M Die rheumotische pijnen AKKERTJES waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 42e Jaargang VRIJDAG 29 MEI 1936 No. 22 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. LIED VAN DE WEEK Loodsen- en Garagebouw 'eeu/vseJi Tlieutvsblad Uitgave: N.V. ZëEUWSCH NIEUWSBLAD i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. 1NGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. In een perceel aan den Singel ontstond Vrijdagmorgen brand door het vlam vatten van een z.g. petroieum-vergasser. F.nkele passeerende voorbijgangers \vi ten dei brand te blusschen. Het bestuur van „Goed Wbrten" heeft bij het gemeentebestuur een aanvraag inge diend voor den bouw van 51 woningen achter de Sottegemstraat. De Heer L van Beusekom, slaagde voor radiotelegrafist 2e klasse, de Heer H. C. Daalhuizen voor het di Iqma Machine schrij ven. De burgemeester bepaalde, dal op Za terdag 30 Met het sluitingsuur der tapperijen is vastgesteld: op 's nachts 12.30, terwijl om 11.30 moet opgehouden zijn muziek te ma ken. Op Vrijdag 29 is ontheffing verleend van de verordening op de winkelsluiting en mogen deze tot 10 uur geopend blijven. VUURWERK Van den heer van Gasse, te Hulst Limo- nadefabriek is heden bij het Comité voor feestviering ter gelegenheid van de Opening van den Wandelpier alhier, bericht ont vangen dat door hem een sterk vuurwerk ter beschikking zal worden gesteld ier waar de van f 200—. Voorwaar een pracht cadeau. - Op 1 Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Heer H. G. van Grol, leeraar aan de HBS. en de H.S., benoemd werd tot archi varis. -"- Zaterdag behaalde de Heer A. Oosters zijn A. brevet zweefvliegen. Ook de heer R. van Tijen slaagde hiervoor. Zaterdagavond had in het K.L.M. res taurant een kleine plechtigheid plaats. De Wlalchersche Zweefvliegclub vond hier het nieuwe toestel der club, dat onthuld werd door Mej. N. v. d. Hoek. Het draagt den naam „Perebie" Daarna droeg de Heer Ka- kebeeke een. auto, het „Kacheltje" genaamd, over aan het bestuur, om de leden te ver vangen, die vroeger een vliegtuig, dat ergens op het veld geland was, naar de startplaats hadden terug te brengen. Zaterdagmiddag hebben de deelneitiers aan den groepsdag van de groep Neder landers van het Alg. Ned. Verbond een krans gelegd hij het standbeeld van De Ruij- ter. Het woord werd gevoerd door den groepsvoorzitter, de Heer Paltist en door den burgemeester. Zaterdag besloot in het Concertge bouw „Kunst nsar Kracht", met een bon ten avond haar winterprogram. De hloempjesdag „Draagt Elkanders Lasten" bracht op f 36315. MIDDELBURG. Da groep Nederland van het Algemeen «Nederlandsch Verbond hield Vrijdag en Zaterdag zijn groepsdag alhier. Na een huis- Jioudcl'jke verbad ring is de groep ontvangen op het Stadhuis door den burgemeester. Na bezichtiging van de oudheidskamer ging men naar de Abdijgebouwen om daarna den maaltijd te gebruiken. Hier voerden de Commissaris der Koningin, jhr. Mr. J. Wl Quarles van Ufford het woord. Des a- vonds hield de minister van binnenlandsche zaken, Minister de Wilde, een rede. Verder deed zich het Wlestkapelsche Dameskoor hooren. Daarna werd de belichting van het Stadhuis bewonderd. Zaterdag had een rijtoer door Wlalcheren plaats. Naar de „VI Crt." verneemt, zal de ter gelegenheid van den door de Z.L.M. te hou den Fok veedag voorgenomen etalage-wed- strijd, uitgaande van „Handelsbelang", we gens onvoldoende deelname niet door gaan. In het Schuttershof werd een uitvoering gegeven voor het t.b.c. fonds. „Draagt El kanders Lasten". Tijdens de pauze werden bloempjes verkocht, die ongeveer f 10. opbrachten. De Heer P. Meliefste, voorz. van den Chr. Besturenbond, sprak namens het C. N. V. en Notaris van der Harst heeft een Serrekussen, vervaardigd door de Lente bloemen, van welke deze samenkomst uit ging, op Amerikaansche wijze verkocht. Dit bracht op f 35 50. Mevrouw Bonthuis-Dhont ontving bloemen en andere bewijzen van waardeering. Bijdragen ingevolge de wegenbelasting verordening Zeeland aan den polder W'al- ch ren voor den weg Middelburg-Domburg f 686; aan de Vereeniging „Rijwielpad Wal cheren" voor de rijwielpaden der vereeniging f 171.50; aan de gemeente Biggekerke voor den weg Biggekerke-Koudekerke f 46; aan de gemeente Vlissingen voor den weg Kou- dekerke-Vlissingen f 280 en tramhalte Sou burg-Keersluis- ontworpen Rijksweg Vlis- singen-Nieuwland f 470; aan de gemeente Middelburg- voor den Blauwendijk en Poe- lendaalschen Snigel f 154. (Z.) EXAMEN VOOR HOOFDONDERWIJ ZER (ES). De minister van onderwijs brengt ter kennis van belanghebbenden, dat: lo. het schriftelijk gedeelte van het in 1936 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in arti kel 77b der Wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878, zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juli a.s.; 2o. de mondelinge examens zullen aan vangen op Maandag 20 Juli as.; 3o. de commissie, met het afnemen van dit examen belast, te Botterdam II voor de inspectie Goes en Middelburg zitting zal hou den; 4o. dat de voorzitter van deze commissie is te Rotterdam II: S. Brandsma, te Rot terdam. (V. C.) ACTIE VAN HET GEBOUWD IN DEN POL DER WLALCHEREN. De zes commissarissen van den Polder Wlalcheren, vertegenwoordigde den gebouw- den eigendom, nml. de heeren A. Jeronimus J. L. van der Harst, A. L. J. Goethals, G. J. Krijger, K. J. van Loo en J. Osté, hebben zich met een schrijven tot Ged. Staten van Zeeland gericht, waarin zij mededeelen, dat zij in de vergadering van den Polder op 25 April j.l hebben gemeend hun stem te moe ten onthouden aan het voorstel van het Dagelijksch bestuur om Ged. Staten te ver zoeken aan art. 122 van het hijzonder reg lement een 5de lid toe te voegen, hetwelk i—av \\WW x V die U hel leven vergallen, daarvoor helpen nu "AKKERTJES" zoo bui tengewoon. Niet alleen dat de pijnen verdwijnen, maar AKKER-CACHETS verdrijven bovendien uit 't lichaam de stoffen, die de pijnen veroor zaken: Neem daarom "AKKERTJES" Nedertandsch Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Grjep# rheumatiscne pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 si. 52 cl. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept von Apotheker Dumont AKKER.CACHETS RHEUMATIEK IN BEIDE KNIEEN. Verbazingwekkende beterschap. Deze dame was zoo gelukkig, dat Kru schen Salts h aar van de ondragelijke pijnen in heide knieën had verlost, dat zij ons schreef „Kruschen gewicht in goud waard". Lees haar brief: „Ik nam Kruschen Salts tegen rheumati- sche pijnen, en het heeft mij wonderbaarlijk geholpen. Mijn knieën waren zoo pijnlijk, dat ik niet meer kon knielen. Wlaar ik zelf al het huiswerk moet doen, zult u hegrij pen watdit voor mij beteekende. Twee maanden geleden begon ik Kruschen Salts te gebruiken; niets ter wereld zou er mij nu weer vanaf kunnen brengen. lederen dag voelde ik dat ik vooruitging. Ik zeg u: Kru schen Salts is zijn gewicht in goud waard. U kunt deze brief gerust publiceren". Mevr. G. M. Wl. Door een overmaat van urinezuur in het bloed ontstaan zwellingen in spieren en ge wrichten, die de rheumatische pijnen, jicht en ichias veroorzaken. Dit urinezuur ont staat door gisting van in het lichaam opge hoopte afvalstoffen. De zes zouten nu, waar uit KruschenSalts is samengesteld, sporen de afvoerorganen, dwz. ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waar door deze afvalstoffen langs de natuurlijke kanalen snel en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Het bloed wordt hier door gezuiverd, waardoor langzaam maar zeker de pijnen zullen afnemen om tenslot te geheel te verdwijnen. Tevens zal het fris- sche, zuivere bloed uw geheele gezondheids toestand verbeteren, klachten als indigestie en hoofdpijnen verdwijnen voorgoed, ge voelt u energieker en krachtiger, het is of de beste jaren uwer jeugd zijn teruggekeerd. Kruschen Salts is uitsluiten^ verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de huiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. tot resultaat zou hebben, dat de gebouwde eigendommen in het vervolg ook zouden moeten betalen aan de kosten, voortspruiten de uit de verbetering van wegen, voorzoover deze op het Prov. Wlegenplan voorkomen; dat zij tegen zoodanige wijziging zeer ernsti ge bezwaren hebben; dat in de eerste plaats de wegen des Polders van oudsher hebben gediend voor een aan- en afvoer van land bouwproducten; dat nu bij de verbetering van wegen, voorzoover die op het Prov. we genplan voorkomen, een bijdrage wordt ge vorderd van den onderhoudsplichtige, die historisch met het bedoelde onderhoud was belast, maar dat het absoluut niet aangaat, in strijd met de traditie de kosten daarvan voor de helft te trachten te laden op diege nen, welke tot nu toe daar niets mede uit staande hadden, terwijl voor die wegen on der anderen vorm, ook reeds wordt bijge dragen door de weggebruikers, zulks door middel van de Automobiel- en Rijwielbelas ting ten behoeve van het wegenfonds; dat het streven van het dagelijksch bestuur, ge steund door de vertegenwoordigers van den ongebouwden eigendom, dwars ingaat tegen het streven van de regeering tot verlaging van de zgn. vaste lasten op den gebouwden eigendom drukkende en ook weer op deze wijze het streven om te komen tot huur- verlaging wordt tegengewerkt dat adressan ten i priori toegeven dat het betrekkelijk minimale bedrag dat op de eigenaren van den gebouwden eigendom zou worden afge wenteld, geen aanleiding zou geven tot huur- verhooging, maar adressanten in deze gerin ge stijging van lasten een eersten aanval zien, uitgaande van het onderhoud des Pol ders op de eigenaren van het gebouwd za gen afgewenteld en dat zelfs in gezegde al- gemeene vergadering een stem in die rich ting is gehoord. Adressanten zijn van meening, dat hier ook weer een symptoom tot uiting komt van den strijd, welke het agrarisch deel van de bevolking tegen het niet-agrarisch deel meent te mo:ten voeren. Tenslotte meenen zij, dat, aangenomen dat Ged. Staten op het standpunt staan, dat het gewenscht is gezegde toevoeging aan het reglement goed te keuren, daaruit onmid dellijk voortvloeit, dat in dat geval het ge bouwd ook meerdere mede-zeggenschap in de zaken der Polders krijgt en een verhou- DE ALKMAARSCHE KAASMARKT Guus Betlem Jr. Met 124 tegen 23 stemmen werd aangenomen een voorstel tot op heffing van de Alkmaarsche kaas markt, afkomstig van den Bond van Coöp. Zuivelfabrieken, Noord-Hól land, en tot oprichting van een „kaas-beurs". Met het gemeentebe stuur van Alkmaar worden bespre kingen gevoerd, dienaangaande. Alweer een brokje poëzie, Dat spoedig gaat verdwijnen, Wlat fleurigheid, wat schoonheid die De mensch gaat ondermijnen... Een stukje oudheid uit een eeuw Die ons niét vóórt deed razen, Met veel fanfares en geschreeuw, En massa's holle phrasen. Een beetje schoonheid uit een tijd Dat zulks nog gewaardeerd werd, En daaraan aandacht werd gewijd, Traditie steeds ge-eerd werd. Een klein stukje geschiedenis, Uit lang vervlogen dagen, Dat binnenkort gedwongen is Te hooren tot... de sagen Er w5s ereis... zoo zal men dan Van onze kaasmarkt spreken, De kaasmarkt, die de glorie van Noord-Holland is gebleken. "W'aar landsman, zoowel vreemdeling Bewonderend naar staarden, En lüng in hun herinnering Een beeld, nog van bewaarden... Een „beurs" zal worden opgericht, De poëzie moet wijken, Tenslotte is de handel... plicht, En niet om... naar te kijken. Je krijgt het waarlijk niet cadeau, Vandaag dat handeldrijven, En kaas verkoopen, zus of zóó... Dat zal wel eender blijven. Zóó zegeviert in Nederland Het blijkt alweer, in dezen Het nuchter, zakelijk verstand En... 't zal wel noodig wezen. Doch Alkmaar's glorie gaat voorbij, Z'n markt wordt eens... vergeten, Dit kaasje zal straks volgens mij, Vrij... hard zijn, om te eten. (Nadruk verboden.) Hekwerken en alle soorten IJzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Quale- kelaarstraat 54, Vlissingen. ding als nu gebouwd—ongebouwd - 6:8 zeker zou moeten worden 8:16, terwijl het ook niet onbillijk zou zijn wanneer werd vastgelegd, dat tenminste één der raden uit de eigenaren van het gebouwd zou worden aangewezen, daar, zooals de toestand nu is, de 6 commissarissen van het gebouwd fei telijk niets hjehben dan een adviseerende stem en hun stein alleen dan eenigen in vloed op den gang van zaken kan doen gel den, wanneer de vertegenwoordigers van het ongebouwde wat zelden voorkomt niet éénstemmig zijn Om al deze redenen verzoeken adressan ten gezegde wijziging, subsidiair aanvulling niet goed te keuren. V. C. BESTRIJDING VAN GESLACHTSZIEKTEN Door allerlei omstandigheden heeft het werk der Feder. Commissie in Zeeland nog slechts weinig voortgang kunnen hebben. Den laatsten tijd echter kon hierin veran dering gebracht worden. Op verzoek van den inspecteur der volksgezondheid, dr. J. S. Bantjes, werd er weer vergaderd en de commissie weer voltallig gemaakt, zoodat deze nu de volgende samenstelling heeft ge kregen: dr. J. H. B. Puylaert, voorzitter; C. Dieleman, seer., Tholen; dr. P. v. Hecke, penningm.; dr. J. Ch. Cornelis; mr. R. M. v. Dusseldorp; dr. L. G. Gelderman. Adviseerende leden zijn; dr. J. G. Bantjes, inspecteur der Volksgezondheid; dr. N. A. Henrard; dr. A. Snethlage en dr. C. Ph. Schokking, 2e secr. der Ver. ter Bestrij ding der Gesl. ziekten. De plannen dezer commissi^ die reeds

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1