ASPIRIN EDELWEISS Uw Zenuwen BURGERLIJKE STAND RUBRIEK VRAAG EN AANBOD Te Koop De pr ijs van ZEïvUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 20 MAART 1936. No. 12. komt Aspirin door het bloed naar de ge wrichten en spieren. Het verdrijtt de schadelijke stoffen en doet daardoor rheumatische pijnen ver dwijnen. Dus voor eiken rheumatiekiijder: Neem het produet van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. on oranjezakjes van 2 fabi. a J0 ets. ken alle 13 candidaten. Tot de eerste klas werden toegelaten 19 leerlingen. De nieuwe cursus vangt aan met 77 leerlingen. Alhier is een vergadering gehouden van jonge mensclien tot bevordering der be ginselen, die de Vrijz. Deni. Jonge» en Organi satie voorstaat. Een aid. W alcheren is opge richt met een voorloopig bes.uur, bestaande uit den Heer A. C. Hoilebrands, Vlissingen, voorzitter; Mej. Wl v. d. Driest, secretaresse alhier en de Heer R. van Bever en, penning meester, te Veere. Zaterdag vergaderde de Geref. Jeugdor ganisatie Zeeland. Deze leverde een öatig slot van f 34.84. De Heer C. de Bruin refe reerde over: „Onze ouders en ons werk". Tot bestuursleden werden gekozen Mej. M. «den Hollander alhier en de lieer A. G. Gats man te Aardenburg. Als Bondslid werden Ingeschreven 7 knapen en 9 meisjesvereeni- gLigen. Ook hier zijn een aantal N.S.B. pam fletten, i>ekeaige»id voor Minister Colijn, ver spreid. De politie kon in het Kringhuis een voorraad in beslag nemen en maakte proces verbaal op tegen den kringleider. AAGTEKEUKE Benoemd tot commandant van den luchtbeschermingsdienst de Heer P. Faasse. Vrijdag vergaderde de afd voor „Bet- liesda". in kas is een goed slot van f 43.82. De afdeeling telt 103 leden. Donderdagavond hield de Vereen, van Oud Leerlingen der Landbouw-Win- icrcursus alhier naar jaarvergadering. Doo> uiir. J. Maljaars werd een inleiding behan deld over mond- en klauwzeer. Dhr. P. ue Visser W!z. bracht verslag uit van de Wintervergadering van den B. V. G. Daarna werd door Secretaris en Penningmeester een jaarverslag voorgelezen. AHNEMUIDEN. Het paard van den landbouwer B schrikte Donderdag, ter hoogte van Klevers- kerke, voor een taxi. Het maakte zijsprongen en kwam met wagen en al terecht in den watergang. De landbouwer en zijn vrouw wisten zich te redden door uit den wagen te springen. Met vereende krachten slaagde men erin paard en wagen op het droge te brengen. De schade bestond uit eieren die stuk waren en boter, welke vuil was gewor den. Verder ging het nog al. Alhier vergaderde de Ver. voor Bijz. Lager Onderwijs op Geref. gronikhag. Het ledental bedraagt 44. De financU'ele kant stemt lot te\redenheid. Donderdag 12 en Zaterdag 14 Maart gaf het Kinderkoor een uitvoering in „Re- nobolh", waarbij enkele zangspelen werden uitgeroerd. Zaterdag brak bij het voetballen de ar beider J. J. Wi. zijn rechterbeen. Bij dien- zcliden man reed 's morgens de landbouwer J. K. met zijn paard en wagen, beladen met Kunstmest, door de ruiten. BIGGEKERKE Vrijdag werd de jaarvergadering ge houden van de Weegbrug „Ons BelangEr is weinig gebruik van de weegbrug gemaakt. Oorzaak: toenemend vervoer van bicten per vrachtauto Lgen concurreerende prijzen. De B. V. L. kwam Vrijdag bijeen. Als sprekers traden op Overste Bierman en Öe lieer P. G. Laernoes. Brevetten voor scherpschutters werden uitgereikt aan A. Harpe, J. Konraad, H. Kaljouw, H. Verschuu- re en P. de Lange. DOMBURG Ds. H. K. Queré, Ned. Herv. predikant alhier, onhing ecu beroep naar Numansdorp. daarbij tevens gekerkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. De Heer P. J. Elout is aangewezen tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst. G R IJ P S K E R K E. De Chr. Zangver. „Halleluja" gaf een uitvoering in de Geref. Kerk. Het program telde 18 nummers. Ds. Plomp sprak een Openingswoord, het slotwoord werd door ds. Jellema gesproken. Vrijdag vergaderde de A.R. Kiesver. Als bestuurslid werd gekozen de Heer P. Francke, daar de Heer C. Louwerse zich niet herkiesbaar stelde. OOSTKAPEL LE Met ingang van 1 April is tot burge meester benoemd de Heer K. Fabius, thans ambtenaar ter gemeente secretarie te Eem- nes. De Heer Fabius is de beginselen der Chr. Hisf. Unie toegedaan. Zondagavond had het 6 jarig zoontje van den landbouwer S. L. het ongeluk van een stroomijt te vallen, en een dijbeen te breken. Het kind werd naar het Gasthuis te Middelburg vervoerd. RIT T H E M De Chr. School hield haar ouderavond Ds. De Ru sprak over de godsdienstige op voeding in het gezin en in de school. SEROOSKERKE Vrijdag vergaderde de afd. van de Chr. Jongeren Boeren- en Tuindersbond. De Heer A Meijers Szsprak over „Paarden fokkerij", Zaterdag werd de vergadering van den Boerenleenbank gehouden. Allereerst werd de overleden Heer L. Maas herdacht. Een winst kon geboekt worden van f 1208, de re serve is f 11626. Als bestuurslid werd geko zen de Heer P. Melis Wz. De rente voor spaargelden is vastgesteld op 3 pet. en voor credietnemers op 4 pet. SOUBURG. De landbouwvereeniging hield Donder dag een algemeene vergadering in Café Dorp- zicht. In het afgeloopen jaar is ontvangen f 11.096.22, waarbij nog komt een waarde van in voorraad zijnde artikelen ad f 348.92 en beliepen de uitgaven f 11508 84. Tot afge vaardigden naar de algemeene vergadering der Z.L.M. werden gekozen de Heeren J. Kodde en WL Louwerse. Voortaan zullen de zetaardappclen van de bewaarplaats moeten worden afgehaald en wel nu op Dinsdag 17 en 24 Maart. VEERE Naar de „Zeeuw" verneemt, is de stand plaats van het Rijkspolitievaartuig de R. P. X., thans alhier, naar W'emeldinge verplaatst. 'T ZAND. Vrijdag vergaderde de A. R. Kiesver. De Heer Maas sprak over: „Het probleem van den oorlog". Besloten werd de lectuur- verspreiding te steunen en te regelen. ZOUTELANDE De Ring Wlalcheren van het Ned. Ver bond van Chr. Jonge Vrouwen en Meisjes- vereenigingen hield alhier een ringvergade- ring. Mevr. Voorst-Vader opende met litur gie. Voor de pauze was er een reciteerwed- strijd, waaraan 3 prijzen werden toegekend. Na de pauze werd blokfluitmuziek ten gehoo- re gebracht. Mej. van Vlaanderen uit Amster dam sprak over haar Jordaankinderen. Donderdag is alhier een luchtbescher mingsdienst georganiseerd. Benoemd wer den tot hoofd en tot administrateur de Hee ren P. Lijnse en P. L. Franke. Achttien vrij willigers boden zich aan. De commissie voor leiding bestaat uit de heeren P. Leijnse, dr. F. G. Vaandrager, P. L. Franke, I, Nieuwen- Vrijdag vergaderde de A. R. Kiesver. De Heer L. Geschiere leverde een inleiding over: „De verhouding van Overheid en Maat schappij" Verder werd medegedeeld, dat men geien resultaat verwacht een debaten in de vergadering der N.S.B. te laten optreden, huize en J. Kruit. VLISSINGEN, van 12-19 Maart 1936. Ondertrouwd: J. C. Lagaay, 31 j. en P. C. Bok, 27 j. J. van de Ketterij, 26 j. en J. P. Batus, 19 j. E. F. D.| van Leersum, 28 j. en E. P. A. Hajen, 21 j. Getrouwd: A# van Hoepen, 28 j. en A. H. Leinse, 25 j. WL Bouwman, 24 j. en A. C. de Vin, 22 j. T. P. CJ van Eekelen, 26 j. en J. H. Robers, 21 j. Bevallen: J. Vos, geb. de Bruijne, d. A. T. J. Hoogardie, geb. van de Velde, z. C. M. van Aken, geb. Blinkhof, d. P. C. Oosterling, geb. Jonckman (levenl.) - E. Heijkoop, geb. Polderman, z. C. de Kok, geb. 't Gilde, z. Overleden: P. M. Hol, 4 j. J. W'. Sorel, 53 j., man van G. C. de Ridder A. Florus- se, 34 j. vrouw van J. F. Kasteelen E. de Nooijer, 88 j., wed. van L. Timmerman D. Versluijs, 63 j., man van T. Mulder J. Meert, 42 j., man van J. E verse J. Melis, 78 j., man van 'S. van Maldegem B. Een juffrouw uit Hoevelaken Was op Waschdag niet te genaken Maar sinds ze haai goed Met Edelweiss doet, Kan niets haar meer nijdig maken- N.V. ZEEPFABRIEK v/h. DE HAAS VAN BRERO, APELDOORN wedn. van M. Kluijf- hout N. G. Stroosuijder, 32 j., ongeh. Nieuwenhuijze, 51 j., hout N. G. Stro J. Grootjans, 33 j., ongeh. (V. C.) MIDDELBURG, van 12-19 Maart 1936. Ondertrouwd: A. I. Neufegliese, 23 j. en C. E. Rieinens, 23 j. C. Timmermans, 59 j. en K. Biber, 66 j. J. J. Lampert, 29 j. en C. de Rijke, 22 j. Getrouwd: J. Wbnclergem, 27 j. en M. B. v. d. Wbel, 23 j. F. F.. J. Vanhorick, 27 j., jm. en J. G. van Deinse, 24 j., jd. Bevallen: C. H. Haas geb. Borghstijn, d. L. M. Liplijn, geb. Hoornick, d. J. A. M. Smeding, geb. van der Made, z. L. M. den Engelsman geb. Tholenaar, z. N. J. Rijkaard, geb. Molhoek, d. L. A. J. Wlattel geb. Louwerse, z. M. W. van Doorn geb Meulenberg, d. A. M. Rijn- ten geb Mervel, d. J. de Nood geb. Langebeeke, z. Overleden: J. C. van Heijl, 81 j., wedn. A C. Marijs C. Molhoek, 86 j., wedn. J. Vinke H. L. van Miert, 78 j., ongeh. jd. G. Mes, 47 j., geli. met A. L. M./ Benier, K. Meertens, 62 j., geh. met A. J. H. Wiens J. J. M. Pluijmers, 80 j., wed. W, J. van Riel. (M. C.) SOUBURG, van 11—18 Maaj-t 1936. Ondertrouwd: J. van Sluijs, 24 j. en P. Kuzee, 19 j. Overleden: E. J. Dubois, 65 j., vrouw van J. Sturm J. Floresse, lj. J. Huson, 64 j., vrouw van C. J, Luijk. KOUDEKERKE^ over Februari 1936L Bevallen: Wl P. Marinisse, geh. de Wijzö d. J. Brasser geb. Melis, d. P. de Pot ter geb. Schout, z. N. C. Joziasse geb. Cla» risse, d. A. Roelse geb. Franse, d. G, J. C. Vrolijk, geb. Visscher, z. C. C., Olij- slager geb. van Steijn, z. E. van Moolen- broekgeb. Melse, z. C. de Kam geb. Ver- hage, z. T. van de Ketterij, geb. Louws, d. P. Oreel geb. Flipse, d. M. P.j Chris- tiaansen geb. de Witte, d. Getrouwd: A Klap, jm. 34 j. en B. Kop- pejan, jd. 21 j. J. M. Vreeke, wedn. 31 j. en H. A. du Pré, jd. 32 j. - Overleden: L. Nederhand, 76 j., wedn. van C. J. de Mul M. P. Minderhoud, 86 j., wed. van J. de Witte C. Melis, 49 j., man van J. van Steveninck te B. op Zoom J. WL A. Malgo, 47 j., man van J. Moens A. A. J. Brandes, 70 j., man van T. de Korte C. H. Wlisse, 3 j., jm. Eénpaards en tweepaards zes. balksegge, lagen prijs. B 28, Gapinge. Eénpaards viji'balks eggen. A. Hovijn, Koudekerke. Keukenstoelen en tafels, mo derne kinderwagen, veeren- en kapokbedden. D 56, Wlestkapelle. Bonte en blauwe zetaardap- pelen. J. Davidse, St. Laurens Maandag zware Cadzandsche biggen. S. Ljevtense, Wlestkapelle. Sla- en bloemkoolplanten. C. Ton, Nadorst, St. Laurens Aardbeiplanten, Mad. Matot, gekiemde Blauwe Eigenhei mers, late blauwe Bevélan ders. A. Ovaa, Souburg. Een voer gerste- of haver- stroo, ca. 6000 K.G. mangels, ca. 6 a 7000 K.G. hooi. Jn. Kasse, Veere. Vos werkpaard. A. de Visser, Serooskerke. Maandag beste Cadzandsche biggen. Z Zachariasse, Biggekerke. Ie Nabouw blauwe zetaardap- pelen. W. Corré, Aagtekerke Stierkalf, drachtige zeug, driehoekkacheL Wl Dekker, Serooskerke. Biggen. WL Francke, Oostkapelle. Gedorschen tarwestroo. M. Francke Zz., Grijpskerke. Mooi jaarling stier. WL Wisse, Mariekerke. Tarwekaf. Groenenberg, Hoogelande. Vet varken. C. Dekker, 't Zand. Of te huur Huis met tuin bij de grens. Koudek.weg 289 Koudekerke. Aardbeiplanten, Madame, Rcodnerf, Spruitenzaad. P. Ovaa, Ritthem. Voer gerstestroo, wijnpeeën bonte zetpoters. S. de Pagter, Serooskerke. Beit met lammeren,' speenko- nijnen WL Bommeljé, Koudekerke. Bevelanders zetaardappclen. Gevraagd mangels. Jac. Kop- pejan, Cz., Zouteiande. .Heerenfiets met lamp. Seis weg R 172, Middelburg. Groenkraag mangels. Wied. C. Janse, Koudekerke. Goedgek. Bigogerst, Adelaar haver en Zelka schokkers. P. Polderman, Biggekerke. Poters, Bevelanders, BI. bonte, le nabouw. A, de Troije, Arnemuiden. Vet kalf. A. C. Melis, Gapinge. Mangels, zuiglammeren. Joh. de Visser, Aagtekerke. Drachtige geit. A. Janse, Grintweg, Zoutel. Vanaf heden zware Cadzand sche biggen. Donderdag plein Helm. Wlattel, Oostkapelle. Rolslede, drinkbak P. v. d. Bossche, Gapinge. "Mangels. M. Louwerse, Serooskerke. Eend- en ganseieren. J. de Visser Wtz., Aagtekerke Vet varken. Sam. de Visser, Serooskerke As met wielen. Bode Matthijsse, Meliskerke Mooie loopvarkens, zware biggen. B 79, Wlestkapelle. Aardbeiplanten (MacL Matot) uien, slaplanten. A. Bommeljé, St. Laurens. Broedmachine met kunstmoe* tier. C. Johse, Biggekerke. Voeraardappelen, (groote) Mesie, Poppendamme. Versch gekalfde koe, keur uit 2. P. de Kroo, Veere. Prima Bigo zaaigerst. K. Huijsman, Oostkapelle. Partij Baddings 4 tot en met 8 Meter. Staken, enz. Adriaanse, Sleperssingel Q 314 Middelburg. Goedgek. Bigogerst. A. L. Louws, Oostkapelle. Geregistreerde Jaarling spring- stier. Klein Duinvliet bij Domburg. Gerookte hammen. Fokwoerd. J Minderhoud Chz., Domburg Kleine solide brandkast, spotgoedkoop. Sejsdam 19, Middelburg. Geregistreerde stier, 9 mnd. Vader Pietjes Jan. A Wiondergem, Gapinge. Loopvarken.. Joh Geschiere, Zouteiande. le Nabouw Bigogerst. J. Calj Biggekerke. Mooie biggen. A. Joosse, Oostwatering, Veere. Zwijndrechtsche pootuien 50 ct. per 1000. Van der Ven, Nadorst, Middelburg. Prima Gazelle heerenrijwiel met lamp. i Seisweg R 132b, Middelburg Witte boonen v. d. zaai, le nabouw. J. Polderman, Biggekerke. Mooi stierkalf. Jacob Vos, Koudekerke. Zelkaschokkers, cijfers 9-9-10 R. Boogaard, Domburg. Fokshonden, jonge konijnen. J. Louwerse, Schroeweg, Mid delburg. Poolajuinplanten. Vrijburgstr. 25, Souburg. Eenden, tarwestroo, klaver- hooi. Simon Janse, Nieuwland Koe. J. Geelhoed, Zouteiande Stierkalf. L. Simonse Lz., Biggekerke. Mangels en Lucerneliooi. Abr. Abrahamse, Kaapduin. Geit, rek. 13 April. P. de Wijze, Koudekerke. Pathéfoon en Setlandsche ponny met kar en tuig. A 32, Koudekerke. 2 Fokzeugeu en platte wagen op luchtbanden. Izaak Rooze, Koudekerke. Lotharinger voedster, 't Zand D 138. Speenk-ouijlien, broedmachines kunstmoeder en plantgoed. Seisweg R 107, Middelburg. 1 Jongens-, 2 Meisjes-, 2 da mes- en 2 als nieuwe heeren rijwielen. Achtersingel Q 160, Middelburg. Goed melkschaap, keur uit. I. de Buck, Veere. Varkens- of klaver kar, ratten vanger. A v. Zweden, Serooskerke. Vet kalf. S. de Visser, Oostkapelle. Jonge konijntjes. J. Leijnse, Vlissingschestraat, Middelb 3-Jarig vos merriepaard en vaars, 28 innd. J. Aarnoutse, Gapinge. Blauwe zetaardappelen. C. Wlagenaar, Vrouwepolder Flinke keukenkachel, twee ovens. De Brouwerij, Domb. Speenkonijnen. Noordweg B 91, St. Laurens. Eendeieren. Joos Verhage, Koudekerke. Grove Zelkaschokkers, Joh, de Visser, Domburg. Goudgerst, le nabouw, blauwe aardappelen. S. A. Louws, Serooskerke. Goedgek. Zelkaschokkers, cij fers 9-9-10. A Brasser, B 38, Biggekerke. Kinder wagen en cox met ma tras. J. J. Gillissen, Lcl.es S 150 P, Middelburg

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2