SALLANDIA I waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad GLAS-EMAILLE 42e Jaargang VRIJDAG 15 MEI 1936 No. 20 ALGEMEEN-WEEKBLAD ..^^EWESTELUK ZEELAND s ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Nadat Vader de duiventil heeft geverfd, LIED VAN DE WEEK OPENRAMEN... OPERA. Loodsen- en Garagebouw ZOVTBuAKOe»» tt ttW S. wtm HtOMLBURC -• eeuwseh Tlieutvsblad VOOR «CMOOHIMK& Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in ALLE PLAATSEN WALCHEREN. Middenstandsborgstellingsfonds. Dank adj het lofwaardig initiatief van de Kamer van Koophandel en fabrieken te Middel burg is verleden week na een belangrijke vergadering, bijgewoond door vele autori teiten uit onze Provincie, in principe be sloten om te komen tot het instellen van een Middenstandsborgstellingsfonds. "WSj stellen ons voor binnenkort on deze materie nader uitvoerig terug te komen. GOEDKOOPE TREIN. Op Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag) zal wederom een goedkoope trein rijden van Vlissingen naar Rotterdam, Den Haag, Haar lem en Amsterdam. Deze trein vertrekt des morgens 6.48 uit Vlissingen en 6.59 uit Mid delburg. VLISSINGEN. WERKELOOZEN CURSUSSEN. Zater dagavond werd in het schoolgebouw Groe- newoüd een druk bezochte tentoonstelling gehouden van teekeningen en schilderwerk vervaardigd door de cursisten van de Ge meentelijke cursussen voor werkeloozen. De expositie bevatte een belangrijke hoe veelheid zier gevarieerd materiaal. De meeste teekeningen gaven blijk dat er met ambitie en nauwgezetheid aan gewerkt was, hetgeen voorzeker een gelukkig ver schijnsel te achten, doch bovendien de be langrijkheid van dit onderwijs nog eens extra duidelijk onderstreept. Er is veel gewerkt, er is goed gewerkt en er zijn belangrijke onderwerpen in tee- kening gebracht Bij het scheepsbouwkundig werk trok onze aandacht de achtersteven met roer volgens het stroomlijn patent; in deeling en beschieting \a:i eerboot-kajuil-en Ijzerconstructies en verbindingen; ook de machinebouw was gesorteerd aanwezig voor al van de motortypen en onderdeelen waren er vele aanwezig, zoowel op het gebied der ruw-olie als benzine motoren. Het schil- derswerk bevatte hout- en marmer etsen, et- zen in asbest, modern plastiek en reclame schilderwerk met vele lettertypen, alles in olieverf uitgevoerd en veelal naar eigen ont werp der cursisten. Kortom vruchtbare zeer geslaagde cursussen. De Hooge Raad verwierp het inge stelde beroep van den Heer Teerling, in zake diens procedure ZeevaartschooL De Heer M. J. Hemmekam, aan wien biet 1 Mei eervol ontslag werd verleend als gemeente-ontvanger, heeft afscheid ge nomen van het college van B. en W. en van de ambtenaren. Hem werden hierbij souvenirs aangeboden. Voor het in het St. Joseph Ziekenhuis alhier gehouden examen voor Staatsdiploma A., ziekenverpleging, slaagden de dames J. M. Versaevel, S. J. J. M. v. d. Zwet en M E. Frerichs. Op een Persconferentie inzake 't Werk fonds 1934, wordt medegedeeld, dat in deze provincie voor de volgende werken o.a. reeds credieten zijn beschikbaar gesteld: Plan 500: Prov. Zeeland, Wieg Middelburg— Vlissingen f 70000. Plan 512. Polder Wal cheren, Gemaal Ritthem f 65.500. De na volgende werken zijn in voorbereiding en zullen nog aan de ministriëeele Commissie ter goedkeuring worden voorgelegd: Plan 492, Veere-Vrouwepolderweg; Plan 617, Middelburg H.B.S.-verbouwing, Plan 946 Middelburg, Abattoir. De Heer D. W. Toussaint is bij monde van den Voorzitter der Vlissingsche Red dingsbrigade, dr. A. Staverman, gehuldigd, voor wat hij deed als secretaris der briga de; Hem werd een souvenir, en mevrouw Toussaint werden bloemen geboden. Ten Stadhuize vergaderde het Comité van den Scheldebeker-zwemwedstrijd, ter bespreking voor de te nemen maatregelen op Zaterdag 18 Juli a.s. als internationale zwemwedstrijd zal worden gehouden. De functie van den heer Toussaint zal worden waargenomen door den Heer M. C. van Hall, directeur van het havenbedrijf. Het echtpaar J. Vos vierde onder groo- te belangstelling zijn 60 jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid van de opening der Scheldepier op 30 Mei, heeft de heer Ma- rinus Ventevogel, directeur van de Accor- deonvereeniging „Crescendo" alhier, twee marschen gecomponeerd, n.l. „Burgemees ter Van Wtoelderenmarsch" opus 18 en „Scheldepiermarsch" opus 19. v- De Kunstkring „Het Schouwspel" voer de op „Betje regeert", De Heer Van Gyn uit Arnhem hield een lezing over „Broed- zorg en Kweeken bij Tropische en sub-Tro pische Visschen" voor de Aquarium-vereeni- ging „De Whlchersche Natuurvrienden". Bij de gehouden stemming voor „ver tegenwoordigers der verzekerden" van het Algem. Afd. Ziekenfonds "Walcheren werden herkozen: Th. J. C. van Aartsen, E. An- driessen, A. J. Buisman, J. Herwig, L. J. Janssen, J C. Lenaerts, L. P. van Oorschot, J. van der Peijl Wl de Ridder en W. M. de Rooij. Gekozen werden: F. J. Krieger en H. C. V Sorel. -7- Met No. 90 der Staatscourant zijn ver zonden afdrukken van de Statuten der Ver. van ambtenaren, bazen, en werklieden in de metaalindustrie „Schelde", gevestigd te Vlissiqgen. t)e Vlissingsche Intieme Reisvereeni- ging: „I)e Vroolijke Reisclub" in haar ver gadering bijéén besloot, met meerderheid van stemmen, op 2de Pinksterdag een uit stapje te maken per Touringcar naar Ant- wer;>en. Aan het slot wees de Presidente nog op deze prestatie. Daar deze vereeniging, pas sedert 3 Juli 1935 opgericht, reeds nu een dergelijk plan mocht organiseeren. Ook ge zien de minium contributie, n.l. 5 cent per lid en per week. De Wleleerw. Heer P. van Diepen,, Ka- het hok van Belloen hèt paard van Pietje, bedenkt hij dat de tuinbank ook wel een kwastje mag hebben en het tuinhek, de luiken en het droogrek en o ja, de keukentrap. Hij had nog nooit geschilderd, maar het lukt schitterend met Sallandia Glasemaille. 't Is zoo droog en hard als glas. Moest U ook eens probeeren. Ed.Schaepman&Co.,ZwollefMechelen(België) VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. Nu tennist hij weer. „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik probeer de electrische stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te ne men. De verbetering trad als het ware on middellijk in, toch verdwenen de pijnen en zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijk. Na zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon ma ken. Nu speel ik al weer tennis. Ik hen nog jong en U zult zich kunnen indenken, wat het voor mij be'.eekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen". C. Wil te S. Rheumatische pijnen vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het li chaam. Dit gevaarlijk urinezuur ontstaat door afvalproducten, die zich door onvol doend werkende afvoerorganen in het li chaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoerorganen aan tot krachti ger werking, waardoor de afvalstoffen zul len worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezondheidstoestand zal ver beteren. Lusteloosheid en vermoeidheid zul len plaats maken voor energie en uithou dingsvermogen en men zal zich jaren jon ger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hij alle apothekers en erkende drogisten h f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. pelaan alhier, is benoemd tot pastoor te Zandvoort. Geslaagd voor het examen 3e stuur man, de Heer F. van der Vies. In het Concertgebouw gaf het Neu traal Kinderkoor „Euphonia" Zaterdag een uitvoering. Op de reede zijn aangebracht twee stow aways van Spaansche nationaliteit, die zich verstóken hadden op het Noorsche stoom schip „Knute Nelson", komend van Antwer pen. Zij rijn over de grens geleid. Bij de politie vervoegde zich iemand uit Alkmaar, die reisgeld vroeg naar Bres- kens. Hij bleek meerdere vonnissen te moe ten ondergaan, waarom hij naar Middel burg is overgebracht. Naar de „VL Crt." verneemt, bracht de Zaterdag gehouden collecte voor de re- classeering, de som van f 430.18 op. Geslaagd voor examen machinedrijver Binnenvaart: de Heeren C. v. d. Hooft, voorl. dipl. stoom en voorl. d.pl. motoren; J. F. Poirot, voorl. dipl. stoom en dipl. Bth.; C. Rihbens, voorl. dipl. stoom; C. J. Willehoer, voorl. dipl. stoom. Maandag herdacht de Heer N. Groe- nenberg den dag, waarop hij voor 50 jaar werkzaam was in de afd. Koperslagerij hij de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde". De luitenant ter zee le kl. G. Mante is door de Minister van Staat, Minister van defensie a.i. ter beschikking gesteld. De omgeving van den Spui boezem wordt ontzettend door een Muggenplaag ge hinderd. MIDDELBURG. Alhier vergaderde de Ver. voor Vreem delingenverkeer. Het ledental bedroeg 274, het bureau werd bezocht door 1490 perso nen, ook veel schriftelijke inlichtingen wer den gegeven. De rekening wijst in ontvangst aan f 3268931/2 en in uitgaven f 3675.68. In de vacature Mr. M. C. v. d. Minne is geko zen Dr. C. F. Koch. In de benedenzaal van St Joris heb ben Kookdemonstraties plaats gehad. Het ging over de juiste en voordeelige wijze van koken op gas. Twee gasfornuizen van de Dordrechtsche gasmeterfabriek waren ge plaatst en een vertegenwoordiger dier fa hriek demonstreerde. In St. Joris vergaderde de afd. Middel burg van de Vereeniging „Voor Volkenbond en Vrede". In kas was een saldo van 1 163. Guus Betlem Jr. Ach ja, dié tijd brak ook weer aan. Maar 'k moet er nog aan wennen, Dat weer m'n ramen openstaan En ik m'n lied moet pennen Met hegeleiding van gekweel Uit Faust of Rigoletto... Of, uit de Figaro, een deel Met Nederlandsch libretto. Dat links een gramofoontje krijscht, Met schorre wanhoopskreten, En rechterbuurman's baby eischt, Dat wij haar niet vergeten. Dat achter me... twéé handen maar, Pianotoetsen „raken", Al lijken het er zeven pèar, Zoo'n herrie als ze maken. Dat óveral de radio De ruimte tracht te vullen, En allerlei stations en zoo, Wlat door elkander brullen... Dat uit een soort van Voorjaarsdrang Het „kloppend" deel der vrouwen Thans.buiten, onder vreugdezang Haar kamerdag komt houên... Die Fenster auf, der Lenz ist da.?i Maar 'k moet er nog aan wennen, En 't is wat enerveerend, ja, Dat mag ik niet ontkennen. En 'k vraag me dan ook wel 'es af, Is dat nu waarlijk nóódig? Zoo véél lawaai, dat men ons gaf, Is immers overbodig? Wlant, zooals het hij mij is, hier, Ik twijfel niet, in deze, Zoo zal dat openraamvertier Haast óveral wel wezen... Welaan dan mehschen 't klinkt wat cru. Maar denkt hij allés even: Dat héél de staat niet hoort... aan U, En... w'in geméénschap leven. Geniet, van alles om U heen, Geen mensch. zal 't U beletten. Maar... doe het stil, dan kan eikéén Z'n ramen... openzetten. (Nadruk verboden.) Hekwerken en alle soorten Ijzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Quak- kelaarstraat 54, Vlissingen. 64. Tot bestuurslid werd gekozen Mevr. Beelaerts van Blokland-Besier. De voorzitter sprak over: „Koloniale Expansie-Eischen", In de kleine zaal van het Schuttershof werd de Mimuco geopend. De Heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande sprak het ope ningswoord. Ook werd het woord gevoerd door den Heer J. Onderdijk, namens het ge meentebestuur. Hel Muziekcorps maakte een wandeling door de stad. Ook de signaalaf- deeling van Achillis was present. Geslaagd voor het examen Apothekers^ assistent: Mej. M. W. T. Meijer. De herhaalde uitvoering van de De Ruij ter-Cantate, getoonzet door den Middelburgschen componist A. Lij sen, werd gegeven door de Volkszangschool der Ver eeniging „Uit het Volk Voor het Volk". De dames werden bloemen aangeboden, den Heer Bosdijk werd een krans geschonken, De vereeniging „Schoolmuseum" telt 420 leden. Subsidie verleenden 24 gemeen ten, 26 Schoolbesturen en 5 vereenigingen. De rekening wijst een eindcijfer aan van f 730.14 en een goed slot van f 99.56, wat in totaal een goed slot maakt van f 293 72. Het aantal bezoekers was dit jaar iets groo- ter dan in 1934. Voordracht voor onderwijzer aan School G: J. A. de Klerck, onderwijzer aan een Openbare ULO-S chool te Vlissingen, L. Cox, Onderwijzer aan een R.K. ULO-Schooï te Valkenburg. De Concert- en Gehoorzaal heeft met financiëele moeilijkheden te kampen en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat deze zaal op den duur gesloten zal moeten wor den. In verband hiermede is een circulaire verzonden om steun te verkrijgen en voor het blijvend voortbestaan en voor restauratie Met Nummer 89 der Staatscourant werden verzonden afdrukken van de akten

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1