HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt KLOOSTERBALSEM VANILLE VLA waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Kent U Walcheren's Vanille Vla reeds?? 42e Jaargang VRIJDAG 20 MAART 1936 No. 12 ALGEMEEN WEEKBLAD WESTELIJK ZEELAND s Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Reisbelasting. De naam Walcheren waarborgt U kwaliteit Bereid met 50% Volle Melk Prijs Vj2 cent per halve Literfiesch NEEMT PROEF! veroorzaakt vurige wond AKKER'S Uï-ot Is cLLe ru&tuite HONIG'5 KALFSSOE P LIED VAN DE WEEK LENTE IN EUROPA Loodsen- en Ga rage bouw eeuwseh Jlieumsblaii VOOR Uitgave: M.V. ZLEUWSCri NiLUWSbLAu t.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 23b, Middelburg agenten in alle plaatsen AUVtRTENTlEN 20 ct. p. r. iNGLZ. MED. 40 cl CÜJITKACÏtrt ZEEK LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur De minister van financiën heeft het plan om van het reizen naar het buitenland be lasting te heffen. Dat plannetje heeft heel wat verzet uitgelokt. Een paar kranten ma ken er een sport van om niets van deze be lasting heel te laten en allerlei vereenigingen sturen adressen om haar niet in te voeren. Ik vind die actie geweldig overdreven. Belasting betalen is niet prettig, hoewel wij overtuigd zijn, dat de Siaat het geld noodig heeft. Maar als er dan toch belasiing be taald moet worden laat het dan gebeuren van dingen, waarvan het kan. Het reizen naar het buitenland-b.v.. Als iemand in het buitenland het geld, dat hij in Nederland heeft verdiend wil gaan verteree, laat hij dan een offer brengen aan de schatkist, ook al met het oog op de profitatie van de lage buitenlandsche koersen. Beter dat het reizen naar het buitenland wordt belast dan het brood of éen ander ding, dat het volk brood noodig heeft. Beisbelasting wordt opgebracht door menschen ,die geld hebben om te rei zen; zij zullen het voor enkele guldens be lasting niet achterwege laten. Of door za kenlieden, die de betrekkelijk kleine ver hooging van hun uitgaven niet voelen. En als iemand de reisbelasting persé niet betalen wil, wel, hij brenge zijn vacantie in eigen land door. Wij hebben mooie, rusti- ce plekjes plenty. Ons eigen land van Wal cheren is in den zomer prachtig; honderd duizenden Hollanders, die den weg weten in Londen, Parijs, en Zwitserland, kennen Wal cheren alleen maar van naam. Is 't niet treu rig? Maar ja, zoo zijn wij Nederlanders nu eenmaal. W5j vinden, dat het veel beter staat te zeggen: „Wij gaan met vacantie naar Zuid-Frankrijk" dan: „Wij blijven fijn in eigen land, wij gaan naar Walcheren". Er wordt veel werk gedaan en vaak veel zorg geleden om de buren, de magen en vrinden een prentkaartje te sturen met een buiten landsche poststempel. Laat zij er de reisbe lasting dan maar bijnemen. Intusschen beveel ik iederen niet-Walcher- ling aan, dezen zomer eens een proef te ne men met een verblijf op ons eiland. Zij krij gen gezondheid, goed voer en een warme stal voor een koopje, zoodat zij volgend jaar vast en zeker terugkomen. BAZUINBLAZER. VLISSINGEN. - De inzamelingsactie van de vereeniging „De Zeeuwsche Beker" ten bate van de ver drukte Christenen in Sovjet-Rusland, bracht op de som van f 899 14. - Zaterdagmorgen is de alhier wonende postbeambte M., in den postwagen van trein 652 tusschen de deur met zijn hoofd bekneld geraakt. Hij is stervende naar het ziekenhuis overgebracht, waar de dokter slechts de dood kon constateeren. Uit het verslag der afd. Vlissingen van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond ontlee- nen wij. Het bestuur werd met 2 tegen 135 stemmen en 15 blanco uitgebreid. Gehouden werden11 bestuurs- 3 leden, 2 vertrouwens- leden, 4 personeelleden, 2 groeps- en 1 ge combineerde bestuursvergadering. Een ver gadering van het bestuur van het fonds voor bijzondere gevallen en twee vergade ringen van de commissie, belast met het or- ganiseeren van het Kinderfeest, ter gelegen heid van het 50 jarig bestaan van den bond. Op 23 verschillende vergaderingen van de 0 plaatselijke centrale was het bestuur aanwe zig. Er waren 14 eenvoudige bijeenkomsten. Het ledencijfer bedroeg op 1 Dec. 923. Een voorstel tot fonds-vorming werd aanvaard, ten bate van het 30.000 tons passagierschip „De Prinsendam" in Nederland te bouwen. Voor Vlissingen is de storting f 40.000. De in houding van 21/2% van het weekinkoinen. Het ledental, dat bondsuitkeering wegens werkloosheid ontving, bedroeg 450, dat cri- sissteun ontving 420. In de werkverschaffing werkte plm. 110 man. De Heer S. S. Smeding hield voor den Bond van Jonge Liberalen afd. Vlissingen een rede over „Evenredige vertegenwoordiging; een goed of een kwaad.? In het Concertgebouw trad voor de AG. O. en Vereeniging „Volkenbond en Vre de" op, de Heer Kurt Lubinski, die sprak over „Abessinië, land en volk". De Ver. van handelaren in granen, za den en peulvruchten in Zeeland zond aan de Tweede Kamer een adres met het ontwerp reisbelasting, in overweging te nemen een be paling op te nemen, om aan zakenlieden minstens 90 dagen vrijdom van belasting te geven. Dit in verband met de geregelde beursbezoekers van Antwerpen, Brussel en Gent. De dienstplichtigen van oudere lichtin gen dan van 1936, aangewezen voor Onderof ficiersopleiding, bij het regiment Kuslartille- rie in Den Helder en alhier, aan wie uitstel van opkomst in werkelijken dienst is ver leend tot het tijdstip 1—10 Juli 1936, behooren 20 April voor eerste oefening onder de wa penen te komen. De „Robinson" Schoenfabriek te Nij megen, die met een reclame-auto een tour- neé door Nederland maakt, bezocht Donder dag ook onze gemeente. Bevorderd tot dienstplichtig sergeant majoor-administrateur de sèrgeuu -admini strateur A. A. de Graaf en J. Zwagermans, van het regiment Kust-artillerie. In den ouderdom van 74 jaar is te 's Gravenhage overleden Ds. L. Wl Bakhuizen van den Brink, em. predikant der Ned. Herv. Kerk en oud-secretaris der Algemeene Sy node dier Kerk. Ds. Bakhuizen was van 1898 —1903 predikant te dezer plaatse. Zaterdagavond werd in de Oude Vriendschap een propaganda feestavond ge houden, uitgaande van den W'alcherschen Bestuurdersbond, afd. van de Ned. Vakcen trale. De secretaris der N.V.C. sprak een pro- paganda-woord en de afd. Middelburg van den C.B.F.T.T. verleende hare medewerking. Geslaagd voor diploma vliegtuigtechniek mecanicien de Heer A. Rotli alhier. M.S.F. gaf Zaterdagavond in het Con certgebouw een gemaskerd bal en V.T.V. deed zulks in „Britannia". Binnen kwam het Noorsche Stoomschip „Moiza" met een lading olie. MIDDELBURG. In de vergadering van den Burgerwacht bracht de voorzitter hulde aan den nieuwen commandant, dhr. J. H. Voorthuizen, die nieuw leven had gebracht. Diploma 3e kl. scherpschutter ontving de Heer WL Fl. Blok- poel. De commandant zette uiteen de taak der burgerwachters in samenwerking met den luchtbeschermingsdienst. Ds. C. J. H. Verweijs, Ned. Herv., pre dikant te Breukelen, viert Zondag a.s. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Ds. Verweijs werd in 1872 alhier geboren. De politie hield aan, den 30 jarigen A. Wl. in verband met vele rijwieldiefstallen, wel ke den laatsten lijd plaats hadden. Twee ge stolen rijwielen zijn reeds in beslag genomen. Op 64 jarigen leeftijd overleed de Heer K. Meertens Sr., en op 47 jarigen leeftijd de Heer G. Mes. Het bestuur van den polder Walcheren besteedde aan, de uitvoering van bestratings- werken aan de straatwegen: Inschrijvers wa ren: IJ. de Haan, Delden f 3375, j. Haring man, Colijnsplaat f 2930, H. Bunschoten, Lei den f 2928, A. A. de Wilde, Middelburg f 2612, H. Jongepier, Serooskerke f 2511, Gebr. Geldof Serooskerke f 2495. Dank zij den KL00STERBALSEN verdwijnt wond en huidaitslag mGe moet er niet aan krabben, zeide men mij, als ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwaden morgen op mijn hand ontdekte, zoo verschrikkelijk jeukte. Maar door 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo groot als een kwartje, welke wond mij hevige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nam ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin derde het jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiver, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond gen., geheelL m f( H ORIGINEEL TER INZAGE Geen goud zoo goed Onovertroffen bjj brand-en anty wonden Ook ongeëvenaard als wr^fmiddel bij Rheumatiek, spit en pUnljjke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten62^$ ct. en f 1.04 DeVereeniging „Handelsbelang hield een algemeene vergadering. De secretaris, de Iieer A. S. de Jonge, bracht hét jaarverslag over 1935 uit. Het jaar heeft zich helaas gekenmerkt door een gestadigen achteruitgang in verre weg de meeste zaken als gevolg van de groo- te werkloosheid en de verminderde koop kracht der bevolking. De toestand in de binnenscheepvaart wordt met den dag meer precair. Komende tot de werkzaamheden der vereeniging zegt de secretaris, dat zij ook in 1935 zeer nuttig werk kan verrichten, wat hij nader aantoon de door het noemen van de vele zaken, waar- 2 S Guus Betlem Jr. Bij het begin van de Lente, 21 Maart 19361 Zoo is de Lente dus weer daar, Het feest gaat weer beginnen, Wie voelen, zooals ieder jaar, Iets trillen weer, van binnen... De lucht, die weer zoo lekker ruikt, De crocusjes, die geuren, Het nieuwe leven, dat ontluikt, 't Genot van al die kleuren... Dat ülles, dat zich weer voltrekt, Als vele, vele malen... 't Heeft ook in óns iets opgewekt, Dat ons gezicht doet stralen 1 Wie scheren ons zorgvuldiger, Wé tellen minder zorgen, En strikken weer geduldiger Ons dasje, elke morgen Wé hebben zelfs voor vrouwlief weer Eens bloemen meegenomen... 't Is alles net als élke keer: De Lente is gekomen! De Lente, in Europa... ja, t Klinkt inooi genoeg, dat wel, Maar ginder in Oost-Afrika Daar woedt de oorlogsheH Japan noemt men een groot gevaar, Nu het gebied moet wimien, Geen land, zoo wat, of het staal klaar.. De strijd kan weer beginnen! Verdragen worden opgezegd, Geen Staat gerespecteerd, Men praat en praat en praat het recht, En doét het... omgekeerd! 't Is Lente, ja... de mensch voelt weer Iets nieuws in zich geboren, En is niet zóó haatdragend meer Als even nog tevoren... Het ruzietje met buurvrouw X, (Een veetje, hecht en stevig!) 't Ging feitelijk... nou ja, om niks, En lijkt al minder hevig! Ach, voelden ook de Staten toch Die milde stemming aan, Dan leefden wij niet altijd nog Als thans, op een... vulkaan! (Nadruk verboden.) Hekwerken en alle soorten IJzerconstructies J. P. VAN ZWEEDEN, Verkuijl Quak- kelaarstraat 54, Vlissingen. voor het bestuur op de bres heeft gestaan. Het Incassobureau der Vereeniging vor derde in 1935 een totaalbedrag ^an f 948.61 voor de leden in, terwijl de Rechtskundige Adviseur een 20-tal adviezen verstrekte. De door de Vereeniging geëxploiteerde Spaarkas heeft na aftrek van alle kosten nog een reserve van f 12413, terwijl op het einde van het boekjaar in omloop waren 1299 ze gels van f 0.10 en 3095 van f 0.25. De ledenlijst der vereeniging telde op 31 December j.l. 205 namen. Besloten werd in navolging van de Kamer van Koophandel een adres tot de Tweede Kamer te richten waarin tegen de reisbelas ting wordt opgekomen. Ook inzake de tarieven op de booten op de Wlesterschelde en die bij Zijpe, zal een a- dres worden verzonden in den geest van dat der Kamer van Koophandel. De rekening van den penningmeester, den heer F. B. den Boer, over 1935 met een goed slot van f 274,96 tegen f 333.28 over 19-4, werd met dank goedgekeurd. Bij acclamatie werden herkozen als be stuursleden de heeren G. van Nederveen, L. Leijdesdorff en A. C. Julianus en met 23 van de 35 stemmen gekozen in de vacature-de Kleijn, de heer Wl. L. P. Thieme. Ir. B. C. Roeters van Lennep, directeur van gemeentebedrijven, hield een causerie over: „De Nieuwe Electriciteitstarieven, spe ciaal ten aanzien van winkels e.d." (Z.) Benoemd tot klerk der gemeente-secre tarie, de Heer A. J. Bliek thans controleur bij de steunuitkeering te Araemui den. Zaterdag vergaderde de „Chr. Kweek school". Voor het eindexamen slaagden in 1935 van de 17 m., en 14 vr., candidaten resp. 11 en 14. Voor het examen nuttige handwer-

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1