LEVENSSTRIJD FEUILLETON Avondschool voor Nijverheids onderwijs. TER BLIJVENDE HERINNERING, Voor slechts 171 ets. doet H.Z. het zware waschwerk. Goedkooper kunt U het toch niet wenschen. Maar toch zult U verrukt zijn over de veilige werking. 171/2 cts per groot Chr. Middenst. Vereeniging. MARKTBERICHTEN Coöp. Veilingsvereeniging „Walcheren". APRIL-MEI ZON Op Onder Zaterdag 25 April 4.43 7.14 Zondag 26 4.41 7.16 Maandag 27 4.39 7.18 Dinsdag 28 4.37 7.19 Woensdag 29 4.35 7.21 Donderdag 30 4.33 7.23 Vrijdag 1 Mei 4.31 7.24 Hoogwater te Vlissingen op: Zaterdag 25 April v.m. 3.34 n.m. 4.05 Zondag 26 4.28 4.56 Maandag 27 5.24 5.51 Dinsdag 28 6.27 6*^1 Woensdag 29 7.38 8.08 Donderdag 30 8.55 9.24 Vrijdag 1 Mei 10.08 10.30 WIELRIJDERS, LICHT OP: Zaterdag 25 April te 7.44 uur Zondag 26 te 7.46 Maandag 27 te 7.48 Dinsdag 28 te 7.49 Woensd. 29 te 7.51 Donderd. .30 te 7.53 H Vrijdag 1 Mei te 7.54 OCKENBURG, Badhuisstraat. {Wordt vervolgd.! ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 24 APRIL 1936. No 17. hoefte element is een belangrijke factor. Bij de gehouden telling in 1930 bleken er op 52 inwoners dus plm. 10 gezinnen 1 winkel te bestaan. Daarmede is het duidelijk hoe zwaar de Middenstand het heden ten dage heeft als men daarbij let op de heerschende werkeloosheid en verminderde koopkracht. In zijn rede besprak de heer de Poorte ook de a s. wet op de vestigingseischen, en de taak die na haar inwerking treden voor de Middenstandsbonden en vakgroepen is weg gelegd. Gezien het gemis aan invloed van deze wet op het cartel en truststelsel, alsmede door het ontbreken van het behoefte ele ment, is spr. ten behoeve van den kleinen Middenstander geen bewonderaar van deze wet. Omdat de kleine bedrijven er weinig nut van zullen ervaren. Nadat de voorzitter den spreker had be dankt volgde er een zeer uitgebreide en gea in eerde gedachten wisseling. Vooral het gemis van het behoefte-element in de as. wet werd vrijwel door de geheele vergadering betreurd. Na nog eenige mededeelingen van den voor zitter werd de vergadering met dankzegging gesloten. Dinsdagavond had te Vlissingen de jaarlij k- sche uitreiking plaats van diploma's en prij zen door de commissie van Toezicht in te genwoordigheid van den Directeur en Leera ren der School. Uit handen van den Heer Edelman, wet houder van onderwijs der gemeente Vlissin gen, ontvingen met een toepasselijk woord, na gehouden eindexamen de navolgende leerlingen het diploma: Afdeeling Timmeren: J. A. Dobbelaar, A. van Eek, M. Gunst (met extra lof). Joh. Klaassen, Adr Kole (met lof) Wl. J. Louwerse, H. Louwerse, L. J. v. d. Most, Joh. Post. Wl. Roelse, A. J. de Smit (met lof}, J. P. de Vries, allen te Vlissingen, en A. V*. d. Vrede te Oost- en West Souburg, Afdeeling Bankwerkers: K. ten Hacken (met lof), G, P, Heijman, J. J. de Jong (met lof), j. A. de Nooijer, H. Nagtegaal, J. de Ruijter, A. W. J. Riether- gen, P. Sinke, M. Swennen, P. Schot, C. van Wijnen, J. H. E. Wolteringen, allen te Vlis singen, WL Huson (met lof), te Oost- en West Souburg en A. P. Wielemaker (met lof) te Koudekerke. Afdeeling Schilders: J. Eversdijk, en J. Houmes beiden te Vlis singen. Afdeeling Scheepmakers: W. M. Jansen te Oost en West Souburg, J. de Jonge, J A. Mariens H,. J. Tax en J. J. v. d Pas, allen te Vlissingen. Aan diegenen welke met lof zijn geslaagd werd een boekwerk als prijs toegekend, het hoogst aantal punten gemiddeld 9, behaalde de leerling M. Gunst. De heer Edelman bracht na zijn geluk- wensch aan de geslaagden, namens de com missie van toezicht, dank aan den nieuwen Directeur den heer G. Wagenvoorde, alsme de de leeraren voor hun arbeid aan deze leerlingen verricht. De heer Wtagenvoorde, dankte het bestuur en de wethouder voor de goede woorden, en richtte zich met welgemeende goede raad tot zijn schei lende leerlingen. Namens de leerlingen bracht de heer M. Gunts dank voor het genoten onderwijs, waar mede de plechtigheid gesloten werd. Vrijdag avond (heden) wordt in het Schoolgebouw Groenewoud een tentoonstelling gehouden van de door de leerlingen vervaardigde tee- keningen. Deze tentoonstelling is vrij toegan kelijk en vangt 7 uur aan. Een actueele uitgave gratis verkrijgbaar. Van de Lever's Zeep Maatschappij N V. te Vlaardingen, ontvingen wij hare ni uwe uit gave, inhoudende een beschrijving, ire' vele fraaie foto's en moderne fotomontage ver lucht, over de zeepbereiding van grondstof tot eindproduct. Beginnende bij de klapper- en palmolie cultuur in onze Oost, volgen wij de grond stoffen op hun weg naar Nederland, waar, vanaf het lossen aan den aanlegsteiger te Vlaardingen, de geheele zeepbereiding ons in woord en beeld duidelijk wordt gemaakt. Bij het lezen van dit boekje werden wij bovenal getroffen door de hooge eischen die aan de lever's Zeepproducten worden ge steld, en het werd ons opnieuw duidelijk, aan welke doeltreffende technische en hy giënische voorzorgen Sunlight Zeep, Lux, Radion, Rinso, Vim en Lux Toilet Zeep hun groote populairiteit te dank n heb' en. Wij kunnen onze lez rs c.i 'eze e sen me dedeelen, dat dit interessante boekje over zeenbereiding op aanvrage voor ie'e' gr.'.tis verkrijgbaar is bij de Lever s Zeep Mij., Afd. Reclame, Postbus 695, Rotterdam. Het zal onze huisvrouwen zeker wel in teresseeren, ook eens op deze wijze met haar trouwe helpers in de huishouding kennis te maken, maar ook voor leerlingen van H.B.S. en M.U.L.O. scholen lijkt ons dit boekje ui termate geschikt om iets over practische zeepbereiding te leeren. Voorts kunnen wij nog melden, dat de Di rectie der Sunlight fabrieken gaarne gezel schappen ontvangt, die het b drijf wenschen te bezichtigen, wanneer zulk een bezoek voor af wordt aangekondigd, waarbij tevens aan iederen bezoeker het bo e genoemde boekje als een blijvende herinnering word! aange boden. Vooral voor de leden der Damesclubs op Walcheren din r e's eerder een bezoek aan dit interessanto bedrijf brach'.en, en daarvan zulke gast rije en leerzame iidru'.l.ei mee brachten, lijkt ons deze aanbieding al zeer gelukkig. Dat zij er ruim gebruik van make. VOOR LAGEN PRIJS HOOGE KWALITEIT ZELFWERKEND WASCHMIDDEL HZ2J* HAAR RHEUMATIEK EN ZIJN SPIT VERDWENEN. .Jaren leed ik aan rheumatische pijnen, ik be'non met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou gehad hebben om de „Irish Sweep stake" te winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zooveel goed, dat ik maandenlang zon der onderbreking met Kruschen ben doorge gaan. Niet alleen dat mijn pijnen verdwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooi? ste: Mijn man had een ernstige aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. Iedere morgen deed ik nu de dagelijksche dosis in zijn eerste kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Hel resul taat? Hi) loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthandschoenen als belooning. Ik dank U hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed". Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ont staan doordat afvalstoffen zich in het li chaam hebben opgehoopt. Uit deze afval- stoifen vormt zich het gevaarlijke urinezuur dat do oorzaak is der pijnlijke rheumatische zwellingen in spieren en gewrichten. Kru schen Salts nu spoort de afvoerorganen lever, nieren en ingewanden aan tot krach tiger werking, waardoor de afvalstoffen wor den verwijderd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslote ge heel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frisscher en „fitter het is of met het fris- sche bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten h t 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. deernis bewogen zoowel haar als haar slachtoffer beklagen. Kras: Wlaardoor die juffrouw zichzelf op de teenen getrapt voelt en snel de bee- nen maakt? Kris: Precies. Met een gezonde kleur was ze zonder nieuwe kousen snel in de massa verdwenen. Kras: Ja, zoo is het leven. Chr. Middenst. Ver. Dinsdagavond hield voor de Christ. Middenst. ver. de Heer J. de Poorte, accountant te Middelburg een belangwekkende lezing over „Vestigingsei schen". Na te hebben aangeduid wat in principe onder vestigingseischen verstaan moet wor den, zette de referent uiteen dat voor den Middenstander als eerste eisch geldt dat hij handelsman, koopman moet zijn. Koopman is lang niet ieder in elke willekeurige bran che. Men kan het in een bepaalde branche goed zijn. Verder is noodig vakkennis of warenkennis dan wel kennis van het artikel dat men ver koopt. Daaraan wordt veelal ook door hen, die, een zaak beginnen te weinig aandacht geschonken. De manufacturen handel geeft door haar bekwaamheids brevetten voor bedienden en chefs een beteekenend voorbeeld. Voorts geldt als eisch het bezit van i>e- drijfskapitaal. Hoeveel, is afhankelijk van de te vestigen branche,eia factoren ook een eisch is de vraag waar men zijn bedrijf beginnen wil, da vestigingsplaats. Voor wink is de trek van het publiek van groote be teekenis, doch ook hel be- door «KORRE* ONNET. 8. Wie? Saint Léon. Dat weet ik niet, dat laat me totaal onver schillig. Dus je wilt hem niet meer hebben? Ik, Leon? riep zé opgewonden. Nooit, zoo min als een ander, u weet wel dat ik niet trouwen wil vooreerst. Ik sprak anders van den vos. O, dien wil ik onder die conditie ook niet hebben, sprak Marguérite, lachend over het misverstand. Grillige kleine. Enfin je hebt er het recht toe omdat iedereen en zelfs jij zelve, je mooi noemt. Hiermede doelde de graaf op haar uitroep van daar straks. Marguérite zweeg en dacht weer aan haar portret en de kunst die er in leefde. Ze luis terde niet naar haar vader. Je plannen om niet te trouwen keur ik voorloopig goed hernam de graaf. Amuseer je eerst maar wat. Geniet van je jeugd en schoonheid. Ons blijft dan de tijd om den almanak van Gotha eens na te gaan en een bekoorlijken prins te ontdekken, dien je eens 1 i zult toebehooren... Je kunt je eischen hoog stellen kind. Behalve het fortuin van je moe der, dat groot is en tijdens je minderjarig heid bijna verdubbeld, bezit ik nog honderd duizend francs rente; zonder ooit aan mijn kapitaal te raken kunnen we dus leven zoo als we willen. Ik heb bijkans jaarlijks nog wat voor je op zijde gelegd prinsesje. Je bent eene der rijkste en, zooals je wel weet, eene der mooiste meisjes van Parijs, geen kleinig heid in dezen tijd... Maar waar denk je aan lieve? Wlat zie jè bleek. Je bent zoo stil. Bou deer je je ouden vader? U weet wel van neen. Waar dacht je dan aan? Aan... Ze hield op met spreken. Wlelnu? Och u begrijpt me toch niet. Heel beleefd, je hebt geene groote ver wachting van me. Ik bedoel u zult me uitlachen en dat zou me vreeselijk spijten. Ik heb misschien een dwaas idée. Je weet ik houd van die dwaze idéetjes mijner dochter. Bovendien breng je me al toos zoover dat ik ze zoo dwaas niet meer vind. Denk eens hoe je me overred hebt, om naar het bal masqué te gaan in de opera. O naar het kunstenaarsbal... ik was daar zóó dicht gesluierd, dat niemand me her kende. Wlat had ik het daar warm. En heb je nu een dwaas idée over het huwelijk? je zoudt me waarlijk bang maken, lvom, vertik een* gauw. Nu, ik dacht b|l me ïelve dat de vrouw die Grandeau eens trouwt, zeker gelukkig zal worden. Is dat alles? Ja alles. Nu best mogelijk, ten minste als hij nog wat wacht. Denkt Grandeau aan trouwen? Dat weet ik niet. Wlat is er dan dwaas in die gedachte vroeg de graaf. Ge zult er toch niet over denken zelve Grandeau's vrouw te worden. Mevrouw Grandeau? plaagde hij haar spottend. Marguérite lachte niet. Zij trok zich ont stemd terug in de kussens van de coupé fronste even de wenkbrauwen van drift en kleurde hevig. Je moet niet zoo schielijk boos worden, sprak de graaf vriendelijk. Je bent vandaag wat lichtgeraakt. Marguérite antwoordde niet. Dus ik mag weten wat er voor amusants in je hoofdje omgaat? Het eenige is, dat ik het amusant vind te denken dat een huwelijk met Grandeau ge lukkig kan zijn, dat is alles; ik heb dat reeds gezegd, sprak Marguérite een weinig bits. Het rijtuig hield stil voor de woning Vil- laray-Bussau in de straat van Varennes. De koetsier riep iets en oogen blikkelijk weken, zonder eenig gedruisch, de zware geveldeuren, alsof ze het van zelve op be vel deden. Ga binnen lieve, je bent wat zenuwachtig. Wie zullen er niet verder over praten. Je gaat je zeker kleeden niet waar? Wie dinee- ren immers heden bij Mevrouw de Naisse- ville? Zorg dat je niet te laat bent. AARDAPPELVEILING van 16 April 1936. Bevelanders 30, Blauwe Eigenheimers I 43- 55, Poters I 32-42, Poters II 27-30, alles per 25 Kilo. KLEINE VEILING van 17 April 1936. Snij sla 4-9, Molsla 11-20, Spinazie 6-12, Postelein 24-30, Zuring 6-7, Witlof 8-18, Schor- seneeren 6-8, Koolrapen 1-2, Wijnpeën 3-4, Peën 3-5, Kroten 1-2, alles per K.G. Peën 7-17, Raapstelen 1-2, Prei 2-6, Selderie 4-8, Knol- selderie 3-6, Rabarber 4-61/2, Radijs 3-51/2» Rammenas 6-7, alles per bos. Roode kool 10-12, Bloemkool 4-28, Andijvie 2-5, Kropsla I-51/2, Komkommers 7-14, alles per stuk. Pe terselie 7-15, Zuring 8-10 beiden per chip. Mitlothiams poters 24 p. K.G., de eerste. Bloemen: Geraniums 4-10, Calceolaria 15, Ci neraria 9-10, Primula 10, Begonia 6, Salvia's 10, Imjatino 11, Clyvia's 57, alles p. pot. Tulpen 10-14, Lathyrus 6, Narcis 2-4, BL Druifjes 2, Irus 7, Anemoon 3, Hyacinthen 14, alles per bos. Primula 2-12, Madeliefjes 4-11, Violen 7-11, Flicren 9, Dahliaknollen 18, alles per 10 stuks. KLEINE VEILING van 20 April 1936. Snijsla 8-11, Molsla 10-21, Spinazie 8-13, Postelein 22-30, Moskrul 13, Zuring 5-8, Witlof 10-15, Koolrapen 1-21/2» Uien 5-6, Kogelboo- nen 17, alles per K.G. Peën 10-17, Prei ^2-6, Selderie 3-8, Knolselderie 1-3, Rabarber 3-7, Radijs 21/2-5, Rammenas 6, alles per bos. Roo de kool 6-7, Bloemkool 3-23, Andijvie 2-6, Kropsla 1-41/2, Komkommers 6-13, alles p. st Zuring 8-11, Peterselie 6-13, beiden p. chip. Bloemen: Calceolaria's 16-17, Cineraria 10-12, Begonia 5, Hortensia's 21, Salvia 10, Impateus 9, Geranium's 10, alles per pot. Nareis 2-4, Irus 6-7, Anemoon 3, Lathyrus 2, Ilyacinthen II-12, BI. Druifjes 1-2, Rozen 14, Muurbloe men 3, Tulpen 6-14, alles per bos. Violen 9-20, Madelieven 9-15, Primula 10-11, Taklelies 21, per 10 stuks. H n H H Apotheken geopend te Vlissingen t Zondag is geoptnd Marguerite ging ontstemd naar haar ka mer en haar boosheid maakte al schielijk plaats voor echt verdriet. Haar kamenier, die haar nog nimmer zoo had aangetroffen, bekeek haar oplettend in den spiegel van de psyché, terwijl zij haar kapte. Het was meer dan eene oogenblikkelijke droefheid en ze zag hoe de tranen telkens te voorschijn kwa men, onder de mooie donkere wimpers der freule. HOOFDSTUK II. Dus u werkt den ganschen dag op uw ate lier zonder uit te gaan... verveelt ge u niet? Neen freule, daarvoor houd ik teveel van schilderen. Het was Raoul Grandeau, die in een hoek van het salon, na het diner waarop hij ge- noodigd was, dit alledaagsch gesprek voerde met freule de Villaray-Bussau. De jonge man stond voor haar, een weinig verlegen in zijn rok van slecht model, met een kopje en schotel in de eene hand en een lepeltje in de andere, waarmee hy heel lang zaam, eentonig, en onbewust, steeds roerde in de koffie. Marguérite sloeg haar groote donkere oogen naar hem op. De weelde die hem omringde, het schitterend gala diner, de voornaamheid van toon en kleeding der gasten en bovenal de aanhoudende aandacht en blijkbare sympathie, die de anders zoo trotsche freule hem schonk, maakte den jon gen schilder hoe langer hoe meer van streek. Hy was niet gewend in de wereld zich te bewegen.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 7