Te Koop I BURGERLIJKE STAND LIED VAN DE WEEK Zo'n Aspirientje helpt tochmaarf H 2ijn er zoetjesaan 100 meer dan U hod* gedacht burgemeester/ Jl/STITIA ZEEUW5CH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 8 NOVEMBER 1935. No. 3¥. studiereis door Europa. Op hun doortocht via Holland naar Engeland willen zij een dag, geheel belangeloos en op eigen kosten, voor de match onderbreken. Verwacht wordt dat deze neger-studenten in hun nationale kleederdracht zullen ver schijnen, temeer daar zij reeds van hun belangstelling naar de Walchersche cos tumes deden blijken. Het bestuur van „De Ouwe Schoen" overweegt nu reeds om deze welkome gasten een zeer bijzondere ont vangst te bereiden. Deze gebeurtenis zal tot de meest aardige van 1936 gaan behooren. Rhodesia, het vaderland der negerstudenten, is gelegen in het Z. Wl van Afrika boven de Belg. Congo. Dit land, als Engelsch Koloniaal bezit ingelijfd, is rijk aan plan tageproducten. De hoofdstad er van is Sa lisbury, vanwaar de spoorlijn via Boela- wayo dit groote gebied verbindt met de andere Britsche koloniën, bekend onder de Zuid AfTikaansche Unie. Op de bovenzaal van „de Vergenoe ging", had de buitengewone vergadering plaats van de Prov. Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis", waarin de zaak van de secretaris werd besproken. Onder ap plaus bracht de voorzitter hulde aan de Heer Abrahamse voor zijn vele arbeid om licht in deze zaak te brengen. In de vacatu» re Plugge werd gekozen dr. C. Orbaan. In de vacature van den secretaris-penningmees- ter werd gekozen Mr. R. M. van Dusseldorp, burgemeester van Goes. Tengevolge van het breken van een onderdeel van het tuig, sloeg Maandagmor gen op den Dam een paard van, van Gend en Loos op hol en rende de Noordstraat in, waar het kwam te vallen. Twee mannen van den Reinigingsdienst grepen het dier en brachten het naar den stal. Er gebeurden gelukkig geen ongelukken. Enkele jongens, die rijwielbanden lie ten leeg loopen, zijn door de politie eerst naar het bureau en daarna naar de ouders gebracht. Jhr. W. F. Quarles van Ufford slaag de voor het candidaatsexamen rechten. ARNEMUIDEN. In de Ghr. School werd een propagan da vergadering gehouden van de Ver. „Eflat- ha". Chr. instituut voor Doofstomme kinde ren te Voorburg. De Heer C. K. Roose boom, onderwijzer in „Effatha" sprak over dit werk. Verder werd een serie lichtbeel den vertoond Er traden 16 contribuanten toe. Ds. Scholing leidde het samenzijn. B1GGEKERKE Vrijdag vierde de Heer A. Janse; hoofd der Chr. School alhier, onder zeer veel belangstelling, zijn zilveren ambtsjubi leum. Een comité heeft zich gevormd om den zeer bekwamen paedagoog te huldigen. Zitting namen daarin o.m. prof. dr. D. H. Th. Vollen hoven, prof. dr. K. Schilder, A. Zijlstra, lid der Tweede Kamer. De opbrengst van de Unie collecte be- droeg f 32.711/8- Zaterdag is de Heer A. Janse gehul digd. Namens het comité bood prof. Vol lenhoven een aantal boekwerken aan, ds. Vreugdenhii overhandigde een album met de namen van hen, die hadden meegewerkt. Verschillende personen voerden het woord. N. EN ST. JOOSLAND Op uitnoodiging van de Chr. Jeugdcen- J trale hield Ds. J. A. Raams van Kloetinge een lezing over Palestina aan de hand van mooie lichtbeelden OOSTKAPELLE. De afd Patrimonium hield haar jaar vergadering. De afd. telt thans 15 leden. Be sloten werd het blad „Voor Waarheid en Recht" te verspreiden. Een werkprogram werd opgesteld. SOUBURG De Muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" besloot op haar laatst gehouden le den vergadering met algemeen© stemmen eind Maart of begin April 1936 een bazar te houden waarvan de opbrengst (na aftrek onkosten) bestemt zal zijn ter delging van schuld. VEERE Op 78 jarigen leeftijd overleed de heer H. de Zeeuw, oud-schoolhoofd der Openbare school alhier. De Heer de Zeeuw was o.m. hoofdbestuurslid van het N.O.G. 'T ZAND. De vlagjesverkoop voor de Chr. actis in de weermacht bracht op f 16.25. ZOUTELANDE In den nacht van 5 op 6 Nov. heeft het hier veel geregend, den morgen daarop bleek het modderwater te zijn, vermoedelijk uit een waterhoos. De regenbakken zijn dan ook niet meer te gebruiken; het water ziet zwart en de modder zakt niet, bovendien heeft het een zeer onprettige smaak. MIDDELBURG van 1—7 Nov. 1935 Ondertrouwd: J Best 23 j. en P. J. Bim- mel 2J4 j. A. Mondeel 32 j. en M. E. J. van Driel 25 j. I. de Lange 31 j. en P. H. Visser 24 j. W, I. Bosschaart 25 j. en M. Westerveld 24 j. C. Sol 25 j. en J. Nieuwenhuize 23 j. Getróuwd: M. Wattel 30 j. en I. Bos 28 j. P. J. de Winne 24 j. en P. Schutte 21 j. J. Lodewijkx 25 j. en D. G. Verhagen 24 j. A. A. de Troije 26 j. en A. Cal- r flj.is ïjjdsb.'itri uibaooz i •-. Bevallen: J. Vermeulen geb. Meulmees- ter z. C. M. Jansen geb. v. d. Berge d. Overleden: M. Anderiesse 72 j. ongeh. d. A. P. Waterman 76 j. wedn. A. Ver» heij /C. Joosse 67 j. geh. met Iz. Flipse W. Alinderhoud 61 j. geh. met M. Ver hulst A .M. Rutgers 77 j. wed. J. Broueri- us van Nidek. (M. C.) o— ZOUTELANDE over de maand Oct. 1935. Geboren: Cornelia Ovaa, d. v. W. Ovaa, en J. van de Woestijne Jan Melis, z. v. J. Melis en M. de Witte Abraham: Stroo, z. v. Pieter Stroo en N. de Bre.e Florus de Wo|F, z. v. F. de Wolf en E. Stroo Neeltjë Kodde, d. v. P. Kodde en E. Janse. Getrouwd: Pieter Wisse, 25 j. en Jo hanna Meijers, 23 j. Ingekomen: A de Witte, van Biggekerke C. Boone van Middelburg P. Dekker van Westkapelle J. Franckc van Koude kerke— W.. Fran cke van Meliskerke J. Boogaard vau Ritfhem M. Provoost van Biggekerke Vertrokken: C, Louwerse naar Oostka- pejle C. Labrüïjère paar Biggekerke P. Mal.jaaps ngar Middelburg J. Kop- pejan naar Oostkapelle J. F. Kools, D J Kools-de Vries en J. Kools naar Ned. Indië 500 KG. bi. poters, zonder zieken. M. B;ok, St. Laurens Vel varken, ook bij gedeelten A 38, Meüsk rke. Stiertje, 8 mnd. Geschetst. Adr. Wattel, Schroeweg V 30 Middelburg. Petroleumlampen en wijri- peeën, W. Koppejan, Zoutclande. Singer trapnaaimaehine in prima staat, groot model, Prijs f 30. Domburgsch Schuitvlot Q 212, Middelburg Poters met kriel. L. v. Keu len, Middel burgscheweg C 19, Koudekerke. Transportfiets, driehoek- kachel, breimachine. Wielemakcr, St. Laurens. Chiffonnière en éénpits Demon petroleum vergasser. Noordweg B 66, St. Laurens Emmerkacheltje en éen driehoek. Bmederij Buttinge. Crediet aankoop melkkoeien Brieven no. 1800 Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. Campenula planten. H. van Leerzem, Breeweg. Koudek. vaarskalt, broodblikken. Anth. Maas, Koudekerke. Stierkalf met schets. J. Besuijen, Koudekerke. Yaa'rskall. J. W. Reijriierse, Biggekerke. Bonte pootaardappelen, lx verbouwd. K. Kjuij 1 liout, Serooskerke. 2 Kalf vaarzen a. d. rek. Schorre, Vrouwepolder. 2 Jongensjassen, leeftijd 12 j Wierboonen voor de zaai. A de Lange, Koudekerke. Stierkalf. W, v, Tgtenhove, Gapinge. 80 Roeden bietenkoppen. Ms Verhage, Koudekerke. Goed aftands werkpaard. I. de Buck, Yeerc. J ACHTSEIZOENI Guus Betlem Jr, Voor jagers is de tjjd weer daar, Waar lang op werd gewacht, De schoonste tijd van heel het jaar, (Voor hèn althans!)... de j&chtt 't Geweer wordt naar omlaag gehaaid, En grondig schoongemaakt, Het heidevlak wordt afgedwaald, Het speurdersoog, dat waakt..., En in het zon-beschenen veld, Daar schertst men met elkander, En knalt, met knetterend geweld, Het ééne schot na 't ander. Het jachtseizoen is aan den gang, De meute rukt weer uit, Het is de eeuwenoude drang, Naar rijkbeladen buit. En zelfs de Zondagsjagers gaan Hoewel ze nooit wat raken, Met wild naar huis,., want er bestaan Poeliers, en dat soort zaken... Het jachtseizoen is aan den gang, Het jagershart klopt snel, Het is een sport voor hen, een drang, Het is een spannend spel... En angstig staart het schichtig oog Van 't opgejaagde beest, Vanachter struik of boom, omhoog Naar 't monster, dat het vreest. Een schot... neen, mis' en voort rent weer Het dier dan blijft het staan Het hjjgt, het beeft... het kèn niet meer De honden stormen aan... Een tweede schot,... het is gebeurd, Het valt... inééngedoken, De heidegrond wordt rood gekleurd, De oogen zijn gebroken... Voor jagers is de tijd weer daar, Waar lèng op werd gewacht, De schoonste tijd van héél het jaar, (Voor hèn althans)... de jèchU! (Nadruk verboden) Hier pijn en daar pijn! Aspirin is de pijnstiller bij uitnemendheid. 1 a 2 Aspirin- tab!» ..ff >!eHen verjagen Uw pijnen. ©Verwondert zult U mompelen: Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bendbulsjes van 30 labt, 70 bti. en oranleiakies van 2 tebl. a 10 ets. Aan de werkzaamheden hij den aan leg van een nieuwe begraafplaats, wensch- ten slechts twee jeugdige werkloozen tus schen de 18 en 24 jaar deel te nemen. Toen Vrijdagavond de 86 jarige wed. B. D. op het Kruispunt Kanaalstraat Vliss, str. de straat overstak, werd zij door een wielrijder aangereden. Zij viel en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Geslaagd voor diploma Zwemonder wijzer de Heer W^ Daniëlse. Vrijdag werd het jubileum der Julia- naschool ingezet met een onthaal der school kinderen in „Rehoboth". Fraaie films werden vertoond door de Heer A. Kruithof. Den Heer de Ru werd een fraaie koekoekklok aangeboden ter ge legenheid van zijn 30 jarig huwelijk. Ieder schoolkind kreeg een foto van zijn klas mee. Des avonds werd in de Kerk een her denkingsdienst gehouden, in welke Ds. Spij kerboer voorging. Daarna werd een samen komst met ouders en leden der vereeniging in „Rehoboth" gehouden. Gesproken werd door den Heer Af Boogaart, door den sec retaris, den burgemeester, Ds. Steins, in- specteur van C.V.O., Ds. Spijkerboer. De voorzitter der feestcommissie, de Heer J. van Soelen bood namens de commissie ver schillende geschenken aan. Ook Zaterdcg was er een jubileuma\ond. DE GQEDGELOOVIGE BURGEMEESTER. MIDDELBURG In het Schuttershof werd een tentoon stelling gehouden van handwerken uit de motvrije Nomottawol, in welke meer dan 300 modellen in groote verscheidenheid van technieken werden geeNposeerd, De brandweer hield Donderdag eeq oefening, in welke als object gekozen werd het Veersche Stadhuis en kwam daarvoor met de magirusspuit en de ladderauto naar Veere. Ook de transportcolonne van het Roode Kruis heeft gelegenheid gehad zich te oefenen, daar een paar brandweermannen z.g.n. gewond werden en naar het als hos pitaal bestemde schoolgebouw werden o- vergebracht. Op den terugweg liep de mo tor van de Fordspuit warm en had men geruimen tijd oponthoud. -— Ds. H. J. Kastein, voorganger van de Vrijz. Herv. vereeniging te Haarlem vroeger alhier, is beroepen te Hoorn. Met ingang van 1 Dec. a s. is de ad junct-commies ten inspectie der Directe Belastingen, de Heer I. van Dan verplaatst naar de inspectie te Rotterdam. De dam in de Damsingel is gereed ge* komen. Het werk aan den dam, die de Veersche Brug vervangt, zal nog wel eenigen tijd duren. Kwaadwilligen hebben een draad over het noodpaadje aangelegd langs de wer ken bij deze brug, gespannen. Een juffrouw kwam daardoor te vallen. DE BELANGRIJKE VOETBAL GEBEURTENIS. Omtrent hét negerelftal dat begin Mei '36 een liefdadigheidswedstrijd hoopt te spelen tegen de Veteranenclub „De Ouwe Schoen", rijn we reeds nu in staat de volgende bij zonderheden mede te deelen. H. H. voetbal supporters en andere belangstellenden heb- ben dan nu reeds gelegenheid om zich te oefenen, zonder de tong te breken, in hel uitspreken der namen. Vooral in den beginne voorzichtig aan. Hier zijn ze: Doel: Poeli Kwamnassy; Rechts- en linksche back: Poelassy Soema Kwel en Wahoeh; R. half; Jigra Urangari; Spil: Salasky Hampsoe; L. half: Dwankysai Whohasto; R.-binnen: Koyvancoe; R.-buiten Prig Wodi; Centervoor Dyboeli Seyoema; Linksbinnen: Makaloe Entrisjoei; Linksbuiten: Gorahi Klan Kany. Als reserves zijn aangewezen: Selakoe Wee- koelay en Gionozy Walykoe. Deze heeren, allen studenten, waren voor enkele weken in Budapest en maken een In een intervieuw met een reporter van „Het Handelsblad" verklaarde de Burge meester van Oss indertijd, dat er maar enke le misdadigers in zijn gemeente waren. Toen de Nederlandsche bladen Repten van de euveldaden In het „vriendelijke" Oss Kwam de Burgemeester los; Hij zei tegen een reporter: In de meeste bladen wordt er Veel van Oss gefantaseerd, Men belicht ons dorp verkeerd. Inplaats dat de Ossenaren Hem nu uiterst dankbaar waren Voor dat vriendelijk gebaar, Bleef de Ossche boevensehaar Schrik verspreiden in die oorden Door te rooven, plunderen, moorden, Totdat er een sterker macht Eindelijk weer orde bracht. Ajles wordt nu openhaar En de Ossche Burgervaar Weet nu: Wat de bladen schreven, Was toch niet zoo overdreven. Wou hij zijn gemeentenaren - Soms zoo'n slechten naam hesparen? Of was het zijn (burger) vaderoog Dat hem hier zoo zeer bedroog? J. S. Huisorgel. Wijkhuijs, St. Laurens. Fo: hondjes. C. M. Jasperse, Vjsoweg, Souburg Maandag Cadzandschc biggen S License, Westkapelle. Stierkalf. S. Abrahamse, St. Laurens Mooie biggen. J. Marinisse, Middelburg. Voeraardappelen, mangels, tarwekaf, stroo en suiker- peekoppen, alles lagen prijs. Roelse, B 94. Westkapelle. Tiiinschélpën, lemöen, var kenshok. Brigdamme B 101. i'onii i. 65 L„ compleet. Tan is. Koudekerke. Pracht kroonkast. Van Loo, Singelstraat 171, Middelburg Vaarskalf. Jan Jasperse, Koudekerke. Stierkalf. ,T. Minderhoud Cz. Domburg. Of ri:il werkpaard en ploëg- wdjrk gevraagd. D. Stroo, Biggekerke. Koe of kalfvaars, rek. 8 Xo emb r. S. Jasperse, Kou dekerke, J JLilSLL

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2