Crisispublicatiï waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 42e Jaargang VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936 No. 6 Dit nummer 8 pagina s.^yvw Hoofdpijn, Kiespijn. &rü.noÏÏÏ I K. J. MEULMEESTER ^Zeeutvseh ïïieuwsblad «CMOOMMH* VOOR WESTELUK ZEELAND s Uitgave: N.v. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen ADVERTENTIÊN 20 ct. p. r. 1NGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur PERSBERICHT. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zee land brengt ter kennis van belanghebben den, dat de teelt vergunning, welke is uitge reikt aan dengene, die in 1933 wijnpeën ver bouwde, niet meer voor andere gewassen mag worden benut. Tevens zij erop gewezen, dat op een teelt vergunning voor vroege aardappelen geen warmoezerijgewassen mogen worden ge teeld. Voorts worden groentenplanten als sla, kool, prei, enz. ook medegereketnd bij con trole. Ingeval een teeltvergunning is zoek geraak# wordt voor het afgeven van een duplicaat- bewijs van een teeltvergunning f 2.50 in re kening gebracht. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. PERSBERICHT. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zee land maakt bekend, dat aanvragen voor teelt vergunning vlas 1936 uiterlijk 15 Febru ari 1936 in haar bezit moeten zijn. Zij, die op 6 Februari geen daartoe strekkend aanvraagformulier hebben ontvan gen, kunnen dit op aanvraag verkrijgen bij de L.C.O. voornoemd of bij hun districtssec retaris. Belanghebbenden nemen er nota van, dat in 1936 het telen van vlas zonder teeltver gunning niet meer toegestaan is. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland. WALCHEREN ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. Maandag 24 Februari g.s. hoopt de heer C. Doets, Directeur der Ambachtsschool en opleidingscursus voor Koopvaardij machi nisten zijn zilveren ambtsjubileum aan deze school te herdenken. Voor zijn komst in 1911 naar Middelburg fungeerde de a.s. ju Pilaris reeds 4 jaar in dezelfde functie aan de Am bachtsschool te Heerenveen. In zijn jeugd gaf de heer Doets blijken van aanleg en ambitie voor de Schilderkunst en de Bouwkunde. Op de Quellinischool te Amsterdam kreeg hii o.m. onderwijs' va» Berlage en Kromhout. Na het behalen der lager acte handtee- kenen en M.O.M.a. en perspectief trad hij de praktijk in. O.m. was hij verbonden als leeraar aan de Teekenschool te Purmerend, Burger Avondschool te Schiedam en Capel- le a. d. IJsseL benevens de Ambachtsschool te Dordrecht. Onder Kromhout werkte hij o.m. mede aan de versieringen voor de Ko ningsfeesten te Amsterdam en fungeerde van li9011903 als opzichter-teekenaar bij de Restauratie van de Grafelijke Zalen op het Binnenhof te Den Haag. Ook was hij als zelfstandig opzichter o.m. nog werkzaam aan den bouw van het kan toor der Gron. Levensverz. Mij., en een eiectrische Centrale te Schiedam. In de Middelburgsche periode bracht hij de Ambachtsschool tot grooten bloei, en organiseerde naast het gewone onderwijs meerdere cursussen o.a. die voor stoffeeren on behangen. Het was een bijzonder blijk van vertrou wen van den toenm. Minister van O. K. en Pijnen te verdrijven is eert MiJNHARQT'S Poeder per stuk 6 cl; doos 45 ct. Bij Uw drogist W die in 1923 aan het Schoolbestuur toe stemming verleende tot het instellen van een opleidingscursus voor scheepswerktuig- kundigen (koopvaardij-machinisten). In haar 12 jarig bestaan werd met deze opleiding een bijzonder onderwijs resultaat behaald. Van de plm. 145 leerlingen behaalden er 135 het Staalsdiploma en bekwamen allen een positie op de koopvaardij of andere goede betrekkingen, waarbij practisch de school in al deze gevallen voor plaatsing zorg droeg. Naast deze cursus deed de opgerichte ver. van leerl. mach. heel nuttig werk, middels lezingen, excursies etc., voor de alg. ont wikkeling der leerlingen. Van deze ver. was de heer Doets de stuwende kracht en gees telijke vader. Ook kwam naar zijn ontwerp en practisch onder zijn hoofdleiding de nieuw gebouwde concierge-woning naast de school tot stand, van welk werk de leerlingen een belangrijk gedee'te mochten vervaardigen. Ruim 4 jaar maakt hij deel uit van de Gemeentelijke commissie voor vakopleiding van jeugdige werkeloozen. Als toegewijd voor zitter is daarvan de juist gereedgekomen muziektent naar zijn ontwerp vervaardigd.' Voorts hadden de vereeniging voor Veilig Verkeer, de Middelburgsche IJsclub e.a. cor poraties in hem een belangrijke medewer ker. Op het gebied van Aesthetica, Bouwkun de of andere uitingen van Kunst hield de heer Doets in den loop der jaren meerdere voordrachten. Doch het leeuwendeel van zijn nooit rus tende geest ontvingen de ruim 1500 leerlin gen die in deze 25 jaar de school hebben bezocht. Deze leerlingen bleef hij steeds zijn be langstelling bewijzen en stelde vrijgevig zijn rijpe ervaring en veelzijdige kennis ter hunner beschikking. Inzonderheid voor hen was hij steeds een voortreffelijk opvoeder en leider in den opgang van hun maatschap pelijk leven. Hij beschouwde zijn taak nooit als geëin digd alvorens hij er in geslaagd was om de afgestudeerde leerlingen aan een passende werkkring te helpen waarin hij zelfs dit jaar nog is mogen slagen. VLISSINGEN. Het contract is geteekend, waarbij aan de N.V. Kon. Maatsch. „De Schelde" op dracht is gegeven, voor den bouw van een Poolsche Onderzeeboot, terwijl tevens de motoren voor deze boot op „de Schelde" zullen worden gebouwd. Voor „Het Nut" gaf in het Concertge bouw de Heer S. Alt, toonkunstenaar te Bolsward, een inzicht in de „Faust" van Goethe, geillustreerd door lichtbeelden. Vrijdagmiddag waren velen aan de aanlegplaatsen van de boot uit Engeland, om te zien naar Evangeline Booth, de Gene raal van het Leger des Heils, die een tour- née door Nederland maakt. Aanwezig wa ren o.a. Commandant B. Vlas en Mr. P. Die- letman. Ook de reportage-wagen van de „Avro" was tetr plaatse. Zeeuwsche Leger corpsen speelden muziek. Een jongetje en een meisje bood bloemen aan. Kapitedne M. Kroc uit Middelburg hield een begroe tingstoespraak, welke door de Generaal werd beantwoord. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag kreeg een matroos kwestie mei. een Café houder. Een andere matroos ging daarop de Café-deur intrappen. Ook werd een ruit in gegooid door een voddenkoopman in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon. Hij deed dit uit zenuwaaaigheid, omdat hij niet voldoende ondersteund werd. Voor het examen Costumière slaagde Mej. F. Sierevogel alhier. Het plaatselijk M.S.F. bestuur gaf Za terdag in het Concertgebouw een Cabaret avond onder leiding van Jack de Coninck. Deze club telt 36 leden. Een beambte van 't Loodswezen deel de de politie mede, dat de deur van een kastje van het electriciteitsnet met een knal was open gevlogen. Vlammen en rook kwa men te voorschijn en de paal stond rood gloeiend. Dit is in een paar dagen tijds de tweede explosie. De politie arresteerde Zondagnacht een dronken man, wiens dochter hulp kwam vragen, daar hij het huisraad vernielde en zijn vrouw dreigde. Ook twee anderen wer den gearresteerd, die op den Nieuwendijk aan het vechten waren. PIJN IN DE RUG EN STIJFHEID Verdwenen envoor goed. Drie jaren hadden de p'jnen geduurd, dan weer meer, dan weer minder, maar altijd waren de pijnen er. Nu na twee jaar Kru schen Salts gebruikt le hebben, kan deze dankbare patiënt met het volste recht ver klaren, dat hij ze voor goed kwijt is. Hij schrijft ons: „Drie jaren lang leed ik erg aan pijnen in het laagste deel van mijn rug. Ik probeerde alle mogelijke middelen zonder eenig succes. Wanneer mijn been en te lang in dezelfde nouden bleven (bijv. wanneer ik sliep) wa ren zij zoo stijf, dat liet bewegen mij tot een marteling was Nu en dan waren de pijnen wat minder, maar dat was de eenige verbe tering, die ik kon bespeuren. Tenslotte raad de een vriend mij aan het eens met Kru schen Salts te probeeren. Tot mijn groote verrassing verdwenen de pijnen. Twee jaren lang heb ik nu regelmatig Kruschen Salts genomen; ik ben nu volkomen vrij van pijn, maar toch neem ik nog iederen morgen de „kleine dagelijksche dosis" in mijn eerste kop thee of koffie. Ik ben nu een goede vijftiger en doe weer zonder eenig bezwaar mijn werk. Ik ben U inderdaad zeer dankbaar voor dit. uiterst werkzame en eenvoudige middel. Steeds zal ik aan mijn vrienden ver tellen hoe enorm veel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft". A. W- te L. Rheumatische pijnen en pijnlijke stijfheid, welke laatste maar al te dikwijls een voor bode van rheumatiek is, vinden bijna altijd hun oorzaak in opgehoopte afvalstoffen en een daardoor voorkomen van overtollig uri nezuur in het bloed. Kruschen Salts beslaat uit zes verschillende zouten, die lever, nie ren en ingewanden aansporen tol krachtiger werking, waardoor de giftige afvalstoffen vol komen worden verwijderd. De pijnen ne men af, terwijl tegelijkertijd de algemeene gezondheidstoestand enorm verbetert. Zoo zult ge door regelmatig gebruik van Kru schen Salts niet alleen gevrijwaard zijn te gen rheumatiek, maar ge zult U ook fris- scher, krachtiger en energieker voelen. Kruschen Salts stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k I 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rownlree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Op een stil gedeelte van de Badhuis straat probeerde een man een handtaschje met geld, aan een dame te ontrooven. Toen hem dit niet gelukte, vluchtte hij weg. Op 1 Januari 1935 bestond de bevol king uil 21729 personen, op 31 December 1935 bedroeg deze 21771 personen. In het „Luxor Theater" werden ge durende 3 dagen de Persil Klankfilm ver toond. MIDDELBURG. De Commissie van Georganiseerd Q verleg zond bericht, dat alle in de vergaue ring \an 27 Januari aanwezige leden zich vóór het ontwerp-salarisherziening hebben verklaard, zoodat de commissie adviseert het bedoelde voorstel te aanvaarden. B. en, W. kunnen zich vereenigen met den titel „Kassier-boekhouder" bij de ge meentebedrijven te wijzigen in „boekhou der-kassier". Bij een iuwoner van den Veersclien weg zijn twee Konijnen verdwenen. Zij zijn door een hond doodgebeten. Te Amsterdam is aangehouden J. A. van hier verdacht van bedriegelijke bank breuk en zijn aan den faillieten boedel ont trokken voorwerpen te Ams.erdam in be slag genomen, liij is ter beschikking van den curator gesteld. Na liet beëindigen der lessen aan de lUi.B.S. verirouken ue leerlingen der der de, vierde en vijlde klasse naar het gym nastieklokaal, oui bij het afscheid van den Heer J. H. .tioogesleger, den amanuensis, tegenwoordig te zijn. De Heer Hoogesteger werd toegesproken door den directeur ir. J. Ph. van Dalsum door den Heer A. F". Troll en verder de Heeren dr. H. J. Bliksla ger, Wagenvoorde, dr. E. H. Renkema, die gerechtigd was, mede te deelen, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft den Heer Hoo gesteger de gouden eeremedaille van da Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Na mens leeraren en oud leeraren werd een Schilderstukje en bloemen aangeboden, na mens de leerlingen een boekwerk. In hel huisvuil zijn in papier inge wikkeld aangetroffen twee inlerlock-pan- talons, een dito borstrok en een Jaeger borstrok alles fonkelnieuw. De vereeniging „Handelsbelang" hield een Ontwikkelings-avond in de groote Schut tershofzaal, alwaar gesproken werd door den Heer A. v. d. Paauw, chef van de af dee ling Handel en Vervoer der K.L.M. over de „K.L.M. en de Handelswereld". Vervolgens werd een serie lichtbeelden vertoond, waar na de Heer Viruly nog het woord voerde. B. en W. deelen mede, dat voortaan het ophalen van huisvuil en haardasch door den Reinigingsdienst nog slechts twee maal per week zal geschieden. Zaterdag is het 8 jarig zoontje van koopman H. op den Nieuwen Vlissingschen weg aangereden door een auto van Van Gend en Loos. Het kind had een bovenbeen- tje gebroken en een wond aan het hoofd bekomen. Het is naar het Gasthuis vervoerd. In de woning van B. aan den Seisweg is ingebroken, toen de bewoners n^ar de kerk waren. Meegenomen werd een geld beursje met f 20.—. De Kerkeraad der Ned. Herv. gemeen te besloot in de vacature Calliber geen nieu wen godsdienst onderwijzer meer aan te stellen. De politie verleende assistentie in het Schuttershof toen daar iemand pogingen deed om binnen te komen, hoewel men hem liever niet binnen liet. Een ander, die nog wat met de justi tie te vereffenen had, werd eveneens door de politie aangehouden en kon, na het be talen der boete, zijn weg vervolgen. Zondag kreeg de politie kennis van een vermoedelijken Schoorsteenbrand in een pand aan den Kinderdijk. De Kachelbuis stond geheel rood en was inwendig vol roet. Plaatselijke werkkrachten gaan voor. Op een vraag van B. en W inzake de uit breiding van de riool in het Zuid-Westelijk deel van de stad tot te werkstelling van daar toe geschikte Middelburgsche arbeidskrach ten, heeft het Werkfonds geantwoord, dat de te werk te stellen arbeiders betrokken moeten worden door tusschenkomst van de organen der openbare arbeidsbemiddeling te Middelburg. Indien geen of niet voldoende of niet ge schikte arbeiders zouden zijn ingeschreven moet de arbeidsbemiddeling arbeiders be trekken uit gelijk gesnaarde gemeenten. De cursussen voor werkloozen. Gedu rende de maand December hebben aan de cursussen voor de werkloozen deelgeiiomen 39 voor vakteekenen, 19 voor motorkennis, 15 voor autotechniek, 15 voor auto-bestu ren, 7 voor autogeen- en electrisch lasschen, 30 voor metselen. Verder voor Engelsche taal 22, voor Nederlandsche taal 28, voor wiskunde 25, voor machineschrijven en ste nografie 25. Van de in totaal 109 deelnemers waren 11 mannelijke en 1 vrouwelijke van 13 tot 18 jaar, 40 mannelijke en 1 vrouwelijke van 19 tot 24 jaar; 34 mannelijke van 25 tot 30 jaar; 16 van 31 tot 40 jaar; 5 mannelijke en 1 vrouwelijke van 41 jaar of ouder. Dit alles terwijl bij de arbeidsbeurs inge schreven stonden: 29 mannelijke en 5 vrou welijke van 13 tot 18; 125 en 21 van 19 tot 24 jaar; 212 mannelijke van 25 tot 30 jaar en 601 mannelijke en 1 vrouwelijke van 31 jaar of ouder. (VI. Crt.) Avouuschool voor Nijverheidsonderwijs. Volgens het jaarverslag over 1935 waren bij het begin van het jaar 175 leerlingen op de Avondschool voor Nijverheidsonder- St. Jacobstr. 13 Tel. 47 Vlissingen f PHILIPS RADIO Stofzuigers en Electr. Apparaten «8» Aanleg van Eiectrische Installaties .g, Reparatie-Inrichting

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 1