FU ROL TWEEDE BLAD Müller, Walstr., Vlissingen BURGERLIJKE STAND Ruwe schrale huid LIED VAN DE WEEK U zoekt een ïivofc* naar Concert „TOVIDO". ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935. No. 46. VLISSINGEN Tot ouderling in de Geref. Kerk te V]issingen zijn gekozen de heeren C. vafl Aalten, J. Blanken, J. A. Huser, W. Stroo, en J. Suurmond, en tot diaken de heeren H. Heijstek, D. van Mourik en P. C. Non- nekes. Geslaagd voor het machinisten-diploma B., (theor. ged.): de Heeren J. B. de Bak ker, J. de Reeper en P. J. B. de Doelder. Onder de auspiciën van A. G.O. en het Nut, gaf de Heer D. J. van der Ven een causerie over de „Folkloristische beteeke- nis van bier in het Nederlandsche volksle ven". De Heer Paap leidde den spreker in, de Heer van Woelderen sprak een woord van dank. In de Marine-Cantine zal een St. Ni- coiaasfeest gehouden worden voor het ge- heelè Marine personeel. Donderdag vertrokken van hier met enkele bussen naar Rotterdam, de ongeveer 130 man, die deel uitmaken van de Indi sche bemanning van de „Nieuw Zeeland" van de K.P.M., die aan de Schelde ligt voor het innemen van machines. Vrachtauto's met bagage volgden. Het vervoer was opge dragen aan de N.V. Stoomtram Maatschap pij „Walcheren". In het Militair Tehuis sprak voor den Ned. Chr. Vrouwenbond de Heer J. K. Voogd van Souburg over „Willen". Ook in den komende winter zal het gebouw der C. J. M. V. weder openstaan voor de ontspanning voor werkloozen. De opening is bepaald op Woensdag 20 No vember, 's nam. 2 uur. Ds. A. de Voogd, Ned. Herv. predikant te Delft, eerder alhier, is door de commis sie van advies ter voorziening in de vacature dr. De Vrijer te Amsterdam aanbevolen om op het drietal te worden geplaatst. Te Scheveningen overbed pastoor H. J. van de Ven, die o.a. ook kapelaan alhier geweest is. De Heer R. A. Visser slaagde voor het A.S.S.O.-diploma auto-dieselmonteur. De luitenant ter zee 2e kl. J. G. Jurr- jens van net wachis 'hip alhier is aangewe zen voor den dienst in Oost-Indië en zal 11 December aan boord van het motorschip „Johan van Oldenbarneveld" van Amster dam vertrekken. Zondag woedde een groot gedeelte van den dag een hevige stor.n, die hier en daar materiëele schade veroorzaakte. De provinciale boot „Schouwen", welke in de buitenhaven lag, is van de trossen geslagen en dreef de haven ia. Met vereende krach ten slaagde men erin ze te kunnen meren» Ook het Dvitsche slooms hip Lotte Blu- menthal" dat in de buitenhaven lag te bun keren, geraakte onklaar. Met veel moeite wist men het schip zoodanig v ast te sjorren dat het voor verder onh i! b waard bleef. Ook andere schepen heeft n en moeten be waren voor op drilt geraken. De mailboot „Oranje Nassau" kwam eerst o n half zeven op de haven en deed twee naai vergeefsche pogingen om aan de ponton te mcrcnf ten slotte gelukte het. MIDDELBURG. Mej. J. G. Enkelaar is benoemd tot kweekelihge met akte aan de Ned. Herv. Chr. School te Krabbendij'e. Door bet Prov. Kerkbestuur van Zee land is tot de evangeliebediening in de Ne t. Herv. Kerk toegelaten de Heer F. C. Klein- man te Arnst» r lam. In de bo .enzaal van de Vergenoeging had een propaganda vergadering plaats van het C. N.V. De Voor/.itter van den Ned. Chr. Graüschen Bond, de Iieer J. Hofman, sprak over onzen bewogen tijd en de Heer F. P. Fuijkschot se r. van den Chr. Kant >or- en Handelsbedienden V.r, o er de noodzake lij kheid van het houden van een vasten o rs voor de Chr. vakbewegi g Ds. Dib- bel van hier en Ds. H. Scholing van Arne- muiden spraken een openings- en een slot woord. De Chr. Zangvereeniging te Grijps- kerke verleende hare medewerking. Gedurende de maand October namen aan de cursussen voor werkloozen deel: Vak teekenen 39, Motorkennis 23, autotechniek 19, autobesturen 19, autogenisch en elee trisch lasschen 36, metselen 6 en aan de cursus voor theorie: Engelsch 31, Nederl. taal 33, wiskunde 29 en machineschrijven 26. B. en W. deelen aan de Raad mede, dat de toeslag van f 1.per week voor brandstoffen zal vorderen voor geste onden tot 1 Januari f 3370 en daarna f 5850 en voor dg bij de werkverschaffing geplaats ten, tot 1 Januari f 520 zal kosten. Tot nu toe geeft het rijk daarvan in 1935 77.3°/o en in 1936, 79.4o/o, doch B. en W. meenen, dat dit in beide jaren wel tot 99o/0 zal stijgen, gezien de uitkomsten bij de gemeenten. In de algemeene vergadering van de Brandwaarborg voor Zeeland is eervol ont slag als directeur verleend aan den Heer J. F. de Wijs, die benoemd werd tot com missaris, terwijl in diens plaats benoemd werd jhr. Mr. T. A. J. W. Schorer. Het ka pitaal van deelneming bedraagt f 61.239.289. In de 106 jaar, dat de maatschappij bestaat is gemiddeld geheven van woonhuizen f 0.57 en van boerderij'en f 1.16 per f 1000. Donderdag werd ook alhier het na tuurverschijnsel der boliden waargenomen. De Kring Walcheren der ZL.M. or ganiseert een tweetal cursussen, de jaarlijk- sche cursus in motorkennis in de Ambachts school met 24 deelnemers, en één cursus in rundveekennis, eveneens met 24 deelnemers. Tot commissaris van den polder Wal cheren is gekozen de Heer J. Osté alhier. De ring Walcheren van het Nederl. Verbond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen hield in de Bogard- zaal een ringvergadering. Mej. Molsbergen zangleerares te Utrecht gaf een zangles en zong enkele kerstliederen. In de Concertzaal gaf het Chr. Ge- Gemengd a Capellakoor „Sursum Corda" een uitvoering. De rekening 1931 van het Prov. Wegen fonds van Zeeland wijst een ontvangst aan van f 184 810.61, een uitgaaf van f 154.018 36 en alzoo een goed slot van f 30.792.25 aan. Door de jeugdige werkloozen is de beenderenloods, waarmede op 1 Juni was begonnen, op 10 October afgemaakt. De kosten, geraamd, op f 10G0 hebben in totaal f 1078 20 bedragen. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de Heer J. A. Pe ters te Tiel. De Heeren J. A. Walland en P. A. Taselaar slaagden voor het cand.-e amen ci viel ingenieur. Het ontspanningslokaal in het voor malige Militair Hospitaal wordt Maandag 25 November weder opengesteld van 2 tot half zes, voor werkloozen boven de 21 jaar en voor. de jongeren, mits zij deelnemen aan de cursussen. De storm van Zondag gaf veel mate riele schade, gelukkig kwamen geen per soonlijke ongelukken voor, Bij thuiskomst ontdekte de familie P. I. N. op de Heeren#gracht, dat een onge- wenschte gast heeft ingebroken en een bedrag van f 38 heeft ontvreemd. De re- ch r.he nam vingerafdrukken. De politie, maakte procesverbaal op legen een automobilist, die met zijn auto een tram hinderde, door op de rails te blijven. ARNEMUIDEN. Toezegging van beroep is gegeven aan den Heer H. A. Labrie, candidaat bij de Ned. Herv. Kerk, te Vianeni Alhier vergaderde de afd. van het Groene Kruis. Bij voldoende deelname zal een cursus in eerste hulp bij ongelukken gegeven worden voor meisjes boven 18 jaar door dr. P. de Haas. Tevens voor gedi- en springende lippen HARDNEKKIGE CONSTIPATIE. Wat zij al innam, niets hielp. Hoe zij tenslotte beter werd. „Sinds heel lang was ik lijdende aan sto ringen in mijn spijsvertering, in die mate dat het mij onmogelijk was, wat ik al in nam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Kruschen Salts-kuur begon nen ben, gaat het veel beter en daarom wil ik mijn bewondering uitspreken over de goede werking van Uw Kruschen Salts. Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennissen en familie aanraden". Mej. P. S. te A. De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoerorga- nen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker alle vergiftige afval stoffen uit het lichaam te verwijderen. Zoo doende wordt Uw organisme vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, den algeheeien ge zondheidstoestand schaden. Bc^'in morgen *met de „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee de eerste stap op den weg naar volmaakte gezondheid. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apolhekers en drogisten k f 0.9'J en f 1.60 per flacon^ omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. plomeerden een viertal repititie-oefeningen. Inplaats van het periodiek aftredend lid van de kascommissie den Heer De Pree, werd gekozen de Heer S. Goverse. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld voor het Groene Kruis op f 1860 en voor de t.b.c. bestrij ding op f 705. AAGTEKERKE De Maandagavond te Aagtekerke ge speelde competitiewedstrijd voor den Zeeuw sehen Dambond tusschen Aagtekerke I en Vlissingen II, gaf den volgenden uitslag. A Willemse—W. Schouten de Jel 2—0 L. Bosselaar—J. F. Krijger 2—0 D Trielier—A. v. Blokpoel 1—1 L. Tneller—J. I. de Waal 2—0 P. de Visser—F. Fleurbaay 0—2 S. Bosselaar—G. Luwema 2—0 S. Blaas—J. Blaasse 1—1, J. de Visser—W. Luwema 1—1 C. Job-se—P. v. d. Broek 2—0 A de Visser—P. Geelhoed 1—1 Uitslag Aagtekerke 14 punten, Vlissingen 6 punten. DOMBURG Alhier werd Maandag en Djnsdag een Bijbeltentoonstelling gehouden. In de Donderdagavond gehouden le denvergadering van de „Winkelvereen. Dom burgsch Handelsbelang" werd besloten een St. Nicolaas-campagne te houden van 25 November tot 5 December. KOUDEKERKE. Alhier is een z.g. dameskring opge richt, welke ten doel heeft, goederen te vervaardigen voor Armenië. Een 8 tal da mes komt tweemaal per maand bijeen. OOSTKAPEL LE Bij de Ned. Herv. gemeente zijn tot no tabelen herkozen de Heeren G. van Schagen en A. P. Nieuwenhuijzen tot leden van het kiescollege de Heeren L. Maljaars, K. Jan- se, C. Wijkhuijs en G. Meijer. N ENST. JOOSLAND Op St. Maartensdag ontstond in een café alhier ruzie tusschen de Nieuwland- sche jeugd en een paar Zuid Bevelandsche jongens. Na het sluitingsuur reden de laat- sten met hun auto zoodanig door de kom der gemeente, dat het wonder is, dat er geen ongelukken gebeurden. Een hunner gaf echter zekere V., een slag met eert bard voorwerp tegen het achterhoofd waardoor een gapende wond ontstond. De V. had met de ruzie riiets te maken gehad. De po litie heeft de zaak in handen. De collecte voor het Roode Kruis bracht op de som van f 21 80. SOUBURG. Maandag werd een begin gemaakt met den aanleg der nieuwe begraafplaats, waar aan deelgenomen wordt door elf jeugdige werkloozen. De Chr. Besturenbond, gaf Vrijdag in „Rehoboth" een Propaganda-avond, waar als sprekers optraden de Heer Tj. Elsinga en H. Wetselaar, sprekend resp. over: „In bewogen tijd" en „Vaste koers". Ds. Spijker boer sprak een slotwoord. Zaterdag gaf de Schiet- en Tooneel vereeniging ,.Marni - van St. Aplegonde" een uil coc ring in de zaal Millenaar. Opgevoerd werd „Geo.ferd", tooneelspel ii 3 belrijen van J. v. d. Griendt, bewerkt door Has van Balkum. DE BOFFERD! Het stranden van de beide boo ten „Drenthe" en „Kerkplein" Hoeft te Egmond aan Zee een plotseling na-seizoen gebracht, dat voor de badplaats van groote beteekenis is. Novemberstormen gieren loeiend, Langs het verlaten Noordzeestrand. Vergeelde blad'ren waaien stoeiend Door 't eenzaam, dorre najaarsiand. De regen zwiept bij wilde vlagen Langs straat en plein en boulevard, We duikén diep in onze kragen, 't Is troosteloos, als ieder jaar... En waar voor kort de menschcn gingen In luchtig, zomersclie kleed ij, Zijn nu slechts, als herinneringen, De dichte vensters, rij na rij,... Langs al de grijze Noordzeestranden Verlaten thans van Noord tot Zuid, Ligt heel de fleurigheid aan banden, Het zomersprookje, dat is... uitl Alleen in 't plaatsje Egmond, stroomen de menschen nog bij drommen aan, Steeds nieuwe, imd're gasten komen... Als raakt het nimmer hier gedaan. Des Zondags zijn de winkels open, Gelijk in 't drukst van liet seizoen, En langs het kilte strand, daar loopen De menschen weer precies, als toen! Ook de hotels alreeds gesloten, Met planken rijkelijk betooid, Zijn open thans en ze begrooten. Dat het nu beter gaat... dan ooit! Het lot heeft Egmond aangewezen, Toen laatst U hebt het in de krant Als ik, en ieder kunnen lezen, Twee schepen ginder zijn gestrand. Géénmenschenlevens te betreuren Door kranig, prachtig reddingswerk, De dankbaarheid voor dit gebeuren Maakt th5ns de badplaats Egmond sterk! Een bofferdje, denkt Scheveningen, Dat reeds in winterkleeren steekt, En Zandvoort peinst, dat in dié dingen 't Geluk een aardig woordje spreekt. Maar Egmond wrijft zich in de handen, Bij dit, zoo wonderbaarlijk lot: De Drenthe en de Kerkplein „strandden..." Doch de gemeentekas raakt... „vlot"! (Nadruk 'verboden) In de fraai gerestaureerde groote zaal van het Concertgebouw gaf de Mandoline- vereeniging „Tovido", onder leiding van den heer Marinus Ventevogel, j.l. Zaterdag een concertavond. Er was een tamelijk gevulde za/dl, maar er was niet direct veel belang stelling voor de muziek. Onder het uitvoe ren der nummers, was het erg rumoerig, zeer tot ecgenis van dengenen, die gekomen waren oiri naar he. mandoline-spel te luiste ren. Hoewel deze eaatsten zeker tot de min derheid behoorde1!, deed het goed, dat on der een der nummers, de directeur even af tikte; alzoo was het weer even stil. Wat is dit toch onprettig voor directeur en leden, als er zoo weinig belangstelling wordt ge toond voor hun werk. Vooral daar er zoo bijzonder goed werd gespeeld. Hoewel posi iesj el al steeds meer studie raagt en verbeterd kan worden, was het bij al de nummers hoofdzaak, dal de „teekens" zeer goed in acht werden geno men. Dit werkte alzoo mede, dat een fraaie orkestklank werd bereikt. Deze uitvoering was weer een van de goede, welke we van „Tovido" gewoon zijn. L. VLISSINGEN, van 14—21 November 1935. Ondertrouwd: C. A. Boutkan, 28 j. en A. C. van Eek, 27 j. L. J. van der Linden, 29 j. en M. J. M. Kalle, 21 j. W. Ste- farius, 21 j. en L. M. Geschiere, 19 j. G. A. Mensc, 29 j. en W. W. Nobels, 19 j. F. H \an Breen, 24 j. en J. T. Somme- ling, 26 j. Getrouwd: A. Roose, 33 j. en IC. an 'de Panne, 42 j. A. van Ochten. 27 j. en J. C. Loekemeijer, 25 j. P. C. Woltering. 24 j. en L. J. Stroo, 25 j. A. Bijster, 24 j. en P. Meulineester, 21 j. P. Lolkenm. 25 j. en E. H. Manni, 24 j. Bevallen: J. F. Jacobs, geb. Van der

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 5