DOUWE EGBERTS 'f KWALITEITS - SYMBOOL VOOR NEDERLANDS CEURICSTE ROOKTABAK £^&friesche HEEREN BAAI EN BAAI TABAK RUBRIEK VRAAG EN AANBOD Te Koop Regenkleeding ANNO 17S3 Zie vervolg pag. 3 2e Blad DBBnpipn negernamzen MOTORHANDEL C. DE LEEUW Viiss.straat, Middelbug, Tel, 669 2EEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 25 OCTOBER 1935. No. 43. -'f ,i XZ' |p| s ffi. .'fi V. J \SA r MbO op de effectenmarkt zit veel kaf onder het koren. Vooral met verleidelijke aanbiedin gen van hooge rente zij men voorzichtig. Sparen is dus nuttig en noodzakelijk voor iedereen. En iederen kan sparen, al zijn het dikwerf slechts geringe bedragen. Als men het slechts regelmalig weet vol te houden zal men spoedig de waarheid ondervinden van het spreekwoord: „Een draadje per dag is een hemdsmouw per jaar". Men moet echter sparen met inzicht en beleid. Al te groote spaarzaamheid leidt tot ontzegging van nuttige dingen en voert tot gierigheid. En aan een vrek heeft iedereen terecht een hekel. Al te groote spaarzaamheid leidt tot een overproductie van kapitaal, waardoor dit minder waard wordt en waardoor de rente daalt. Een belegging is dan niet aanlokkelijk meer. Aan den anderen kant voert al te groote spaarzaamheid van een volk tot on der-consumptie, waardoor in productie en distributie een crisis ontstaat met alle narig heden daarvan tot gevolg. Als de fabrikant en de winkelier niet meer kunnen verkoo- pen, kunnen zij op hun beurt niet meer koopen en werk laten verrichten. Alles dient met maat te geschieden, zoo- de kleermaker zei, terwijl hij zijn leer jongen met de ellemaat afdroogde. De gulden middenweg tusschen zorgeloosheid en gierigheid is de beste. Ook bij het sparen moet men zijn verstand gebruiken. UITVERKOOP EN OPRUIMING De aandacht van winkeliers wordt er op gevestigd, dat Dinsdag de wet, houdende regeling betreffende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf in werking is getreden. Het organiseeren van een verkoop onder de aankondiging uitverkoop, opruiming of een benaming waardoor redelijkerwijs den indruk wordt gewekt van een tijdelijk voor- deelige aanbieding in verband met bijzonde re omstandigheden is thans zonder een ver gunning van de Kamer van Koophandel niet toegestaan. Alleen in bepaalde tijdvakken en omstandigheden mag de Kamer deze ver gunning afgeven. Om de vergunning te verkrijgen moet de winkelier bij de Kamer een aanvrage indie nen. Deze aanvrage wordt ten kantore van de Kamer een week ter inzage gelegd, ter wijl de winkelier zelf in de localiteit, waar de verkoop staat gehouden, te worden door middel van een door de Kamer af te ge ven formulier ook bekendheid aan zijn aan vrage dient te geven. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Kamer van Koophandel. VLISSINGEN Geslaagd voor Staats-diploma A: zie kenverpleging: zuster M. Willebrorda, en de dames J. Asztalo, A. E. Verstraeten en E. Frerichs; voor cand.-e" amen geneeskunde: de Heer H. Matzinger. De Heer J. A. Louwers, opzichter bt) den Polder Walcheren aan de Westwatering, heeft tegen 1 Januari a.s wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd, ontslag aangevraagd, en verkregen. In rijn plaats is benoemd de Heer A. Hoefkens, op zichter aan de Zuidwatering te Ritthem. Kapitein luitenant ter zee J. A. Son- nenberg, is eervol ontheven van de betrek king van ondercommandant der marine al hier en van het bevel over Hr. Ms. Wacht schip. Met die betrekking en dat bevel is be last de kapitein ter zee H. J. van der Stad. —..Bij de 2e Schoolcompagnie van liet re giment Kust-arlillerie alhier, van de lich ting 1936, worden ingedeeld: a. bij de le ploeg: 45 gedeelte der dienstplichtigen uit het indeelingsdictrict 's Gravenhage en 3/5 gedeelte uit het indeelingsdistrict Middel burg; b. bij de 2e ploeg: 1/5 gedeelte der dienstplichtigen uit het indeelingsdistrict 's Gravenhage, 1/5 gedeelte uit het district Mid delburg en 3/5 gedeelte uit het indeelings» district Rotterdam. In het Concertgebouw gaf de Zangver- eeniging „Looft den Heer" een uitvoering met Handel s „Saul", onder leiding van den Heer Jan Kuiler. Ds. Hartjes opende en sloot de samenkomst. Voor de cursussen voor werkloozen alhier gaven zich reeds 100 personen op. Postduivenvereniging „De Posthoorn". De stand van kampioenschap 1934-1935 is als volgt: Oude Duiven: 1. J. van Hecke, 1029 punten; 2. L. van Sorge, 989 p.; 3. A. de Vis ser, 926 p.; Jonge Duiven: 1. A. van den Berge. 268 p.; 2. J. van Hecke, 237 p.; 3. J. de Ridder, 233 p.; Kampioen-generaal: 1. L. van Sorge, 1454 p.; 2. J. van Hecke, 1331 p.; 3. A. de Visser, 1278 p. Het op de reede liggend stoomschip Flo rida is tengevolge van den storm van beide ankers geslagen en verloor ook zijn kettin gen. Sleepboothulp vertrok ter assistentie. Ook het Duitsche Argo-stoomschip „Schwal be", verloor beide ankers op de reede, het Joego-Slavjsch stoomschip „Istock" verloor een anker. Zaterdagavond gaf in het Concertge bouw de revue-en cabaretclub een uitvoering onder haar leider Kees de Ruijter. In verband met het afzwaaien der lichting 1935 I van de 2e schoolcompagnie van het regiment Kustartillerie, werd Vrij dagavond een afscheidsavond gegeven in de ontspanningszaal der Bomvrije Kazerne. Me dewerking verleenden „The Minstreels", de accordeonnisten van Houcke en Wissen- kerke, de tooneelclub „de Vijf", van 2 R.K.A. de Mondharmonicaclub van 13 dienstplich tigen en het zang-neger-duo „The Pinquins". Op de Brusselsche tentoonstelling werd een gouden medaille in groep XVIII trans portmiddelen klas 105, verworven door de N V. Kon. Maatsch. „de Schelde", met een Grand Priv werd o.a. bekroond onder groep XVII, openbare werken, klas 101; de eollee tieve stand van de havens Rotterdam, Am sterdam, Dordrecht, en Vlissingen. Naar de „Vl. Crt." verneemt, is het grootste gedeelte van den machinebouw van de „Prinsendam" opgedragen aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", aan welke ook op- IHOPfcUJK WOOOT M6T NU I VOOB ON4.Ki.eiNe BotRCN] •N BEETJB aeTE-A./ J cVirtDecHai» DAT VARKENTJE Onder invloed van de crisis Ging de landbouw glad verkeerd, En om 't zaakje te doen draaien Werd van alle§ geprobeerd. Maar ondanks al die probeersels Is de kleine boer verarmd Terwijl hij die 't dichtst bij 't vuur zat Vaak het best zich heeft gewarmd. Naar gemeld wordt heeft minister Deckers besloten om het baconcontract met ingang van het nieuwe jaar te annuleeren en aan mr. dr. C. H. J. Schepel, Raadsheer in den Hoogen Raad en president van het Hoog Mi litair Gerechtshof opgedragen een onder* zoek in te stellen inzake de toestanden en verhoudingen op het Landbouw-crisisbureau Zoo is het ook weer met onze Varkenshouderij gegaan: De betreffende centrales Was veelal een luchtje aan. 't Resultaat is dan ook pover: Varkensmesters kijken zuur, En voor binnenland's gebruik Werd 't varkensvleesch onmogelijk duur. Onze huidige minister Wil dat varken wasschen gaan Om den kleinen boer te helpen Aan een redelijk bestaan. En voor den armsten Nederlander Komt er dan misschien een tijd Dat de droom van vleesch te eten Eind'Iijk wordt tot werke 1 ijk h e id. J. S. gedragen is een klein gedeelte van de be timmering. In verband hiermede, wapper de van alle openbare gebouwen de driekleur. Het s.s. „Nieuw Zeeland" van de Kon. Pakket Mij. vertrok van Batavia naar hier, om bij de Mij. „de Schelde" van nieuwe tur bines te worden voorzien. De „Nieuw Zee land" wordt 15 Nov. alhier en 12 Febru ari 1936 weer te Batavia terug verwacht. Voor een goed bezet Kerkgebouw hield Ds. C. F. Nolte, Maandagavond een lezing over ,,De Duitsche Kerkstrijd. Na op duidelijke wijze de toestanden en heerschende opvattingen in het kerkelijk mi lieu te hebben geschetst, wees spr. op de zwa re periode die het van 1919 tot 1933 door maakte in den strijd tegen het Antlieïsme het sektewezen en het Roomsch Katholicis me middels de machtige centrum Partij. Na de overwinning iij. Maart 1933 van Hitler's Nat. Soc., scheen het of die nieuwe beweging voornemens was voor het kerkelijk leven van groot belang te zijn. Doch toen is de strijd gekomen om den persoon van den Rijksbisschop, waardoor de toestanden zeer verscherpten tusschen de verschillende groepen. De sterke belij denisbeweging staan elk compromis zeer an tipathiek. l Ware dit niet het geval zoo zou het Evan gelie verminkt worden als gevolg van nieu we Godsdienst van het ras, het bloed, der bodem, de eer en het Duitschdom. In het algemeen gaat de neiging van het volk dien kant uit. De strijd is zwaar, de situatie is zeer ver ward. We staan er thans midden in den strijd en hoe droevig en smartelijk ze ook is, toch is het zeer belangwekkend dat daar be wezen wordt hoe over onzen Oostgrens liet Evangelie nog in het midden der belang stelling staat. In 1935 bewijst het Evangelie van Christus zich als een macht, 'hoe wel Voltaire het tijdens de Fr. revolu tie geen 50 jaar meer gaf. Dat Christendom blijft de oude waarheden van oudtijds ver kondigen. In Christus zijn allen één. Hoe de strijd zal afloopen? Minister Kerll schijnt een verzoenings gezinde politiek te willen voeren. Spr. be sloot zijn lraai gestyleerde en rijk gedocu menteerde rede met deze woorden: Laat de Ariër-paragraaf buiten de Kerk, want Gods Rijk zal op aarde niet worden versla gen. De Heer Haayman zong ter afwisseling eenige fraaie liederen. .Van de gelegenheid tot vragen stellen maakte niemand gebruik. Mooi groen kamerkacheltje m. plaat. Spotprijs. Koudek.weg B 288, Koudekerke. Zware biggen. J. Koole Dzn., Fruitberg, St. Laurens. Gitten koralen met slot. Strikken, krullen en spelden No. 73, Ritthem. Mangels. J. Leijnse, Oude Vlissingscheweg E 245, M'b. Kinderwagen en schildpad koolbak. L Harpe Lz., Biggekerke. Poeljes. A. Bostel aar, Noordbeekscheweg, Souburg Petroleumkookstet, dubbele blauwbrander. f 4.—. Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. 6000 KG. mangels, Groenkr. N. Vliss.weg 57, Souburg. Vare koe. L. de Witte, Koudekerke, Westhoek. TafelLiljart, ..ongensboeken, Hobeinslraat 44 ben., Vliss. Mooie jonge vare koe. C. Brasser, Koudekerke. Keukenfornuis, Bro' edo-oven 2 Schilderijen. Te bevragen: Clijverslraat 48, Vlissingen. Een vet varken. A Goedhart, Ritthem. Groene vulkachel. Koude- kerscheweg Oost 44, Vliss. Boonniinon Dofronloonon Prachtig nuisorgel. Middelb; rgschestraat 48, Souburg. Vet varken. P Brasser, Biggekerke. Damestiets en moderne kin derwagen. Lange Zelke 8, Vlissingen. Jongensjas, 14-15 jaar. Kanaalstraat 101, Souburg. Jaarsma insluilhaard. Smederij Oranjeplein Soub Een vulkachel. J Riem ens Az., Meliskerke. Savoye kool. I Ilillebrand, Koudekerke. Kinderkruiwagen. Aldegondcslraat 16, Soub. 3 Voer mangels. Js. Dekker, Meliskerke. Een goed huisorgel. Fa. Gehrs. van Damme, Orgelhandel, Lange Noord straat L 187, Middelburg. Vier stoelen. Marni plein 27, Souburg. Beste \\i len met patentassen v. d. Ven, Vlissingschestraat, Middelbt rg. Vaarskalf. E. Koppejan, Meliskerke.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2