/?S De nieuwste MODERNE DAMES-CONFECTIE mm de prijs van Edelweiss ZATERDAG EXPOSITIE Uitkomst bij GRIEP BURGERLIJKE STAND Te Koop ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 13 MAART 1938. No. 11. mers werd een getuigschrift uitgereikt. Den Heer J. Poppe bracht namens de leerlingen dank aan de Heer L. J. J. Geldof, wien te vens een souvenir werd aangeboden. AAGTEKERKE Vergadering Z.L.M. Dinsdag 3 Maart kwam de afdeeling Aagtekerke der Z.L.M. in Openbare vergadering bijeen. De voorzit ter de heer S. Kodde opent deze vergade ring, heette alle leden welkom, in het bijzon der den spreker voor dezen avond de heer B. Meijers uit Goes en de bond van Oud Leerlingen en wenscht verder allen een goed en gezegend jaar toe op deze eerste jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het afgeloopen jaar 12 leden waren toegetreden zoodat de Afdee ling thans 35 leden telt. Hierna werd op duidelijke wijze door den Heer Meijers het Belasting stelsel uit eengezet. Met stille aandacht werd deze leer zame lezing aangehoord. Vervolgens werd door den Voorzitter van den boud van Oud leerlingen een woord van fdank gebracht aan het bestuur voor de vriendelijke uitnoodiging tot het bijwonen dezer vergadering, en sprak den wensch uit dat nog vele leden mogen toetreden tot de afd. Daar een der Oud leerlingen als lid tot de Afdeeling is toegetreden wekt spreker de andere leden op toe te treden, en zegt daar is een spreekwoord als er een schaap over den brug is volgen er meer. Hierna bracht den Voorzitter een woord van dank aan den spreker van dezen avond voor zijn leerzame uiteenzetting, alsmede den voorzitter van den Bond van Oud leer lingen en sloot deze vergadering. Vrijdagavond was het in de School op Ger. grondslag Ouderavond, de Voorzitter der Ver. opende de bijeenkomst op gebrui kelijke wijze, waarna een drietal sprekers het woord voerden. In de pauze werd thee aangeboden, en gelegenheid gegeven tot bezichtiging der handwerken, waar dan ook druk gebruik van werd gemaakt. Dat er voor deze avonden animo is bleek weer uit de groote opkomst, het was ditmaal dan ook weer een goede avond, die de band verstrekt. BIGGEKERKE De Heer I A. de Moor, secretaris der gemeente is aangewezen als hoofd van den te vormen luchtbeschermingsdienst. Donderdagavond werd in de School voor Geref. Schoolonderwijs een oudera vond gehouden. De Heer C. Stuij hield een causerie over: „De eerste maand op school'^ G R IJ P S K E R K E. De ambachtsheer Mr. J. W. Boddaert schonk een gift aan het comité voor de te houden bazar ten behoeve van de restaura tie van het interieur der Hervormde Kerrk. Donderdag hield de Chr. Jongeren Boeren- en Tuindersbond een jaarvergade ring. Het ledental bedraagt 20. De Heer A. Francke rapporteerde over het vergelijkend bemesting proefveld op aardappelen, dat was aangelegd en de Heer P. de Kam gaf een lezing over „Nieuwe vrienden van den boe renstand'. Tot hoofd van den Luchtbeschermings dienst is benoemd de Heer Js. Vlieger, com mandant van den burgerwacht. KOUDEKERKE Vrijdag vergaderde de Coöp. Boeren leenbank in het Vereenigingsgebouw. De vereeniging telt 360 leden met 600 boekjes en 17 rekening-couranthouders. De rekening sluit met een bedrag aan ont a ïgst en uit- zou liet precies gaan als metEdeiweiss zeeppoeder. Dezelfde goede kwaliteit die 14 cent heeft gekost koopt U nu voor 5 cent per groot pak. ISCHOFF N.V.Zeepfabriek v/b. De Haas v.Brero, Apeldoorn gaven van f 294 471.88. Aan spaargelden is ingelegd f 122 205.08 en terugbetaald f 137. 960.38. Aan voorschotten f 18.538.60 terug betaald. Uitgegeven f 45.204.07. Het kassaldo bedroeg f 13.253.61 het reservefonds f 32. 513.84. Voor 1936 is de rente voor spaar gelden der leden bepaald op 3%. voor niet- leden op 2.88o/o en op 4<>/o voor voorschotten en schuld in loopende rekening. MELISKERKE Vrijdag vergaderde de afd. van Vrede rust. Haar ledental bedraagt 102. De kas sloot met een saldo van f 8.52. Ds. W. J. J., Bakker refereerde over: „De verpleging der Krankzinnigen". N EN ST. JOOSLAND. De Zeeuwsche Beker collecte bracht op f 66.05. Vrijdag werd de Heer P. Bardoux ge huldigd in verband met zijn 35 jarig jubile um als secretaris en ontvanger dezer ge meente. Verschillende blijken van waardee ring gewerden hem. In de Chr. School had Vrijdag een oudera\ond plaats, in welke Mej. Wt A. C. Modderkreeke oen lezing hield over: „Het kind en den Bijbel", de Heer J. Dekker over „'Opgewektheid" en de Heer L. Slui mer over: „Gij en de school met den Bij bel" OOSTKAPELLE De Geref. Knapenver. „Obadja" en de Geref. Meisjes\er. „Een Mosterdzaadje", hielden een gecombineerde jaarvergadering. Donderdag hield de V V.V. „Mooi Oost- kapelle" jaarvergadering. Deze vereeniging telt 58 leden en 2 begunstigers Het vreem de] ingenbezoek bedroeg in 1935, 756 perso nen. Het boekjaar sloot met een saldo van f 35.31. De contributie werd op f 2.— per lid vastgesteld. R I T T H E M Geslaagd voor diploma lingerie: Mej. J. C. Lijnse, en voor diploma oostumière: Mej. C. van Keulen. ST. LAURENS Donderdag hield de Oranje-vereeni- ging haar jaarvergadering. Deze vereeniging telt 108 leden, heeft in kas een batig slot lvan f 65 Gekozen werd in de vacature-Prins Ds. J P. Sin oons. Op Koninginnedag wil men zoo mogelijk kinderspelen houden en een Openlucht film geven. SEROOSKERKE Donderdag gaf de Chr. Zangvereeni- ging ,,God is mijn lied" in het Kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente haar 24ste uitvoe ring. SOUBURG. Zaterdag hield de afd. van „Volkson derwijs" in Café „De Zwaan een propagan- da-avond. De Heer J. van der Peijl uit Ter Neuzen sprak over „Ons Openbaar Onder wijs onder eenzijdige bezuiniging". Vrijdag werd door de afd. Vlissingen van den Ned. Chr. Bond van Personeel in publieken dienst haar 6e jaarvergadering gehouden. Zij telt 35 leden. De kas wees een saldo van f 205.39. Zangnummers en een tooneelstukje luisterden dezen avond op. Zaterdag werd door de commissie voor het jongenswerk, uitgaande van het Ned. Jongelingsverbond, haar wintervergadering gehouden. Een 4 tal jongens hield een lees- wedstrijd. Opgevoerd werd: „De schoenma ker en de spoken". Als spreker trad op de Heer Schipper van 't Zand, met het onder werp: „Het kompas Voor den Chr. Besturenbond trad op Ds. C. B. BavincK met het onderwerp: „De achtergrond van de geestelijk zedelijke ver warringen van onzen tijd". VEERE In de vergadering der afdeeling van de Z.L.M. werd gesproken door de Heer Mr. J. van der Minne, voorzitter van den Kring Walcheren der Z.L.M, Ook de Heeren C. Franse, M. Kleinepier en J. Philipse voerden het woord. Bij de Coöp. „Eiland Walcheren" was betrokken voor een bedrag van f 59G0 78. Voor de bestrijding van schadelijk gevo gelte was uitbetaald f 22.68. Het kassaldo bedroeg f 68 76. VROUWEPOLDER De GJ.V. „Job 34:4b" hield haar jaar vergadering op den gebruikelijke wijze. ZOUTELANDE Voor den Nat. Bond Landbouw en Maatschappij trad op de Heer Joe Welle- man van Krabbendijke met het onderwerp: „Onze Strijd". Vraagt ons aan voor Loodsen- on Saragebouw, Hek werken en alle soorten IJzerconstructies. Schrijf ons, wij staan U ten dienste met teek. en voorl. J, P. v. ZWEEDEN, Verk Quakkekstr. 54, Vlissingen Vrijdagmorgen ontstond er brand in de school, waarschijnlijk doordat de kachel te hard brandde, waardoor de rookleiding gloeiend werd en brandbare stoffen in de nabijheid in brand geraakten. Door timmer lieden, die den brand bemerkten, werd deze gebluscht. De schade is gering. De school was dien dag gesloten. Donderdag hield de Landbouwvereeni- ging „Zoutelande" haar algemeene vergade ring. Zij telt 82 leden. Geleverd werd aan veevoeder 57.003 K.G. voor f 3459.90, aan Kunstmest 123.720 K.G. voor f 4659.90; Zaai zaden 13551/2 K.G. voor f 157. De rekening sloot met een saldo van f 2.56. De Heer B. Franse, voorzitter van de Coöp. Eiland Wlalcheren lichtte de werk wijze van deze coöperatie toe. Vrijdag hield de afd. van den B. V. Landstorm haar jaai .ergadering. Overrste Bierman reikte brevetten uit aan de Heeren D. Kodde, H. Melis, A. Janse en J. Sturm. De leider, de Heer H. Melis, reikte prijzen uit aan de Heeren D. Kodde, H. Melis, J. Sturm, A. Louwerse, M. Janse en C. van Sluis. Maandag 2 Maart had te Zoutelande een propaganda vergadering plaats, van de landbouwvereeniging alhier. Den Heer P. Geschiere vioe-voorzitter Wacht niet tot de koorts oploopt, al» Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdai Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwiii raken, die bezwan gerd is met millioenen ziektekiemen. Gij ondervindt een buitengewone verlichting. Uw hoest verdwi|nt. Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvallen. Gebruik daarom altijd bijt Hoest-Oriep-Bronchitis-Asthma AKKER'* VU r\ferhóög3ëwërkïn9 Verlaagde prijzen IScent der vereeniging opende, met een toepasselijk woord, waarna een afgevaardigde van de Runstmestfabrieken een uiteenzetting gaf van het nut der kali producten. Hierna wer den eenige lantaarnplaatjes vertoond van het ontstaan dezer Kunstmeststoffen. Doordat de avond nog niet geheel gevuld was, en de talrijke aanwezigen zulks verzochten wensch» te de afgevaardigde der Kunstmeststoffenfa- briek nog eenige films af te draaien waar aan een iets meer komische tint was, maar toch betrekking hadden op den groei der planten met of zonder Kunstmest. Dit werd door den voorzitter P. Geschie re verboden, die onder groot protest der aanwezigen de vergadering sloot. De aan wezigen waren hier niet opgesteld en ver lieten het vergaderlokaal niet, alvorens eeni ge minder aangename uitingen te hebben geuit aan het adres van den voorz. Hem werd nog gevraagd of hij den inhoud der film kende, het antwoord bleef uit. Zeer on voldaan over het optreden van den voorz. verlieten de aanwezigen tenslotte het ver gaderlokaal. Alhier is benoemd tot Hoofd van de Luchtbeschermingsdienst de heer P. Leijnse VLISSINGEN, van 5-12 Maart 1936. ;1 Ondertrouwd: Wl# Geldof, 27 j. en P. P. van Loenen, 23 j J. C. Lagaay, 31 j. en P. C. Bok, 27 j. Getrouwd: P. M. Stouthamer, 21 j. en S. A. Snijders, 21 j. J. Melger, 28 j. en J. Mommaas, 25 j. J. de Nooijer, 29 j. en J. de Bart, 24 j. Bevallen: AC. Mulder, geb. Kokelaar, z. M. Luwema, geb. Berlijn, z. C. P. de Waal, geb Begthel, z. W. Hofman, geb. de Nooijer, z. A. de Vries, geb. van de Beek, z. Overleden: N. A. Meslier, 80 j., wed. van F. van de Velde T. F. Hofman, 28 j. ongeh. A. Paling, 54 j„ man van J. P. Clowting C. L. Haarzakker, 86 j., wed. van J. Raamsdonk. (V. C.) MIDDELBURG van 5—12 Maart 1936 Ondertrouwd: A. D. de Kok 32 j. en J. van Belzen 28 j. W. J. F. Meiners 27 j. en J. A. Hackenberg 26 j. J. B. Plan soen 60 j. en M. Leempoel 52 j. Getrouwd: WL Griep 26 j. en M. Hooger- land 29 j. F. F. Konraad 44 j. en F. J« Schuijt 36 j. A. Tromp 54 j. en M. E. van der Slijcken 45 j. Bevallen: H. M. S. Broekhuijsen, geb. De Goederen d. J. E. van Zweeden geb. Klaasse d. C. S. Mol, geb. Ludikhuize z. W Petiet geb. de Rijke d. C. H. v. d„ Driest geb. Huser d. J. E. Montaan geb. Van Dijk d. J. Beukert geb. Roelofs z. J. Marijs gel>. Kerk hove d. C. F. Hoo- gesteger geb. WSjkhuisen z. Overleden: J. F. J. v. d. Maninckt 75 j. ongeh. d. J. P. Metzger 79 j. wedn. A„ E. Devente P. W. Entink 70 j. geh. met .J Zwigtman A. Geluk 65 j. geh. met F. de Pree. (M. C.) r\e heer JACOB NORDEN, L-' Duinroosje B 52, Kaapduin, Koudekerke deelt mede voor nemens le zijn Zaterdag 14 Maart a.s. des namiddags van 3—5 uur ontvangdag te houden ten zijne huize. Bewoners uit het buurtschap Kaapduin zijn ook daar hartelijk welkom. Zelkaschokkers. D Coppoolse, Grijpskerke. Goedgekeurde Unica zaaierw- ten. H. Krijger, Meliskerke Fokshonden, jonge konijnen J. Louwerse, Schroeweg, Mid delburg. Plat wagentje en draagkussen. J. Zwemer Veere B 32. Zes z.g a.n. stoelen, mahonie hout en leuningstoel, sleep- deur, lemoen, afheiningpalen. Brigdamme B 101. Zegehaver goedgekeurd door de N.A.K., Zelka schokkers. P. de Buck, Serooskerke. Eendeieren. J Kodde, Biggekerke. 16 z.g.a.n. Planken en 4 stijlen. B 152, St. Laurens. Vaarskalf. L. Geschiere, Koudekerke. Speenkonijnen en VI. Reus ram ter dekking. 't Hof Welgelegen, St, Laurens Vet kalf. L. de Witte, Domburg. Bloemkool- en slaplanten. P_ Ton, Stadswegje, Middelb. Vaarskalf. Iz. Kluijlhout, Koudekerke. Vera witte boonen, goedgek. G 14, Wlestkapelle. Stierkalf. Jacob Vos, Koudekerke. Stam-doperwten. Tanis, Koudekerke. IJzeren inrijhek. A Besuijen, Koudekerke. Drachtige Cadzandsche zeug. Gevraagd mangels. Wl. Duvekot, Vrouwepolder. Kleine Zesbalks ijzeren egge A Hovijn, Koudekerke. Mangels. C Caljé, Biggekerke. Jongensfiets. P. Verhage, Koudekerke, Wlesthoek. Stierkalf. P. Lampert Jz., Biggekerke. Cadzandsche biggen en loop varkens. M. Caljouw, Grijpskerke. Mangels. Abr. Abrahamse, Koudekerke. 300 K.G. Blauwe zetaardappe- len, le nabouw. J. de Wolf, Meliskerke. Ronde bruine boonen Aka. M. Kleinepier, Oude Vliss. weg, Middelburg. M ooi stierkalf. P. Koppejan, Koudekerke, Wlesthoek. Best geregistreerd stierkalf, vader Botera.iju. W. Louwerse, Gapinge. Mooi stierkalf. A Kluijfhout Lz., Koudekerke Speenkonijnen. A 4, Grijpskerke. W'ilteboonstroo, erwtenstroo. N. de Korte, Meliskerke. Drachtige geit. K. Koppejan, Biggekerkscbeweg, Koudek. Adelaar zaaihaver, le nabouw blauwe zetaardappelen. Nieuw Erf, St. Laurens. Mangels. P. Louws, Aagten. Vaarskalf of ruil stierkalf. G. Wijkhuijs, Aagtekerke. Kac.iel kunstiiiOeder. G Gesciliere, Uoug lande. 150 K.G. z. bl. zelaardappe- len, le nabouw. De Vijgeier, Koudekerke. Of in ruil jonge ponuy's J Simonse, Koudekerke, Te- lef. 8,. Kalikoe, 2de kalf. K# Yerhage, Koudekerke.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2