IJatMS Tijdens de Yliss. Zuiveiweek Walcherens Melkproducten Crisispublicatiëir GOEDKOOPER 42e Jaargang VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 N^. 7 waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Dif nummer besfaajt^jif 8 pagina's. De A. N. W. B. hebben de Huisvrouwen nieuwe Recepten voor voedzame spijzen en smakelijke dranken van eigen bodemproducten leeren bereiden Deze zuivelproducten kan men dagelijks versch bekomen, doch bij voorkeur gebruikt men want iederweet, die zijn beteren... LIED VAN DE WEEK FEBRUARI-VORST I Zeeutvseh Jlieuwsblad Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VERBOUW' AARDAPPELEN De Landbouw Crisis Organisatie voor Zee land maakt bekend, dat alle aanvragen voor den verbouw van aardappelen, an dere dan die, welke vallen onder de tuin bouw- en of fabrieksaardappel regeling, ten volle zullen worden toegewezen, voor zoover deze aanvragen (wijzigingen inbegrepen), vóór 10 Februari bij de L C.O. voornoemd zijn binnengekomen en voor zoover aan vragers niets meer verschuldigd zijn terzake van teeltheffing aardappelen 1935. Afzonderlijk zullen de aanvragers geen bericht van toewijzing meer ontvangen De teeltvergunningen zullen zoo spoedig mogelijk worden uitgereikt. Voor oppervlakten tol en met 10 Are wor den geen teelt ergunningen verslrekt. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. Van enkele zijden uit den lezerskring ben ik op mijn bazuin getikt naar anleiding van mijn opmerkingen aan het adres van den Algemeenen Neder'andsc'e i Wïe'rijdersbond in mijn artikeltje van enkele weken ge'eden. Ik had verteld, dat de -contributie van deze voor het verkeer zoo bijzonder nut ige in stelling f 5— per jaar bedroeg, wat ik te veel vond om veel leden te trekken. De lezers maken mij er op at'ent, dat met ingang van 1 Januari j.l. die contributie is verlaagd tot f 4 50 en zelfs, indien men geen gebruik maakt van de A.N.W'.B. diensten, welke meer in het bijzonder voor autobe zitters van belang zijn, tot f 350 per jaar. De Bond heeft zich dus reeds aangepast, waarin voor velen een reden te meer moet liggen om zich aan te sluiten. Een lezer is zoo scherpzinnig om uit het fei'dat ik van deze verlaging niet op de hoogte was te con- cludeeren, dal ik nog geen lid ben en noo- digt mij uit lid te worden. Allereerst maak ik den Bond een compliment over het ge halte van zulke leden, die steeds er op uit zijn, metterdaad propaganda te maken, maar vervolgens kan ik dien lezer tot mijn genoe gen antwoorden, dat ik reeds jaren lid ben. Alleen... ik ben geen trouw lezer van de Kampioen. Niet omdat het bondsorgaan niet interessant zou zijn, maar omda' ik elke week zoo\eel kranten te doorworste'en heb. dat de Kampioen er vaak b'j inschiet. Wat blijkens mijn bo enstaande vergissing toch weer verkeerd was. Ik be'oof nederig be terschap. En drukwerkjes, waarde le er, kijk ik principieel noo t in. Het drukwerk, dat ik eiken dag in mijn brievenbus vind, gaat ongezien de prullemand in. Re la^e mid<Vc onge-raagd drukwerk i bij mij evenals bij duizenden andere zakenmenscben, onmoge lijk. BAZUINBLAZER VLISSINGEN. Het deel der Lampsinsstraat tusschen het terrein van de Schelde en dat van ham* timmerfabriek is „eigen weg" d er maatschap pij en is thans onttrokken aan het verke Over „Bewogenheid en vastheid" sprak voor de A.R. Kiesvereeniging, de Heer C. Smeenk, lid der Tweede Kamer. Alhier vergaderde het Comité voor mo- reele werkloozen-zorg met afge aardigden an v rschil'e de vereen'gi gen, le r bespre king van de actie voor de werkkampen voor „Jong Holland" snakt naar werk'Noo- dig zal zijn f 103.000. Er zijn thans 8 werk kampen ingericht. Besloten werd de actie met kracht voort te zetten. Mej. Rens Meerkerk slaagde voor cos- tumière. Zaterdag is van de werf der Kon. Ma'atseh „de Schelde" te waler gelaten, het Hr. Ms. Politievaartuig Tan van Brakel". De laatste brietselen werc';i weggenomen door Baronesse de Jong van Beek en Donk-Wes- selman van Helmond, echtg-moote van den loekomstigen commandant, de luitenant ter zee le klasse, jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk. Het schip is bestemd voor poliüe toezicht op de visscherij op de Noordzee en kan dienst doen als mijnenlegger. Geslaagd voor 2e stuurman de Heer D Gelderblom. Een groote autobus met muziek maak te Vrijdag reclame voor de producten der NV. Fino-fabrieken te Harderwijk. Dames van de Apeldoornsche Kookschool serveer den aan de voorbijgangers een der vele, door de fabrieken vervaardigde soepsoorten. Naar de „VI. Crt." verneemt, is op last van den commissaris van politie alhier door de Delftsche recherche in het begin der vorige week, na afloop van een uitvoering van de AVRO, een tweetal musici van de Decibels gearresteerd en naar hier overge bracht. Zij worden verdacht zich te heb ben schuldig gemaakt aan ontvoering van twee minderjarige meisjes. Zij zijn daarna op transport naar Rotterdam gesteld en al daar voor de justitie geleid. Naar hier is een, te 's Gravenhage aangehouden man, overgebracht, die er op uit was, ongehuwde jonge vrouwen, onder mooie beloften, geld afhandig te maken. Hij schijnt dat ook hier gedaan te hebben en is naar de justitie te Middelburg voortgeleid. Een vrouw bracht haar beide kinderen, resp. 4 jaar en 11 maanden op het politiebureau zeggende er niet langer voor te kiunnen zor- gen.^Na terechtwijzing, heeft zij de kinderen weder mee naar huis genomen. De politie hield een vijftal jongens van 15-jarige leeftijd aan, die zich hadden schul dig gemaakt aan verschillende diefstallen. De heer C. v. d. Gruiter deed Zondag intrede bij de Oud- Geref. gemeente te Oost burg, na beves'icing door den Heer W. H. Blaas van St. Filipsland. De Bond van Jonge Liberalen hield Zaterdag in de groote zaal van het Concert gebouw een feestelijke propaganda bij een- kost. Gesproken werd door verschillende vooraanstaande personen, o.a. door het Twee de Kamerlid, Mr. G. A. Boon, over: „Voor politiek en politieke dilettanten". Aan het slot van den avond kon worden meegedeeld dat de a fd Vlissingen een feit was geworden doordat velen zich opgaven. Ten bate van de Ver. tot werkver schaffing aan Zeeuwsche Blinden gaf de Ca baret- en Tooneelvereeniging „Ons Doel" Za terdag in de „Oude Vriendschap" haar eer ste uitvoering. MIDDELBURG. In de Nieuwe Kerk had Donderdag een jeugdavond plaats, uitgaande van den Ring Walcheren van het Ned. Jongelingsverbond en van het Ned. Verbond van Chr. jonge vrouwen en Meisjesvereenigingen op Walche ren. Hier werd gesproken door Jonkvrouw Asch van Wijk uit Utrecht over: „Wat vraagt onze tijd van ons?" en door Ds. J. A.Raams van Kloctinge over: „Zien en zien". Mede werking verleende het Middelburgse he strijk orkest „Musica" en de Zangvereeniging „Een dracht maakt Macht", uit Oostkapelle. Ds. Korevaar leidde den avond. Het District Walcheren van den Ned. Chr. Landarb. Bond hield zijn jaarvergade- Af AA KT LICHT WERK VAN DE ZWAARSTE WASCH f F 7 In een ommezien hebt U met H.Z. het vuilste goed gewasschen. Zelfs vuil, dat diep S in het weefsel is ingedrongen, is niet bestand tegen het krachtige H. Z.sop. Het spaart U de moeite van boenen en wrijven, hetgeen het behoud van Uw goed beteekent. WASCIIMIDDELt 17lfr CTS. PÈR QRQÖT PAK door Guus Betlem Jr, Even weer de schaatsen onder, Even weer wat winterpret... 't Vorig jaar was óók al zonder, Nu de ijzers uit het vetl Even weer 'es fijn genieten Van het hier sporadisch feest, Strakjes kan het wei weer gieten, En dan is het weer gewééstI Even nog een laatste baantje, Want de zon die heeft al kracht, En de struiken in het laantje Toonen, dat de Lente wacht... 't Is een kwestie maar van dagen, En een jaar is 't weer gedaan, Dus, zoolang het ons kan dragen Er op,uit... met schaatsen aan! Even weer de ijzers onder, Even uit de... narigheid, Zeven maanden lang al... „zonder* Is een heele, heele tijd! Zeven maanden stempelplichten Maken 't leven grauw en vaal, Al den tijd geen werk verrichten Doet géén goed aan... 't middagmaal Even dan weer rond te zwieren, Tot je bloed weer sneller stroomt, Tol je denkt, een féést te vieren, Niet es over... zorgen boomt Even dan weer rond te zwenken, Ook al zijn de schaatsen oud, Even niét aan... thuis te denken, Aan de kachel... dégen koud... Tot... de dooi weer ingetreden Alles onder water zet, De illusie is... verreden 't Is gedaan, de winterpret! Wij gaan weer ons sleurbestaantje, Zoekend, nieuwe vroolijkheid, Hij duikt tobbend voor een baantje, Onder in z'n... narigheid! (Nadruk verboden) Ruwe huid met diepe voren Winterhanden, winterooren Wintervoeten, winterteenen Stukke armen, stukke beenen? Weer in orde na 't gebruik Van Purol. Purol is puik ring. Het ledental der 18 aangeslolen veree- nigingen bedraagt 455. Een batig saldo van f 83,68 was er in kas. Door den Heer J. van Rotten van Domburg werd behandeld: het onderwerp „Arbeidswaardeering". De Heer Vingerling sprak over „Verjarende trouw". In de Bogardzaal sprak voor de Mid- delb. afd. van den Chr. Vrouwenbond de be kende schrijfster Wilma (Mej. VermaaU over de levensgeschiedenis van haar eigen werk. De commissie voor vakopleiding en ontwikKeling van werkloozei*, richtte een oproep tot de werklooze jeugdige timmer lieden en meubelmakers voor een bijeen komst, ter bespreking van den bouw van ee- nige lokalen voor werkloozen, achter de voormalige Rijschool. Met ingang van 1 Maart is tot station chef alhier benoemd, de Heer J. H. L. The- wissen, thans chef derde klasse te Wolvega. De Minister van Waterstaat keurde goed het gewijzigd voorstel van de „Stoomtram Walcheren" omvattende een verlaging van 5 pet., van de oorspronkelijke loonen, waar bij de aldus verlaagde loonen niet verder zullen dalen dan tot f 17— per weck. In het Militair Tehuis vergaderde de afd. Zeeland van den Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond. De He r A Sandee Jo z. te Nieuwdorp sprak over: „Landbouw en in dustrie". In plaats van J. A. Quaak, die be dankte, werd D. Dees van Biervliet tot pen ningmeester gekozen. De Commissaris* der Koningin heeft besloten, dat dit jaar de Kooi eenden door een kooiman moeten worden opges'o'en of gehokt van 1-^30 April en van 13 Juni tot 28 Augustus. Op de algemeéne begraafplaats had Vrijdagmiddag de ter aarde bestelling plaats an het stoffelijk overschot van wijlen Ds. Tj. Kielstra, sedert 1901 emerilus-predikant I\

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1