijn eenig voorschrift bleef: aan doeningen vermeden, hetgeen hij den graaf op het hart drukte. Marguérite had steeds geweigerd een vreemde te raadplegen en wilde zelfs Dr. B... ook niet meer zien. Na de terugkomst van een verblijf aan zee op een klein plaats je aan de Engelsche kust, in gezelschap van imrs. Poker, was zij niet meer te bewegen haar kamer te verlaten; meest lag rij te bed en liet zich bedienen door haar oude gouvernante. Eene der vreemde verschijn selen was, dat rij geen enkel dienstmeisje wilde zien, zelfs niet op haar kamer dulden. (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 7