waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 42e Jaargang VRIJDAG 10 APRIL 1936 No. 15 ZEELAND Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Opstandingslicht. Lichtstraal hij KINKHOEST Hoest- Oriep-Bronchitis-Asthma WJSIMOOI m 1 Verlaagde prijzen LIED VAN DE WEEK Loodsen- en Giaragebouw iZeeumsch U 0CMOOHDWKC Uitgave: N.V.- ZUEUWSCH MIEUWSBLAu i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PR1|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur W leest gegroet gij eersteling "der dagen morgen der verrijzenis. Bij wiens licht de macht der hel ver slagen. En de dood vernietigd is. Goeden Vrijdag, gedenkdag van den Via dolorosa, den weg van het lijden; van den Kruisheuvel Golgotha, dag van de volbren ging tot in het graf. Stille Zaterdag, met uw ijselijk beklem mend gevoel van een kille rouw; doch dan, bij het nieuwe uchtendgloren... Nauw' zijn de schaduwen der nacht ver gleden en stijgt in de vroege morgen het licht aan de Oosterkimme, of de dichter van het gewijde lied doet jubelen. "Wipes,t gegroet, gij eersteling der dagen, morgen der verrijzenis. Wbnderlijke Paaschmorgen. Het licht dat den macht der hel verslaat nu de dood vernietigd is. Ook het jaar 1936 geeft ons weer alle re den om dit feest van Opstanding te vieren, want deze opstanding brengt met zich den rijkdom der verlossing, der vrijmaking, der overwinning. Er is een eeuwige regelmaat in alle din gen die het duidelijkst spreekt in de natuur. Zoo ook met Paschen in de Lente. Hebt ge de Lente gespeurd in de luchten rondom U? Wielde niet in U een stil geluk toen ge de knoppen zaagt zwellen? Het wintersche doodskleed verdween, het frissche jonge groen leefde op. De boomen botten uit daartoe aangezet door een jong maar krachtig bruischend, groeizaam leven. Dat alles voltrok zich in stilte voor ons oog; de Lente had zich met haar wonder- schoone kleedij getooid eer we het wisten. Eeuwige regelmaat in alle dingen, Paasch- Lente die zich voltrekt en opheft naar het Licht. Wlelk een wonderdadig leerzame bood schap brengt ons die opstandingsgedachte. Voelen we ons niet als opgeheven, ge sterkt en gestaald, aangegard met jonge kracht door deze levenswijze les uit de na tuur»? Zouden we met ons leven nog langer wil len toeven in den winter van den geest? Nu nu de Paaschklokken beieren en jubelen over het feest van de Opstanding? Laat ons alle bedompte loomheid afwer pen doch frisch en koen met een verjongde geest, en met opstaiidings bewustzijn treden in dat jonge ontluikende leven. Laat daarbij onze hand veel vinden om goed te doen, anderen en onszelf ten zegen. Moge het opstanuingslicht daarbij al onze werken kunnen beschijnen, dan is het ook thans voor ieder van ons niet voor niets Paschen geweest. Wlij wenschen onze lezers een paar recht- goede Paaschdagen toe. WALCHEREN. MINISTER COLIJN OP BEZOEK. Deze week bracht onze Minister-President een niet-officieel bezeer aan ons eiland. O.m. vertoefde Z. Ex. in Middelburg en Veere. Den nacht van Maandag op Dinsdag bracht de minister door in Hotel Britannia te Vliss. UITREIKING DIPLOMA'S 'Donderdagmorgen werden in de 'Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg aan de leerlingen der Ambachtsschool de diploma's en prijzen uitgereikt. Bij deze plechtigheid --en vele belangstellenden tegenwoordig. VLISSINGEN. De Sportvereeniging C.K.W.O. heeft zich aangesloten bij het Ned. Chr. Gym. Ver bond. De publieke telefooncellen in de Coosje Buskenstraat, hoek Betje Wblffpl.in, Singel tegenover de vluchtheuvel en P^ins Hendrik- weg nabij het station, zijn Zaterdag in ge bruik genomen en ter beschikking van het publiek gesteld. Bij de Kon. Maatsch. „de Schelde" is aangekomen het Engelsche stoomschip „Broomsland" met een lading staalplaten uit Engeland. Ook arriveerde met een soortgelij ke lading het stoomschip „Quaysider". WBjlen mevr. wed. I. Daane-Huibregt- sen heeft nog f 500— gelegateerd aan de Geref. Kerk alhier. De Heer J. Franke slaagde voor het prop. examen in de theologie. De heer F. Bisschop is aangewezen als exiajminator voor 1936 voor 'de examens gemeente-administratie. Onze vroegere plaatsgenoot, de Heer J. P. Verheule, is met ingang van 1 September benoemd tot hoofd aan de Chr. Muloschool te Aphen aan den Rijn. De Heer J. Auer, in dienst bij de Vliss. Zwemclub, werd benoemd tot zwemmeester aan de Baden Zweminrichting te Terneuzen. Vrijdagmorgen reed een wielrijdster na bij de Keersluis en stak den weg over, toen de stadstram naderde. De bestuurder remde nog electrisch, maar kon een aanrijding niet voorkomen. Zij kreeg een duw van het voor balkon, viel achterover en bleef liggen. Na dat een geneesheer een lichte hersenschud ding had geconstateerd, werd zij per taxi naar hare woning vervoerd. Aan M. de Hes, leeraar, bij de Ned. Isr. Gem. te Bergen op Zoom, vroeger alhier, is de eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in goud verleend. Op den hoek van den Singelweg en de van Dishoeckstraat, had een aanrijding plaats tusschen een vraentauto en een personenau to. Van de laatste werd een vooras en de bumper beschadigd, persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Geslaagd voor het diploma radiotech niek A.S.S.O. de Heer L. J. van DrieL Het R. Kath. Kerkbestuur deelt mede, dat met 1 Mei a.s. de O.L. Vrouwekerk aan de Nieuwe Markt als parochiekerk in ge bruik zal worden genomen. Het aantal zit plaatsen wordt uitgebreid. De dames-afdeeling van de Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren, afd. Vlissin gen, hield een feestavond in het Concerlge- bofuw, alwaar het tooneelgezelschap „de Schouwspelers" optrad. Vrijdagavond werd in de Schouwburg zaal der kazerne een afscheidsavond gegeven voor dienstplichtigen van de lichting 1935 II der kustartillerie. Medewerking verleenden de band ,,The Minstrelsde tooneelvereeni- ging „The Rhetoricians" en de heer Jack de Coninck en zijn ensemble. Zaterdag is vergadering gehouden van de besturen der Chr. gymnastiekvereenigin- gen te Goes, Terneuzen en Vlissingen, in wel- Ke een turngewest Zeeland werd opgericht. Als bestuur werden benoemd: de heer P. K. Dees te Terneuzen, voorzitter, de heer M. van Melle te Goes, secretaris; de heer C. de Zwart, alhier, penningmeester; verder de hee- ren C. Landman te Goes, F. Donze te Ter neuzen en mej. M. de Nooijer alhier. Als technische leden werden gekozen de hee- ren Bakker te Goes, K. B. de Dreu te Ter neuzen en L. J. Jansen alhier. Een regle ment werd behandeld en zomerplannen be sproken. De Emmabloem-collecte bracht op f 772.49. Ds. L. Kleisen bedankte voor het be roep naar de Chr. Geref. Kerk te Doesburg. De collecte voor „Jong Holland snakt naar werk" bracht op f 75Ü.— MIDDELBURG. B. en Wl verzoeken een crediet van f 7500.— voor den houw van een transfor mator-huisje aan den Dam. De commissie voor ontspanning van werkloozen organiseerde een simultaan schaak- en dam wedstrijd. De Heer li. Stroo- leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bijt AKKER'- {Verhoogde werking 75 cent hand speelde tegen 12 schakers en won aan 7 uorden. Hij verloor 3 partijen en speelde in 2 ge\ allen remise. De Heer J. Stroohand speelde aan 14 borden dammen. Hij won 11 partijen en speelde in 3 gevallen remise; Onze gemeente heeft bezoek gehad van den Z. id-Alrikaanschen gezant, Ds. H. D. van Broekhuizen, die bereid was om te spelen op een Zuid-Afrikaanschen avond. Hij werd in de burgemeesterskamer ontvangen door den burgemeester, gemeente secretaris en ge meente-archivaris. Na bezoek van Stadhuis en stad werd een thee aangeboden door den burgemeester. In het schuttershof werd de vergadering gehouden, in welke Ds. v. B. een rede hield, ingeleid door de burgemeester. In de kleine zaal was een tentoons.elling in gericht, betrekking hebbende op Zuid-Afrika en de boeren oorlogen. Het bestuur der Ver. Ziekenhuisverple- ging op Wlalcheren, deelt mede, dat de deel name aan de aanvullende verzekering tegen klinische kosten in een ziekenhuis een suc ces is gebleken. Vrijdag kwam de streek Walcheren der AR.J.V. bijeen in jaarvergadering. Het aan tal clul>s steeg tot vijf Ds. H. Scholing sprak over: „Onze Oriënteering in de huidige maat schappijen Ds. v. d. Guchte: „De C. D. Unie". De Ver. voor Geref. Onderwijs hield een Oudera\ond. Dr. K. Huizenga wees op het gevaar van het Barthianisme, de Heer A Coumou refereerde o\er „Het zenuwach tige kind", de Heer D. Slot over: De fantasie in het kinderleven". Donderdag hield de Kring Walcheren I der Geref. Meisjesvereenigingen een vergade ring in de Hofpleinkerk. Als spreekster Irad op Mevr. G. Kraan v. d. Burg van Vlaardin- gen met het omkrwerp „Een zangeres in de woestijn" Zaterdag hield de Prov. Zeeuwsche Ver. voor Vreemdelingenverkeer haar jaarverga dering in „St. Joris". De ver. heeft 13 der vereenigingen in Zeeland als lid. De reke ning wees in ontvangst en uitgaaf een be drag aan van f 160.76 met een goed slot van f 101.33. Het bestuur werd aangevuld met vertegenwoordigers uit Hulst, Axel, Hoek, Terneuzen, 'Renesse en Veere. Besproken werd de propaganda en het vragen van subsidie. Betreurd werd, dat de V. V. te Vlissingen en die te Oostkapelle nog steeds meenen geen lid te moeten worden. B, en W. deelen mede, dat de rege ling leerlingen buitengemeenten voor U.L.O. ongunstiger is dan de thans geldende van 26 Maart 1924. Het nadeelig verschil zal voor de gemeente f 20 tot f 25 per jaar beloo- pen. Eind Februari namsn aan de cursus sen voor werkeloozen deel: vakteekenen 44, autotechniek 23, autobesturen 15, autogenisch PAASCHEIEREN. Guus Betlem Jr. Zoo is het dan weer Paschen, en W!e schenken weer elkaar Van allerhande ei ren, Met vorstelijk gebaar. Het gaal niet steeds van harle, doch \V!at doet dal er ook toe, Wie geven ze tenslotte toch, En 't gaat niet om het: hoe. De „l'aasclieitjes" bijvoorbeeld, die De Negus krijgl gestuurd, En ginder uit Italië Hem worden... toegevuurd, Nou... wat het Paaschfeest ons ook biedt G'loof dit in elk geval: Die eitjes krijg je beter niet, Dan liever niemendaL Ook Frankrijk zond zn Sovjetvrind (Ze staan op besten voet!) Een Paaschei lieflijk rose getint, Van 't zoetste suikergoed. Doch 't allergulst en 't meest royaal Is Duilsehland wel geweest, Die ei'ren zond aan allemaal Op waarlijk grootschen leest. 't Zijn eieren beschilderd met Veel duifjes wit en rein, Wlaar „Vrede" onder werd gezet... Te mooi om waar te zijn. Doch ieder, die zoo'n ei ontving, Die draaid' als was 't een bom, Wel minstens tienmaal eerst het ding Argwanend om en om. Ten slotte (en weer blijkt hier maar Hoè men elkaar verlrouwt) Er kan wat inzitten nietwaar? Of... 't is misschien wel oudl Zoo is het dan weer Paschen, en Wie schenken weer elkaar Van allerhande eieren, Met vorstelijk gebaar. Ze kosten duizenden misschien, Ja soms een paar millioen, Ze laten aan de wereld zien: Ziedaar wat ik kan doen! Doch... prefereeren wij de man Die aan z'n naaslen geeft Een kwartjes i'aaschei, maar waarvan Hij weet, wat of hij er aan heeft. (Nadruk verboden) Hekwerken en alle soorten IJzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Quak- kelaarstraat 54, Vlissingen. en electrisch lasschen 22, metselen 10, En- gelsch 17, rekenen 20, Ned. Taal 18, machi- neschrijven 23. Het lokaal werd bezocht door ongeveer 1200 personen. De Ver. voor Handelsonderwijs vroeg subsidie aan van i 15502.50 voor de dag school en van f 2725#50 voor de avondschool. De aid. Middelburg van den Vrijz. Chr. Jongeren Bond vierde liaar derde lustrum, met een tweedaagsehe conferentie in huize „de WBtte Zwaan'. Na een inleiding van de bondsvoorzitter over de gelijkenis van de Verloren Zoon, werd het gelijknamig leeke- spel opge\oerd. Zondag werd met een wij- dingsdienst begonnen, waarna de Abdijge bouwen bezichtigd werden. Aanbeveling voor deurwaarder: 1. P. vaii Maaren, procureursklerk te Middelburg, 2 S. M. Boomslra, procureursklerk te As sen, 3. G. van Duin, notarisklerk te Zierikzee, allen candidaat-deurwaarder. Zondagavond had een aanrijding plaats tusschen een autobus van de stoomtram „Wlalcheren en een personenauto uit Goes Deze werd zoo geha\end, dat men niet ver der kon. Tegen den bestuurder, die links in de bocht reed, is procesverbaal opgemaakt. De bus kon haar weg vervolgen. De afd. Wlalcheren van de Ver. van Chr. onderwijzers Hield Zaterdagmiddag een jaarvergadering. De heer A. Coumou alhier gaf een proeve van vertelling over: „Paulus op weg naar Damascus In kas is een batig saldo van f 25.15. Als bestuurslid werd ge kozen de heer A. Coumou. Naar de alge- meene vergadering werd afgevaardigd de heer J. Birza te Aagtekerke. De inzameling voor „Jong Holland snakt naar werk" bracht op f 452.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1