LILHTBDEPEP5IJ HASSIAI 1 Versto pte GOEDKOOP ELECTRISCH LICHT RUBRIEK VRAAG EN AANBOD Te Koop Te Koop gevraagd Te Huur Gevraagd Diversen DeLangeJan js de Zaaimachine j§ voor alle zaden. S Fa. W. DE SCHRIJVER STALHOUDERIJ W. ROOSE 1 B Waschtafel Gootsteen Rioleering? W. C.? VraagtDrogisterij Beniest voor 20 ct, bent U klaar. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VBIJDAG 31 JANUARI 193C. No. 5. Seisstraat Middelburg Te Koop: Ameublement (4» Stoelen en 2 Armstoelen ff f 12.50, v. BEERS v. Dishoeckstr. 53 Vlissingen RIJDT PER O-TAX Veilig, vlug, goedkoop Bel 525, Garage De Onderneming Paul Krugsrstr. 8 Vlissingen Te Koop: Mangels, Slazaad, Peenzaad, Stamdoperwten, Druivenplanten,sla en Bloem- koolplanten. M. Sanderse, Koudekerke te Middelburg, vraagt be-|| leefd aan de familiesom zelf |j hun Trouwrijtuigen te komen g bestellen. De billijkste prij- a zen. Voor de coupé staan 2 fl Vosse Paarden. Te Koop: 175 W.L. Poeljes- broed April 1935 om plaats te maken voor kuikens. GEENSEN f A 72 St. Laurens Slagerij Veersche Singel BB Telefoon 21 Middelburg Kj Versche Varkenskoppen 30 e Gemalen Reuzel 45 p Bladreuzel 60 Vet Spek 55 Alles per Kilo Te Koop: 2 eiken fauteuils en 4 stoelen (leer) en buffet, als nieuw. Dijkstr. 23 (Winkel) Souburg «Een goed Orgel aangeboden B 75 gulden met garantie. H Adres: GEBR. van DAMME H Orgel- en Pianofiandel B Lange Noordstraat L 187 Middelburg Te Koop: 1 Koe, Wijnpeen. Te Huur: 1 Woning. A 193 Oostkapelle Veulen dragende merrie. Slijkstraat 16, Vlissingen. Jonge drachtige geit Koudekerke, Duinen B 81. Platte witte ervrtenstroo. A Abrahamse B 146, Koudek. Eiken spoorbiels. Adriaansc, Sleperssingel Q 314, Middelburg. Groote linnenkast. J de Voogd, Qosikapellc. Bloemkool-, sla-, pootüten- planten, aardbeiplanten in soorten. A Bommel jé, St. Laurens. Vet varken. J. de Potter, Duinen, Koudekerke. Boogkabinet. A 20, Bi jgekerke. Mooie voedsterskonijn.nt A 40, Biggekerke. Gelezen zaai platteboonen. L van Keulen Lz., Biggek 350 Bos handgedorschen tarwestroo. E. Janse, Biggekerke. Best vet kalf. Izaak Ovaa, Zoutelande. Een stierkalf. L. C. de Visser, Ritthem. Antieke hoekkast, melkgeit. J. A. de Visser, Ritthem. Alle soorten land- en tuin- bouwzaden, aan huis ver krijgbaar. P. Cevaal, Ritthem. Kanthooi, consumptiepoIers. A. J. de Pagter, no. 156, Ritthem. Een vare koe. L. Kluijfhout, Koudekerke. Stofzuiger. 1 paar werkschoe- nen. D 118, 't Zand. Koe, 3e kalf. Iz. Reijnierse, Koudekerke. Tarwestroo, gerstestroo. A 112, Koudekerke. BI; eigenheimer poters, kl. A en vlaskaf. J. Pouwer, Tel. 25, Veere. Motorfiets „Indian". Veerscheweg 263, Middelburg Kanthooi, mangels, gerste stroo. W. de Voogd, Domh. 1 Voer weihooi. „Torenvliet", 't Zand. Kruiwagen. Lageweg E 188, 't Zand. Eikenhout kabinet. Seisweg R 151b, Middelburg. Vaarskalf. B Wettel, Oostkapelle. Moderne Kinderwagen, ledi kanten, k .sten, keukenkachel tafels. A. Slabber, Westkapp. Kippenhok met loop. No. 86, Aagtekerke. Een vette vaars. J. Francke, Aagtekerke. Vet varken en voorjaarskoe, keur uit. D Gideonse, Veere. Echte Wialchersche Puntzaad 50 ct. per ons. P. Polderman Veerscheweg, Middelburg. Vette vaars. A de Lange, Aagtekerke. Twee vette ossen. Gebrs. Minderhoud, Aagtek Platte boonen. J v. Sparrentak, Meüskerke. Speeiiko. ijnen en VI. R. ram ter dekking. P. Geene, Meüskerke. 130 Margarinekistjes C. v. Hoorn, Zoutelande. Duitsche Herder, pantoffels, maat 41. Lichtwachter, Zou telande. Vaarskalf of ruilstierkalf. B 36, Wlestkapelle. Mooi vaarskalf. A 29, Wlestkapelle. Gerookte hammen. J. WÜllemse, Grijpskerke, Kogelboontjes voor de zaai. H. Koppejan, Zoutelande. Vet varken. H. J. Vo.kers, Veere. Meikkar. Zanahof, Seisweg bij Middelburg^ Vette vare koe. J. Verstraate G 61, Wlest kapelle^ Vet kalf. Wlestkapelle 62. 2 Werkpaarden, 5 en 9 jaar oud. A 168, Wlestkapelle. Dubbel steenen varkenshok D. Coppnolse, Grijpskerke. 2i/2-Jarig merriepaard. A. Simonse, St. Laurens. Blauwe zetpoters, lc nabouw Geldof, Oostkapelle. Hooi, poeljes, eenden. S. Janse, Nieuwland. Goed loopvarken en drach tige geiten. J. Lourense, Veerscheweg B 133a, Veere. Twee beestjes. A Mesu Jzn, Vrouwcpolde. Scliaapram. H Brasser, Koudekerke. Doorns voor 't opmaken. A Francke, Serooskerke. HeerenrijwiH, in goeden staat J. v. d. Broeke Serooskerke. iionae bruine boonen, 25 ct. K.G. S. Stroo, Biggekerke. Vette koe, ruil kalf.aars Jacob de Visser, Aagtek. Eerstelingen, le nabouw. Wlest Souburg 6. Slapluuteu Meikoningin Bitthemschestr. 2, Souburg. Meisjesmantel, leeftijd 14 a 15 jaar. Van Zweeden, Se rooskerke Groninger en platte boonen voor de zaai. Molen, Serooskerke. Essehen boonpessen. Kr. Louwerse, Serooskerke. 2 Voer handgedorschen ger stestroo en jonge fokshond Dielemau, „Pauünenburg", Serooskerke Tarwestroo, handwerk. P. Riemens, winkelier, Se rooskerke Prachtige dilthouten, staken en handgedorschen gerste stroo. A. Janse, Smidsweg, Serooskerke. Tweedehands he eren fiets t koopje! W1 Füpse, Oostkapelle. 2 Klampen hard kliefhout. Brouwerij weg A 128, Oostk, 2U0 Doornen musterd en vaarskalf. S. Thorenaar, Zoutelande Kleerkast en consumptiepo ters. J. de Lange, Oostkapelle Wüjnpeën, uien. Arn. Dekker, Aagtekerke. Nieuwe kruiwagen, kort en lang touw, sjoelbak. G Geschiere, Zoutelande. Kalfvaars, werkpaard, keur uit. D. Stroo, Biggekerke. Ruil vaarskalf. Mesu, Bosch weg, Veere. Vaars en stierkalf Abrahamse, Torenzicht, St. Laurens. ^<4 kalf A Louws, Meüskerke. Damesfiets. Joos Boogaard, Meüskerke Gerstestroo, zwart stroo, voederbieten. Jac. Huijssoon, Serooskerke Vaarskalf. Jan Poppe, Oostkapelle Mooi speeukonijnen. A 61, Meüskerke. Mooi orgel. J. de Voogd, Oostkapelle. 3 Trappen, 2 ladders J. W'attel, Hofplein D 70, Middelburg. Door de N.A.K. met 9, 9 goedgek. le nabouw Mans- holt Binderhaver C. A. Polderdijk, Nieuwland. Best uienzaad. Jan Poppe, Meüskerke. 4-Jarige vosmerrie, veulen- dragend. C. Langebeeke Jacz. en liksteenen voor koeien, A Theune, Wlestkapelle. Vare koe. Francke, Nieuwland. Vet stierkalf en droge musterd. S. Minderhoud, Wlestkapelle b.d. Prelaat Stierkalf. J. Marijs, Biggekerke. Biggen. Schorerpolder, Ritthem. Radiotoestel. B 30, Nieuwland. 2 Jaarling ruinpaarden Joh, Maljaars, Aagtekerke. Stierkalf. P. Maljaars, Do:nb..rg. Cadzandsche biggen. M. Caljouw, Grijpskerke. Spinaziezaar 30 ct. p. K.G. J, Brand, Domburg. Als nieuw heerenrijwiel, Simplex met lamp. Seissingel R 210, Middelburg. Een luidspreker. Braamstraat 11, Souburg. Uien. 2UUU oos larweslroo. K de Wblf, Zoutelande. Vera witte boonen 9-9, Zelka schokkers 9-9 Gij so uw, G 14, Wlestkapelle Zeer mooi geboend kabinet buik en boog f 45. Seisdam 19, Middelburg. 160 Bos kanthooi, 2J0 popu lieren stekken. J. \an Maldegem, Koudek. Excelsior sproeier, sproeiwa- gentje met 5 M, slang. Melk bus 40 L. Te bevragen A 124 Koudekerke. 4-Jarig veulendragend werk paard, Zeika schokkers 9-9-10 Blanca witte boonen 9-9-10, le nabouw Eerstelingen. K. Copplolse, Oostkapelle. Slaplanten, voedsterkonijnen Wlattel, Oude Veerscheweg, Middelburg. Kunstmest A. S. F. S van Soelen, Groote Abeele 25 Voer stalmest. Te koop ge vraagd tarwekaf. K. Coppoolse Pz., Seroosk. Consumptie koolrapen, droge musterd. A Ovaa, Souburg. Duitsche Herder en pónny's Jansen, Beziusstraat, Souburg Wferkpaard, keur uit vier. P. de Buck, Serooskerke. 150 K.G. blauwe zetpoters. A 52, Serooskerke. 2 Vaarsjes, oud 9 mnd. P. Koppejan, Koudekerke. Goed kapmes. P. Poppe, Breeweg, Koudek Wlerboonen, le nabouw. J Hubrechtse, Gapinge. Bigogerst, le nabouw, goed gekeurd N A.K. J. II. Geschiere, Poppend. Kleine bruine boonen voor de zaai en gerstestroo. Wl Pouwer, Gapinge. Jonge vare koe. Jac. Koppejan Cz., Zoutel Rolslee, kinder-kruiwagens, ladders. Ivonraad, Biggekerke Vette stier. L. Vcrhage, Koudekerke. Zelkascbokkers, cijfers 9-9-10 R Boogaard, Domburg. Goedgekeurde Unica zaaierw- ten. H. Krijger, Meüskerke. Wlekelijks eendeieren. A Geschiere, Zoutelande. Twee beste vetle schotten. Sturin, Kruisweg, Veere. Jonge politiebond. Lageweg E 108, 't Zand. Slaplanten en boonenstaken J. Kuiper, Boschweg, Vüss. Stierkalf. Jt. Tevel, Koudekerke. Zelkaschokkers. P. Koole, Souburg. Vaars en stierkalf. G. Zachariasse Kz., Biggek 100 Droge musterds. J. de Visser, Zwanenburg B 133, Koudekerke. Melkwijk. Brieven no. 1817, Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. Geplukte sneeuwklokjes. Bloemenmagazijn Sanderse, Segeerstraat, Middelburg. Een rijwielplaatje. J. Maranus E 117, Domburg. Voeraardappelen S. Duvekot, Serooskerke. Goede transportfiets F. Iiarpe, Koudekerke. Jongens-overjas, leetfijd 8 j. A Kodde, Serooskerke. Zwarte schort. L. Machielse, Ritthem. Kinderbox, Adriaanse, Sle- perssingel Q 314, Middelburg. Tweejarige vaarzen. Pieterse, St. Laurens. Linnenkast. 69b, Zoutelande. Een tweedehands hand- of rapnaaimachine. Brieven no. 1818, Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. 6-persoons Auto, Telefoon 10, Gebrs. v. d.Heijden, Koudekerke. Bovenhuis Beursstraat 5 Te bevr. Sarazijnstr. 7, Vliss. Met Mei flinke handkneeht. J. Schout Gz., Biggekerke Machinebreiwerk. Jans Simpelaar, Biggekerke. Met Mei knecht of aank. J. A. Vos, Gapinge. Met Mei dienstbode, niet beneden 20 jaar. W'ed. A. Francke, Grijpsk. Afnemer boter van 3 koeien D Stroo, Zoutelande. Net dagmeisje. L. Holle- brandse, Noordweg A 90, St. Laurens. Met Mei handknecht. H Lorier, St. Laurens. SÜjpgelegenheid. A. de Bree A 126, Serooskerke. Voor Uw Orgel J. A. Roth. Seisdam 1$, Middelburg. Ter dekking VI. Reus. H. Hugense, Aagtekerke. Bekroond Witte VI. Reus ter dekking. J. v. d. Broeke, Grijpskerke MARKTBERICHTEN Middelburg 30-l-'36 Aangevoerd door Walcher- sche boerinnen Grasboter f 0.777t Eieren 1 3.60 Eendeieren f 3.75 Poelje f 2.75 Kalkoeneieren f 0.— Aangevoerd door handelaren Boter 1 0.75 Eieren f 3.50 Eend Eieren f 3.50 Poelje f 2.75 (omzet-belasting inbegr. naast Jamin en Visitekaarten, Ondertrouw- kaarten, Geboortekaarten, Rouwdrukwerk Vlug, goed en goedkoop naast 't Postkantoor M'burg Spiegeltjes om op uw lamp te leggen» 2 X zooveel licht ®r Nu nog 20 cent TM Aanbevelend, B. A. A. VERGOUWE Gortstraat 332 t.o. Ned. Bank, Middelburg Bonte zetaardappelen, eerste nabouw J. de Voogd, Oost watering, Veere Ontsmetting van zaaizaad steeds noodzakelijk. Hoewel reeds veel over ontsmetiing der zaaizaden is geschreven, en ook de Planten ziekten Kundigen Dienst, bij herhaling op de groote beteekenis hiervan heeft gewe zen, zal het toch nog geen overbodige weel de zijn, dit met het oog op de voorjaars uit zaai nog eens te doen. Want algemeen wordt de ontsmetting van granen en zaden nog lang niet uitgevoerd, dan met uitzondering van enkele streken b.v. Groningen, zoo zou het overal moeten zijn, maar zoo ver zijn we nog lang niet en voor al bij de voorjaars uitzaai ontbreekt er nog veel aan. De landbouwer heeft, nu het nog winter tijd is, juist lijd over deze belangrijke kwes tie der ontsmetting eens even na te denken. Hoe dwaas het ook moge lijken, dat ten koste van de bedrijfsuitkomslen, op ont smetting van het benoodigde zaaizaad nog wordt gespaard, het gebeurt nog maar al te vaak dat veel zaaizaad, vooral in het voor jaar aan den grond wordt toevertrouwd het welk niet ontsmet is, dit kan in vele geval len geringere opbrengsten tengevolge heb ben. Wij zouden dan ook nogmaals willen aan raden, ontsmet toch Uw zaaizaad, de kos ten zijn zoo gering, en het is zoo belangrijk. Want niet alleen behoort tot een goede be- drijfuitvoering, een goede volledige bemes ting, of van goedgekeurd zaaizaad, maar ook in het bijzonder de ontsmetting daarvan. Vooral geldt dit ook zeker van lijnzaad, ge zien men dit droog moet ontsmetten kan dit nu lie werkzaamheden op het bedrijf gering zijn nu reeds geschieden. Wanneer vlaszaad niet zou worden ont smet, kan men wel zeker zijn, dat de gevol gen niet zullen uitblijven. Wlant een sterke aantasting door Bolry- tis, zal in vele gevallen een slechte opkomst, of het wegvallen van de jonge kiemplanlen tengevolge hebben, ontsmetting mei een droogontsmettingsmiddel o.a. Tutan, is be slist noodzakelijk, wil men geen risico be loop en. Waarom zou men het ook nalaten, de kos ten zijn zoo gering en bedragen slechts enke le centen per H.A. En toch zijn er altijd nog landbouwers welke er nog niet van doordrongen zijn, la ten deze nu ook dit voorjaar geen enkel ri sico meer op zich nemen, tot schade van hun bedrijf, vooral wanneer het niet noodig is, men diene dan ook de ontsmetiing van het zaaizaad te beschouwen, als een van de voornaamste factoren van het landbouwbe drijf, mede \oor het slagen van den volgen den oogst. Laten wij mogen besluiten mei de op merking dat as. oor jaar alle zaaizaad ont smet wordt uitgezaaid, dit gekit niet alleen voor vlaszaad, maar ook voor alle andere granen en zaden, in een volgend arli' el ko men wij hierop nog eens terug.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 3