„Van den hak op den tak" DE GENEESKRACHTDERKRUIDM 2e BLAD zooals ondermeer Drosem enAconitum, thans nog versterkt door toevoeging van Codeïnum maken AKKER's Abdijsiroop tot s werelds beste hoestsiroop» AKKER's \tegen Hoest. Griep. Bronchitis, Asthma GEZONDHEID EN NOG WAT. door KRIS en KRAS ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 10 JANUARI 1938. rto. 2. Kris: Zoo Kras, ik heb je 10 dagen ge mist Kerel, nog veel heil en zegen in 1936 hoor. Kras: Dank je, van 't zelfde, maar dat heb je 31 December ook al gezegd, had me liever een kaartje gestuurd. Kris: Waarvoor? Kras: Voor m'n verzameling. Ik heb er nu 35 ontvangen, precies 12 minder dan verleden jaar. En je weet ik ben een voorstander van werkverschaffing. Ik houd graag die zetters en drukkers aan den slag. Kris: Och man, die traditie gaat er im mers uit. Kras: Ze vermindert wel, helaas, toch is het nog niet zoolang geleden dat de drukkers in December tienduizenden kaartjes te verwerken kregen, doch dat vermindert nu ook al. Kris: Hoe heb je het met Oudejaarsa vond gemaakt. Kras: Gezellig maar droog, vanwege het tapverbod. Kris: Toch hoorde ik nog een aardige mop tappen. Kras: En die is? Kris: Van een zoon van het oude volk die in een belastingkantoor bij onze naburen, het Duitsche land, als een wilde door het gebouw rende, van boven naar beneden en omgekeerd Kras: Met welk doel? Kris: Hij wilde belasting gaan betalen, doch kon nergens in het heele gebouw een bordje ontdekken waarop te le zen stond: Joden hier niet welkom. Kras: Nou die is in orde hoor. We gaan anders een fijn jaar tegemoet maat. Heb je de voorspellingen gelezen? Kris: En of. Maar weet je wat ik het merkwaardigste vind? Kras: Nog niet. Kris: Dat de kranten een jaar geleden ongeveer hetzelfde hebben medege deeld, zij het dan in andere woorden of over andere onderwerpen. Kras: Je bent een gruwelijke pessimist. Waarom ontneem je de lezers nou zoo'n heerlijke illusie als door de waarzegsters beloofd. Einde van den oorlog. De crisis en werkeloosheid goeddeels verdwenen. Ontspanning en rust op internationaal politiek gebied. Man, wat wil je nog meer. Stel je voor, een heel jaar geen schokkende gebeurtenissen. Kris: 't is de pracht. En de noodige rust alsook herstel van de verstoorde ge moederen en verhoudingen zou me hoogst welkom en voor de zieke sa menleving noodzakelijk schijnen. Maar ik geef er geen cent voor dat we dit jaar veel vooruit zullen komen. Kras: Wlaarom zou dat niet waar kunnen zijn. Kris. Omdat het te veel in de lucht hangt en met alssen, kunnen en maren te maken heeft. Ik bezie de dingen liever verstandelijk en controleer precies zoo ver als een mensch peilen kan. 't is de krant maar die het overbrengt. Kras: Juist omdat het de kranten zijn, die er ruimte voor afstaan, hecht ik er meer waarde aan. Redacteuren en jour nalisten zijn toch altijd heele verstan dige menschen, die bij voorkeur alles zullen weren wat voor de samenleving onnuttig is? Kris: Indien dat waar was bleven er da gelijks kolommen vol onzin in de giet- pot en werden nooit die millioenen letters teveel gegoten. Het is immers om de sensatie en ac tualiteit te doen? Dat wil hert publiek nu eenmaal, en dus... Kras: Zou jij met Januari geen voorspel lingen willen zien. voor het pasbegon- nen jaar, voor het laatste deel van je theorie voel ik meer dan voor het eerste. Kris: Dan zal ik je eens iets vertellen wat m'n bijzondere aandacht deter da gen trok. Aan de velen, die zoo vriendelijk waren, mij bij de jaarwisseling via de redactie hun kaartje te sturen of een briefje te schrij ven met hunne goede wenschen mijn harte- lijken dank. Ik stel zulke bewijzen van be langstelling bijzonder op prijs, zooals de in breker zei, toen hij door twee pofltie-agen- ten bij zijn nachtelijke activiteit werd be trapt. Die briefjes heb ik gelezen terwijl ik onder de wol lag, natuurlijk vanwege de griep. Als tegenwoordig iemand bij dag licht onder de dekens ligt is lien tegem een de griep de schuldige en er liggen er zeer velen te bed. Misschien is het hen een lichte troost, dat mijn sympathie naar hen uit gaat en dat ik alle zieken van harte beter schap wensch. Ik ben niet van plan, zoo vroeg in het jaar zwaarwichtig te gaan filosofeeren, dat ligt een pas herstelde griep-patient trouwens een beetje zwaar op de maag. Maar ik mag mijn lezers wel eens even in gedachten brengen, dat zij in hun gezondheid een groo- te schat bezitten, een schat, waarvan men de waarde eerst goed beseft, als men ziek echt ziek is. Dat bezit van een goede gezondheid mogen wij, crisis-lijdenaren ge rust met een dikke streep op de gunstige kant van onze levensbalans schrijven. Er is tegenwoordig genoeg, waarover gepiekerd moet worden; laten wij het dan een oogen- blik echt waardeeren, dat wij goed gezond zjjn. Dat geeft den burger moed om verder te gaan. Voor zoover er aanleiding is en ik tijd heb zal ik degenen, die mij over verschillen de zaken schreven, in het kort persoonlijk antwoorden. Ik help de menschen graag uit hun moeilijkheden, zooals de metselaar zei, toen hij iemand de kalkbak op het hodfd liet vallen. En wat de algemeene opmerkin gen betreft zij medegedeeld, dat ik zal pro- beeren bij mijn schrijverij in 1936 zooveel mogelijk met alle wenschen rekening te houden. Het is anders niet zoo makkelijk om het alle menschen naar den zin te ma ken; vraag dat maar eens aan onze minis ters. De een wil dit. de ander dat, en wat de een niet wil is juist de harlewensch van den ander. Alleen mijn correspondent, die vraagt als lid te worden voorgedragen van de sociëteit „Amicitia" moet ik tot mijn grooten spijt teleurstellen. Ik heb eerlijk geprobeerd, aan zijn verlangen te voldoen, maar de soosvoorzitter wou er niet van hoo- ren. „Geen vreemde eenden in onze bijt", be sliste hij kort en bondig. „Wij hebben non een gezellig duppie, maar als er vreemde gezichten bij komen, gaat de aardigheid er af" De kleine kleermaker Prikkels was voor stander van de open deur-politiek natuur lijk alleen omdat de voorzitter er tegen was. Prikkels wilde wel nieuwe leden toelaten. „Dan stap ik d'r uit", zei Klaassen. Dus de portefeuille-kwestie. Tegen dat macht woord was de soos niet opgewassen. En mijn lezer, hoewel teleurgesteld, zal begrijpen, dat hij het clubleven uit dit hoekje van de krant moet blijven volgen, hetgeen hij naar ik vertrouw, met ambitie zal blijven doen. Aan de klacht van de dames uit den le zerskring van dit blad, dat ik veel te veel ruimte voor mijzelf gebruik en Amelia Zee land, geboren Korenstengel, niet meer aan het woord wil laten komen, zal om het k la ambtenaar Vlierhout te zeggen aan dacht worden geschonken. Aandacht schen ken kan men altijd; men belooft er niets mee en stelt toch de menschen tevree. Dat is volgens Vierhout de heele kneep van het ambtenaren vak: stuur de menschen met een kluitje in het riet, zonder dat zij het in de gaten hebben. Dat laatste gedeelte is het moeilijkste. Ik ben geen ambtenaar en zeg daarom rondweg tegen mijn dames: Komt in orde PLEUN ZEELAND. In een bekend hoogstaand weekblad las ik dat William Hearst, de Ameri- kaansche krantenmagnaal ergens in A- merika een magnifiek landgoed bezit waar jaarlijks duizenden personen hem bezoeken. Van alles kan men daar ge nieten, doch er is één stre;-- verbod dat onverkort wordt gehandhaafd. Kras: En dat is? Kris: Niemand mag met dezen grootbe- zitter over den dood pralen, die naam mag daar nooit worden genoemd. Toch is de dood buiten geen enkele muur te houden al is de wetenschap dikwijls in staat 10 a 15 .jaar aan een menschenleven te verlengen. Terecht teekent de Redactie van het blad aan: Wonderlijk dat een mensch zoo rijk kan zijn en tegelijk zoo intens arm. Kras; Ja, dat is merkwaardig. Kris: Doch het merkwaardigste vind ik dat het hier een krantenmagnaat be treft die dergelijke onzin in de wereld brengt. Kras: Waarmee je wil zeggen? Kris: Dat dergelijke sensatie niet door het publiek in de samenleving komt. Ze er zelfs niet over denkt om te vragen^ Het is dus zuiver kranten magnaat fabrikaat. En waar de eene uitgever de ze gril bezit en de andere weer een an der Kras: Wordt het publiek veelal onver diend „sensatiezucht" aangewreven, nou snap ik je. Kris: Zoo is het toch? Kras: Zeker in dit geval heb je gelijk, maar wanneer er iets gebeurt is „men'* toch altijd nieuwsgierig en wil het naad je uit de kous weten. Kris: Dat is waar maar de snor-nalisteü zijn niet minder met die kwaal behept, zij het dan achter het mom „voor de lezers". En daarom vind ik dat de toestand van krant en publiek nog verre van ideaal geregeld is. Een of soms enkele personen bepalen wat „de stem des volks", is. Maar ik ben van meening dat ze uit het dikke boek de persgids maar eens een geduchte op ruiming moesten houden. KrasMag niet. Kris: "Wat nou? Kras: 't moet een balans, halfjaarlijkse!» of iets dergelijks zijn. Maar opruiming of uitverkoop zonder meer is bij de wet verboden. Kris: Die is goed zeg. Kras: En of. 't Heeft de politie al han den vol werk gegeven. In de stad lijkt het wel een razia. Bijna Iedere winkel is met schreeuwende opschriften ge tooid. Kris: Toch is er veel voor regeling van die concurrentie-vorm te zeggen. Vervolg le kolom pag. 3. Dros era Acq niturn Het geheim der verrassende werking van Abdijsiroop berust voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „ge neeskruiden", waarvan de bijzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid bekend waren. Deze kruiden, bevatten geneeskrachtige stoffen ir\ hun natuurlijke samenstelling, waar door zij gemakkelijk door hel lichaam kunnen worden opgenomen. Daar door is hun werking snel en veel zijdig, zij schaden het gestel niet, daar ze geen sporen in het lichaam achter laten, in tegenstelling met de z.g. nieuwere „chemische" middelen. De schitterende werking van deze kruiden-siroop, die Abdijsiroop is, wordt thans nog krachtig versterkt, nu Apotheker Dumont op bijzondere wijze daaraan heeft toegevoegd de krachtig „hoest-bedwingende" stof „codeïne", zonder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt vermin derd. Integendeel, door deze gelukkige combinatie wordt zij nog doeltreffen der. 'n Betere samenstelling tegen aan doeningen der ademhalings-organen, de ondervinding zal het U bewijzen, is ondenkbaar. Grijp dus vol vertrouwen naar „'s werelds bèstB" boest-siroop. Thans per flacon slechts 75 cent, L L25, f. 2.- ep i 3.50. Oreral verkrijgbaar! ABDIJSIROOP

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1936 | | pagina 5