LEVENSSTRIJD HZ BRENGT UGEMAK E» VOORDEEL if^F^ /*H 0 Werk FEUILLETON MARKTBERICHTEN Want zonder dat U eenig zwaar werk behoeft te doen geeft H.Z. zelfwer kend waschmiddel aan al Uw wasch- goed een ongeëvenaarde helderheid. zelfwerkend waschmiddel f li vurw Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 17 APRIL 1036. No 16. VERSTIJFD DOOR RHEUMATIEK Nu alle pfijn voor goed verdwenen. Mej. D. L. te IJ schrijft ons: Ik voel mij verplicht U te schrijven hoe zeer Kruschen Salts mij goed gedaan heelt. Sinds 18 jaren heb ik dezelfde werkkring en mijn gezondheid was altijd uitstekend. Dit jaar in Januari kreeg ik ernstige pijnen in mijn gewrichten, ik begreep ters.ond, dat dit rheumatische pijnen waren. Ik prolxerde van alles, maar niets hielp. Ik had nimmer veel vertrouwen in geadverteerde middelen, maar tenslotte besloot ik toch een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad bijna onmiddellijk in en het is mij een groot genoegen, U thans te kunnen meedee- len, dat de pijnen, nadat ik twee flacons Kruschen had genomen, volkomen v. rdwe nen waren en niet meer zijn teruggekeerd. Ik neem5 iederen morgen nog steeds de da- gelijksche dosis, mijn gezondheid is uitste kend. Ik zal niet aarzelen Uw wonderbaar lijk Kruschen Salts aan al mijn vrienden aan te bevelen." Rheumatische pijnen ontstaan wanneer het bloed door in het lichaam opgehoopte afvalstoffen met een overmaat van urinezuur verontreinigd is. Kruschen Salts spoort de afvoerorganen lever, nieren e.i ingewan den aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd, het bloed gezuiverd en de pijnen verminderen om ten slotte geheel te verdwijnen. Zoo verdrijft Kruschen Salts niet alleen rheumatische pijnen, maar Uw geheele gezondheidstoe stand zal door het regelmatig gebruik van Kruschen Salts enorm verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten a 1' 0.90 en f l.üü per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op het eti ket op de liesch, zoowel ais op de buiten verpakking de naam blown tree nandels Maat schappij Auisteraain voorkomt. VLISSINGLN, van 2—9 April 193b. Ondertrouwd: F. M. Sjaruijn, 2/ j. en t). biorusse, 22 j. D. bciiuumg, 19 j. en C. van de Dood, 18 j.u. ïvegciing, oü j. en L. J. Puijpe, 36 j. F. \vFeters, 28 j. en N. Douweling, 24 j. J. van der Wlaal, 24 j. en 1. J. izeboud, 26 j. J. P. van den Berge, 29 j. en M. F. Geiiman, 21 j. Getrouwd: J. van de Ketterij, 26 j. en J. P. Batus, 19 j. Bevallen: C. J. Wisse geb. Kok, z. J. M. Ilintzen, geb. Landman, z. J. Schou ten de Jel, geb. Vrede, (levenl.) L. M. L. van Vlijmen, geb. Streefkerk, z. J. E. Leijnse geb. Merison, d. J. Kamermans, geb. de Rijke, z. J. Gabriëlse, geb. Hui- bregtse, 2 d. Overleden: J. Paardekooper, 51 j., man van J. Stevense B. C. Wtarman, 64 j., wed. van C. Terwiel. J. Romijn, 78 j., wed. van A Wt van Hoeijdonck M. A. Gunst, 60 j vrouw van A. van Zalen J. Kosten, 86 j., wedn. van C. Kloosterman A. Visser, 71 j., man van N. van de Vrie A. C. Brou wers, 88 j., wed. van A. J. J. Borgers E. Dommisse, 59 j., vrouw van C. Buijs. C.) ZOUTELANDE over de maand Maart 1936. Getrouwd: Leendert, Dingenis Verschuur, oud 25 j. en Katharina Verhage, oud 23 j. Geboren: Christina, Geelhoed, dochter van J. Geelhoed en M. Geldof. Overleden: Keeltje Wlouters oud 83 j. Ingekomen: L. D. Verschuur, van Wolp haartsdijk J. van Keulen van Meliskerke M. C. Lans van Rotterdam M. Lievense van Middelburg C. Louwerse van Middel burg. SOUBURG, van 1-7 April 1936. Geboren: Ina, d. v. J. D. P. de Smit en M. J. Zandee. Ondertrouwd: J Nicolaï, 27 j. en N. Cij- souw, 25 j. SEROOSKERKE (\V.) over de mnd. Mrt. '36. Getrouwd: Johannes Geert Cevaal, 18 j. jm. van Middelburg en Cornelia Johanna Rooze 19 j. jd. Geboren: 3. Christine, Fleonora Josine d. van Jacob Jan llietkamp en Jozina Cornelia Glerum 8. Cornells Pieter z. van Pieter Meijers en van Johanna Kodde 13. Adri- aan z. van Adrlaan Johannes Geschiere en Margrita van Keulen 15. Janna, d. van Hubrecht Sinke en van Dina Christiaanse 28 Maarten z. v. Jasper Jobse en van Maria Joziasse 30, Marinus Evert, z. v. Hen drik us Tiernego en van Cornela Jaocba Ver hulst. KOUDEKERKE, over Maart 19.6. Bevallen: J. .de Witte geb. de wide, d. B. J. M. van Drent gen. Stekelënburg, d. A de Visser geb. Dekker, z. K. M. van de Voorde geb. rlipse, d. E. de Buck geb. Pielerse, d. J. Moelker geo. lneui, d. Ondertrouwd: J Verburg, jm. 26 j. en C. van de Pas, jd. 22 j. J. Boogaard, jm. 24 j. en J. Snoep, jd. 24 j. Getrouwd: B. Ton, jm. 23 j. en E. Janse, jd. 25 j. I. Koopman, 30 j. en C. M. Die- leman, jd. 22 j. K. Schoe, jm. 29 j. en M. J. Caljouw, jd. 24 j. Overleden: J. E. B. Meloen, jm. 71 j. P. Alewijnse, jm. 3 j. Coop. Veilingsvereeniging „Walcheren". AARDAPPEL VEILING van 2 April 1936. Aanvoer 2000 K.G. Zeeuwsche blauwe I 54-60. Poters 27-4u. Zeeuwsche bonte 1 49-52, Poters 43, alles per 25 l^G. o KLEINE VEILING van 3 April 1936. Baksla 8-13, Snijsla 10-20, Veldsla 4-11, Spinazie 8-19, Postelein 7-43, 'Zuring 5-8, Spruiten 6-21, Witlof 4-10, Koolrapen 1-2, Wijnpeën 3-6, Peën 2-6, Uien 2-4, alles per K.G. Peën 11-14, Raapstelen l/g-l, Prei 2-6, Selderie 2-6, Peterselie 3-4, Rabarber 3-6, Radijs 11/2-41/2, alles per bos. Bloemkoolpl. 9-47, Gladiolenbollen 8-10, beiden per 100. Roode kool 5-12, Bloemkool 4-25, Andijvie 2-5, Kropsla 2-7, alles per stuk. Sjalotten 10-14, Peterselie 7-18, Seldery 9-24, Zuring 7-10, alles per chip. Bloemen: Cineraria's 11-13, Saxifragen 3, Moederplantjes 3, Be gonia 5, Azalia's 21, allen per pot. Blauwe druifjes 3, Narcis 1-5, Tulpen 2-9, Hyacin ten 6-8, Flieren 4-9, Anemonen 2, allen per bos. Madeliefjes 12-16, Violen 18-26, Bak- kruid 12-26, Herfstasters 4, Aconiet (winter) 3, Primula 9-35, allen per 10 st. VOOR DEN PAASCHDISCH... IETS KLEU RIGS EN FLEURIGS I Zelfs al mocht het weer niet meewerken we hebben dit jaar een betrekkelijk vroege Paschen dan toch voelen we in en om ons in dezen tijd van het jaar al iets van het voorjaarsachtige, dat binnenkort overal tot uitbot ing zal zijn gekomen. De lente zit al in de lucht, de vroèlijke voor,aarsbloempjes verschijnen in het gras en de grauwheid van den winter wijkt voor het kleurige van de ontwakende natuur Geen wonder, dal we binnenshuis dezelfde stemming wenschen te brengen, die builen in ons wordt gewekt en dal wel des te meer als in de aanstaande feestdagen de fa miliekring zich gewoonlijk nog uitbreidt en we het als gastvrouw onze huisgenoo- ten extra-gezel.ig willen maken. Wat jonge groene of bloeiende takken, wat crocusjes of andere voorjaarbloempjes als kamer- of tafelversiering... goed; maar ook wat fleur en wat kleur in de gerechten, die den feestmaaltijd helpen samenstellen. Een schema voor het middagmaal zou b.v. kunnen zijn: tomateqsoep (ter besparing van werk b.v. bereid van de bekenae Maggi's Soeplabletten;; een jonge frischgroane blad groente (.spinazie b.v. of kropsla; met hard gekookte doormidden gesneden eieren en gekookte aardappelen met gesmoLen boter (of anders gebakken aardappelen); een mai- zena- of griesmeelpudding met een roode vruchtensapsaHs (of omgekeerd een roode vruchtensappudding met een vanille saus). Kleur en afwisseling ontbreken in dit me nu zeker niet, en de bereiding ervan stelt geen hooge eischen, noch aan uen tijd noch aan de kennis van de huisvrouw. Misschien wil de een of ander er nog een „gang" aan toevoegen? Dat kan. Wie zouden óf vóór de soep (als hors-d' oeu\re) óf er na (inplaats van een croquetje of een pasteitje) kleurige boterhammetjes of broodjes kunnen geven, die behalve voor dat doel, ook uitstekend aan de lunch dienst kunnen doen. PAASCHBOTERHAMMETJES (4 personen). 8 k 10 stukjes toast, besmeerd met wat boter; 1 kropje sla of een plukje ster kers (tuinkers), 1 citroen, 1 niet te groo- te selderij knol, 1 a 2 tomaten, wat pe terselie, 1 a 2 eetlejels dikke mayonnai se, 1/2 theelepel Maggi's Aroma. Kook de geschilde in plakjes gesneden sel derijknol gaar in wat water met zout en ci troensap; laat ze uitlekken en koud worden, snijd er dan dunne reepjes („lucifertjes") van en maak die met de mayonnaise en de Mag gi's Aroma tot een samenhangend mengsel. V/; rrn .y '-* - mr"'' A „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" Nederlandsche tandpasta Leg op de gesmeerde stukjes toast een dun laagje sterkers, strooi er een ielsje fijn zout over en druppel er wat citroensap op (heel weinig). Bedek het broodje even binnen den rand blijvend met een laagje van liet sel derij-mengsel, Lg daarop een plakje tomaat bestrooid met gehakte peterselie. Schik de broodjes op een schaaltje, waar over eerst een vingerdoekje is gelegd. PAASCHBROODJES 5 kleine langwerpige broodjes- (z.g „di nerbroodjes"), 1 klein blikje groenlen- niacédoine (mengsel van allerlei groen en.) 2 a 3 eetlepels dikke mayonnaise, 1 theelepeltje Maggi s Aroma,', 1 a 2 augur ken, 5U G. (1/2 ons) ham of ossentong, 1 hardgekookt ei, wat fijngehakte peterse lie, 1 niet te groote tomaat. Begin met de groenten uit het blik zoo zorgvuldig mogelijk te laten uitlekken. (Snijd intuss^hen de broodjes doormidden en hol de precies gelijke helften uit (zonder den omtrek te beschadigen). Meng de uitgelekte groenten, de fijngesne den augurken en de gehakte ham of ossen tong (op éen plakje na) met de mayonnaise en ue Maggi s Aroma tot een samenhangend slaatje, vul daarmee de broodjes hoog-op en garneer ze met hardgekookt ei (wit en geel afzonderlijk), kleine stukjes tomaat, fijn gehakte peterselie en reepjes ham of ossen- tong. Garneer liefst alle broodjes verschillend, zoodat ze op den schotel een aardig bont ge heel vormen. HZ.21-A Zaterdag 11 April 5.13 6.50 Zondag 12 5.11 6.52 Maandag 13 5.09 6.54 Dinsdag 14 5.06 6.55 Woensdag 15 5.04 6.57 Donderdag 16 5.02 6.59 Vrijdag 17 5.- 7— Zaterdag 11 April v.m. 3.38 n.m. 3.59 Zondag 12 4.18 li 4.35 Maandag 13 4.57 ti 5.18 Dinsdag 14 5.47 tt 6.13 Woensdag 15 6.56 tt 7.25 Donderdag 16 8.16 t 8.51 Vrijdag 17 9.40 10.14 Zaterdag 11 April te 7.20 uur Zondag 12 te 7.22 •t Maandag 13 tt te 7.24 H Dinsdag 14 te 7.25 H Woensd. 15 te 7.27 tt Donderd. 16 te 7.29 It Vrijdag 17 te 7.30 tt Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend ENGERING, Nieuwstraat. 2e Paaschdag geopend ENGERING, Nieuwstraat. door QEORQES OH NET. t Het was de eerste dag der j aarlijksche ten toonstelling van de club der Mirlitons. De eene kant van het V endome-plein was geheel bezet met sierlijke équipages, die en file ston den, als bij een parade. Het had den ganschen morgen geregend, thans schitterde de Maartzon op de geschil derde en verlakte paneelen der rijtuigen en het metaal der spaimen. De raspaarden, keu rig getuigd, snoven en schudden het schuim uil de strakgespannen, omhoog getrokken koppen. \oor den ingang der sociëteit smnden de palfreniers in nun lange pruisische kapot- jassen met Lngeisehe kragen, in niels gelij kend op Farijzenaars, uan door hel bciceui- gende en spotachtige air, den livreibediende der eerste standen eigen. De bezoekers gingen uie rij voorbij en wer den beurtelings bespot en onbeschaamd aan gekeken, of waren net onderwerp van eene dubbelzinnige aardigneid, waarover alien hel uitschaterden, zoodra hij oi' zij, die de gees- tigneid gold, buiten bereik was hen le 1100- ren. In de groote zaal der schilderijen len.oon- stelling verdrong men zich. Het publiek was schitterend, de lichte, kleurige tui e.jes een voorjaarszon op zich zeil', liet komen en gaan der sierlijke bezoekers deed uenken aan een bed waar»an de bioe...en door uen wind werden weggeveegd, De lieeren niet opgeheven arm, oin den glimmend zijden hoed te sparen, konden moeielijk circulee- ren. In deze warme atmosfeer, door mooie vrouwen geparfumeerd, keken zij bijkans niet naar liet uoek en lieten zich voortstuwen door de élégante menigte. Eene verdieping hooger, ge'.eund legen de muur van de sehermzaal daarnaast, ston den de oprichters der tentoonstelling en le midden van hen, naast een pilaar, waar hij den moóien artistenkop, met donker, lang krullend haar, tegen liet leunen, bevond zich Max Dupon, de meester in kreurscha- keering, die om zijn eigenaaruige opvatting den „neiueu in de Kunstwem genoemd. Die lieeren, met de hoeden op iiet hoofd, schitterende oogen en \eriioogae gelaats kleur, beschouwden hun werken, trotsch op wat zij te voorschijn hadden gebracht en gelukkig met de mooie ruimte, uie i»en was afgestaan en het piekje van waar zij de schuo- ne bezoeksters konden opnemen. ür was een gegons van stemmen en ge fluister, als in een saiou, waar te veel meii- seiien zijn. De begroetingen klonken van verre en van nabij. dezH.ue uhmep hoorde men meermalen van bewondering o er een oi' ander stuk en weinig bekendheid met de kunst, schaadde niet aan de pretensie om een oordeel te dmven ve.len: „Heeft u die Meissonnier gezien? O prachtig. Whar is de schilderij van X...? Beneden, rechts, arme jongen, die had hij wel op zijn atelier kun nen houden. Vindt je die Bastien Lepage mooi? Waar lijk. Len dwaas onderwerp. En die Bonnat hé? hoe vindt je die dan?" Aanhoudend vormden zich een soms dicht ineengedrongen groep voor een portret dal op den catalogus cursief was aangegeven, ter wille van den schilder, of wel van het onderwerp. Het was een groot doek, een beeld ten voete uit van een jong meisje, in een wit kieed op een willen achtergrond. „Lene symphonic in wit majeur' riep enthousiast Max Dupon, uie mede voor het kunstwerk ging slaan, bier gehuld in zijn ar- tistenjas met xiuweelen omslagen, waarop een eereiint prijkte, gat ue mooie Alax uhing aan zijn gevoel van bewondering en ging in bizonderheden de verdienste rta van het kunststuk. Wlat is liet mooi gedaan. Wal een gloed zit er in. Welk een vieesctikieur. en wat is die gumande van margrieten goddelijk mooi geschikt, 't is mooi, 'l is pracmig, dat por tret. ïioe heel ook weer de maker? vroeg een der omstanders. Grandeau, Raoul Grandeau... Hij is nog jong. Waarlijk? Ja, maar hij zal het ver brengen, dat ver zeker ik u. Als men zulk ben stuk gele.erd heeft... Ik wilde wel dat mijn naam er on der stond, op mijn eerewoord. O, die jonge meesters verdringen ons, besloot hij, met een nederigen glimlach, groot contrast met de zegevierende blikken waarmee hij door de menigte ging, die een luisterend oor had voor zijne beschouwingen. Uw „vrouw in het roodis honderdmaal mooier, sprak een heer, die naast hem stond. Wiel mogulijk, maar dat doet er niet toe; dit portret is prachtig en bovendien zoo goed gelijkend; U weet wie liet is? freule Yillaray-Bussau. Haar vader is lid van de Sociëteit en z^j mist nooit op onze muziek avonden... Ze is verrukkelijk. Stil, sprak hij fluisterend, uaar komt ze met haar vader. Ieder keerde zich om. De Graaf de Nil lary-Bussau kwam waarlijk aan met zijne dochter aan den arm. Zij gingen langzaam naar hel portret en ieder ging ter zijde om hen door te laten. De graai' scneeu nauwelijks vijftig jaar oud maar was, volgens eene uarne die nem ken de, ai zeven en vijiug. Hij liep reentop, met ue kranige houding van een gentleman en oud oliicier der cavallerie.' Zijne dochter was bijzonder mooi. (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 6