ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM rkoudheid Dam po BURGERLIJKE STAND DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM komt zijn hand veer goed In orde AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE 7.29 7.22 Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: te te te te M te te te Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936. No. 0. wijs aanwezig. Er verlieten voor het eind van den cursus 10 leerlingen de school, van de 165 overigen kregen 52 een einddiploma en 101 werden naar een hoogere klasse be vorderd. De nieuwe cursus 1935—1936 ving aan met 177 leerlingen, eind December was het aantal 171. Aan den typografen-cursus namen in 1934 —1935 deel 14 leerling-zetters en 8 leerling drukkers. Twee behaalden een diploma. Aan den cursus 1935—1936 nemen 13 leerling zetters en 9 leerling-drukkers deel. (VI. Crt) Vorige week werden weder een paar fietsen gestolen. Verpachting staanplaatsen op de ker mis. Bij de gehouden verpachting van stand plaatsen op de kermis te Middelburg werd in totaal ingeschreven voor f 4039. Tegen schadelijke vogels. De landbouw- vereeniging „Middelburg" heeft zich naar aanleiding van de vele klachten over de voor den landbouw schadelijke vogels met een adres tot den gemeenteraad gewend, waar in wordt verzocht om de nesien van woud duiven, eksters en kraaien te doen weren om verdere voortteling tegen te gaan; verder om tamme of zoogenaamde hokduiven, die er in zoo'n groot aantal aanwezig zijn zon der eigenaar, ook te weren en tenslotte om het bij verordening verplichtend te stellen de postduiven opgesloten te houden in de maanden April en Mei tot een half uur voor zonsondergang. (VI Crt; AAGTEKERKE De Burgerwacht hield haar tweede jaarvergadering. Het ledental bedraagt 42, de kas leverde een batig slot op. De gehouden collecte voor de veree- niging tot werkverschaffing aan hulpbehoe vende blinden Plantage Middenlaan Amster dam bracht alhier op de som van f 25.71. DAMMEN. De Maandagavond gespeel de competitiewedstrijd voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Vlissingen 2 en Aagte- kerke 1 gaf den volgenden uitslag. G. v. Hoorn—A. Wüllemse 0—2 J. F. de Krijger—L. Bosselaar 0—2 A v. Blokpoel—D. Trieller 0—2 G. Luwe na— L. Trieller. 02 J. KlaasseP. de Visser 02 W. Luwema— S. Bosselaar 0—2 J. Dommisse—S. Blaas 0—2 P. v. d. Broeke—J. de Visser 0—2 P. Geelhoed—G. Jobse 2—0 L. de Nooijer— A. de Visser 0—2 Vlissingen 2 punten, Aagtekerke 18 punten Alhier hield de Ed achtb. Heer Kodde burgemeester van Zoutelande een uiteen zetting, van het Wierkloosheidbesluit 1917, voor een overvol lokaal werd op duidelijke wijze voor en nadeel aangetoond. Vrijdagavond kwam de vereeniging v. Oud-leerlingen der Landbouw-W Intercursus alhier in vergadering bijeen, onder voor zitterschap van Dhr. P. de Visser Cz. Door Dhr. P. de Visser werd een onder werp behandeld over de „Melkveehoude rij" en daar Dhr. A. G. Brouwer, over de ..Teelt van Suikerbieten", op beide onder werpen volgde een leerzame bespreking. Verder werden een tweetal afgevaardigden ;ekozen voor de Wintervergadering van den l. V. G. die op 7 Februari in Goes gehouden zal worden. Ook trad nog een nieuw lid tot de vereeniging toe. ARNEMUIDEN. De afdeelingen van den Chr. Metaalbe- werkersoond van Middelburg en Vlissingen hielden met de te Arnemuiden woonachtige leden een propaganda-avond, waarin als sprekers optraden de Heer A. Markering, districtsbestuurder te Den Bosch, met het onderwerp: „De zegeningen der vakbewe ging in het verleden en het heden" en de Heer P. Meliefste van Middelburg over: „De centralisatie in de vakbeweging. Een 4-tal leden gaven zich op. Alhier vergaderde de Arnemuidsche burgerwacht. Het ledental bedraagt 30. In kas is een batig saldo van f 43.36. Velen acht ten het plicht, mede te werken aan een even- tueelen luchtbeschermingsdienst. BIGGEKERKE Alhier is opgericht een afd. van den Nat. Bond: „Landbouw en Maatschappij" met 13 leden. Voorzitter is de Heer P. de Lange secretaris de Heer M. Caljé. Op klaarlichten dag is ingebroken in de woning van den alleeuwonenden land bouwer J. v. K. te Krommenlioeke. Alles was overhoop gehaald, het radiotoestel stond aan. Ongeveer f 20.en wat sigaren waren onUreemd, DOMBURG Vrijdag hield de Domburgsche Oran je vereeniging haar eerste jaarvergadering, aanwezig 58 leden. Er was een klein batig saldo. De aftredende bestuursleden werden herkozen, zijnoe P. J. Elout, Joh. van nij- zeren, P. Kampman en J. de Pagter Wz. Aan liet slot werdeu door de meisjesveree- niging „Weest een Zegen eenige tableaux op geroerd uit het leven van Willem de Zwijger. ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft my'n hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekeringdat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoonR Fj. fe Geen goud zoo goed Onovertroffen by brand- en snQ wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmtddel Rheumatiek, spit en p^niyke spierc.. Sehroefdoos 35 et Potten: 62^ et en 1.04 Deze tableaux werden toegelicht door deö heer Jhr. Mr. Humaïda van Eijzinga en be geleid door zang der meisjes. (Zeeuw) Bij het gehouden examen voor dpi. Onderofficier sergeant Administrateur slaag de o.a. de Korporaal Johan J. C. Bakker te Domburg, leerling van de school voor dienst plichtige Onderofficieren Administrateur te Middelburg. Als zoodanig werd hij bevor derd en geplaatst bij zijn Corps hét 14 Regi ment Infanterie te Bergen op Zoom. G R IJ P S K E R K E. Vrijdagavond werd in de Chr. school alhier de jaarlijksche ouderavond gehouden. Nadat door het hoofd der school, dhr. B. G. Groot Nibbelink, het samenzijn op gebrui kelijke wijze geopend en een openingswoord gesproken was, verkreeg dhr. P. T. Breimer het woord om te spreken over den arbeid vloor doofstomme kinderen, zooals .deze wordt verricht in „Effalha" te Voorburg, de eenige Prot. Chr. inrichting op dit gebied in Nederland. Nadat gepauzeerd was, waarin gelegen heid was nader met het werk der leerlingen onzer school kennis te maken, werd door dhr. Breimer aan de hand van een serie lantaarnplaatjes nog van een en ander een nadere uiteenzetting gegeven. Ds. Jellema eindigde dezen leerzamen avond met dank gebed. (Zeeuw) KOUDEKERKE Van gemeentewege is de zandput in de buurls hap Dishoeck, afgesloten. Gedurende één dag per week mag voortaan zand worden afgehaald, n.l. op Maandag en dan nog in beperkte hoeveel beid. Vrijdag vergaderde de A. R. Kiesver. „Ned. en Oranje". Zij besloot haar 40 jarig bestaan te vieren op 21 Februari. Alsdan hoopt de Heer Fernhout, burgemeester van Middelburg, een feestrede te houden. De vereeniging telt 90 leden. In kas is een ba tig slot. Als bestuursleden werden gekozen de Heeren A. Joziasse en P. Aarnoutse Jz. MELISKERKE De Landbo uwvereen. kwam alhier in jaarvergadering bijeen. De Geitenfokvereen. en het Musschengil- de werden een subsidie toegezegd. De sec retaris, dhr. W'l de Buck, bracht net jaarver slag uit. 73 personen zijn nu lid. De penningmeester, deed rekening en ver antwoording. Aangekocht was 36562 K.G. voederartikelen voor f 2082,32 en 96025 K.G. kunstmest voor f 3251.21, het saldo was f 109 76. Van de poterbewaarplaats waren de in komsten f 264 90 en de uitgaven f 257.21. De werktuigen van de vereen, waren niet veel gebruikt. Verder bespraken de heeren C. Franse ea M. Kleinepier de uitvoering van de regee- riugsmaatregelen in 't bijzonder voor tar we, bieten, aardappelen, melk, zuivel en vleesch. Vele vragen werden gesteld. (Zeeuw) OOSTKAPEL LE De Meisjesver. op G. G. „Martha" hield in de Chr. School haar jaarvergade ring. Mej. M. de Hollander gaf een inieiaiiig over „Estheren Aiej. W. Marijs over „Het liefdeleven in de Maatschappij De afd. van de C.B.T.B. hield Donder dag haar jaarvergadering. Zij teil 24 leden. Hel jaarverslag van de penningmeester wijst een nalig slot. De lieer de Kam, van Grijp-kerke, ambtenaar Nan de 1 rov. afdee ling, hield een referaat o.er de boleeivuuis van de Chr. Organisatie en over de noodza kelijkheid van net voeren van een goede bedrij f sboekho uding. N. EN ST. JOOSLAND. Vrijdagavond hield de Kolenvereeni- ging „Uit Voorzorg" de jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek o.a. dat aangekocht was 155 ton eierkolen, 70 ton stukkolen, 17 ton anthraciet en 4600 K.G. bruinkoolbriketten. De prijs voor de le den is berekend op respectievelijk f 0.96, f 1.01 en f 1.55 per H.L. en f 1.90 per 100 K.G. In de bergplaats zijn nog aanwezig 81 H.L. eierkolen en 63 H.L. stukkolen. Over 1935 waren de ontvangsten f 3609.90 en de uitgaven f 3599.75, saldo f 10.15. Herkozen werden de heeren L. Wlattel, voorzitter en P. Meliefste, penningmeester. Besloten werd de vereeniging „coöperatief" te maken. (Zeeuw) RITTHEM Het fanfarecorps „Oefening na Arbeid" gaf Vrijdagavond in de School zijn Muziek en tooneel uitvoering. ST. LAURENS Vrijdag hield de afd. van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond een Openbare verga dering, waarin de Heer M. A. van Varik, di recteur van de Coop. Stoomzuivelfabr. en Melkinrichting „Walcheren" te Middelburg een rede hield over den toestand in de Melkveehouderij. SEROOSKERKE Alhier is opgericht een schaakclub met 20 leden. SOUBURG. In Café „Dorpzicht" vergaderde de Geiten vereeniging. De Heer Versluis, secre taris der Prov. Vereeniging, hield een cau serie over de verbetering van het Geitenras gedurende de laatste 30 jaar. Lantaarnplaat jes gaven een beeld van het vroeger en thans. Vrijdag vergaderde de A.R. Kiesveree- niging. Deze telt 105 leden. De Arjaclub Sou- burg-Ritthem telt 10 leden. Bij een ontvangst van f 161.77 was er in kas een batig saldo van f 11.68. Als bestuursleden werden ge kozen de Heeren L. v. Sluijs en M. A. v. d. Putte. De eerste hield zijn benoeming in beraad, de tweede bedankte. De Heer J. Be- suijen beantwoordde een 8 tal vragen. VEERE Alhier is op de begraafplaats een grafkelder gevonden, welke volkomen leeg was. Vrijdagavond kwam de afdeeling Veere van der Chr. Boeren en Tuindersbond in jaarvergadering bijeen. Besloten werd f 2 subsidie te geven aan de Geitenfokvereeni- ging alhier voor een te houden keuring. Daar de Gew. afd. Walcheren besloten heeft tot gezamenlijke aankoop van volbloed stier- en vaarskalveren, werden de leden op gewekt om bij aankoop daarvan gebruik te maken. Medegedeeld werd, dat D.V. 20 Fe bruari a.s. Ir. Bosma, Rijkstuinbouwconsu- lent, voor de vereeniging een lezing hoopt te houden. Uit het jaar erslag van den secretaris dhr. W. Wouters, bleek, dat het ledental 24 be draagt, en dat de kas met een saldo van f 35.68 sluit. Dhr. de Kam van Grijpskerke hield nu een lezing over het nut en de noodzakelijk heid der landbouwboekhouding. Dhr. Bos selaar van Aagtekerke besprak de uitvoering der crisis-maatregelen. (Zeeuw.) VROUWEPOLDER Donderdagavond hield de Ver. voor Vreemdelingenverkeer haar jaarvergadering Er is een batig slot van ruim f 130. Er werd besloten de oude pensionprijzen te handha ven en een nieuwen folder uit te geven WESTKAPELLE De afd. „Wlestkapelle" van de Nat. Bond „Landbouw en Maatschappijhield haar eer ste jaarvergadering. Het ledental bedraagt 62. In kas is een batig slot van f 22.12. Ook de dijkwerkers vereeniging hield een ledenvergadering. Deze vereeuiiging telt 253 leden. Op voorstel van den Voorzitter zal voorloopig geen contributie gevraagd worden, tenzij er volop werk aan den dijk komt. Als reservedijker werd gekozen de Heer L. Hendrikse. Het woord werd gevoerd door Ds. Reus, en de Burgemeester. VLISSINGEN, van 30 Jan.—6 Febr. 1936. Ondertrouwd: C. M. Bels, 26 i. en I. C. R. Wlanst, 27 j. J. J. Florusse, 30 j. en WL F. Helm, 29 j. Getrouwd J. de Jonge, 26 j. en M. A. Smaardijk, 26 j. C. J. Kloeg, 32 j. en C. C. de Jonge, 32 j. L. M. Bakker, 23 j. en S. A G. Boer, 22 j. P. M. Kerkhove, 22 j. en M. M. Yanloocke, 23 j. A. Braaui, 24 j en M. Goedbloed, 20 j. R»«R door U»- wrijving an Inademing van Wat Mijnhard! maakt is goed Bevallen: J. Sanderse, geb. Barendse, z. E. Sommeijer, geb. Jacob.», M, J. Brackx, geb. Van de Kinderen, z. Ta J Huisman, geb. Baas, z. Overleden: P. D. Vader, 10 - J. C. M, Braat, 2 j. J. J. de Veij, 84 j., wedn. van W. van Maldeghem L. Brasser, 56 j., man A Meerman. (V. C.) MIDDELBURG van 30 Jan—5 Febr. 1936, Ondertrouwd: A J. Mesu 23 j. en A. C. Poortvliet 20 j. L. K. Fonteijne 26 j. en J. S. Goeman 26 j. A. Coppejans 20 j. en M. P. Hubrechsen 22 j. Getrouwd: L. F. J. Corthals 26 j. en J, D. Wlelemaker 20 j. D. Hendrikse 27 j. en M. M. Brys 23 j. Bevallen: P. M. Gazan geb. de Lange z, C. S. Mulder geb. de Ruijsscher z. M, Kambier geb. Poortvliet d. Overleden: C. H. Ludikhuize I\ j. geh, met J. J. Laroes M. Leijnse 39 j. ongeh. d. P. F. van Riel 80 j. ongeh. d. J.M, Kerkhove 10 mnd. d. M. H. Kegge 80 j. wed. P. Vermeulen. (M. Crt.) SOUBURG, van 29 Jan—4 Febr. 1933. Geboren: Leuntje Adriana, d. v. J. de Bree en M. Theune Gerrit Lein, z v. W, Joosse en D. J. Wouters. Ondertrouwd: A. C. Moerman, 35 j. en J, M. Frelier, 32 j. Overleden: M. Aarnoutse, 81 j., wed. van A. Dekker P. Wïsse, 81 j, wedn* van C. Gideonse. DOMBURG, over Januari 1936. Ondertrouwd: W. de Visser, 25 j. en J. Wisse, 24 j. Getrouwd: W. de Visser, 25 j. en J. Wisse 24 j. Overleden: J. de Voogd, 97 j., wedn. v, J. Jongepier. BIGGEKERKE over de maand Jan. 1936. Getrouwd: Adriaan Comelis Koole jm. 29 j. en Levina Margaretha Kleinepier jd. 28 j. Geboren: Maria Adriana d. van Ant. Janse en P. F. Fregeres. Overleden: Kornelia Levina de Wijze oud 70 j. wede. van Aanioud Francke. Ingekomen: Margrita Bimmel in A 71 uit Middelburg Adriaan Willem Reijn houdt in A 57 uit Arnemuiden Johanna Cornelia Verstraten in A 57 uit Middelburg. Vertrokken: Maria Simpelaar uit A 69 naar Wlestkapelle Levina Margaretha Klei nepier uit A 48 naar O. en Wl Souburg. o OOSTKAPELLE over de maand Januari '36. Geboren: Elisabeth d. v. Willem Geldof en Jacomina in 't Anker Willem z. v. Adri aan Bimmel en Suzanna den Hollander FEBRUARI ZON Op I Onder Zateruag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 8 Febr. y 10 11 12 13 14 *i 7.33 4.56 7.31 4.58 5.00 7.28 5.02 7.26 5.04 7.24 5.06 5.08 Zondag 9 Maandag 10 Dinsdag 11 Woensdag 12 Donderdag 13 Vrijdag 14 tt 2.27 tt 2.52 2.59 tt 3.22 3.29 tt 3.55 4.02 tt 4.25 4.35 tt 4.57 5.08 tt 5.33 Zaterdag 8 Febr. 5.26 uur Zondag 9 tt 5.28 ti Maandag 10 tt 5.30 ti Dinsdag 11 tt 5.32 Woensd. 12 tt 5.34 tt Donderd. 13 tt 5.36 tt Vrijdag 14 tt 5.38 tt QCKENBURG, Singel.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2