WALCHEREN'S BAZUIN Haw o ,o&*p.r e'iiTg; BADHANDDOEKEN BURGERLIJKE STAND De werking van ABDIJSIROOP is versterkt! (Vervolg) ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR NOG SLECHTS TOT 2 NOV.'3 5 ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 25 OCTOBER 1935. No 43. MIDDELBURG Ds. A. Landstra, voorganger van de Ver. Vrijz. Hervormden, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Zierikzee. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft als bijzondere Kweekschool voor Zeeland aangewezen de Chr. Kweekschool alhier, bevoegd om een maal 's ja ars haar leerlingen de akte van bekwaamheid uit te reiken. De vereeniging voor Veilig Verkeer hield een vergadering met dames en heeren onderwijzers en onderwijzeressen en met het bestuur en onderwijzend personeel der Ambachtsschool, ter bespreking van de mo gelijk, om het verkeersonderricht op de scho len uit te breiden. De waarnemend commis saris van politie, tevens secretaris der ver eeniging, zal een cursus geven, opdat op de scholen theoretisch verkeersonderwijs zal kunnen gegeven worden, waarnaast dan door een politieman practisch verkeersregelingen zullen worden aangetoond. In Mei zullen de verkeersexamens worden afgenomen. Men sprak ook de wenschelijkheid uit, dat alle wielrijders een rijbewijs moeten hebben, na verkregen examen. De Kring Walcheren der Z.L.M. hield Vrijdag een ledenvergadering in de „Een dracht". Verschillende mededeelingen wa ren ingekomen. Tot bestuurslid werd geko zen de Heer E, Verlare te Nieuw en Sint Joosland. In een der zalen van het Prov. ge bouw had een Openbare vergadering plaats van Ged. Staten met vertegenwoordigers der verschillende gemeenten op Zuid Beveland, betrokken bij de plannen tot grenswijziging en opheffing van de gemeente Kattendijke. Vrijdag hield het departement Middel burg van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen een buitengewone vergadering met •ls eenig punt op de agenda: Voorstel tot op heffing Badhuis. Dit werkte steeds met ver lies. De vergadering ging accoord met het voorstel tot sluiting. Besloten werd, dat de badmeester tot 1 Januari zijn volle loon zal behouden en dan pensioen krijgt. In de commissie tot liquidatie werden benoemd de Heeren Jhr. F. Beelaerts van Blokland, Mr. J. A. Dumon Tak en Mr. H. Doorenbos. Zij zal ook trachten gegadigden te vinden voor gebouw en of inboedel. De inrichting bestond sinds 1899. Ds. WL H. Kelder Jr., te Breskens nam het beroep naar de Ned. Herv. gemeente! alhier aan. Geslaagd voor examen apothekersas sistente: Mej. J. A. Weijkmaa alhier. De R.K. Volksbond alhier verzond een adres aan den gemeenteraad om werk- loozen, die uit hun kassen trekken, zoonoo- tig een toeslag te geven, zoodat zij niet bij steuntrekkers achter blijven, ook werd ge vraagd om Kolentoeslag. In het Militair Tehuis vergaderde Za terdag de Coop. Landbouwvereeniging „Ei land Walcheren". De omzet van de voeder artikelen en zaai- en pootgoed was 1.052.807 KG. voor f 69.799 tegen 1.187.717 en f69.941 in het vorig boekjaar: voor meststoffen en bestrijdingsartikelen voor plantenziekten wa ren de cijfers in 1934-1935 2 930.476 K.G. en f 102 462 en in 1933-1934 f 2.569.786 K.G. en f 96.392. Aan verschillende dorpsvereenigin- gen werd f 1516 reductie gegeven. De winst en verliesrekening geeft een eindcijfer van f 12104 met een post van onvoorzien f 709. Gekozen werden als lid der commissie van toezicht de Heeren L. de Pagter en C. Pol derman te Biggekerke en W. Dekker Wz., te Serooskerke. De Heer G. M. Mes nam ontslag als lid van het Burg. Armbestuur, de Heer J. H. Hoogesteger diende ontslag aanvrage in als amanuensis van de Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. De vereeniging „Handelsbelang" hield een ledenvergadering, in welke de Heer dr. C Visser van Delft een redevoering uitsprak. Na de pauze sprak dezelfde over „Het prin cipe inzake vestigingseischen voor den Mid denstand". GEMEENTERAAD. Woensdag vergaderde de Raad en werdien de heeren L. Helder en Lambermont als nieuwe leden geïnstalleerd. De voorzitter deelde mede dat B. en W. de begrooting 1936 gereed en sluitend had den kunnen krygen met een extra Rijksbij drage in de werkeloosheidsvoorziening van f 61.000 en een bijdrage in de belastingen groot 77.000. Besloten werd om ook ingaande dit seizoen, 27 October, weer brandstoffen- bijslag te geven. Bij het ontwerp-schrijven nopens de sala- rieering van het Gemeentepersoneel deelde de voorzitter mede, dat ook voor Burgemees ters, Wethouders, Secretarissen en Ontvan gers een nieuwe salarisverlaging in de maak was. Na bespreking vereenigde de Raad zich met dit voorstel. Langdurig werd gediscuseerd over de Indien U zich onbehaaglijk voelt, Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tabletten U weer fit maken: Uitsluitend verkrijgbaar in de oran'e-bandbulsjesv. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabl. 10 eft. nadere vaststelling van de begrooting 1935. Tenslotte vereenigde de Raad er zich mede, nadat B. en W. uitdrukkelijk er op hadden gewezen dat de aangebrachte verlagingen ook automatisch in de begrooting 1936 zouden komen. Na nog een uur discussie, werd goed gekeurd het aanvullingscrediet voor het dempen der vesten, groot f 30000. AAGTEKERKE Maandag 28 October des avonds 8 uur speelt de Aagtekerksche Damclub haar eerstf darawedstrijd voor den Zeeuwschen Dam- bond 1935-'36. De bezoekende vereeniging ij- Middelburg I, die dit seizoen in den le klassj- A speelt. Vorig seizoen speelde Middelburg I in de 1ste klasse B Zuid Beveland. Aagtekerke I speelt dit seizoen 1935-3f in de le klasse met de navolgende spelers: A. Willemse, L. Bosselaar, D. Trielier, L. Trieller, P. de Visser, S. Bosselaar, S. Blaas, C. Jobse, J. de Visser, A. de Visser. Resierve D. Hugense. Damjokaal Café Dekker. ARNEMUIDEN. Alhier is een Geitenfokvereeniging op gericht, met den naam „Nuttigheid verzoent den arbeid". Zij telt 19 leden. Bestuursleden zijn de Heeren: J. Meeuwse, voorzitter, J. Allaart, secretaris en W. J. Coppoolse, Pen ningmeester. DOMBURG De volgende winterlezingen zullen gehouden worden: Ds. R. E. van Arkel te Utrecht op 7 Nov. met het onderwerp „Bi- liam", op 12 Dec. Dr. J. D. Schmidt te Kapelle (Z.-B.) onderwerp „Bunjans Chris- tenreds"; 9 Jan. 1936 Ds. J. W. Tunderman te Vrouwepolder, onderwerp „Job" en 13 Febr. Ds. J. W. Groot Enzerink te Leiden met het onderwerp „De profeet Jesaja". GRIJPSKERKE Bevestiging en intrede. Zondagmor gen werd bij de Geref. Kerk te Grijpskerke dhr. J. Plomp, theol. cand. overgekomen uit Rijswijk tot zijn dienstwerk ingeleid door Ds. H. Pestman te Rijswijk met een predika tie over Rom. 19:14b en 15. Des namiddags verbond Ds. Plomp zich aan zijn gemeente met een predikatie over 1 Cor. 3:16 en 17. Na de predikatie richtte Zijn Eerw, zich met een persoonlijk woord tot zijn bevestiger. Ds. Pestman, den afgevaardig de der Clasis Middelburg. Ds. Bremmer, de afgevaardigden der genabuurde kerken, den Kerkeraad en de gemeente. Namens Kerkeraad en gemeente werd Ds. Plomp toegesproken door ouderling W. de Wolf, op wiens verzoek gezongen werd Psalm 119:9 (gewijzigd). Namens de Classis Middelburg werd het woord gevoerd door Ds. Bremmer. Z. KOUDEKERKE ,,Het Groene Kruis" vierde zijn zil- De bekende Sunlight badhand doeken aanbieding is een groot succes geweest. Talloze huisvrou wen hebben geprofiteerd van het welkome extra-geschenk van Neer- lands standaard huishoudzeep. Deze tijdelijke aanbieding eindigt echter onherroepelijk op 2 Novem ber a.s. Na die datum kunnen geen badhanddoeken meer op le dige dozen worden verstrekt en is de waarde, die deze dozen tijdelijk gehad hebben, weder vervallen. De geschenkenbons blijven geharrlhaafd LÉVER S ZEFP MI4 NWVtAAKD1NGEN S U-099H veren jubileum in een samenkomst in de Ned. Herv. Kerk. Ds. van Kooten hield een openingsrede. Ds. Heij, de secretaris, bracht verslag uit, Dr. J. J. van der Harst, pen ningmeester deelde mede, dat bij de oprich ting begonnen was met f 257, aan giften kwam in f 2900 en aan contributie f 1000. Een huis en inventaris werd aangeschaft voor f 5700. Er waren destijds 548 leden, thans zijn er 1079 leden, de contributie steeg tot f 1800 en 1934 sluit met een batig slot van t 296. Ds. Heij gaf een historisch overzicht over de afgeloopen 25 jaar. Hier na werd de film van het hoofdbestuur ver toond. N. EN ST. JOOSLAND De Bijz. Vrijw. Landstorm hield zijn jaarvergadering. Overste Bierman sprak o- ver „Het werk, dat ons wacht; burgemees ter Harff sprak over de noodzakelijkheid om te doen, wat gevraagd werd. Daarna werden brevetten en prijzen uitgereikt. Het brevet Koningsschutter behaalden de Heeren G. A. Harff en L. Sluimer. Scherpschutter werden 11 leden, schutter le kl. 7 leden en schutter 2e kl. 1 lid. De wisselbeker werd gewonnen door J. de Klerk. Schietwedstrijd: le prijs G. A. Harff; 2e pr. J. A. Wisse; 3e pr. E. Verlare; 4e pr. I. Joosse; 5e pr. A. Adriaanse; 6e pr. L. v. Eenennaam; 7e pr. D. Goedhart; 8e pr. P. v. Leerdam; 9e pr. J. Poppe; 10e pr. J. de Vries; lie pr. L. Sluimer; 12e pr. W1. Boekhout; 13e pr. C. A. Walraven; 14e pr< H. Luitwieler; 15e pr. J. de Klerk; 16e pr. A. C. Polderdijk; 17e pr. P. Pleijte; 18e pr. J. van Keulen. Hierna hield de heer L. Sluimer een le zing over wijlen Prins Hendrik. Spr. sprak hierbij over zijn jeugd, Prins Hendrik als mensch, als echtgenoot en als werker in Roode Kruis en Padvindersorganisatie. Z. RITTHEM De Heer D. M. Korstanje, adj.-opzicn- ter le kl. aan <fe Noordwatering te Westka- pelle is benoemd als opzichter aan de Zuid watering. De Heer J. Koppejan Cz., dijkwer ker is benoemd tot sluismeester en dijkwach- ter aan de Zuid watering. De gemeentebegrooting werd voorloo- pig vastgesteld met een batig saldo op den gewonen dienst van f 4200 en een nadeelig slot op den kapitaaldienst van f 2000. De rekening van het burgerlijk armbestuur werd goedgekeurd met een batig slot van f 72 Alles over 1934. Een nieuwe school geldregeling is vastgesteld. SEROOSKERKE (W.) - Donderdag hield de Ring Seroosker ke (W.) en omstr. van Jongel. ver. op G.G. in de Chr. School haar eerste winterverga dering. De Heer L. Wondergem van Oost- kapelle leidde in: „Souvereiniteit in eigen kring", de Heer C. Joosse van Vrouwepol der sprak over de Italiaansche en Abessy- nische kwestie: Tweede inleider was de Heer P, van Sighem van Westkapelle over „Onze houding tegenover sport en ontspan ning". SOUBURG Op de vergadering der Souburgsche postduivenvereniging „De Luchtbode", is het bestuur als volgt benoemd: Voorzitter: ,W. Bos, secr. L. Korff, penningm.: »L. Braet, commissarissen P< Hangoor, W. Daal huizen. In de zaal Noels hield de Ver. „Uit het Volk Voor het Volk" een algemeene vergadering. Het ledental bedraagt 151, de inkomsten bedroeden f 363,98 en de uitga ven f 301,39. In de vacature Dijl werd ge kozen de Heer van Soelen, in de vacature Minderhoud de Heer van der Stel. De Geref. Knapenver. hield haar jaar feest en vierde haar 25 jarig bestaan. De Heer J. Iluson, was 18 jaar bestuurslid ge weest en een der leiders 15 en een ander 18 jaar. Op de gewone wijze werd feest gevierd met aan het slot een serie lichtbeelden. Daartoe uitgenoodigd, hebben wij een kijkje genomen in de nieuwe Kapperszaak van den heer L. J. Bollen, gevestigd Dijk- straat 37. Het viel ons direct op, dat ge noemde zaak naar de eischen des tijds is in gericht, dus den toets der critiek kan door staan. Het timmer- en metselwerk werd uitgevoerd door den heer D. de Ruijsscher, waar deze alle eer mede heeft gehaald. De beschildering is eveneens in moderne, zach te kleuren uitgevoerd door dhr. Willeboordsj terwijl de electrische installatie is aangelegd door dhr. Steketee. Alles wijst er op, dat men hier in een „up to date" zaak is, wederom voor de Dijkstraat en omgeving een mooie aanwinst Wij wenschen dhr. Bollen goed succes. VEERE Ingetrokken is het besluit van Ged. Staten, waarbij aan H. Castel vergunning werd verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Veere naar Vrou wepolder en omgekeerd (dagelijks met uit zondering van den Zondag). Naar de „Vl. Crt." verneemt, zal de combinatie der Herv. gemeenten van Veere en Kleverskerke dit jaar niet meer tot stand komen. Tot het beroepingswerk zal dan ook nog niet worden overgegaan. WESTKAPELLE Vrijdag hield „Het Molen wiekje" een openbare vergadering. De inkomsten bedroe gen f 2005, de uitgaven f 1894. Aan loonen is uitgekeerd f 1633. Bij de demonstraties op tentoonstellingen is verkocht voor f 414 door de kantklosters, door de hoofdveree- nliging voor f 1200 ongeveer. ZOUTELANDE Vrijdag hield de V.V.V. haar najaars vergadering. Bijeengebracht voor reclame is de som van f 21750, terwijl de vereeni ging 332 advertenties, kostende f 336.17 plaatste. De begrooling voor 1936 werd vast gesteld met een bedrag van f 1955. Voor reclame is uitgetrokken f 217.25 en voor het aan te leggen klinkerpad over het duin bij de Hoogte f 200. Men zal later komen met een voorstel tot wijziging der contributie regeling. VLISSINGEN, van 17—24 October 1935. Ondertrouwd: A. Kats, 21 j., en C. S. Kramp, 17 j. J. G. Mannaart, 25 j. en C. H. P. van de Runstraat, 24 j. Getrouwd: H. F. Rekkers, 30 j. en A. Wüjsveld, 22 j. M. Janse, 25 j. en J. Catsman, 22 j. C. J. de Nooijer, 22 j. en P Puajpe, 27 j. Van den Broeke, 24 j. en K. M. van Steene, 20 j. A. Jagt, 24 j. en A. IL C. de Fouw, 21 j. Bevallen: E. Smit geb. van der Sluis, z. E. L. Jasperse, geb. de Nooijer, z. J. M. Meulmeester geb. Geschiere, z. L. NVlllems, geb. Collet, z. T. de Roos geb. de Vries, d. I. K. Riekwel geb. Bauss,z. P. Bakker geb. van Duin, d. A C. M. Naaktgeboren, geb. Cornelisse, d. Overleden: A Marinisse, 81 j., wedn. van M. Kodde M. J. Scheepers, 74 j., vrouw van L. F. Hanssen M. A. Laroy, 77 j., wed. van J. Propsma T. Weststrate, 78 j., wed. van A. Steveninck. (V. C.) MIDDELBURG, van 18—24 October 1935. Ondertrouwd: J. Lodewijkx, 24 j. en D. C. Verhagen, 24 j. Getrouwd: A. Grootjans, 21 j. en M. de Voogd, 21 j. J. Castel, 31 j. en M. M. Rood, 28 j. J. R. J. van de Poll, 42 j. en N. M. van der Weele, 44 j. Bevallen: C. Minderhoud geb. de Bree, d. P. Leijnse geb. Joziasse, d. Overleden: M. de Pagter, 74 j., wed. H Bimmel J. le Roij, 81 j., wed. C. Boone (M. C.) KOUDEKERKE over de maand Sept. '35. Getrouwd: H, P. N. de Korte jm. oud 29 j. en A. A. Louws, jd. oud 24 j. K. L.Wie» lemaker jm. oud 21 j. en M. Louwerse, jd. pud 16 j. J. de Bie, jm. oud 27 j. eniL. M. Verhage jd. oud, 22 j. Bevallen: J. Nieuwenhuijze geb. Dinge- manse, zoon M. L. de Schipper geb. Koets, zoon C. Minderhoud geb. Rooze dochter J. Wisse geb. van de Schraaf, z. Overleden: P. Janse, 73 j. vrouw van P. Zachariasse. De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten, bereid uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruY<i®n" AKKER's ABDIJSIROOP, bereid vol gens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddel! De genezende, hoeststillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER's ABDIJSIROOP zoo beroemd hebben gemaakt,is thans door een nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumont nog sterker, nog sneller, nog krachtiger en nog doeltreffender! Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheen I Een ongeëvenaarde werking tegen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwa r- loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans: 75 ct. F 1.25 F 2.00 F 3 50 1 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik De grootere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger!

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 7