2e BLAD IM^2, Tegen Spierpijnen en alle Mheumatisehe pijnen AKKERk KLOOSTERBALSEIi het vanouds beproefds middel Laai U vanavond eens grondig wrijven mei de diep in de huid dringende Akker's Kloosterbalsem, de wonderbaarlijk ge neeskrachtige balsem. Uw pijn verdwijnt, 35ctp.doos Uw spieren worden lenig, Ge slaapt van- 62%„..pot nacht weer heerlijk rustig en morgen 10^„pot waardeert Ge de verrassende werking van K. J. MEULMEESTER ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 6 DECEMBER 1935, No. 48. VLISSINGEN In samenwerking met de Gasbedrijven hebben de Persilfabrieken op 26, 27, 28 Nov. In de „Oude Vriendschap" een demonstralie gegeven met als doel de huisvrouwen te overtuigen van het nut van de nieuwe Gas- wascbkete1, indien deze gebruikt wordt met het wapchmirldel Persil. Door de St. Nicojaasvereeniging werd een tweede uitvoering gegeven in het Con certgebouw. Donderdag werd de bazar geopend voor het Instituut voor Arbeidersontwikke ling, welke vereeniging 10 jaar be taat. Mu ziek werd gegeven door het trio, onder lei ding van Mevr. Höfelein-Bekker, afgewisseld door Radiomuziek. Op den eersten feest avond traden de Jonge Spelers op. In de „Oude Vriendschap" had Donderdag avond de algemeene vergadering plaats van de afd. van den Bond van Politie-Ambtena- ren lot bescherming van Dieren. Als spreker trad op, de Heer U. de Stoppelaar van A- mersfoort, lid van het Hoofdbestuur met het onderwerp: Wat doen wij politiemannen voor de dieren? In de volgende huishoude lijke vergadering werd in de vacature Flip je gekozen als bestuurslid d<e Heer W. J. Meulblok alhier. Vanwege de N.C.G.O.V.-afdeeling werd Donderdag in de Nieuwe kerk een propa- ganda-filmvertooning gegeven. Ds. Vossers opende het samenzijn. Vertoond werden: „Een vossenjacht op ski's" en„ De Wraak". Tusschen de akten door sprak de Heer Veen, bondspropagandist over het drank- vraagstuk. Een automobilist uit Ierseke reed na bij de keersluisbrug tegen een paal van het electrisch net. Hij verklaarde een o ogenblik verblind te zijn geweest door de lantaarns van een hem tegemoet komende auto. De auto werd aan de voorzijde zwaar bescha digd, en moest door een kraanwagen wor den weggesleept. Donderdagmorgen kwam op den Sin» gelweg een personenauto in aanrijding met een driewielige motorbakiels. Beide motor rijtuigen bekwamen schade. De politie stelt een onderzoek in. Verschillende personen kwamen tot de ontdekking dat van hun onbeheerd staande rijwielen, de banden waren stuk gesneden. Ook hier doet de politie onderzoek. De Heer M. C. Aarnoutse slaagde voor het machinisten-examen voorioopig diploma. De commissaris der Koningin bezoekt Maandag 9 December a.s. de gemeente Vlis- singen. De luitenant ter eze le kl. E. E. B. La- comblé, wordt 9 December geplaatst, als commandant van Hr. Ms. Mijnenveger Dou- we Aukus te Vlissingen. Tot havenmeester bij de N.V. Haven van Vlissingen, is benoemd de Iieer J. F. van Hal, 2e stuurman ter koopvaardij. Zaterdagavond sprak de Heer Karei de Jong uit Amsterdam op uitnoodiging van de Hermes-]oge der Theoso'isc he Vereeniging in de Doopsgezinde kerk over: „liet Leven van den Mensch in de stoffelijke en andere werelden". Het Russische stoomschip „Kim", ko mende van Antwerpen en op reis naar Livorno, heeft op de reede twee ankers en kettingen verloren, en is op de haven aan gekomen. Het schip is in aanvaring geweest met het Belgische stoomschip „Syriëwelk laatste schip op de reede ten anker ligt. Het Russische stoomschip „Kim" is heden beslag opgelegd. De luitenant ter zee le kl. E. E. B. La- W. de Jong van Beek en Donk wordt 9 De cember alhier geplaatst voor toezicht bij de afbouwing van het politievaartuig „Van Bra- kel" aan de fabriek van de Kon. Mij. „De Schelde" alhier. MIDDELBURG. In de Concert- en Gehoorzaal gaf de Koninklijke Zangvereeniging „Tot oefening en Uitspanning" een Dr. Johan Wagenaar- avond, met medewerking van het Middelb. Mannenkoor Marie Heijmans (sopraan) Mr. Harm Smedes, (tenor) en Joh. Lammen (bas) In het gebouw „In de Steenrotse", heeft tot 12 Dec een. tentoons'elling plaats van werken van den Veerschen schilder Dolf van der Haar. Ged. Staten hebben de navolgende per sonen aangewezen als commissaris van de op te richten N.V. Waterleiding Maatschappij „Midden Zeeland" Mr. P. Dieleman, tevens Voorzitter van de Raad van Commissarissen, J. M. van Bommel van Vloten, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot en P. Dregmans. Op 80 jarigen leeftijd is te Huizen o- verleden Ds. L. Bouma, oud-predikant bij de Ger. Kerk alhier. In Juni 1898 verbond Ds. B. zich aan de Geref. Kerk en wist hij me de te bewerken, dat de kerken A. B. en C. tot ineensmelting kwamen. In 1925 verbond Ds. Bouma zich aan de Geref. Kerk van Hyum en Finkum. De C.J.M.V. „Rom 1:16a" hield in de groote Schuttershofzaal haar feestavond. Me dewerking verleende het Middelb. Kamer orkest „Musica", de gymnastiekclub „Wil- helmina", en het pijperscorps „Juliana". Op gevoerd werd: „Bij 't wassen van de vloed". Wegens overbelasting had in de omge ving van de hoek Noordstraat-IIofpl'in een storing plaats in de voorziening van electri- schen stroom. Na 20 minuten was zij weder geheel opgeheven. De Heer H. Enkelaar verkreeg hef diploma van den Prov. Zeeuwschen Bakkers- bond. Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorioopig machinistendiploma de Heer W. van Gidorp van Middelburg, leerling van Ambachtsschool te Middelburg. Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorioopig machinisten diploma de Heer H. Diesveld van Vlissingen en J. Vissers van Goes, leer'ingen van den machinistencursus verbonden aan de Ambachtsschool te Mid delburg. Voor den B.V. Landstorm sprak Don derdag de Heer H Bierman van Middelburg ove» „Oranje en Zeeland". De burgemeester opende en sloot de vergadering. Zondagmorgen werd in de Nieuwe Kerk Ds. W. H. Kelder Jr., door diens vader Ds. W. H. Kelder uit Charlois bevestigd met den tekst uit Jeremia 1:6-10. Des avonds deed de nieuwe predikant intrede met Johs 3:30. In de bovenzaal van „de Vergenoe ging" heeft Zaterdagmiddag Mevr. C. A. Kluij ver voor de afd. van de Ver. voor Volken bond en Vrede een informatorische voor dracht gehouden over het Italiaansch-Abes- svnisch conflict en de sancties van den Volkenbond. —Door onverklaarbare oorzaak reed Za terdagmiddag het zoontje van den heer R. uit de Heerenstraat per rijwiel in de Bier kade. Er was juist een St. Nicolaas optocht. Aan den kolenhandelaar W. Romijn mocht het gelukken den drenkeling op het droge te brengen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een schoorsteenbrand ontstaan ten huize van N. aan de Kinderdijk. De brandweer moest eraan te pas komen. In de Schuttershofzaal werd Zaterdag BESTE JONGEDOCHTER Je ziet, ik laat je naam zelfs je voor naam achterwege. Dat heeft het voordeel, dat andere lezeressen van deze courant en ook de lezers natuurlijk kunnen mee genieten van het antwoord op je hoogst be langwekkende vraag: „Wat mo t een jong meisje van tegenwoordig doen?" Je vertelt me, dat je uitstekend kunt leeren, dat je cuinlaude je 3 jarige H.B.S. diploma haalde, dat je veel ambitie hebt voor litteratuur, aardig piano-spelen kunt, maar dat je nu ei genlijk niet weet, in welke richting jij je leven sturen moet. Je vertelt me verder dat je vader dolgraag ziet, dat je door-stu deert (Lyceum, universiteit) opdat je straks een titel voor je naam kunt schrijven, maar dat je moeder, hoewel er niet direct tegen, toch ook niet bijster geestdriftig voor dat studieplan is. Zoodat je, teneinde raad, aan je „vriend" Pieun Zeeland de vraag voor legt: „Zeg jij 't nu eens". Wel, ik heb eens achter mijn oor gekrab beld en diep nagedacht, 't Is heusch geen sikkepitje, de toekomstige levensinrichting van een aardig meisje te moeten bepalen, vooral niet als dat meisje mij „vriend" noemt en mij blijkbaar vertrouwt. Maar ik heb toch de moeilijkheid kunnen oplossen. Ik heb mij afgevraagd, wat ik zou zeggen, als mijn eigen dochter met dat probleem kwam. En dan, beste meid, zou ik zeggen, wat ik nu tegen jou zeg: Kijk eens, kindlief, als je de kameraad wil blijven, van je ouwen vader ga dan in vredesnaam niet voor advocate, doctores of iets dergelijks leeren. Geleerde vrouwen kan ik niet uitstaan; geleerdheid past niet bij een vrouw, geleerdheid maakt van een vrouw een onuitstaanbare blauwkous, vroeg of laat. Een vrouw, die met een wijs gezicht zit te piekeren over de knepen van een pro ces is een onding, geloof me. Zorg voor een behoorlijke opvoeding, natuurlijk; leer je ta len en de andere dingen, die van iemand een beschaafd mensch maken, maar wordt geen beoefenaarster van een intellectueel beroep. Kind, er is een razende overproductie van intellectueelen, wij zwemmen in de advo caten, doctoren, tandartsen, accountants, journalisten en wat dies meer zij. Wij we ten er in geen jaren weg mee. Ik heb me delijden met die mensch en. Jarenlang heb ben zij gestudeerd, met moeite soms en vaak ten koste van opofferingen van hun ouders. Eindelijk, eindelijk is daar de blijde dag: afgestudeerd geslaagd. Nu gaat voor hen het leven beginnen. Het geleerde zullen zij in de practijk brengen, zij zullen zich nuttig maken, zich zelfstandig vestigen en geld verdienen. Maar dan komt de ontgoo cheling de bittere teleurstelling. Er zijn geen betrekkingen de maatschappij heeff geen betrekkingen de maatschappij heeft hen niet noodig. Soms krijgen zij met een kruiwagen voor een krats salaris een snert- baantje. En dan de wrok: hebben zij daar voor gestudeerd, hebben daarvoor hun ou ders jarenlang krom gelegen? Als het zóó gesteld is met de jongelui, wat doet dan een meisje bij dien troep? Al leen de ellende nog wat grooter maken, anders niet. Weet je, wat jij moet doen kind? Laat je ouwe pipa nu eens 'n raad geven. Je moet een beroep kiezen, dat op het terrein der vrouw ligt. Er zijn er genoeg. Ik zie veel lie ver dat je nuttig werk doet in een huishou den, dan als advocate op je nagels zit te poetsen uit verveling. Conservatief, die pa pa? Best mogelijk, kindlief, maar er zit veel goeds in het conservatisme. Veel meer dan de waanwijze jeugd, die mopperend holle schreeuwers achterna loopt, wel vermoedt. Ik heb meer respect woor een jonge vrouw die met hart en ziel een lekkere stamppot klaar maakt, dan voor het eigenwijze ding met een uilebril op haar gepoederde neus, dat een huurcontract moet opmaken, maar ondertusschen zit te denken of haar perma nent-wave niet een tikje verschoven is. Ik vind het een veel grooter kunststuk om van een ouwe broek van Vader twee nieuwe voor een paar kleine deugnieten te fabri- ceeren dan een diepzinnig en vreeselijk-lit- terair verhaaltje te schrijven, dat door geen sterveling gelezen wordt. Vergeet nooit mijn kind, dat een werke lijk gelukkige samenleving slechts kan rus ten op het gezin van den burger en dat de huisvrouw de ziel van dat gezin is. Zoo is het steeds geweest en zoo zal het altijd blij ven, trots alle vrouwelijke penetratie in de mannelijke beroepen. Leer dus wat je wilt ais het maar aanpast bij de roeping van de vrouw. Zorg dat je later, als je aan het hoofd van een huishouding wordt gesteld, weet hoe je aardappels moet koken en kou sen stoppen, alsmede hoe de baby een schoo- ne luier omgedaan behoort te worden. Want al spreek je vijf talen, al kun je een roman ontleden en zware muziek he grijpen of dementie pleiten voor een krui meldiefje, als jij je liefhebbenden man half gare aardappelen en zoolleer als biefstuk voorzet, dan geeft die man met al zijn lief de geen lor om je geleerdheid; hij wil eet bare piepers hebben. En als je door je on handigheid de luier van baby aan zijn vel letje vastprikt, overweegt het kind niet, dat mama doctor in de rechtsgeleerdheid e dus ijselijk pnap is, maar voelt het zich in zijn rechten tekort gedaan en schreeuwt van pijn de buurt bij elkaar. En laat geen vrouw mij aan boord komen met de bewering, dat zij niet weet of zij wel zal trouwen en babies krijgen. Elke vrouw, die trouwen wil,' trouwt. Laat dat maar aan haar over, want daar is zij vrouw voor. PLEUN ZEELAND St. Jacobstr. 13 Tel. 47 Vlissingen f PHILIPS RADIO cgj 4> Stofzuigers en Electr. Apparaten 4» Aanleg van Electrische Installaties Reparatie-Inrichting 4» 4» 4»4>4>4'4>4»&44>4>4>4>4>44>4>4>4>4>4'4>4'4>4>4>4>4>4>4'4> avond door het P.T.T. personeel een uitvoe ring gegeven voor de kas voor de ambulance voor Abessynië, uitgezonden door het Ne- derl. Roode Kruis. De AVRO organiseert een tournée van het Concertgebouw orkest onder leiding van Dr. W. Mengelberg, door Nederland. Naar de „Vl. Crt", verneemt, worden er pogingen in het werk gesteld den grooten dirigent ook Middelburg te doen bezoeken. In de School aan de Verwerijstraat is door een drietal jongens ingebroken. Door een kapotte ruit binnen gekomen onhreetnd- den zij een kistje met geld, doosjes met pen nen, penhouders enz. Alle gestolen voorwer pen zijn door de politie in beslag genomen en tegen de dieven is procesverbaal opge- m o o TJ" f ARNEMUIDEN. Na 41 jarigen diensttijd heeft de Heer C. de Klerk, brugwachter van de Arne-spoor- brug, den dienst beëindigd. Candidaat H. A. Labrie bedankte voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier. Een dochtertje van een landbouwer leerlinge der Chr. School, had bij het uit gaan der school, het ongeluk te vallen. Om derweg voelde het kind zich onwel wor- 'en. Dr. de Haas, constateerde, dat het sleu telbeen gekneusd was. Hij bracht het kind per auto naar huis. Vervolg le kolom pag. 3.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 5