RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEIJ KLOOSTERBALSEM I Te Koop I OUDEN HEER VAN 60 JAAR BURGERLIJKE STAND AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935. No. 45. formeerden het volgende viertal: Ds. F. J, Broeijert e Woerden, ds. A. H. Donszel- mann te Meppel, ds. H. Mondt te Zelhem en ds. G. van Veldhuizen te Hantum en Han- tumhuizen. De Ver. tot instandhouding eener voorbereidende klasse aan de rijksleerschool hield een algemeene vergadering. Uit ds rekening bleek, dat er een batig saldo is van ruim f 113 Met het saldo van het vo rig jaar zal dit bedrag op de Nutsspaarbanl» worden geplaatst. Het kan dan dienen als e ventuëel tekort op de ischoolgelden. De begroolmg werd goedgekeurd met eèn eind cijfer van f 985. Tot bestuurslid werd ge kozen de Heer J. Belderok. De afd. Walcheren van de Ned. Reis- ver. hield in het City Theater een Zuid-A- frikaanschen avond. Een zestal films wen den vertoond. Als spreker trad op de Heer J. F. Hardeweg uit Leiden. In de vergadering van het Zeeuwscb Genootschap der Wetenschappen sprak jhi; Mr. J. W. Quarles van Ufford, als voorzitter woorden van waardeering ter nagedachtenis van den oud-voorzitter, wijlen prof Mr. R. Fruin. Bij den ontvanger der directe belas tingen kwam als gewetensgeld in, de som van f 6.—. In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. The Vitrite Works is een voor stel aangenomen om de aandeelen, die ver leden jaar van f 1000 op f 750 zijn gebracht thans te brengen op f 500-—. Op den Ouden Vliss. weg vloog Vrij dagmorgen een der wielen van de auto van den Heer C. af, vloog naar boven en bleef in een boom hangen. C. wist de auto tot stilstand te brengen en heeft het wiel weer op zijn plaats gebracht. C. had pijn aan den borst want hij was tegen het stuur aan- Dank zi| den KLOOSTERBALSEM Is hij nu weer kras en monter mTot mijn 50ste jaar mankeerde Ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaar, al hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden J. Vr. te H. „Geen goud zoo goed Onovertroffen by brand-en sny wonden Ook ongeëvenaard als wrijf middel bij Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren SehroefdooR 85 ct. Potten: 62* ct. en f 1.04 gevallen. De politie onderzoekt de zaak, of de moeren van het wiel misschien opzet telijk waren losgedraaid. Alhier werd de vergadering gehouden van de afd. „Zeeland" van den A.N.W.B. Benoemd werden als Bondsconsul de Hee- ren Jhr. A. van Sitters te Burgh, C. Gast Jr. te Brouwershaven, Jhr. F. Beelaerts van Blokland alhier, A. Folmer te Driewegen, W. J. L. de Groof te Kruiningen en J. C. Berkens te Sluis. Als consul voor luchttoe- risme werd aangesteld Jhr. R. J. H. Q. Roëll te Haamstede, Er zijn thans in Zee land 202 wegwijzers, 12 waarschuwingsbor den, 32 richtingsborden, 329 plaatsnaambor den, 8 paddestoelen. Het aantal bondsinstel- lingen bedraagt 51 bondshotels, 20 café's 39 rijwielherstellers, 12 motorherstellers, 9 garages, 14 behzinedepots, 2 oliedepots, 1 rijwielbewaarplaats, 1 donkere kamer. De afdeeling telt 3067 leden, er zijn 20 bonds- consuls, 2 consuls voor het ruitertoerisme, 7 voor het watertoerisme, 2 voor luchtloe- risme, waarvoor ook zijn aangesteld 1 bonds paardenarts, 1 hoefsmid, 8 bondsloodsen, 2 bootmotorherstellers, 3 bootwachters, en 1 bondsaanlegplaats. Op het Stadhuis vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden. Besloten werd toe te treden lot het Economisch-technologisch instituut, dat in Zuid-Holland zal worden opgericht. De voetbalwedstrijd bij Kunstlicht met muziek en vuurwerk, welken de „Oude Schoen" op 19 September ten bate van het Middeiburgsch Muziekcorps organiseerde, bracht op f 31739 netto. Een agent van politie bracht drie jon gens en een meisje, alle tusschen 10 en 12 jaar, naar het bureau. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan diefstal van krame- rijen op de markt. Aan de aandeelhouders der Zeeuw sche Voeder- en Kunstmesthandel is voor gesteld, na ruime atschrijving, over het af- geloopen boekjaar 6% di idend uit te kee- ren. Het voorstel is aangenomen. Zaterdag werd in de Lange Delft luid- heeft tot de Evangelie bediening in de Ned. N.S.B. Een 18 jarige werd door de politie naar de politiewacht gevraagd mee te gaan waar procesverbaal is opgemaakt. Het Prov. Kerkbestuur van Zeeland heeftt ot de Evengèlie bediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten de Heer I. Schipper te Oud-Beijeriand. In de Boogaardzaal werd vanwege den classicalen Zendingsraad Walcheren een zen dingsconferentie gehouden, waar dr. K. J. Brouwer, zendingsdirector te Oegstgeest sprak over: „De groei der zelfstandigheid in de Indische gemeente". Na de pauze sprak dr. Brouwer over dr. N. Adriani. ARNEMUIDEN. Door het ProvKerkbestuur in Dren te, is, na afgelegd examen, tot de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk toegela ten de Heer P. Schoonenboom te 's Graven- hage, voorheen alhier. Twee boerenwagens, elk met twee paar den bespannen, kwamen Zaterdag de stad inrijden, toen van den tweeden wagen de paarden schrokken en ervan doorgingen. Zij kwamen tot stilstand o.> den oever van den vijver van den Heer K. De leege wagen DE HERDENKING VAN DEN VREDE IN ITALIË. 11 November vijf-en-derlig Hield men wapenstilstandsdag. Even zweeg, in vele landen, Alles stil, met diep ontzag. In die plechtige minuten Overdacht men weer het feit Van het grootc menschenoffer Uit den wreeden wereidstrijd. Hoe verliep het in Italië Waar het nu weer woelt en gist? Hoe gedroeg zich Mussolini, Rome's „eerste violist"? 1 Heeft hij soms een vredeshvmne Op zijn instrument gekweeld? Méér waarschijnlijk is het dat. hij Thans 'n krijgsmarsch heeft gespeeld Mussolini dacht aan oorlog In dit wijdingsvolle uur, Welbewust is hij begonnen Met zijn bloedig avontuur. Toch kan het er ook van komen Dat zijn krijgszang vroeg of laat Onder a]le tegenslagen In een treurmarsch overgaat. J. S. bleef op den kant. Een der paarden zakte van den oever af en kwam in den vijver terecht. Gelukkig liep alles goed af. AAGTEKERKt Uitslag Damwedstrijd gehouden op November xusscnen Middelburg II—Aagte- kerke II, te Middelburg luid als vo gt Lct Brouwer—D. Hugense 0—2 W. Imanse—C. Jongepier 1—1 G. de Blacij—F. Krijger 0—2 F. A. KraatA. Bosselaar 11 W. SemeijnL. Hugense 02 J. CohenM. Matthijse 1—1 J. P. v. Hemert—F. Dekker 2—0 G. Lameijn—A. Provoost 0—2 Gt OvertveldJ. Dekker 0—2 G. Poortvliet—P. Bimmel 2—0 7—13 MIDDELBURG, van 7—14 November 1935 Ondertrouwd: A. Cornelissen, 26 j., en M. A. Davidse, 24 j. N. P. Littooij, 26 j. en A. M. Daxidse, 26 j. Bevallen: J. A. Wattel-MondecI, d. Getrouwd: J. C. Hondsinerk, 24 j. en J. F. Kesteloo, 26 j. Overleden: J. G. A. Maes, 65 j., geh. met P. E. Verniel. (M. C.) KOUDEKERKE over de maand Oct. 1935. Ondertrouwd: J. de Witte, jm. 20 j. en J. de Witte, jd. 18 j. Getrouwd: J. P. Christiaansen, jm. 20 j. en M. P. de Witte jd. 21 j. Bevallen: A, de Kam geb. de Kraker d. L. Goedegebure geb. Gillesse, z. C. Dingemanse geb. Brouwer d. P. Wielema- ker geb. Stroo, d. J. M. W. van der Leek geb. Verspoor d. P. van Sluis geb. Huijsman, z. (levenloos). Overleden: J van Vlaanderen, 92 j. wede. van J Maas S. Vos, 54 j. vrouw van J. Poppe C. Janse, 60 j. man van W. de Korte. RHEUMATISCHE PIJN IN BEIDE BEENEN. Alle pijnen nu geheel verdwenen. Deze dame uit het noorden van ons land had hexige pijnen in de beide beenen- na gebruik van twee flacons Kruschen Salts waren de pijnen totaal verdwenen. Leey slechts haar brief: „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geei? vijf passen kon foppen, Verschillende mi$ delen heb ik geprobeerd, o.a. smeersels, een natuurlijke geneeswijze en verder in August tus veel zonnebaden. Niets heeft eenige verlichting gegeven. Toen werkelijk tenein de raad, heb ik een potje Kruschen Salts get kocht en geregeld volgens voorschrift gi? bruikt. Nu kan ik U, na nog geen twee fla cons te hebben gebruikt, laten weten, da/ alle pijn absoluut verdwenen is. Zeer gaarne zend ik U dan ook dit schrijven, om ook anderen te oxertuigen, dat Kruschen Salts schitterend is". Mevr. S. te Stijfheid, rheumatiek, ischias, enz., vin den bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzuiverheid van het bloed door opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nieren en ingewanden aan tot krach» tiger werking, waardoor urinezuur en ander? onzi i.erheden worden verwijderd en alde$ de oorzaak van het lijden wordt weggenor men. Binnen korten tijd zullen de pijnen verdwenen zijn, en voorgoed, want de „klei ne dagelijksche dosis" Kruschen is het na* tuurlijk recept voor een volkomen inwendif ge zuiverheid. Stralende gezondheid vooe één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0,90 eu f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrec pen. Let op, dat op het etiket op de flesclf zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij vooiv komt. Tronkladders achterbord, W. de Voogd, Domburg. Vaarskalf, A. de Witte, Kou dekerke, Dishoek. Een mooi vaarskalf. A Francke Lz., Domburg C 35, Stierkalf. A 77, Meliskerke. Vet schaap. L. Verhage, Hoogelande. Bietemmolen voor ros of handkracht.Drieling zijlad- ders. Lamoenkar, ploeg. S. Dingemanse, Biggekerke Stier, 6 mnd. geschetst vaars- je, 3 mnd., vet varken. W. J. de Potter, Koudekerke Breeweg. Drielamps radiotoestel, spotkoopje bij L. J. Keste loo, Gapinge. Stierkalf. W# Ren'erse bij Grijpskerke Wegens inkrimping 2 koeien keur uit 10. J Roelse, Koudekerke. Vaarskalf. D. Coppoolse, Grijpskerke. consumptieaardappelen zon der kunstmest. F. de Voogd, Hoogelande. Rietmatten, lagen prijs. S. van Soelen, Gr. Abeele 117 Souburg. 1 Mantel. Segeerssingel V 46 Middelburg. 2000 Bos tarwestroo en kr;elaardappelen. Jan Koppe- jan, Tramstation, Zoutelande. Groenbi. Liguster 1 en 2 ct. p. stuk. Francke, Duinweg, Oostkapelle. Kalfvaars op rek. K. Coppoolse, Oostkapelle. Best veeren bed, 't Zand D 6. Waakhond. Herder. Noordstr. 156, Zoutelande. Een vet kalf. C. Dekker, Meliskerke. Aanhangwagen voor fiets. J. Kuiper, Boscihweg, Vliss. Aftands werkpaard. Ovaa, Boschweg, Vlissingen Damesfiets. C. v. Keulen, Biggekerke. Vet kalf. G. Wijkhuijs, Aagtekerke. 6000 K.G. groenkraag man» gels. K. P. de Witte, Kou dek Voedsters, VI. Reuzen, 't Zand D 141. Mooie jonge drachtige geit. J. de Witte, Koudekerke, 1500 K.G. Jaapjespeeën. kr.elaard appelen en te huur 70 roeden klavers. Vrij domweg 44, Vlissingen,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2