blaUt^ HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOd Zoo'n droge Kuch 'DUSIROOt waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Nfeifhóógdéviétaq 75 cent j Verlaagde prijzen OOSTKAPEL LE RITTHEM SOUBURG. 42e Jaargang VRIJDAG 27 MAART 1936 No. 13 ALGEMEEN-WFfm AD WESTELUK ZEELAND Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma LIED VAN DE WEEK Loodsen- en Garagebous eeuwseh Jlieuwsblad VOOR Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD 1.0 BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agentin in alle plaatsen ADVERTENTIËN 20 ct. p. K- INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. Ds. Hietkamp, Ned. Herv. Pred. te Serooskerke heeft het beroep naar Vlissingen aangenomen. Met verlof uit Oost-Indië kwam in Eu ropa aan, de Heer ir. S. A. Blok, ingenieur Waterstaat. Badhuisstraat 59 alhier. Geslaagd voor het diploma radio tele grafist bij de luchtvaart; de Heer Ch. Ouwe. hand. In de zaal van den heer Maeliker had de maandelijksche bijeenkomst plaats van de Ver. tot bev. der bel. van slechthoorenden. Medewerning verleenden de mondharmonica ver., Excelsior. Mej. Blok gaf lipleesles. Aan •haar werd een souvenir aangeboden. De sjoelbak vond dankbare belangstelling. De Heer G Boot alhier slaagde voor hét machinisten diploma B. (theor. gedeel te). D$ afd. der N.C.G.O.V. herdacht haar 40 jarig beslaan in de Groote Kerk. Mede- Werking werd verleend door de Chr. Zang- ver. „Hoop op Zégen Ds. De Voogd van I)elft sprak over: „Vasthouden". Vrijdaga vond werd het ieestelijk herdacht. Verscini- lende sprekers voerden het woord. Opge voerd werd: „De verjongde professor". De Heer- P. Castenmiller alhier ver reeg liet diploma leeraar reclame- en eta- lageschriit MIDDELBURG. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche eilanden richtte een adres tot de Tweede Kamer legen het inge diende wetsontwerp inzake de reisbelasting. Met twaalf personen is alhier een afd. van de Jongere Chr. Boeren- en Tuinders, bond opgericht In het voorloopig bestuur werden gekozen de Heeren M. Ton alhier. P. de Buck te Veere en P. Koole te Souburg Gedurende de maanden April, Mei eui Juni zal men, om van de Kotterdamsche Ka de naar de Rouaansche Kade te komen, een omweg moeten maken, daar men wegens verdwijnen van de Bateau-Porte, daar niet imeer over heen kan. Daar het contract met „de Schelde" ontbonden is, zal deze zich, volgens verplichting, belasten met het ver vangen eener nieuwe brug. In „St. Joris" vergaderde de Coop. Melkinrichting en Stoomzuivelfahr.ek „Wal cheren". De voorzitter sprak over „Van strijd en overwinningzulks in verband met het 20 jarig bestaan. Tot bestuurslid werd aange wezen de Heer J. Lorier te Koudekerke. Be sloten werd, om het gevormde ledenkapiiaal groot f 10.721.06, uit te keeren, in verband met de slechte tijdsomstandigheaen. k Ontvangen werden 13.6 millioen liters melk, waarvoor betaald werd f 668.620.98. Het gemiddelde vetgehalte der melk was 3,25 pCt. De totaal-opbrengst der verkoch te producten was f 892 955.261/2. Hei reser vefonds bedraagt f 10000. Naar „de Zeeuw" verneemt, wil de rijksbemiddelaar voor het loodgietersliedrijf de loonen te Vlissingen en alhier gehand haafd zien. Woensdag vergaderde de commissie voor hel feest ten bate van het Midd. Mu ziekcorps. Op 7, 8 en 9 Mei zal het feest ge geven worden. De Geref. Knapenver. „Samuël" vierde haar 21 jarig bestaan. De drie afdeelingen tellen samen 68 leden. Twee voordrachten- (wedstrijden en een improvisatie-wedstrijd hadden plaats Vrijdagmiddag had in een der zalen van het gebouw van het Provinciaal Bestuur de jaarlijksche verkeersconferentioplaats. In de Concertzaal gaf de Clir. Gein. Ziangver. „Looft den Heer", te 't Zand een uitvoering. Aanwezig waren onder meer de Heer en. Mevrouw Quarles van Ufford. De voorzitter dankte aan het slot den Heer Bommeljé en bood hem bloemen aan. Ook den Heer C. Clement werd een woord van dank gebracht voor zijn Orgelspel. De Heer De Schipper sprak een slotwoord. AAGTEKERKE Donderdag vergaderde de A.R. Kies- ver. In kas is een goed slot van f 16.51. Af tredende bestuursleden werden herkozen. Vrijdagavond heeft de Geitenfokveree- niging „Ter Veredeling" haar 25 jaarverga dering gehouden. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat het ledental het afgeloopen jaar met 36 leden was gestegen en thans 76 leden telt. Uit het verslag van den Penningmeester den Heer W. W7isse bleek dat de kas een batig saldo te boeken viel. De voorzitter dankt den Heer Wisse voor zijn gehouden beheer, vanaf de op richting sedert 25 jaar heeft den heer Wisse als penningmeester gefingeerd. De vereeniging heeft het afgeloopen jaar op een aantal geiten melk-controle gehouden. Uit de resultaten bleek dat de geiten van de heeren J. Vos en J. den Hollander de mooiste opbrengst hadden. Besloten werd den heer J. Wijkhuijs weer te laten fungeeren als afslachler der jonge geitjes. Hierna sloot de voorzitter de verga dering die door 25 leden was bezocht ARNEMUIDEN. Er meldden zich 40 sollicitanten aan voor de betrekking van controleur bij de steunverleening. BIGGEKERKE De afd. van den Chr. Nat. Werkmans bond herdacht haar 30 jarig bestaan. Zij telt 21 leden. Namens het hoofdbestuur werd gesproken door de Heer Broere, ook voer de de nieuwe Bondspropagandist, de Heer Strating, het woord, de Heer Caljé refereer de over sociaal en socialisme. De mondorgel- vereeniging zorgde voor muziek. G APINGE Ook hier vergaderde de A.R. Kiesver. in de Consistorie der Geref. Kerk. Tot be- Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door 'lijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die tlijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog bij» AKKER'* SUKKELDE MET DE SPIJSVERTERING. „Op zekeren dag zag ik. dat er zes zouten in waren. Daarom probeerde ik Kruschen Het was met mij eenvoudig het geval van den zakenman, wiens werk meebrengt, dat hij aan slechte spijsvertering lijdt en aan rheu- matiek en die eigenlijk iets noodig heeft, dat niet alleen het bloed zou zuiveren, maar de geheele werking van zijn organisme zou ver beteren. Ik had van alles gebruikt, maar geen Kruschen, omdat ik dacht, dat het hetzelfde zou zijn als zooveel andere middelen. Toen probeerde ik toch nog Kruschen. En hier eindigt mijn relaas. Ik kan alleen zeggen, dat ik er niet meer buiten zou willen. Het houdt mij perfect in orde en ik ben nu 64 jaar. Kruschen is heel wat meer dan een eenvou dig laxeerzout". J. S. H. te T. Overwerking, zorg, te veel zitlend leven, dit alles zijn oorzaken voor de verslapte wer king der verschillende inwendige organen. Indigestie is een van de eerste gevolgen. On voldoende afvoer, die leidt tot een verstop ping van het organisme door giftige afval producten, is een ander schadelijk gevolg. Het bloed wordt overladen met onzuiverhe den, die de algeheele gezondheid ondermij nen en de gewrichten kunnen aantasten; met rheumatiek. De zes zouten in Kruschen spo ren de inwendige organen, maag, lever en nieren aan. Uw bloed wordt gezuiverd. U vergeet indigestie en rheumatiek en U krijgt dat gevoel van geestelijke en lichamelijke op gewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten a f 0 90 en f 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het eti ket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt stuurslid werd gekozen de Heer WL Louwerse Jz. en tot voorzitter A. P. Wbuters. Ds. J. W. Tunderman sprak over: „Beginsel en Belang" KOUDEKERKE In het Vereenigingsgebouw op 't Zand werd de eindles 1ste halfjaar landbouw win- tercursus gegeven, onder leiding van den Heer Spinnaaij. Allen konden naar de twee de klas overgaan. Gesproken werd door den Heer Mesu uit Goes en door den Heer A. de Lange. Alhier had de eindles plaats van den tweejarigen landbouwcursus, gegeven door de Heer Beukelman te Meliskerke. Alle 16 deelnemers ontvingen het diploma, n.l. A. in 't Anker, J. v. d. Broecke, K. de Buck, J. Cevaal, J. Coppoolse, J. Corré, M. Corré, J. Dekker, J. Francke, I. Francke, J. Lous, A. Maljaars, J. Moens, A. de Pagter, J. Spruijt, J. de Visser. Den Onderwijzer werd aangebo den het hoek: „Onze Landbouw". De Kring Walcheren II van de Meis jesver. op G. G. hield in de Geref. Kerk Donderdag vergadering. Een 10 jarig ver- (slag werd uitgebracht. Ds. Versteeg van Nieuw Loosdrecht hield een rede over de evangelisatie onder de schippers getiteld: „De Kruisvlag in top", waarna een film over dit werk vertoond werd. Op 4 April a.s. zal in een Openbare raadsvergadering de nieuw benoemde bur gemeester de Heer K. Fabius worden ge ïnstalleerd. Tol hoofd van de luchtbeschermings dienst is aangewezen de Heer N. de Pagter. In een gehouden vergadering zette de bur gemeester het doel uiteen. Alhier is opgericht een A.R. Propagan- daclub. Als voorzitter is opgetreden de Heer F. de Groot, als secretaris de Heer H. K. Al- Iaart. Bij de club sloten zich 7 leden aan. In de Juliana-school had een Oudera vond plaats. De Heer de Ru gaf een inlei ding over het onderwijs in de Vaderland- sche Geschiedenis. TOEKOMSTBEELDEN. Guus Betlem Jr. Uit „de Telegraaf": Nederland krijgt nieuwe verkeers regels! Nieuw voor ons land is ver der de mogelijkheid om in plaats van geluidsignalen te geven, hij avond met de koplampen te knip peren... Als straks het daglicht is verdwenen, En de lantaarns die gloeien aan, Wlannöer de zon is uitgeschenen, En onze dagtaak is gedaan, Wanneer we dan weer huiswaarts keeren, Vermoeid, en loom en zonder lust, Zal voortaan Holland profiteeren Van welverdiende zoete rust! Géén claxons loeien langs de wegen, Geen' auto's kermen door de bocht, Geen toeters jammeren je tegen, Wanneer je moe! de stilte zocht. Geen schetterende syniphonieën, Geen schallende sirene-schreeuw, Of teere automelodieën, (Zooiets als 't brullen van een leeuw!) Neen, stilte, stilte zal er we/-en, Den heelen avond en den nacht, Een voorstel, waarlijk ónvolprezen, Waarvan ik heel veel heil verwacht! Want komt er straks op onze wegen Een auto in de verte aan, Dan... knipoogl-ie je vriend lijk tegen, Om even aan den kant te gaan. En, op m'n motorfiets gezeten, (O, U zult zien, het went wel vlug!) Geef ik geen schorre toelerkrelen, Maar... knipper ik koket terug! En kom je langs een aardig meisje, Dan druk je ('t is je reinste plicht, En leuker dan zoo'n claxon wijs je) Je... linkerkoplamp even dicht! En met een loiipperlicht gebaartje Beantwoordt zij je zoet signaal... Wel, let 'es op, maar na een jaartje Dan... rijden w'auto, allemaal! (Nadruk verboden) Hekwerken en alle soorten IJzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Quale kelaarstraat 54, Vlissingen. EEN BAZAAR. Zooals reeds eerder in dit blad, herin neren wij onze lezers en lezeressen nog maals aan de te houden Bazaar, uitgaande van het Chr. Fanfarecorps „Vlijt en Vol harding" te Souburg. Deze Bazaar zal gehouden worden van W'bensdag 1 April a.s. tot en met Zater dag 4 April in de zaal van dhr. Stroo. De Bazaar zal telkens om 7 uur geopend en om 11 uur gesloten zijn, daarbij Don- derdag 2 en Zaterdag 4 April ook 's mid dags van 2.30 tot 5.30 uur. Gezien een plaatselijke Muziek vereen, in zekeren zin in een behoefte voorziet bij festiviteiten enz., kunnen wij uw aller me dewerking tot het slagen 'dezer Bazaar aanbevelen. Verschillende attracties zullen U een aangename avond of avonden be zorgen. De Jongelingsver op G G. „Repos Ail- leurs" hield Vrijdag haar 44ste jaarfeest Afd. A telt 22 leden, afd. B 19 leden. Er is een batig slot van f 46.75. De Bibliotheek be vat ongeveer 60 nummers. Mej. Koster en de Heeren de Hondt en Suurmond verzorg den een trio voor cello en orgel Een 4-tal jongens hielden een memorisatie-wedstrijd. Alhier is opgericht een' Tuinbouwver- eeniging „Samenwerking". Er gaven zich 18 personen op. Tot bestuursleden werden ge kozen J. Joosse, L. Machielsen, J. de Pagter, P. J. de Pagter en L. Suurmond. In de Openbare School werd een Ou deravond gegeven. De onderwijzer H. K. Duij ven voorde gaf een Openbare zangles. Tot nieuwe leden der oudercommissie wer den gekozen de Heeren J. Passenier en J. Lijk. Aanwezig waren o.a. de burgemeester en "Wethouder Suurmond.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1