Wreef in één dag RHEUMATIEK weg KLOOSTERBALSEM waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Is wereldvrede mogelijk? met den Kloosterbalsem 42e Jaargang VRIJDAG 22 MEI 1936 No. 21 ALGEMEEN WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND Dif nummer besfaaf uit 8 pagina's. Had een pijn in z'n schouder om fiureiuursch van te worden AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE Geen goud zoo goed LIED VAN DE WEEK DE VOLKENBOND Loodsen- en Garagebouw eeuw se A Nieuwsblad VOOR Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Onder dit opschrift hoopt een lid onzer Redactie het zoo urgente probleem van Oor log en Vrede in een serie opstellen aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Hiervoor vragen wij de bijzondere belang stelling van al onze lezers en lezeressen. Uiteraard is het geenszins onze verwach ting hiermede een oplossing voor de prak tijk gereed te hebben, daarvoor is het pro bleem te veel omvattend en ingewikkeld en beschikt één mensch over een te beperkte visie, doch onze bedoeling is feiten, gege vens en meeningen bij elkaar geplaatst een ruimer blik over gevormde ideeën, nader in verband gesteld, aan belangstellenden voor te leggen. In deze artikelen zijn meerdere aanvullende gedachten opgenomen. Het eerste artikel vangt deze week aan en vindt men op pagina 1, tweede Blad. VLISSINGEN. Geslaagd voor het cand. examen aan den Handels Hoogeschool te Rot'erdam, de Heer C. N. J. de Graaff. De Officier van den Marine stoomvaart dienst le kl. P. N. Vreeken, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is geplaatst aan boord van Hr. Ms. Pantserboot „Friso" al hier. De Heer C. Mommaas herdacht den dag, waarop hij vóór 25 jaar in betrekking trad bij het meubel tapijtmagazijn ,,'t Woon huis'*. Een blijvende herinnering werd hem door den Heer Hiegenlich aangeboden. Schaakmeester J. Davidson uit Amster dam heeft een simultaan-séance gegeven in Hotel Coomans. Van de 15 partijen won de heer Davidson er 14, een partij werd remise. Geslaagd voor stuurman kleine stoom- en zeilvaart; de Heer B. Goedhart. Benoemd tot gecommitteerden bij de in 1936 te houden eindexamens aan de op leidingen voor stuurmansleerling en machi nistenleerling aan de van rijkswege gesub sidieerde Nijverheidsscholen: ir. Job Cra mer, J. Vader, beiden alhier, in de commis sie voor de Fransche Taal dr H. de Noo Bz. De Middenstandsvereeniging Gemeen schappelijk Belang" is teruggekomen op haar afwijzende houding inzake het feest op 30 Mei ter eere van de Opening van de Pier en zal volle medewerking verleenen. Ds. C. F. Nolte, Evang. Luth. predikant alhier is beroepen bij de Evang. Luth. Kerk te Delf. De luitenant ter zee le kl. G. Mante, toe gevoegd aan den ondercommandant der ma rine alhier, is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. Kruiser „De Ruijter" te Schiedam. De luitenant ter zee 2e kl. P. Schotel is over geplaatst van Willemsoord naar hier en ge plaatst aan boord van Hr. Ms. Mijnenïegger „Van MeerlanL" De officier van den marinestoomvaart dienst le kl. A. J. Romijn is overgeplaatst van Hr. Ms. Torpedoboot Z 7 te Nieuwediep aan boord van Hr. Ms. Mijnenïegger „Van Meerlant" alhier. De heeren P. Jensen, T. Visser en W. v. de Jagt, behaalden hun A-brevet zweefvliegen De laatste is slechts 15 jaar oud. MIDDELBURG. De bloempjesverkoop voor Volksonder wijs bracht op f 117.22. Door onbekende oorzaak geraakte Zon dag een hooiklamp van den melkveehouder Vader, aan den Veerschen weg in brand. Met twee slangen op de burgerijspuit is het vuur gebluscht. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de heer W. F. ten Bruggen Cate te Léiden. Als adj.-directeur van het postkantoor te Amsterdam is aangewezen de referenda ris der p. t. en t. Ch. van der Meer, thans alhier. Ned. Isr. Kerk. Er bestaan plannen tot opheffing van het ressort Zeeland der Ned. Isr. Kerk. Tot onderwijzer aan de Openb. ULO School voor meisjes is benoemd de Heer J. A. de Klerck, wachtgelder te Vlissingen. Voor de afd. Zeeland van de Ver. van Reserve-officieren en leden van het Comité Middelburg en omstreken van de Ver. voor Nat. Veiligheid sprak in „St. Joris" de lui tenant-generaal b.d. H. A. F. G. van Ermel Scherer over „Nederland's strategisch-poli- tieke positie in Europa. In de Noordstraat had een aanrijding plaats van een wandelende juffrouw door een taxi. Zij kwam te vallen en bezeerde haar been zoo ernstig, dat zij niet verder kon gaan. Aan het station is een jonge man, die met een celwagen daar gebracht werd, op den loop gegaan. Toen hij door drie rijks veldwachters gegrepen werd ontstond een worsteling. Hevig geboeid werd hij op trans port gesteld. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zee land heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de Heer H. L. Goudt, te Barendrecht en de Heer W. F. ten Bruggecate te Leiden. Alhier vergaderde vorige week de Zeeuwsch Hervormde Diaconessen-Inrichting De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van pirn, f 86.Na de pauze sprak dr. Norel, predikant-direc teur van het Hervormd Diaconessenhuis te Amsterdam over „Tot barmhartigheid ge roepen". Donderdag hield de Ver. voor Bitumi neuze "Wtegconstructies haar zomervergade ring in „St. Joris". Als spreker trad op dr. ir. F. J. Nellensteijn, directeur van het Rijkswegenlaboratorium in Den Haag met een inleiding over „De ontwikkeling en Ver volmaking van den Asfaltweg". Mooie lan taarnplaatjes verduidelijkten het gesproke ne. Het suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" hield in het Militair Tehuis de jaar vergadering. Ds. Reus herdacht den over leden penningmeester, de Heer L. Melse te Serooskerke en ook den Heer L. W. B. A. Mulder te Ovezande, die om gezondheids redenen ontslag als bestuurslid had geno men. In 1935 werd aan een 14 tal perso nen ondersteuning verleend met bedragen van f 150— f 200.—. De vereeniging telt 1527 leden, waaronder 32 diaconien en 2 burgelijke armbesturen. In de vacature Mel se werd gekozen de Heer J. A. Dominicus te Wemeldinge. De commissie tot nazien der boeken zal uit 3 leden bestaan, waarvan elk jaar een lid aftreedt. Ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvangen bij den inspecteur der direcle belastingen alhier, als gewetensgeld, de som van f 100—. Aan het jaarverslag over 1935 van het Archief der gemeente is het navolgende ont leend: De aanwinsten waren weinig talrijk. Het werd bezocht door 19 personen, aan 37 personen werden schriftelijke inlichtingen verwacht. Het aantal der betalende bezoe kers bedroeg 1732. het hoogst aantal op een dag was slechts 122 De archivaris heeft een nieuw tarief ontworpen voor bezoek. „En zoo in eens! Ik kon niet meer heen of weer. Ik houd niet van tabletjes en liet mijn vrouw mij wrijven met Kloosterbalsem. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele omgeving, deed me zeer. Zij wreef mij zachtjes om te beginnennaderhand wat harder en het was of er een wonder gebeurde. Onder 't wrijven verminderde de pijn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd Fr. D. te O. Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel by Rbeumatiek, spit en pynlijke spieren Schroefdoos 85 et Potten 62^ ct en f 1.04 Benoemd in de commissie tot afnemen der examens in de Hoogduitsche taal en Zweedsche taal en letterkunde, als/ lid de Heer A. Petermeijer, ter verkrijging van de akte art. 77b wet op het lager onderwijs te Rotterdam: tot lid en ondervoorzitter K. Dekker, tot leden: C. Bakker, E. Mos tot plaatsvervangend lid dr. K. Huizinga en J. van Swigchem, allen alhier. De afd. Middelburg van „Pro Rege" vergaderde vorige week in het Chr. Tehuis voor Militairen met jongelui van de S.D.O.A. Militairen uit Vlissingen. Burger „Pro Rege" telt 147 leden, Militair „Pro Rege" 30 leden. Voordrachten en liederen gaven afwisseling. In de maanden Juli en Augustus, zal tij dens de stadhuis belichting het Mid- delburgsch Muziekcorps op de Markt een uur musiceeren. De ontvanger der registratie en domei nen J. C. de Meijer is verplaatst van hier naar Delft. AAGTEKERKE Met ingang van Maandag a.s. geplaatst tot Volontair ter gem. secretarie alhier dein Heer J. Bakker te Vlissingen, thans als zoo danig werkzaam te Westkapelle. ARNE MUIDEN. Enkele tuindorpers kregen ruzie over het sluiten van een toegangspoort bij hun erf. Zij werden handgemeen. Een vader wil de zijn zoon, die met den buurman vocht, scheiden van dezen, maar de vrouw van den buurman gaf hein met een hamer een slag op het voorhoofd. Hij stelde zich onde.r geneeskundige behandeling. De po litie kwam er natuurlijk aan te pas. BIGGEKERKE De provincie heeft het huis met schuurtje aan den straatweg naar Koude- kerke bij den overweg van den Stoomtram Walcheren aangekocht, met het doel dit te sloopen. Een zeer toe te juichen maatregel. IC O U D E K E R K E De opgerichte luchtbeschermingsveree niging kwam in twee afdeelingen in vergade ring bijeen, op het dorp en op 't Zand. Beide ereenigingen werden in totaal door 260 personen bezocht Gesproken werd door den burgemeester en door het tijdelijk hoofd Man den dienst, den Heer H. van der Schuur. Het ledental bedraagt reeds 850. Tot bestuur werd gekozen: J. L. Dregmans ir. H. Mol, C. Schouwenaar, J. Christiaanse, P. Flipse, dr. J. C. B. Simons, luitenant W. K. de Feijter, G. J. van Hoeve en J. Verhage. N. EN ST. JOOSLAND. Vrijdag hield de afd. van den Chr. Landarb. Bond haar jaarvergadering in de Guus Betlem Jr. O, zeker ja, het is een feit, We missen veel vertrouwen, En het is lang geen kleinigheid, W!eer alles op te bouwen. De Volkenbond heeft niét voldaan, Aan 't geen wij allen dachten, Het is een beetje scheef gegaan Met dat, wat we verwachtten. Ze is niet hecht meer en niet sterk, En ondanks al haar streven Is nog een massa moeilijk werk Onopgelost gebleven... Men is niét weinig in de war, Zoekt alles thans te rekken... De Italiaansche Zegekar Is moeilijk om te trekken. Het Duitsch probleem ligt ook nogsteedf Op oplossing te wachten, Wlij twijfelen bij voorbaat reeds, En... smalen en verachten. Maar tóch... hoé of ook is gefaald, Aan allerhande kanten, Te veel gepraat... te lang gedraald (Lees maar 'ns in de kranten.) Toch doen wij veel, veel erger nog Door zóó erop te vitten, Het mócht dan al niet goed gaan... doch WIJ moesten er eens zitten. Wlant was de Volkenbond er niet, Denk daaraan ook eens even, Dan was véél erger nog geschied, De ramp ten top gedreven. Het is gemakkelijk, goedkoop, Om vlug te critiseeren, Dat is zoo meestentijds de loop Voor... die niet veel presteeren. De oorlog is er ééuwen al, De Volkenbond slechts... jüren, Denkt U. dat 't zoo gauw lukken zal De Vrede te bewaren? Er wórdt gestreefd naar 'tdoel nietwaar? Dus... wat geduld betracht, Al komt het resultaat dan maar Aan 't jongste nageslacht. (Nadruk verboden.) Hekwerken en alle soorten IJzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Qu» kelaarstraat 54, Vlissingen. Chr. School. Het ledental klom tot 37. D« vereenigingskas heeft een batig slot van f 100 De heer P. van Eenennaam sprak over „Koershouden in Stormgetij". Meerderen voerden nog het woord. R IT T H E M De opbrengst der collecte voor hét re- classeeringswerk was alhier f 22 30. ST. LAURENS In de Geref. Kerk had een vergadering plaats door den Kring Walcheren I der Ge ref. Meisjesver. Inleidingen werden gegeven over „den Isten brief van Petrus" en over „de M.V. en de Evangelisatie". Alhier is een vereeniging voor luchtbe scherming opgericht met 250 leden. SEROOSKERKE De burgemeester verzocht opsporing en aanhouding van een Duitscher, die een bedrag van f 1000— zou hebben verduis terd ten nadeele van de N.V. Cultuur-maat schappij Loverendale. Zaterdagavond brak brand uit in een schuur van den heer J. de Visser Pz., Alles werd een prooi der vlammen. Het woonhuis kon behouden blijven. De oorzaak van den brand was het ontbranden van een kunst moeder. Ongeveer 200 kuikens kwamen om C SOUBURG. De vereeniging „Nemidso" verzocht den Raad een voorloopig besluit te nemen ten aanzien van de vestiging van filialen of za ken te Oost- en West Souburg. I. Geen ves tiging van zaken of filialen toe te staan, noch in winkels noch in gesloten huizen of an derszins, alvorens door den Minister in deze een beslissing is genomen. II. Geen ver andering van branche bij verkoop of over name van bestaande 7a'

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1