V&xfi Dam po küréhrom AKKERTJES Neem locli eens BURGERLIJKE STAND AKKER-CACHET S voor Uw verkoudheid Vrijdag 31 januari Muziekuitvoe ring Ritthem's Fanfare. Griep Influenza. Al wat u noodig VKK, 17 82 "♦EEUWISCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 24 JANUARI 1936. No 4. Geen wonder met al die zieke menschen om U heenl Weest Gij echter verstandig. Neem da delijk 'n „AKKERTJE" en van avond voor't naar bed gaan nog een. Tien tegen één dat Ge daar mede alle narigheid voorkomt en morgen gezond en fiksch opstaat. "AKKERTJES" wer ken buitengewoon bij Griep, Nederlandsch Rheumatische pijnen, Zenuw- Product pijnen. Spierpijn, Spit, Hoofd pijn, Migraine, Vrouwenpij nen. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont Een ingezetene kreeg een brief van den Spaanschen briefschrijver. De afd. Walcheren-Noord van de Chr. Jongere Boeren- en Tuindersbond ver gaderde. De heer A. de Visser behandelde Let onderwerp: „Veevoeding'. Op de jaar vergadering te Domburg zal een film ver toond worden door de Kali-Mij. te Breda. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Aagtekerke van de vereeniging tot Chr. Ver zorging \an Krankzinnigen in Zeeland on der voorzitterschap van den Burgemeester. Jaarverslagen werden door secretaris en penningmeester uitgebracht. De aftredende bestuursleden de heeren J. Hosselaar en C. de Visser werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd gekozen den heer W'. Kodde en tot plaatsvervanger den heer J. Dekker. Besloten werd ds. J. E. Visser Geref. pre dikant te Domburg in de maand Februari alhier voor de Stichting Vrederust op te la ten treden. Door den voorzitter werd mede gedeeld dat door een der bestuursleden een opmer king was gemaakt, over een zinsnede voor komende in het jaarverslag 1934, en waarin staat dat door Roomsch Katholieke mu ziekverenigingen concerten worden gege ven op bovengenoemde Stichting. Hierop las den voorzitter een schrijven voor van den Genevsheer-Dire teur, wajnrin deze mededeelde dat' die muziekvereeswgin- gen als ze een concert geven geheel onder hun leiding staan. Dit onderwerp lokte een drukke bespre king uit Den heer P. de Visser stelde voor een schrijven te richten aan het hoofdbestuur, met het verzoek voortaan geen gebruik meer te maken van R.K. Muziekvereenigin- gen daar de Stichting zelf over een goed muziekkorps beschikt. Dit voorstel werd echter door den voor zitter bes.reden, doch in stemming komen de werd het aangenomen met 13 tegen 7 stemmen. Tenslotte werd door den Voorzitter nog gewezen op het groote nut van het suplesi- fonds Draagt Elkanders Lasten, en raadde een ieder aan hiervan lid te worden, waar na zich enkele personen opgaven. ARNEMUIDEN. Donderdag werden alhier per spoor aan gevoerd uit Hoek van Holland van Arne- muidsche visschersvaartuigen 1500 K.G. garnalen. Uit IJmuiden slechts 200 K.G. KOUDEKERKE Woensdag 22 Januari was het 25 jaar ge leden, dat Ds. R. ten Kate intrede deed bi; de Ned. Herv. Gemeente te Idsegahuizen. Ds. Ten Kate stond van 1923—1933 alhier en dient nu de gemeente te Dordrecht. De Tuinbouwvereeniging „Koudeker- ke" hield een vergadering, waarin de heer Drijber rapport uitbracht over de bestrij ding van de kanker bij vruchtboomen en over de proef, inzake de pootwijze bij aard appelen. De heer Wattel, ambtenaar bij de uroente- en Fruitcentrale te Goes, behan delde de crisisaangelegenheden voor den tuinbouw. In kas een batig slot van f 27.01. De avondcursus tuinbouw werd door 10 leerlingen bezocht. Donderdagavond werd Mej. Schaap ge huldigd en haar het huwelijksgeschenk van Zoutelande overhandigd. Het bestond uit een schilderstuk van het dorp met zee en duinen door den heer v. d. Zee. Ook van Doos 30ct Wat Hiinhardt maakt is goed hier uit werd haar een ^nooie collectie tafelzilver aangeboden, met een album mei lederen omslag door een dorpsgenoot ver vaardigd met bijna 200 namen van gevers. Dr. v. d. Harst gewaagde, ook namens Dr. Drijber van de ijver en plichtsbetrachting van Mej. Schaap en wenschte haar verder een gelukkig leven, In de Buitentuin werd het 10-jarig be staan herdacht van de Chr. Meisjes Ver. „Martha" te 't Zand. Alhier is Woensdagavond een Schaak club opgericht welke geleid werd door den heer J. A. Contant. 17 personen gaven zich als lid op. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij de beer J. P. Christiaansen. MELISKERKE De Ver. van Vee- en Varkenshouders ver gaderde. Het aantal leden veehouders be draagt 28, dat der varkenshouders 47. Het ledental koeien bedraagt 138, jong vee 176 stuks en varkens 55 De ontvangsten bedroe gen f 519.27l/2, het' batig slot is f 27.901/2. Er hadden 9 noodslachtingen plaats. OOSTKAPEL LE Donderdag hield de afd. van de Chr. Landarbeidrrsbond haar 4e jaarvergadering. De heer W. Francke hield een inleiding over; „Is het streven naar lotsverbetering geoorloofd?" De heer Vingerling sprak over „Wat voorhij gaat en wat blijft". R ITT HEM De afd. van den Chr. Boeren- en Tuin dersbond hield een openbare vergadering, waarin als spreker optrad, de heer W. J. van Schelven te Zierikzee. De Ziekenkas „Onderlinge Hulp" hield een druk bezochte jaarvergadering. De ontvangsten bedroegen f 38139. Uitgekeerd werd f 321.57 over 312 ziektedagen. Het ledental bedraagt 77. In plaats van de heeren J. Koppejan Cz. die als bestuurslid bedankte, werd gekozen de beer D. Polderman. Tot secretaris werd gekozen de heer L. Osté. Het penningmees- salaris werd mot f 5 'verhoogd. De heeren J. de Pagter en C. Koppejan Jr., werden be noemd tot leden der commissie tot nazien der boeken. SOUBURG. Onder groote belangstelling vierde de J. J. V. „SainuëlDinsdag haar 19e jaarfees? in „Rehoboth". Namens de leiders heette de heer L. Vader allen welkom en sprak met voldoening over het zware werk, dat hun (de leiders der C. J. V.) lief is, n.l. de jeugd op den goeden weg te brengen. Tevens bracht hij de ouders dank voor de mede- werriing. Secretaris memoreerde de werk zaamheden over het afgeloopen jaar, waar» uit bleek, dat de C. J. V. liet nuttige met bet aangename weet te vereenigen. De Penningmeester deed een cijferreeks hooren, welke nu niet direct hoopvol stemde en deed een beroep op de aanwezigen om de collecte rijkelijk te gedenken. Na de of ficieels felicitaties is er kostelijk genoten van de voordrachten en samenspraken, terwijl de gezongen liederen uiting gaven van de gevoelens die in de C. J. V. „Samuël" leven. Ds. Spijkerboer sprak aan het einde van dit geslaagd jaarfeest een kort woord. Zaterdagmiddag had vrouw S. het on geluk in de Vli.ssingschestraat te vallen en haar pols te breken. Het 9-jarig zoontje van den heer Sch. had het ongeluk bij het hardloopen te val len. Het bekwam een ernstige armfractuur en is naar het ziekenhuis te Vlissingen over gebracht. Voor de leden van de S.D.A.P. en de moderne vakbeweging vond een mobilisatie- vergadering plaats voor het Plan van den Arbeid in de zaal van dhr. Millenaar. Ge sproken werd door den heer W. van Dee- len uit Eindhoven. De zangvereeniging „De Voksstem" zong enkele liederen. VROUWEPOLDER Uit het verslag van het Vleeschfonds bleek, dat 12 noodslachtingen hebben plaats gehad. Bij 4 werd het vleesch goedgekeurd, bij 8 afgekeurd. Voor het afgekeurde vleesch werd f 525.60 en voor het goedgekeurde vleesch werd f 431.45 uitgekeerd. Ook het varkensfonds hield zijn jaar vergadering. Er waren 5 noodslachtingen ge weest. Bij 1 werd het vleesch goed-, bij 4 afgekeurd. Inkomsten bedroegen f 72.65 en de uitgaven f 41.66. In plaats van den heer J. Lo uwer se Pz., daar eerstgenoemde zich geen herbenoeming meer wilde laten wel gevallen. Tarief van het spek bleef onver anderd. ZOUTELANDE Voor de N.S.B. sprak de heer J. Ph. van Kampen. Verschillende aanwezigen stelden vragen. De beschaving gaat steeds verder, 't Menschdom wordt steeds meer verfijnd, Ofschoon sommigen beweren Dat dit enkel maar zoo schijn tl Want daar lieten Duitsche lippen Zich een cynisch woord ontglippen: Dat wat wij het slechtst ontberen Zijn geweren. Toen in 't jaar negentienachttien 't Vuren eind'lijk was gestaakt Hoopte men dat bij het menschdom Zin voor Rede was ontwaakt. Doch inplaats van voor den Vrede Leeft men daar naar d'oude zede En roept in fel bégeeren Om geweren. In een rede welke Dr. Göbbels, de Min. van propaganda en volksvoorlichting, op 17 Januari te Berlijn heeft gehouden, zei hf| o.m.: „WSj kunnen zonder boter rondko men, maar niet zonder geweren!" Boter, eieren en die zaken Zijn begeerlijk voor een mensch, Maar ver boven deze dingen Gaat hun nationale wensch: Al moet men ook honger lijden, 't Leger wenscht men uit te breiden, 't Laatsle geld wil men verteren In geweren. Arme natie, die niets beters Als haar hoogste doelwit stelt, Die zoo in aanbidding neerknielt Voor de macht van het geweld. Immers, tegen brute krachten Stellen zich dezelfde machten Om daartegen izch te keeren Met geweren. J. S. heeft om spoedig te herstellen, zijn een paar Mijnhardts Poeders. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. VLISSINGEN van 16—23 JANUARI 1936. Ondertrouwd: A. Braam, 24 j. en M. Goedbloed, 20 j. J. P. Bais, 30 j. en J Rab, 26 j. Getrouwd: Wl. Rietbergen, 28 j. en J. S. Swennen, 24 j. M. Huisman, 26 j. en J. Wijnands, 20 j. M. J. Oosenbrug, 24 j. en G. E. G. Schmidt, 31 j. Bevallen: C. J. Boone, geb. van der Linde d. A. M. van Erck, geb. Malefason, z. L. Vrage geb. Nagtegaal z. M. A. Hek, geb. Laarhuis d. W1. E. van de Sande geb. Kanning, d. T. Kloeg geb. Vroegop, d. J. P. Kerkhove, geb. Adriaanse, z. M. T. J. Arnoldus geb. Harthoorn, d. P. Mieras geb. Castel, z. Overleden: M. Schot, 59 j. man van M. E. Luijmes A. Sauer, 60 j., man van A van Wijk G. B. Dommisse, 73 j., man van E. Köhler. (V. C.) SOUBURG, van 15—21 Januari 1936. Ondertrouwd: A Rijnders, 23 j. en P. Stroo, 19 j. Overleden: A. Caljorw, 83 j. man van F- van F. Dekker. MIDDELBURG van 17—22 Januari 1936. Ondertrouwd: W. v. d. Hoek 66 j. en M. J. Dubois 53 j. D. Hendrikse 27 j. en M, M. Brys 23 j. Getrouwd: J. B. Onderdijk 28 j. en J. Som- meling 27 j. G. Bodbijl 35 j. en T. M. Toussaint 29 j. Bevallen: J. A. de Paauw geb. De Vos d. J. A. Kamermans, geb. Lammens d. S. A. Pluijmers geb. Floresse d. M. J. van Dijk geb. van der Linden d. P. Schoonaard geb. Roeda z. M. Burgs geb. Mücha z. P. Hubrechsen geb. Simpe laar z. Overleden: P. Trapman 75 j. ongeh. man J. Huijsman 57 j. geh. met L. Sanderse. (M. C.) JAPON VAN EFFEN FLUWEEL. Fluweel is de groote mode en als wij nu toch een andere japon gaan maken, waar om zullen wij onze keus dan niet eens op dit ilatleuse materiaal laten vallen? Natuur lijk krijgt men ook een mooie japon, in dien de voorkeur wordt gegeven aan stof, temeer daar het model zoo buitengewoon goed kleedt. In het laalste geval is echter een shawlkraag en afhangende slippen van fluweel wel aan te bevelen. Het voorstuk van liet lyfje heeft een aan geknipte punt, die zich lot den rok voort zet en wordt met de kleine zijstukjes, die ingehaald worden, verbonden. Rug uit I deel evenals de achterbaan, waar aan bei de zijkanten uitnaadjes worden aangebracht Knoopgarneering. Knippatronen kan men aan onze bure aux bestellen, in de maten 42, 44 en 46, on der No. VKK 1778. Kosten f 0.60 OVERGOOIER VOOR MEISJES Schoolgaande meisjes moeten eenvoudi ge, practische kleeding dragen, iets waaraan een overgooier zeker wel voldoet. Gemak kelijk en vlug te maken van weinig stof, niet meer dan 1 hoogte van 1.30 M. breed, is de aanschaffing alleszins billijk te noemen. De uitsnijding aan de voorzijde is lager dan aan den rug, terwijl zoowel voor- als achterkant uit één stuk geknipt zijn, dat tot op knie hoogte aansluit, daarna aanmerkelijk wijder wordt. Aan de rugzijde zijn afgeronde sto'- reepen geknipt, die met een knoopsgat op de aan den voorkant aangezette knoopeu sluiten. Zeer practisch is zoo'n overgooier om over jumpers gedragen te worden Knippatronen kan men aan onze b reaux bestellen voor .meisjes van 6—8 jaar, onder No. VKK 1782. Kosten f 0.40.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 2