5NEEUWWITBLD0R Te Koop Gaat gij verkoopen.... UtcU is cLLe rUeuute HONIG'S KALFSSOEP WAAROM halen kinderen zoo graag Sneeuwwit-gloor? 'Mejskt fatdefc Aooz! KAMER VAN KOOPHANDEL pehedzcêamischejtMd(Wsta N.V. Zeepfabriek v/h. De Haas v. Brero, Apeldoorn ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 7 MAART 1936. No. 10. WERD BIJNA DOL VAN HOOFDPIJN. Nu is hij een ander mensch. Na eenige jaren in de tropen geweest te rijn, keerde de schrijver van onderstaande brief terug, lijdende aan voortdurende hoofd pijn en constipatie, terwijl hij bovendien veel te zwaar was geworden 102 K.G. Hij zegt, dat Kruschen hem geheel veran derd heeft. „Ik was te zwaar en mijn geheele ge zondheid was ondermijnd. Ik leed voortdu rend aan hoofd-pijn, die mij bijna dol maak te en had bovendien steeds last van consti patie en voelde mij ellendig. Ik woog bijna 102 K.G. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen voelde ik mij een geheel ander mensch. De consti patie was verdwenen en fk voelde mij jonger en fitter, mijn hoofdpijnen hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 951/2 KG., terwijl ik gisteren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was gedaald tot 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan, nu ik er zooveel baat bij gevonden heb." Hoofdpijnen ontstaan hiina altijd door dat het bloed door in het lichaam opge hoopte afvalstoffen verontreinigd is. Uit deze afvalstoffen ontstaat bovendien het gevaar lijke urinezuur, de oorzaak van de gevrees de rheumatische pijnen, zooals jicht en ischi as. Zorg er voor, dat gij deze afvalstoffen kwijt raakt en zorg er tevens voor, dat zij zich niet meer kunnen ophoopen. Er bestaat hiervoor geen beter middel dan de dagelijk- sche dosis Kruschen Salts. Niet alleen dat bij regelmatig gebruik in korten tjjd de pijnen zullen verdwijnen, ook uw geheele gezondheidstoestand zal verbeteren: gij zult u energieker en krachtiger voelen. Een Kruschen kuur maakt u inderdaad jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogis ten k f 090 en f 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam, voorkomt. Geslaagd voor examen tandarts: Mej. A. A I. de Hond. Vrijdagavond heeft in de Rijwielberg plaats van een Onderwijsinrichting te Mid delburg diefstal plaats gehad van 32 rijwiel plaatjes. De dader heeft met behulp van gereedschap verschillende hulzen doorge knipt. Van cieze laffe daad werden vele scholieren de dupe. De politie stelt een nauw keurig onderzoek in. AAGTEKER KE De vier jeugdvereenigingen gaven een familie-avond Zij tellen samen 64 leden. Dammen. Zaterdag werd te Mid delburg gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap dammen tusschen 2 le den van de Middelburgsche en 2 leden van de Aagtekerksche damclub. Uitslag B. T. MontenariL. Bosselaar 02 J. van Wijck—A. Willemse 0—2 ARNEMUIDEN. Op de vergadering der Chr. Werklieden- vereeniging werd besloten om de uitkeering niet meer per boekjaar uit te keeren, doch over een tijdvak van 12 maanden. In dat tijd vak kan dan 26 weken uitgekeerd worden en het daarop volgend jaar nog 13 weken, daarna wordt voor dezelfde ziekte geen uit keering meer genoten. BIGGEKERKE 1 Ook te Biggekerke vergaderde de afd. Van „Patrimonium". De Heer L. Roelse leverde een inleiding over: „Gezin en ei gendom" De afd. telt 11 leden, zes maal is vergaderd. De kas heeft een nadeelig slot van f 1.2014. Als bestuurslid werd gekozen de Heer Z, Roelse. GRIJPSKERKE. De afd. van den Ned. Chr. Landarb. bond hield een propaganda-avond, in welke de Heer A. Vingerling sprak over: „Onze taak in dezen tijd", verder sprak de Heer A. de Lange over „Weest op uw hoede". Ds. Jellema opende, Ds. Plomp sloot de verga dering. Donderdag vergaderde de AR. Prop- club. Behandeld werd „Het Onderwijs". SEROOSKERKE Op de 25ste jaarvergadering van „Pa trimonium" sprak Ds. J. Wl Tunderman an Vrouwepolder over: "Wlat verandert en 'vat blijft. De Heer A. Schout gaf een his- forisch overzicht van den Rond en van de laatselijke vereeniging. De C V.O. herdacht haar vijfjarig be- 'nan. Leerlingen voerden een zangspel uit et pianobegeleiding van Mej. de Vos. Ds. J. J. Hietkamp, Ned. Herv. Pred. alhier is beroepen te Gissingen. KOUDEKERKE Op de voor 1936—1937 vastgestelde kie zerslijst komen voor: 2337 kiezers voor de Tweede Kamer, 2293 voor de Prov, Staten en 2151 voor den gemeenteraad, De jeugdclub „Klimop" gaf Donder dag een familieavond in het Vereenigingslo- kaal op 't Zand. Leidster is Zr. A. de Rid der. Aan het eind werd een collecte gehou den voor Kinderzorg. De Ver. voor bijz. lager onderwijs op G G. vergaderde Vrijdag. Haar ledental be draagt 70. Het aantal leerlingen bedraagt 144. Met den ingang van den nieuwen cursus zal dit 156 zijn MELISKERKE Vrijdag trad namens het Inlichtingen bureau voor Chili-salpeter voor de oud-leer- lingenvereeniging op de Heer van Heel van Nijmegen. OOSTKAPELLE Tot directeur van het opgerichte mu ziekkorps „Crescendo" is benoemd de Heer P. J. C. de Graaff te Middelburg. De A R. Kiesvereeniging kwam in jaar vergadering bijeen. Zij telt 68 leden en heeft een batig slot van f 29.41. Op indrukwekkende wijze nam burge meester van Teijlingen als zoodanig Zater dagmiddag afscheid. Na zijn afscheidstoe spraak voerden verschillende personen het woord, w.o. burgemeesters van omliggende gemeenten, de predikant deir Geref. Kerk, hoofden der Scholen, oud-raadsleden en wet houders, en pers verslaggever in de raadsver gaderingen. Naar men verneemt deden zich 198 sollicitanten op voor de vervulling van Het ambt van burgemeester alhier. RITTHEM De Heer J Sietema, adj. zuivelconsu- lent te Middelburg, sprak voor de Landbouw- vereeniging over: „Het doel en de werkwijze van een melkconlrole-vereeniging". Tot zulk een vereeniging werd tot de oprichting be sloten. Als bestuur werd gekozen H. M. v. d. Putte, P. Ovaa, K. Louwerse, L. C. de Visser en F. de Groot. Voorloopig zullen 65 koeien onder controle worden gesteld. Na 14 Maart moet infeggeld betaald worden. SOUBURG. Met No. 40 der Staatscourant werden afdrukken verzonden vap. de akten betref fende de naamldoze vennootschap „Onr. Goed Mij „Marnix van St. Aldegonde" te O. en W'l. Souburg. Zaterdag gaf de Gymnastiekver. „Vol harding" een Openbare uitvoering in de zaal van den Heer Millenaar. Het ledental liep terug tot 80. Den Directeur den Heer Zuid- weg, werd evenals aan Mevr. Zuidweg bloe men aangeboden. Na de pauze werd een blij spel gegeven. ST. LAURENS De heer C Geelhoedt is benoemd tot hoofd \an den Luchtbeschermingsdienst, VROUWE POLDER Het Chr. Onderwijs hield een jaarver gadering. Het heeft een saldo van f 900.— Ds K. Huizinga hield een lering over „Licht glanzen uit het verleden". Ook de Kolenver- eeniging hield een jaarvergadering. Deze ver eeniging telt 69 leden en heeft een batig Om het fijne cadeautje, dat ze altijd bij een pakje Sneeuwwit-gloor krijgen. Gun Uw kinderen ook die verrassing. slot van f 34 31V2. Besloten werd de veree niging niet in een coop, vereeniging om te zetten. De Chr. Jong. Ver. „Obadja" vierde Vrij dag in dé Ned. Herv. Kerk haar eerste lus trum. VEERE Op de vergadering der Chr. Schoolver- eeniging werd de Heer P. Simonse, die juist 25 jaar bestuurslid was, door den voorzitter gefeliciteerd. ZOUTELANDE Vrijdag werd de jaarvergadering ge houden van „de School met den Bijbel". De Heer Schoenmaker, volontair, sprak over den Bijbel en het Kind. De Secretaris, de Heer Job Wisse, sprak over den invloed der school op het gezin. Vrijdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden in de Middelburgsche Raadszaal. Na notulen, eenige mededeelingen en vaststelling van de rekening der Kamer o- ver 1935 volgde een uitvoerige gedachten wisseling over een voorstel van het bureau omtrent de plannen voor het maken van inloophavens voor de Prov. Stoombootdienst Hansweert-Wlalsoorden. Het bureau-voorstel werd met 15 tegen 3 stemmen aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bureau om aan de 2e Kamer een schrijven te richten inzake de financie ring versnelden bruggenbouw en de bij dit wetsontwerp gedane mededeeling omtrent het voornemen de boot-tarieven op de Wes- terschelde voor auto-houders uit Z. Vlaan deren te verlagen. Het bureau was voornemens om nog- l DOOS 20 CT—TUBE 40 CN 60 CT. J ma als op vrij vervoer voor alle auto's aan te dringen. Mocht dit niet gebeuren dan op vrij ver voer voor alle Zeeuwsche wagens, doch geenszins alleen voor de bewoners van Z. Vlaanderen dan bij voorkeur een verlaagd tarief voor alle auto's. De heer Jeronimus drong aan op vrij vervoer voor alle auto's met gemerkt K., dus Zeeuwsche wagens. Dit voorstel van het bureau, aangevuld met de bemerking van den heer Jeronimus werd z.h.st. aangenomen. Reeds dachten we om half negen weer huiswaarts te kunnen gaan toen de voorzit ter als laatste punt van de agenda de vraag van Ver. van handelaren in Granen, Zaden en Peulvruchten in behandeling bracht, n.ï. of er adhesie zou worden betuigd aan een adres van die vereeniging tot den Minister van Landbouw inzake de erkenning van Coöp. ver. als opslaghouders van tarwe. Over deze schijnbaar onschuldige vraag ontsnon zich een discussie van 2Va uur. Het voorstel van den Heer Jeronimus werd verworpen met 13-5 stemmen, dat van den heer Menheere aangenomen met de stemmen van den heeren Kakebeeke ep Lindenberg tegen. Bij de rondvraag vroeg de heer Klok om voortaan de stukken van de Kamer niet meer zoo uitvoerig in de pers geplaatst te zien. De heer Laernoes: Wie zijn een openbaar lichaam. De heer Klok: Liever niet, dan worden we voorzichtig zooals bijvb. in de laatste kwestie hetgeen niet prettig voor den heer Enzlin was. Hierna sloot de voorzitter de vergader ring. Mangelmolen, klein model. J. de Visser, Aagtekerke. 3000 K.G. mangels. W'l W7agenaar, Serooskerke. Jonge fokzeug. C. W5sse, Bitthem. 1ste Nabouw wierboonen, Zel- kaschokkers. C Francke, Koudekerke. Kort en lang kortouwen. G Geschiere. Zoutelande. Broedsche kippen. P. Olree, Serooskerke. Vet kalf, klonboor. F. Louws, B 63. Meliskerke. Puike consumptie koolrapen. Fort Zoutman, Ritthem. Kanthooi, hoonstroo, tarwe- kaf. W'. de Voogd, Domburg 200 K.G. 1ste nabouw blauwe eigenheimers. Broeke, Noord- weg B 9, St. Laurens. Goed veeren bed, 2-persoons Seisweg R 132b, Middelburg. Asblok met wfel voor drie- wiel skar, melkontroomer. A Looise, Gapinge. Vet varken. L. Kluijfhout. Biggekerke Stierkalf. J. Wbndergem, Rijkebuurfweg, Serooskerke. Eénpaards vijfbalks eggen. Munter, Veere. Geit, 1ste dracht, keur uit 2. Wl Verhage, Zoutelande. Stierkalf, speen konijnen. P. Roose, Abeele. Tweejarige vaars. P J. Quist. St. Laurens. Zwaar vet kalf L. Marinisse, Grijnskerke Vet kalf. K. Osté. Vrouwep. Gekiemde Miflothiams. A. de Visser, Zuidriïet Souburg. 1000 K G. paardenboonen en haverstroo. Gebrs Vnrhage, Domburg. Late blauw Eigenheimers, Bevelander zetaardappelen A Ovaa, Souburg. T uinbouw-teeltvergunning voor 22 Aren. Riemens, Zandijk, Veere. 2 Zesdeelige korij" en hokken S Wisse, Grintweg Aagtekerke Sla-, bloemkoolplanten in pot Tuinderij Beushergen 't Zand C 40. Bruine sjalotten. S. Mïnder- houd, Abeelscheweg, Koudek. Vaarskalf. P. Maliaars, Aagtekerke. Geit, le dracht. J Maljaars, Boudewijnskerke Vaars, 15 mnd. M. Maliaars. Serooskerke. Mooie biggen en trokrijf. A. P. Po uwer, Gapinge. Mooi vaarskalf. J Mesu. Vrouwenolder. dom Stierkalf Gebrs Francois, Vrouwep. Een varkenshok. A. de Nood-Kasse, Veere. Vet kalf S. Matfhijsse, Hoogelande. Deensche biggen! M. H. Dek ker, 't Zand D 189. Kloek met kuikens. Adr. Wattel, Schroeweg V 30 Middelburg. Bonte en late blauwe zet- aardanprien. J Davidse, St. Laurens. Kogelboonen voor de zaai. W'ed. A. Brasser, Koudekerke Wiesthoek. Zelka schokkers 9-9-10. Gerookte baken. Konijnenhok ken. J. Wisse Jacz.. Zontel. Paardenmest. turk. Rciinierse, t' Zand D 165. Groot zwaar stierkalf Vader Botermijn. Meiiers, Ganfnge. 1C0 K G. Bevelander z t oters nabouw. J. v. Keulen, Ganinge On geschetst vaars je, 3 tand, en rol slee. W Ponpe, Melfskerke. Fgndeïeren en koolranen. J Moens. Koudekerke. Drachtige Deensche zeug. C C. Brakman, Nieuwland. Puike Bevelander poters. SimneTnnr. Biggekerke. Vroege zefaardanprien. .43 O -^nnh'wvf Zelka schokkers, cijfers 9-9-10. R. Boogaard, Domburg. Mangels L de Buck, Zoutet Vaarskalf, eoedwerkende. wiel- nlocg. .Tan Boogaard, Melisk. Geregistreerde volbloed spring- stier. Jan Poppe, Oostkapelle Vette vaars en blauwe zet aardappelen. J Cal té. Biggekerke. Vette vaars. C. Polderman, Vrouwepolder 500 K G. Bevelanders zetaard appelen, 1 maal verbouwd Jac. Koppejan Cz., Zoutelande 90 K.G. bl. zetpoters, le nabouw. F. Stroo, Koudekerke Landerijen, Boom gaarden, Paarden, Vee, Boedelgoed, Machines, Werktui gen, enz. enz. Dan is het van groot belang uw adver tentie in dit blad te plaatsen. Wil ook Uw Notaris vragen de aankondigings- advertenties in dit blad te zetten. Gij weet hoeveel koopkrachtige belangheb benden en zij die interesse hebben voor Uw verkoo- ping dit weekblad, inzon derheid op Walcheren, bereikt. 2 Stierkalveren, blauwe poot- aardappclen, klasse B*. J Lampert, Biggekerke. 3 Vette vaarzen, Barnevelder hennen Noordbeek, Souburg. Coed stierkalf of ruil vaarskalf C Wattel, Ga- inge. Een voer weihooi. A 69, Serooskerke. Victoriakarn, in besten staat. Bergzieht, Gapinge. Uien, rolsleden, trekrijven. Konraad, Biggekerke. Stierkalf. P. Meijers Jr., Serooskerke. Biggen. G Geselden», Melisk. Gelezen Blanca wi'te boonen. Sam. Janse, Nieuwland. Menwagen met toebehooren, voorstel en achterstel. B 82, Wlestkapelle. 10000 K.G. mangels. M. Moens, Oostkanelle. Éénjarige geit, tarwestroo, handwerk. W Konpejan, Zoutelande. Bevelanders, Zeeuwsche blau we pootaard appelen. P. Ovaa, Rif them. Stierkalf Blauwe Eigenhei mers, zetaardappelen K. Hufjsman, Oostkanelle. Drachtig varken, 4de dracht, tarwestroo, witteboonstroo. Wl. Dekker, Serooskerke. Kool planten, bloemkool-, uien, slaplanten, vroege aardappelen A Midavaine, N. Oosterschestr. 86, Middelburg. Vaarskalf. Anth. Janse, Biggekerke. Een bruin jaarling fwerrie) Schroeweg no. 6, Souburg.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2