RHEUMATISCHE PIJNEN BELDEN KLOOSTERBALSEM Crisispublicatiën. waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad I 42e Jaargang VRIJDAG 6 MAART 1936 No. 10 ALGEMEEN-WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD ..u ADVERTCNTlErS 20 CT. P. R. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 CT. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Ons Huishoud-Kasboek De uitgevers van ons weekblad zijn er in geslaagd met behulp van de adverteer en- de firma's een bijzondere attraclie voor de cliënten dier firma s en onze abonné's te verlorgen, n.l. een huishoudkasboek. Hoofdpijn, Kiespijn. h^rou»nodS OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank zü den KL00STERBALSEM Is hij nu weer kras en monter I K, J. WifcULMttSTER LIED VAN DE WEEK Zeeumsch Uieuwsblad VOOR BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ■a Teeltvergunning Pootaardappelen. Een aanvullende teeltvergunning voor pootaardappelen kan worden uitgereikt aan hen, die 1# minder dan 67 pCt. van de in 1933 met vroege aardappelen beteelde oppervlakte lijn toegewezen; 2. hun totale met vroege aardappelen beteelde oppervlakte door de N.A.K. laten keuren; 3. zich verplichten vóór 1 Aug. geen vroe ge aardappelen beneden de maat 55 mM. in de handel te brengen voor consumptie. In 1935 uitgereikte aanvullende teeltver gunningen blijven geldig. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland. Dit belangrijke boekwerk is voorzien van véle adviezen en inlichtingen die steeds voor elk gezin van nut zullen zijn. Het geheele werk is verzorgd en uitge voerd bij de drukkers van ons Wleekblad, de firma H. Wiegeling te Vlissingen. Voorloopig is bij wijze van proef deze uitgave alleen voor Vlissingen ter hand ge- nómen, doch met bekwamen spoed wordt thans ook getracht een dergelijke uitgave voor de Middelburgsche ingezelenen tot stand te brengen. In dit onmisbare handboek voor iedere huisvróuw schreef de heer C. J. Booster, Di recteur der Nederl. Middenstandsbank een voorwoord, waarin deze de beteekenis van het bijhouden der inkomsten en uitgaven voor het gezin onderstreepte. In de moeilijke tijden die we thans moeten doormaken staat telkens menige huisvrouw voor de vraag, hoe kan ik mijn huisgoud geld op de meest doelmatige wijze besteden. Welnu het Huishoud kasboek biedt daar voor een behulpzame gelegenheid. Dit is de laatste jaren steeds aan meer huisvrouwen duidelijk geworden. Zij, die het practisch nut van deze kas boeken hadden leeren kennen en waardee- ren, kochten elk jaar opnieuw zoo'n uitgave. Doch dan moest men het koopen, en be droeg de kostprijs dikwijls van 70 cent tot f 1.50 per exemplaar, naar gelang de oplage van zoo'n boek een kleiner dan wel grooter omvang had verkregen. Dank zij de loyale medewerking van onze adverteerders kunnen wij deze uitgave ca deau geven. Honderden huisvrouwen kregen liet eerste •xemplaar van deze uitgave reeds thuisbe- lorgd. Zullen zij het goed welen Le gebrui ken? Dit kunnen we met klem aanraden. Wtant reeds spoedig zal iedere huisvrouw die er desnoods 's avonds 10 rustige minuten voor over heeft om haar kasboek even in to vullen, ervaren welk een gemak dit voor haar gezinsinkomsten en uitgaven oplevert. Hier is de gelegenheid om te gebruiken hoe hel wel mogelijk is nog iets over te houden voor een nieuwe hoed, een aardige japon, een nieuw kleedje voor de kinderen, een gemakkelijke stoel voor vader etc. Vlissingsche huisvrouwen, goed overleg is Pijnen te verdrijven is een MIJNHARDT'S Poeder per stuk 8 ct; doos 45 ct. Bij Uw drogist het halve werk, uw eigen plaatselijke zaken- menschen werkten met ons samen om u een belangrijke hulp gratis aan te bieden. Benut die kans, en zoo ge dit maar een paar maanden weet vol te houden, ook al gaat er dan wel eens een dubbeltje of een kwartje in uw herinnering verloren, reeds spoedig zult ge het voordeel van deze nieu- <we vriendin, uw huishoud-kas-handboek hoogelijk waardeeren. Deze bewering is gegrond op veeljarige ervaring van menige huisvrouw, die soms, tot uw groote verbazing, wel alles kan. En hebt ge dit geheim ook ontdekt, ver tel het dan de leverancier aan wiens op dracht u dit voordeel hebt te danken. Wlie het Huishoud Kasboek kunnen beko men? Ten eerste de reeds verzonden cliënten van de adverteerders. Ten tweede onze Vlissingsche abonnees. (Zooals gezegd wordt er ook aan Middelburg gewerkt.) Ten derde voor zoover de voorraad strekt zij, die nog geen abonné op ons weekblad zijn en dit toch voor minstens een jaar wenschen te worden. Behooren uw kennissen tot deze laatste groep, laten zij zich dan onverwijld opge ven bij één van onze kantoren, daar ligt het Kasboek te wachten. Het gebruik van dit kasboek is dood een voudig. Er is niet de minste boekhoud- kennis voor noodig. Alles wijst zichzelf. Daarin schuilt juist de groote practische waarde. Wanneer alle gebruiksters veel nut weten te behalen van deze origineele attractie, dan is het werk en de kosten van onze ad verteerders en onze medewerkers ruim schoots beloond. DE DIRECTIE. VLISSINGEN. In de bovenverdieping van een onbe woond huis aan den Vrijdoinsweg ontstond brand. Juist waren de nieuwe bewoners met huisraad onderweg. De reeds geplaatste ka chel heeft waarschijnlijk te hard gebrand. De politie doofde liet vuur. Voor de Vereeniging C.K.W.O. trad in de Lulhersche Kerk op, Ds. F. A. den Boeft van Rotterdam, mei het onderwerp: „De figuur van den Christen in de literatuur. De Heer P. Ree, commandant bij de Stoomvaart-Mij. .Zeeland", maakte zijn laat ste reis, wegens net ingaan van zijn pensioen op 1 Maart, 's Morgens werd bij op het kan toor gecomplimenteerd. Kort voor het ver trek van de mailboot Prinses Juliana werd in de rookkamer een toespraak gehouden door den Inspecteur van de „Zeeland" en door den commissaris van politie als wa terschout. „Patrimonium" hield een jaarvergadering. De bibliotheek steeg tot 511 nummers. De kas heeft een batig slot van f 35471. Het fonds voor ondersteuning van werklooze le den 'had bij een ontvangst van f 1399.38 een saldo van f 1049 38. Uit „Hulp in Nood" werd aan tal van weduwen van leden een kerstgave verstrekt. Jn het „Concertgebouw" gaf de Chr. gemengde Zangvereeniging „Hoop op Zegen" haar jaarlijksche uitvoering. In het Alhambra-Theater werd de film 20000 mijlen onder zee vertoond. Aan het slot hield luitenant Wïjtema een korte toe spraak. Twee jongens van circa 15 jaar ver trokken naar Ierseke, om werk te vinden. Zij konden door geldgebrek echter niet te rug keeïen en stalen daarom ieder een fiets. Bij aankomst echter werden ze aangehouden Nog een drietal werd aangehouden, dat in winkels hun kans waarnamen. Na verhoor, durfden twee hunner niet naar hüis en gin gen naar Goes, waar de politie ze weder aanhield. De ouders haalden hen af. liij de sloopingsweriizaaiiiheden bij Hotel Albion, stortte onverwachts een ge deelte in van de achtergevel en kwam te recht op het plat van jseii keuken van een perceel in de Kuijterstraai, dat doordourd werd. Met ingang van 2 Maart vertrekt het mid dag-viieg tuig 15.45 van den Luchtpostdienst Vlissingen-Aids ter aam iiij.. laats van 14.45. mTot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit ie s, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven ie ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaar, al hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." J. Vr. te H. ORIGINEEL TER INZAGE AKKED'S Geen goud zoo goed Onovertroffen bij brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62^ ct. en f 1.04 im_#i mmTn n u~r r In „Britannia" gaf het Neutraal Kin derkoor Zanglust" Zaterdag" een uitvoering. Opgevoerd werd de operette: „Zwaan Kleef Aan". Den directeur, den Heer J. A. Sturm werd een bloemenhulde gebracht. In de „Oude Vriendschap" gaf het Rit- themsche Fanfarecorps „Oefening na den Arbeid", een uitvoering met medewerking van de tooneelafdeeling S. O. S. M.S.F. organiseerde Zaterdag een bon te avond in het Concertgebouw. Aan boord van een op de reede lig gend Engelsch schip „Artgrive had een der opvarenden enkele ribben gebroken. Hij werd naar „Bethesda" overgebracht, waar na het schip de reis naar Londen voort zette. Uit het Concertgebouw verwijderde de politie Zaterdag twee matrozen, waarvan de een een bezoeker had mishandeld en de ander met een bierglas had geworpen. Op de Groote Markt maakte de politie proces verbaal op tegen twee vechtende personen. In de Aagje Dekenstraat had Zaterdag een aanrijding plaats tusschen een vrachtau to en de tram. De eerste werd eenigszins be schadigd. Schroeiende doeken op een bran4end gasstel, welke rook en stank tengevolge had den, deden Zondagavond brand vermoeden in eèn woning aan de Wlalstraat. Gelukkig werd bijtijds ingegrepen. Mej, Zr. E. Wou terse slaagde voor di ploma Kraamverpleegster. Vergadering A. R. Kiesvereeniging. He denavond 8 uur houdt de A. R. Kiesvereeni ging een Openbare vergadering in het .Mi- litair tehuis. Als spreker hoopt op te treden Z. Ex. Oud Minister J. C. v. Dijk met als onderworpPolitieke Rondblik." MIDDELBURG. De jaar ergadering van Kring Walche ren I van Geref. Meisjesvereenigingen, ver heugt zich in gestadigen vooruitgang. Gege ven werd een inleiding over „Bartje', een koortje zong enkele fieaeren, ook werd een wedstrijd in liet voorstellen van spreekwoor den gehouden. Wloensdag vergaderde de afd. „Wal cheren en Omstreken" van de Bond van Chr. Politie-amblenaren. Deze telt 22 leden. De zen zomer zal een autobustocht naar Rotter dam worden gemaakt. i»t. wacob^ir. li» lei. 47 Vlissingen rp v PHILIPS RADIO Stofzuigers en Electr. Apparaten SP Aanleg van Electrische Installaties a Reparatie-Inrichting HOLLAND'S FAAM door Guus Betlem Jr. In „De Telegraaf" wordt een over zicht gegeven van het zeep verbruik in verschillende landen. Wat het gebruik betreft van huishoudzeep staat Nederland ver bovenaan met een gemiddeld van 1135 K.G. per jaar per hoofd. Voor toiletzeep echter neemt het op geen stukken na de eerste plaats in, met gemiddeld 5.21 gram per jaar per hoofd! Ai, wat moet ik daarvan denken? Eén pond zeep slechts in een jaar, Het is niet om u te krenken, Doch... wat vindt u zélf nietwaar? Véél mag het toch ook niet heeten, Voor gemiddeld één persoon, Want één stukje moet u weten, Wfeegt een ons, dat's heel gewoon. Zoodat goed dus uitgerekend, Elk van ons per jaar volstaat Met... vijf stukken t geen welsprekend Niéts te zeggen overlaat! Maar... er zijn toch óók nog staten, Waar men zich nóg minder wascht, Onze reinheid daargelaten, Is dat toch wel... ongepast! Wlant gelijk ik ook mocht lezen, Hebben wij nog stéeds de naam Van heel zindelijk te wezen, (Onze welbekende faam! En voor zeep, die we gebruiken Voor de... schoonmaak, en de vaat, Zeepen, die niét lekker ruiken, Is het Holland, die ze slaat! Glansrijk, met een prachtig cijfer Van èlf kilo in het jaar, Dèn zijn wij geen... achterblijver Dan staat onze huisvrouw klaar! Boenen, schrobben, dweilen, plassen, 't Is de Nederlandsche aard, Lakens en gordijnen wasschen, Holland is ervoor vermaard! Elke week de ramen lappen, En de heele buitenboel... Wiel... begint u al te snappen, Wlaarop ik zoo'n beetje doel? Eén pond tegen... twintig, weet je, Is dat zind'lijk Nederland Eerlijk niet een heel klein beetje Reinheid aan... den buitenkant??? (Nadruk verboden.) Vraagt ons aan voor Loodsen- en Garagebouw, Hek werken en alle soorten Ijzerconstructies. Schrijf ons, wij staan U ten dienste met teek. en voorl. J. P. v. ZWEEDEN, Verk Quakkel.str. 54, Vlissingen Op den hoek Rouaansche Kade en Dwarskade had een aanrijding plaats tus schen een personenauto, die goed rechts hield, en een vrachtauto, die de tocht te links nam. De eerste werd aan de voorzijde geheel ingedeukt. In de „Eendracht" had de uitreiking van diploma's plaats, behaald op den cur sus voor Rundveekennis op Walcheren. Aan 31 leerlingen werd een diploma uitgereikt. Den leeraar, de Heel* L. W' de Waardt, werd een auto-mistlamp aangeboden. Het bestuur der Ver. Veilig Verkeer besloot 28, 29 en 30 Mei voor Middelburg verkeersdagen te houden. Dan zullen ja-acti- sche verkeersexamens worden afgenomen voor de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen en der Ambachtsschool. Door kortsluiting was een gasbuis in een woning in de Singclstraat warm gemaakt, waardoor een lek in de buis ontstond en het gas ontvlamde. Gelukkig liep alles goed af. Op de jaarvergadering der Vereeniging lot behartiging der belangen van slech[hoo renden wees de presidente erop, dat het aan tal leden eer af, dan toeneemt. Ook het goed slot daalde van f 501 ton f 358. Met 1 Maart is eervol ontslag ver leend. aan dr. VV. 5. Uuger als secretaris-pen ningmeester der Rrov. Zeeuwscué Schoon heids- en Archaeologische Commissie. Alhier vergaderde de Centr. A. R. Kiès- ver. Kieskring .Middelburg. Haar kas heeft een saldo van f 9 63. Men besloot een praat avond te beleggen en daartoe de Heer J. J. c van Dijk, Tweede Kamerlid uit te noodigen.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1