waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 42e Jaargang VRIJDAG 21 FEBRUARI 1936 No 8 ALGEMEEN-WEEKBLAD WESTELUK ZEELAND Dil nummer bestaat uit 8 pagina's. BOVENDIEN BEHOUDEN DE GESCHENKENBONS HUN WAARDE LIED VAN DE WEEK SPEELGOED Utht Ls ctie nieuute HOR 11 iZeeutvseh Tïieuwsblad VOOR «CUOONDWKC Uitgave: N.v. ZCEUWSCH NIEUWSBLAD i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTeNTJEN 20 ct. P. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. De luitenant ter zee, 2e kl. F. van den Blink, wordt 2 Maart overgeplaatst van het wachtschip te Vlissingen bij 's rijkswerf te Willemsoord. Geslaagd voor het machinisten-diploma A: de Heer J. C. Andriessen, voor diploma 3e stuurman: de Heer J. Hamelink. Voor de Technische Studieclub ver toonde in „Britannia" de Heer L. D. Petit, secretaris der vereeniging Oost en West de film: Mooi Insulinde, De cursisten van den gemeentelijken werkloozeneursus werden in dé gelegenheid gesteld den filmavond bij te wonen. De Gemengde Zang vereeniging her- dênkt op 21 Februari haar 15 jarig bestaan met een uitvoering van „die Schöpfung" van Jos Hay dn. Als voorloopige secretaresse van de afd. Vlissingen van den Bond van Jonge Li beralen treedt op Mej. D. G. Siegers. De Vlissingsche Vrouwenvereeniging tot uitreiking van Melk en Eieren aan arme herstellende zieken", ontving f 21.98 van de buurtcoinmissie „Gravenstraat en Omstre ken". Onze oud-stadgenoot, de Heer Hugo Andriesse, voorzitter van de Ned. Ver. van Wleldadigheid te Brussel, is benoemd tot Rid der in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Op den Koningsweg had een botsing plaats tusschen een personen auto en een vrachtauto. Een 7 jarig meisje werd door glasscherven aan het gelaat verwond. Ver der had een aanrijding plaats op de Kruising Singel weg—Koningsweg tusschen een vracht auto en de electrische tram, waarbij de mo torwagen werd beschadigd. Tengevolge van den mist is de Har- wichboot in de haven alhier aangekomen. Zij loste 56 passagiers, die per trein verder reisden De politie heeft twee mannen aange houden, die als Cow-boy verkleed, langs de huizen geld inzamelden. Zaterdagmiddag had in een der lokalen van de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs, een bijeenkomst plaats van cursisten en leeraren, om den Wethouder van Onder wijs, den Heer W( P. Edelman, te huldigen met zijn 70sten verjaardag op Dinsdag j.l. Gesproken werd door de Heeretn C. H. J. M. van Erck, die namens de cursisten een doek van den Kunstschilder van der Zee over droeg en door de Heer Wagenvoorde, di recteur van de Avondschool. - In Britannia had Vrijdagavond weder een uitvoering plaats der adspiranten van de V.T.V. Zaterdagavond vond een ledenuit voering plaats. In „De Oude Vriendschap" werd Za terdag een Bonte Avond gegeven. Door den mist kwamen een tweetal schepen aan den grond. De „Prins Hen drik" van den prov. Stoombootdienst ge raakte op de Suikerplaat omhoog en de sleepboot „Gouwe" voer aan den grond ter hoogte van den Hoek van Baarland. MIDDELBURG. De politie stelt een onderzoek in, naar het auto ongeluk dat aan een 20 jarigen stad genoot het leven kostte. Bij de nadering van den beruchten bocht op den Nieuwlandschen weg, dacht de chauffeur nog een 100 M, daarvan af te zijn, toen plots uit den nevel een boom opdaagde. De botsing was onver mijdelijk. De auto werd links op den weg geworpen. De chauffeur S. liep een zware hersenschudding op en het slachtoffer L. is vermoedelijk tegen den electrischen glazen- wasscher geworpen, die hem tusschen de oo- gen in het hoofd drong. De politie kreeg kennis van het open breken van een muntgasmeter en van een appelkist op het terrein der veilingsvereeni- ging. In „St. Joris" had de aangekondigde Simultaan-seanoe plaats door den wereld kampioen Raichenbach. Deze won aan 31 borden, speelde remise tegen de Heere'n J. Cohen, G. Verburg, N. Dekker, Minderhoud, Zaterdagmiddag had in „de Land bouw" een algemeene vergadering plaats van de Unie van Chr. Onderwijzers en on derwijzeressen in Nederland, in welke de Heer Jungcurt een rede hield over: „De les der historie". Op de algemeene begraafplaats had de ter aarde bestelling plaats van den Heer S. Lievense, die bij het auto-ongeval op den Nieuwlandschen weg is om het leven geko men. De Heer C. A. Minderhout voerde het woord namens de voetbalvereeniging „Mid delburg". Vrijdag werd in het Militair Tehuis de 22ste jaarvergadering gehouden van den Chr. Besturenbond. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven resp. bedragen f 485,251/2 en f 477.801/2. Het Noodfonds verleende steun in natura tot een bedrag van f 25.75 en sloot met een batig saldo van f 46.95. Rottier, A. Deurlo, L. Trieller, L. Bosselaar en A. Willemse, terwijl G. van Biemen en J. van Eenennaam van den wereldkampioen wonnen. De Class. Zendingsraad „Walcheren" hield zijn algem. jaarvergadering. In de plaats van den Heer M. Kleinepier te Zoutelande, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, Uw^J OOM werd gekozen de Heer P. Janse te Bigge- kerke. In de vacature J. Verstraale, werd ge kozen de Heer J. Kasse te Veere. Het Zen- dingsfeest met Pinksteren z;al zoo mogelijk te Veere gehouden worden. Donderdag werd een vergadering ge houden van Tuinders, belegd door de tuin bouw commissie van den C.B.T.B. Een rede werd gehouden door den Heer Borst uit Veere over: „Worden onze tuindersbelangen voldoende behartigd?" RHEUMATIEK IN BEIDE KNIEEN. Verbazingwekkende beterschap. Deze dame was zoo gelukkig, dat Kru schen Salts haar van de ondragelijke pijnen in beide knieën had verlost, dat zij ons schreef: „Kruschen is zijn gewicht in goud waard". Lees haar brief: „Ik nam Kruschen Salts tegen rheumati- sche pijnen, en het heeft mij wonderbaarlijk geholpen. Mijn knieën waren zoo pijnlijk, dat ik niet meer kon knielen. Waar ik zelf al het huiswerk moet doen, zult u hegrijpen wat dit voor mij beteekende. Twee maanden geleden begon ik Kruschen Salts te gebrui ken; niets ter wereld zou er mij nu weer vanaf kunnen brengen. lederen dag voelde ik dat ik vooruitging. Ik zeg u: Kruschen Salts is zijn gewicht in goud waard. U kunt deze brief gerust publiceeren". Mevr. G. M. W. Door een overmaat van urinezuur in het bloed ontstaan zwellingen in spieren en ge wrichten, die de rheuinatische pijnen, jicht en ichias veroorzaken. Dit urinezuur ont staat door gisting van in het lichaam opge hoopte afvalstoffen. De zes zouten nu, waar uit Kruschen Salts is samengesteld, sporen de afvoerorganen, d.w.z. ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waar door deze afvalstoffen langs de natuurlijke kanalen snel en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Het bloed wordt hier door gezuiverd, waardoor langzaam maar zeker de pijnen zullen afnemen om tenslot te geheel te verdwijnen. Tevens zal het fris- sche, zuivere bloed uw geheele gezondheids toestand verbeteren, klachten als indigestie en hoofdpijnen verdwijnen voorgoed, ge voelt u energieker en krachtiger, het is of de bes te jaren uwer jeugd zijn teruggekeerd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. De afd. Middelburg van het Gentr. Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacan- tiekolonies hield haar jaarvergadering. Het eindcijfer der rekening bedraagt f 994. met een goed slot van f 3150. Helaas alles daalt, goed slot, het aantal leden, het bedrag der contributiën, de gemeentelijke subsidie het aantal uit te zenden kinderen. Naar ver schillende plaatsen werden 26 kinderen ge zonden. Het ledental bedraagt 293. Besloten werd middelen te beramen om door een versterking der kas meer kinderen te kun nen helpen. De Anti-Rev. Kiesver. hield een praat avond. Gesproken werd over salaris verla ging, en vermindering der koopkracht, over den kindertoeslag, burgerlijk Armbestuur of Maatschappelijk hulpbetoon, een bouwplan enz. In het gebouw der Ambachtsschool werd de jaarlijksche openbare les gehouden. De tentoonstelling stond in het teeken van veilig verkeer. Een groot aantal voorwerpen werd vervaardigd. Benoemd tot (tweede-secretaris van den Raad van Beroep voor de directe belastingen alhier, Mr. P. van Enipel, advocaat en pro cureur, tijdelijk secretaris van den Voogdij raad. Door de gladheid slipte de vrachtauto van P. B. uit St. Laurens tegen een fietsenrek op de stoep van de Fa. Diesch. Dit rek kwam terecht tegen de groote spiegelruit, die ver nield were In het Ned. Koffiehuis werd de jaar vergadering gehouden van de Ned. Reds ver. afd. Wlalcheren. De kasmiddelen namen toe met f 185.02. Als afgevaardigde naar de al gemeene vergadering te Apeldoorn werd be noemd de Heer A. A. Noest Sr., en Mej. F. Pieters. terwijl de Heer Noest werd aange wezen, tevens zitting te nemen in den raad van afgevaardigden. I11 de Schuttershofzaal werd een pro- paganda-feestavond gehouden door de afd. „Volksonderwijs". Als spreker trad op de Heer J. P. van Pelt uit 'Beteringen, lid van het hoofdbestuur die sprak over: „Ónze lief de voor het Openbare Onderwijs". Medewerking verleende het gezelschap A- lex en Lotte Wins uit Amsterdam. door Guus Betlem Jr. Ook de Italiaansche kinderen dra gen hun steentje bij, in den strijd tegen Abessinië... Zij stonden hun speelgoed af aan den Staat, door wien het werd gebruikt t o t vervaardiging van oorlogs materiaal.... Nu de Sancties ingetreden En in werking zijn gegaan, Nu met wapens wordt gestreden Als nooit eerder werd gedaan, Nu de invoer stopgezet is Van uit bijna eiken staat, En de eer aldus gered is, Ook al was het dan wat laat... Nu de Vrede dan moést komen, Wijl toch dit de opzet was, Van 't besluit, voor lang genomen, Nu eerst nu bemerkt men pas, Dat men één ding had vergeten, Dat er één ding toch niet deugt, In den goedgesloten keten, Door... de Italiaansche jeugd! IJzer, staal of rubber... prachtig, W leerde men uit gindsch gebied, Volkenbond, al zijt ge machtig, Aan de... Jeugd toch, dacht ge niet! Wlant de spoortrein, die het kind 'r Voor zijn tienden jaardag kreeg, Maakt men tot... granaten, ginder, Zij 't nog als omhulsel leeg! En de autoped van Jantje, Die bedreigt den mensch niet meer Langs de straat op 't stoepenrandjel Maar... op 't slagveld, als geweer! En het eene kind 11a 't ander, Bracht z'n mooiste speelgoed aan, En ze hebben mèt elkander t Hunne voor het land gedaan! Tja... hoe oud ze zouden wezen? Acht of negen... misschien tien? k Heb het eerlijk niet gelezen, En wat geeft het bovendien? Hoofdzaak is... 't bewijs is grondig, Dat men ginds als één man staat, Ook al zijn ze vaak onmondig, Voor het Vaderland paraat' Maar het kind, weer thuisgekomen, Van den eersten... „roes" hersteld, Ziet zich plotseling ontnomen De zoo fiere rol van... héld! En het zal z'n speelgoed missen, Dat het voor den oorlog gaf, En... of zou 'k me zóó vergissen? Ook z'n... Jeugd, die nam men af! (Nadruk verboden) Vraagt ons aan voor Loodsen- en Qaragebouw, Hek werken en alle soorten Ijzerconstructies. Schrijf ons, wij staan U ten dienste met teek. en voorl J. P. v. ZWEEDEN, Verk Quakkel.str. 54, Vlissingei Bedankt voor het beroep naar de Ge- re f. gemeente te Benthuizen door Ds. A, Verhagen alhier. De Conoertver. gaf in de Concert en Gehoorzaal een program, ten gehoore ge- bracht door den cellist Nicolai Graudan en de pianiste Hansi Freudberg. AAGTEKERKE De eerste partij voor het persoonlijk kampioenschap van Zeeland is gespeeld tus schen de Heeren L. Bosselaar en A. Willem- se. beiden alhier. De partij eindigde in remi se. DAMMEN De Maandagavond te Aag- tekerke gespeelde competitie wedstrijd voor den Zeeuwschen Dam bond tusschen Aagte- kerke I en Souburg I gaf den volgenden uitslag. A WillemseW. Boogaard 11 L. Bosselaar—E. Bronsema afgebr. D. Trielier—L. Leijnse 1—1 L Trieller—J. v. Eenenaam 02 P. de Visser—Jac. Boogaard 1—1 S. Bosselaar—WL Cijsouw 1—1 S. Blaas—M. de Ru 2—0 J. de Visser—M. Bakker afgebr. C. JohseF. v. Eenenaam 2—0 M. Matthuijsse—L. Kodde 0—2 Uitslag Aagtekerke 8 punten, Souburg 8 punten. Momentueel is nog niel beslist wel ke club voor het Kampioenschap in aan merking komt.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1