waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Langs Zeeuwsche stroomen. Een ongekend genot. I 42e Jaargang VRIJDAG 12 JUNI 1936 No. 24 ALGEMEEN WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdaq 3 uur Dit nummer besfaat uif 8 pagina's. Loodsen- en Garage bouw iZesuwseA Tïieuwsblad VOO/? UiTGAVEN.V. ZEtUWSCHE UITG. JMIJ. BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: St. lacobstr. 31, Tel. 370, Noordstr. 44, Tel. 130 Vlissingen, Noordstr. C 34, Tel. 236, Middelburg 25 AGENTSCHAPPEN Onder de goede leiding van Gedeputeerde Staten van Zeeland, hebben wij Dinsdag j.l. een ongekend mooie bootreis langs de Zeeuw sehe stroomen gemaakt. Deze reis was speciaal georganiseerd voor genoodigden ten einde meerdere bekendheid te geven aan deze speciale vacantie boot reisjes welke dit jaar voor de derde keer eiken Maandag en Wloensdag vanaf 15 Juli a.s. voor een civielen prijs worden gehouden. In Vlissingen stapten we aan boord van de Salon-motorboot Prins Willem I, een bui tengewoon mooi vaartuig dat voor deze uit stapjes zich ideaal leent. De Directeur der Prov. Stoombootdienst, de heer G. J. de Jonge verwelkomde de passagiers waarop even later de motoren werden aangezet, een trilling door het ranke schip deden gaan en van wal werd gestoken. Door het aan heide zijden zoo prachtig begroeide Kanaal door Walcheren, een stuk kunstwerk van den Rijkswaterstaat waar nog dagelijks met bewondering en waardee ring over wordt gesproken bracht Prins Willem ons naar Middelburg. Hoewel de Middelburgsche brug de scheep vaart ditmaal snel deed passeeren, was thans voor de zooveelste keer het verkeer langs den weg het kind van de rekening, want on ze motorboot was reeds lang aan den wal gemeerd en had daar reeds de autoriteiten aan boord genomen, toen eindelijk tante Retje^ dicht was gedraaid en de meters lange fille !%n beide zijden in beweging kon ko men. Na de begroeting van onze nieuwe pas sagiers werd de reis door het kanaal voort gezet. Even voorbij de Arne, dachten we van een echte aanvaring getuige te zullen zijn, want voor ons uit voer de Kanonneerboot Thor, meer populair strijkijzer genaamd, die we zouden inhalen. Een stoot op de fluit was het sein van te willen passeeren, doch inplaats van naar links weg zwaaien manoeu vreerde dit schip, net als een echte tor, eerst naar rechts, terwijl de Prins Willem haar zoo goed als in het kielzog voer. Het ingrijpen van den dienstdoende offi cier deed haar echter nog bijtijds het ge vaar ontkomen en zoo ging gelukkig de aan varing niet door. Bij Veere verliep het schutten in de sluis tamelijk vlot en hij het verlaten van de sluiskom waren we nog juist getuige hoe een drietal Marine watervliegtuigen, die aan den rand van het kanaal voor de vroegere Fokker vliegtuigen fabriek waren neerge streken voor het vertrek in gereedheid werden gebracht Even later scheerden deze grijze vogels sierlijk over het Ooster Schelde waler ste gen op in esquadrille en waren spoedig uit het gezicht verdwenen. Intusschen genoten allen reeds weer van het prachtige panorama dat zich aan beide zijden van het schip liet bewonderen. Mild overgoten door de stralen van de heerlijke Junizon, en in de verfrisschende tempera tuur zooals die alleen op het Water moge lijk is genoten allen van deze heerlijke reis. Een reis van vrede en rust in de natuur, vol kleurschakeeringen en lijnen bij al wat Geen sprake van, indien Gij slechts Mi]nhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. zich aan het oog voordoet. Fraaie land- schapstafercelen, breed-e wateren waarin gril lig gevormde zandbanken en uitgestrekte zandplaten scherp afsteken tegen de kleur van het water. In het vaarwater zien we de beurtschippers en treil er-visschers op hun reis, in de Zand kreek bespieden we de vis- schers bij den arbeid, kortom de tocht al- f le*n door de Zeeuwsche binnenwateren Y7r/ werfct opbouwend naar lichaam en ziel. YWaS' tOok naar lichaam want is er reeds een M v> dankbaar gebruik gemaakt van de geserveer- Kde koffie, wanneer we om twaalf uur door den hofmeester ter tafel worden genoodigd ontdekken we met hoeveel eetlust ons dit deel van den reis ter tafel doet gaan en dankbaar wordt er dan ook door allen van de welvoorziene disch gebruik gemaakt. Aan tafel werden we namens Ged. Stalen verwelkomd door den Heer Mr. Stieger uit Goes, die inzonderheid de Belgische Burge meester en Schepenen van de badplaats Knocke begroette, en voorts o.m. moest pro testeeren tegen het advies gegeven door de Ver. Da Dagbladpers om aan deze uitnoodi- ging geen gevolg te seven op commerc.ieele gronden. Spr. protesteerde hiertegen omdat het or- ganiseeren van deze reisjes nooit was ge schiedt uit zakelijke motieven, doch bij Ged. Staten hadden altijd uitsluitend en alleen steeds idieele overwegingen voorgezeten om aan de behoefte voor het vreemdelingen verkeer in deze Provincie tegemoet te ko men en mede te werken door het zeldzaam schoone dat daarbij de Zeeuwsche wateren bieden meer bekend te maken. Het deed spr. daarom genoegen dat de Zeeuwsche pers besloten was om dat advies niet te volgen (Ook ons blad nam een dergelijk be sluit, van daar deze uitvoerige beschrijving van den tocht.) Nadat Burgemeester Desmit van Knocke voor de ontvangst en vriendelijke woorden had bqdankt en de volle medewerking van zijn Gemeentebestuur voor deze keurige at tractie, ook ten behoeve van de vacantie- gangers in zijn badplaats had toegezegd wa ren we inmiddels de haven inham van Zie- rikzee binnengevaren en genoten even later van een mooie wandeling door deze oude stad met zijn vele historische bezienswaar digheden. Daarin werd het gezelschap op uit stekende wijze bijgestaan door de actieve voorzitter en secretaris van de Ver. van Vrèemdel. verkeer. Om twee uur werd op nieuw afgevaren en genoten we spoedig weer van de schoone vergezichten die over de ruime wateren gezien zoowel het Noord Bevelandsche als Wester Schouwenscheland schap ons bood. Inzonderheid het natuur monument dat de duinen van Haamstede als schouwspel bood was indrukwekkend mooi. Langs de roompot werd naar de Wal- diersche kust gevaren waarvan het strand te Vrouwepolder met op den achtergrond de vilïe Morte Veere in nevtel gehuld een schil derij apart vormde. Zoo ging het langs de blonde duinen en de vorstelijke badplaats Domburg, waar de hooge hill ons aange wezen werd naar Westkapelle. Hier de on derbreking van de duinenrij voor de beroem de zware zeedijk, met op den achtergrond de kolos van. den vuurtoren wiens millioenen kaarsen sterke lichtbundel iederen avond den zeeman een veilig baken biedt. Rustig glijdt het schip met een 12 mijls vaart over de lichte deining verder langs de duinen- reeks, tot plotseling vanachter een duindal het vriendelijke kerkje van Zoutelande het oog verrast. Het strand schijnt uitverkocht, tientallen huizenreeksen lang zijn reeds druk bevolkt. De zilte zeelucht maakt hongerig en dorstig, doch daar heeft onze gastheer op gerekend en royaal wordt hetgeen men maar zou, wenschen of behoeft rondgedeeld. Langs Walchersch ruige duintoppen, de zoo vermaarde Wild West passeeren we Iioude- kerke, Dishoeck, Zwanenburg tot eindelijk vanachter de Nollendijk de badplaats Vlissin gen in geheel haar omvang zich aan ons vertoond. Dat begint met de gastvrije Bur gemeesterswoning het Wooldhuis, het we reldvermaarde Hotel Britannia, de overige hotels en pensions, het strand en badbe- drijf, de boulevards en last not least de nieuwe Pier, vanwaar de bezoekers ons har telijk toewuiven. Dan een sierlijke zwaai en we draaien de Vlissingsche builenha.en in. Daar wacht nog een nieuwe verrassing, want voor we landen gaan we eerst Pennlanden, d.w.z. de groote oceaanreus van de Duitsclie Bernstein lijn De Pennland ligt in ver band met de Antwerpsche staking in de rui- WERD BIJNA DOL VAN DE HOOFDPIJN. Nu- is hij een ander mensch. Na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, keerde de schrijver van onderstaande brief terug, lijdende aan voortdurende hoofd pijn en constipatie, terwijl hij bovendien veel te zwaar was geworden 102 K.G. Hij zegt, dat Kruschen hem geheel veran derd heeft. „Ik was te zwaar en mijn geheele gezond heid was ondermijnd. Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en had bovendien steeds last van constipatie en voelde mij. ellendig. Ik woog bijna 102 K.G. Ik begon tóen Kruschen Salts te ne men en reeds na 10, 12 dagen voelde ik mij een geheel ander mensch. De constipatie was verdwenen en ik voelde mij jonger en fitter, mijn hoofdpijnen hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 95Va K.G., terwijl ik gisteren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was gedaald tot 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan. nu ik er zooveel baat bij gevonden heb". Hoofdpijnen ontstaan bijna al'ijd doordat het bloed door in het lichaam opgehioopte afvalstoffen verontreinigd is. Uit deze af valstoffen ontstaat bovendien het gevaar lijke urinezuur, de oorzaak van de gevrees de rheumatische pijnen, zooals jicht en ischias. Zorg er voor, dat gij deze afvalstof fen kwijt raakt en zorg er tevens voor, dat zij zich niet meer kunnen ophoopen. Er be staat hiervoor geen beter middel dan de dagelijksche dosis Kruschen Salts. Niet al leen dat hij regelmatig gebruik in korten tijd de pijnen zullen verdwijnen, ook Uw ge heele gezondheidstoestand zal verbeteren: gij zult U energieker en krachtiger voelen. Een Kruschen kuur maakt U inderdaad ja ren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. me en diepe Vlissingsche haven rustig aan de kade 1200 ton stukgoed te lossen en heeft 200 passagiers aan land gezet. Dat is een evenement want zoo'n groot schip heeft de haven nog nimmer gehad. Deze 18000 tonner voor de wal is het beste bewijs tot welk een capaciteit de nieuwe Vlissingsche haven, voor welks tot standkoming de Re geering destijds millioenen heeft uitgegeven, in staat is. De komst van deze boot beschou wen de Vlissingers als een parel aan de eerlijk verdiende kroon van Burgemeester van Wóelderen en hem die hem destijds hebben geholpen. Het was een dagreis ge worden in de heerlijke natuur waarin we veel merkwaardigs mochten beleven en waar van volop genoten is. Moge het genomen ini tiatief van Gedeputeerde staten vergelding vinden in een ruim gebruik van deze zeld zame gelegenheid, een dagreis langs de Zeeuwsche stroomen, dan is onze dankbaar heid daarin, mede verdisconteerd. VLISSINGEN. In verband met de staking te Antwer pen heeft het Duilsche stoomschip „Gerold- stein", van de Bernstein-lijn, dat naar Ameri ka zou vertrekken via Antwerpen, in de ha ven alhier 61 passagiers aan boord geno men, die met bussen uit Antwerpen waren gekomen. Ook wordt er druk gebunkerd. De afd. Vlissingen V.R.W. gaf ter gele genheid van het 10 jarig bestaan van de Ver. Rijwielpad Walcheren met medewerking van „The Original Hungaria Trio" en de dames gymnastiek vereeniging „Lichaams ontwikkeling" een feestavond in Britannia. Directeur, 5 leeraren, de inspecteur vain tiet Belgisch Loodswezen en 38 leer lingen van de Zeevaartschool maakten een reis naar de zeevaartschool te Antwerpen. Vorige week Woensdagavond te on geveer 7 uur arriveerde alhier in de buiten haven het eerste schip in dit seizoen van den geregelden dienst Hamburg-Vlissingen- Southanipton-Z. Afrika, van de WoeriAann- Linie, het stoomschip „Ubena", komende van Hamburg. Na inscheping van 74 passagiers en post vertrok de „Ubena" om 9 uur via Southaniptol naar Zuid-Afrika. (Z.) Hekwerken en alle soorten IJzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Quafc kelaarstraat 54, Vlissingen. Zaterdag wist een deel der dames gymnastiek vereeniging „Lichaams ontwik keling", zonder leiding wegens ziekte van den leider, aan het tuingebeuren van het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond, een eersten prijs in het onderdeel vrije oefeningen en een derden in den driekamp vereenigings turnen te behalen. Kranig werk. In de „Oude Vriendschap" hield Don derdag het comité Walcheren van de Geiilra- le van Ver. van Personeel in 's Rijksdienst een openbare vergadering mét als sprekers de Heereni F. Perdok Hz en H. Steketée. Met ingang van 15 Juni is bevorderd tot hoofdinspecteur van politie, de inspec teur Q van Vugt. Aan gewetensgeld is ontvangen bij den Ontvanger der directe belastingen f 350 Verschillende schepen lagen voor an ker in afwachting van nadere instrudies in in verband met de staking te Antwerpen. In de bocht van den Boulevard Evert- sen naar de Kenau Hasselaarstraat bij het Wooldhuis had een ongeval plaats, dat ge lukkig goed afliep. De eigenaar van de auto trapte bij vergissing op het gaspedaal, waar door de wagen over den weg in de richting van de ca. 14 M. hooge en steile helling schoot. Het prikkeldraad ving den eerslen schok en de wagen kantelde, maar bleef han gen op de iets lager gelegen bosschage. MIDDELBURG. t—Benoemd met ingang van 6 Juni 1930 tot kantoorknecht bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst de bestellers bij dien dienst J. Geene en P. Geerse, beiden van het post- telegraaf- en telefoonkantoor te Mid delburg. (Z.) —Naar wij vernemen zal aan de algemeens vergadering der N.V. Houthandel v.b. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg worden voorgesteld van het gunstig saldo over 1935 ad f 9075.43, af te schrijven op de vaste goederen f 9000 en de rest naar nieuwe rekening ove~ te brengen. Het in de vorige buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders gereserveer de bedrag van f 146.183.71, ontstaan door afstempeling op de aandeelen is als stijle reserve intact gebleven. Bovendien zal in die balans voorkomen een reserve vopr diverse doeleinden ad f 108,456.04. Luchtbeschermingsdienst. In de boven zaal van de Vergenoeging had een vergade ring plaats, waar allen, die behooren tot takken van dienst of andere organisaties, die samenwerken bij den Luchtbeschermings dienst, bijeen waren gekomen om een en an der nader over dien dienst te bespreken. De contributie is van 25 ct tot f 2.50. Als er een voldoend aantal leden zijn toegetreden, zal een bestuur en een raad van advies wor den opgericht. Als eerste inleider sprak de heer H. Bier man, commandant der brandweer, over de taak van de brandweer in tijden van lucht aanvallen. Spr. pleitte voor decentralisatie in tijden van oorlog, anders is hij altijd voor centralisatie. Spr. noemde de plaatsen waar het materi aal zal worden gestationneerd. Spr. wees op het bestaan van vuurwerende verf en raadde aan zand op den vloer van zolders te gooien. Spr. moet eerlijk bekennen, dat er op 16 Mei fouten zijn gemaakt, maar dan moet men daarnaast ook wijzen op hetgeen goed is. Ook heeft de brandweer nog veel te weinig reservepersoneel, dat goed geoefend is Na den heer Bierman spraken achtereen volgens de heeren J. H. Voorthuizen, Mr. B. C. Roeters van Lennep; P. J. Jansen; J. F. Vermeulen; H. Gersons; J. Fontijne en J. C. Ludekuse. Allen behandelden een be paald onderdeel van de luchtbescherming. (Zie uw) VERGADERING KAMER VAN KOOPilAN DEL. Vrijdagavond vergaderd de Kanur van Koophandel voor de Zeeuwsche edamlcn. Op de agenda komt o.m. voor liet ver. nen van een bijdrage aan de Prov.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1