BURGERLIJKE STAND Zo'n Aspirientje helpt toch maar! HOE U DEZE KUNT VERKRIJGT ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 11 OCTOBER 1935. No. 41. Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de on overtroffen bestrijder van ver koudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje4>andbuisjes van 20 tabi. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. bedrijfsleven effect te sorteeren, juist door dezen opzet zou leiden tot een blijvende en beteekenende vermindering van onzen invoer met als natuurlijk gevolg een daling van den export, dan zou het middel wel eens erger kunnen blijken te zijn dan de kwaal. Dan zou de voor Nederland van groot belang zijnde export-industrie met den tuinbouw voorop, het gelag betalen van een industria lisatie, wier welslagen overigens nog proble matiek is. Men versta ons niet verkeerd; wij verzet ten ons niet tegen industrialisatie, wij zullen het integendeel toejuichen, dat getracht wordt, een einde te maken aan de werkloos heid; daarin ligt een direct belang voor den land- en tuinbouw, want een werklooze is een heel slechte kant. De land- en tuinbouw heeft het grootste belang bij een wederople ving der algemeene welvaart. Doch dit re sultaat zal niet mogen worden gekocht ten koste van bestaande bedrijven, waarbij wij meer in het bijzonder het oog hebben op de helaas reeds al te zeer aangetaste exportbelangen van den land- en tuinbouw. VLISSINGEN De eerste ploeg der lichting 1936, aan gewezen voor de Onderofficiersopleiding bij het regiment Kustartillerie in Den Helder en alhier, wordt 20 Januari voor eerste oe fening ingelijfd. De uurborden op de brievenbussen zijn gewijzigd. VEREEN. RIJWIELPAD WALCHEREN. Bovengenoemde nuttige vereeniging, (wie profiteert niet van de door haar aange legde en onderhouden rijwielpaden) houdt op Zaterdag 12 October een groote pro- paganda-avond in het Grand Hotel Britannia. De bekende radio-sportverslaggever Han Hollander zal op dezen avond zijne mede werking verleenen, de Jolly Britannaders zorgen voor het muzikale gedeelte. Als bijzondere attractie worden twee rij wielen beschikbaar gesteld voor één der betalende bezoekers tussc'ien 1 en 499 en voor den 500sten. Met deze propaganda-avond te bezoeken steunt men het goede werk van de V.R.W;. De alhier gehouden collecte voor het Nat. Crisis Comité, bracht op f 707,881/2, bier van komt 90°/o ten goede aan onze plaatsge noten. B. en W. gaven vergunning aan het In stituut voor Arneidersontwikkeling en Volks- Zend ons voor élke gratis Bad handdoek 8 x 2 16 uitknipsels van de grote Sunlight-dozen (n.l. de blauwe kwartcirkel links onderaan, welke op elke doos 2 x voorkomt en waarop staat: Waarborg 10.000) of 16 sluit kleppen van de nieuwe 2 stuks doos (n.l. die kleppen waarop d« aanduiding „'A bon" niet voorkomt). Dere aanbieding is geldig tot 2 Nov. a.s. i f vi rrs /i i r mij v vr vfcfnvoen stem, tol het houden eener loterij, ton bate van den cultureelen uitbouw. Op 28, 29, 30 November zal het 10 jarig beslaan der afd. van het Instituut feestelijk werden herdacht Op den laatsten avond zal de trekking plaats hebben. J. A. de V. van beroep glszenwassciher is, als verdacht van diefstal, aangehouden en naar Middelburg overgebracht. Zuster Maria Nathalie van de congre gatie der eerw. zusters Franciscanessen van Roosendaal, vroeger jarenlang bij het onder wijs alhier werkzaam, herdacht den dag, waarop zij 50 jaar geleden de H. Professie deed. Zij verblijft thans in het klooster aan de Mariaschool te Den Haag. In de St. Jacobskerk gaf de Heer ten Cate wederom een Orgelbespeling met me dewerking van Mevr. Spaanderman-Taat (zang) en den Heer E. Batten (vioól). De Dierendag werd in „Alhambra" door de afd. der Ver. tot Dierenbescherming ge vierd met enkele film-vertooningen. De Heer Ennik, inspecteur der Vereeniging, gaf een korte inleiding. MIDDELBURG De gemeentepolitie te Velp hield den zwerver J. M. van hier aan, die bij de po litie nachtverblijf had genoten en enkele u- ren later met een rijwiel werd aangetroffen, dat gestolen bleek te zijn. Bij fouilleering vond men enkele steenen, welke hij door de ruit bij een juwelier wilde werpen, om on derdak te krijgen. Hij zou dit gedaan hebben als een politieagent was komen opdagen. Daar deze uitbleef, stal hij een rijwiel en wandelde daarmede rond. Hij is naar Roer mond gebracht. Bij de Ned. Herv. Kerk zijn beroepen: Ds. J. C. Romijn te Apeldoorn en Ds. Wi» H. Kelder te Breskens. De Heer Joh. Caro, directeur van het Middelb. Muziekkorps, ontving een Schrijven van de N.V. van Melle Confectionen Works, waarin hartelijk dank werd betuigd voor het prachtige concert, gegeven bij de Opening van de nieuwe biscuitfabriek en de herden king van het 35 jarig bestaan. Een gift van f 100— ging hierbij. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden richtte zich met een adres tot de Tweede Kamer der Staten Generaal in verband met het in gediende ontwerp van wet tot financiering van den versnelden bruggenbouw door ver hooging der tijdelijke heffing van het hijzon der invoerrecht op benzine. Het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen ontving in de laatste-maanden we der verscheidene aanwinsten voor het muse- seum, o.a. verschillende zaken, betrekking hebbend op de eens zoo bloeiende meekrap- cultuur in Zeeland. Bij een controle inzake de ijkwet zijn een 10 tal processen-verbaal opgemaakt, met in beslag namen van gewichten, lengte- en inhoudsmaten. Rijksambtenaren^ geholpen door politie hebben een huiszoeking gedaan in het café en de woning van den caféhouder S., alhier en een partij Sigarettenpapier in beslag ge nomen. De telefoniste bij den interlocalen dienst, Mej. A. D. Vreke, is met ingang van 1 October jj. benoemd tot telefoniste le klasse. Vrijdag werd de brandweer gealar meerd voor een begin van brand in het ma gazijn „In den Hercules" op den Burg. Een petroleum vergasser was uit elkaar gespron gen en de vlammen deelden zich aan een kamerscherm mede. Mevrouw Feij had ech ter de vlammen reeds gebluscht. Het bestuur van de Veteranenvoetbal- ver. „De Oude Schoen", ontving uit Boeda pest een vraag of het een volgend voorjaar een wedstrijd zou willen spelen tegen een elftal negers, dat een tournée door Neder land wil maken. In het café van v. Z., op den Kinder dijk, heeft een Arnemuidsche bakkersknecht een landbouwersknecht uit die plaats met een blerflesch een slag op het hoofd gegeven. De politie heeft de zaak in handen. Zaterdagmiddag had op het gemeente lijk sportterrein het tweede deel plaats van de vaardigheidsproeven, georganiseerd door het district Zeeland van de Kon. Ned. At letiek Unie. Er hadden zich 17 athleten aan gemeld. Het diploma werd uitgereikt aan R. P. Michels en A. Michels, beide le graad, eerste maal; J. Douw, H. C. van Runstraat en F. J. Aerssens, allen 2e graad, eerste maal. Verder aan de volgende leden van de heerenafd. C. J. Aerssens en J. Maarlens-e, beiden tweede graad, derde maal en I. H. van Runstraat, derde graad, eerste maal. De afd. Walcheren van de Ver voor Chr. Onderwijzers vergaderde Zaterdag in het gebouw der C. J. M. V. De Heer J. G. Ruitenbeek van Koudekerke hield een lezing over „Het bijbellezen op de Chr. lagere school. Er volgde geanimeerde bespre' ing. ARNEMUIDEN. De begrooting der gemeente voor 1936 werd vastgesteld op een einde-ijler i:i ont- W,'i 'V* Naar ons schoone Insulinde Zien verliefde oogen uit, Speciaal het Japanneesje Acht haar een begeerde buit. Ach, wat had hij Insulinde Gaarne aan het hart gedrukt Maar, heel jammert die vrijage Is hem toch nog nooit gelukt. De opgewonden stemming, die het uitbreken van een oorlog pleegt te verwekken, komt o.m. tot uiting in het artikel van het Japan- sche dagblad „Nitsji-Nitsji" aangaande Ja- pansche expansie naar het Zuiden, waarbij met name economische penetratie in Neder- landsch-Indië als een der doeleinden van de Japansche politiek genoemd wordt. Ook heeft men het oog op vestiging van een marine-basis, al wordt dit niet met zoo veel gezegd. Voor ons land heeft die vrijage Een bedenkelijke kant, En we zijn op die attenties Dan ook allerminst gebrand. Insulinde hoort bij Holland, Z'is een deel van ons bestaan En het sluwe Japanneesje Sla er niet zijn handen aan. Door d'Italiaansche rooftocht Om koloniale buit Heeft Japan nu ook reeds teekenen Van zijn ongeduld geuit. Er zijn echter nog meer oogen Op ons Indië gericht En die wrijving van belangen Houdt de zaak in evenwicht. J. S. vang en uitgaaf voor den gewonen dienst Ivatii f 1370.38 met een onvoorzien van f 1410 voor den kapïtaaldienst was dit in ontvang en Uitgaaf f 2527.82. Herhaaldelijk komt het voor, dat dief stal gepleegd wordt van aardappelen. Men late geen aardappelen op het land liggen. Uit een 9-tal sollicitanten voor con troleur voor de Rijkssteunregeling ter voor ziening in de vacature Francke, die wegens voortdurende ongesteldheid als zoodanig ont slag moest nemen, werd gekozen de Heer A. Bliek met 5 stemmen tegen 2 stemmen op den Heer L. van Belzen. GAPINGE. De vlaggetjes-verkoop voor het Chr. Militair Verband bracht op f 16.38. GRIJPSKERKE. Maandag is alhier de oudste inwoner dezer gemeente dhr. A. Geschiere Pz. overleden in den ouderdom van bijna 88 jaar. De heer Geschiere heeft tijdens zijn leven veel gearbeid op kerkelijk en politiek terrein. KOUDEKERKE De Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Glo ria" gaf in de Ned. Herv. Kerk een uitvoe ring. Ds. Vreugdenhil, Geref. predikant sprak een Openingswoord. Ds. van Kooten sloot de samenkomst. De reorganisatie van de brandweer is bijna gereedgekomen. Zoowel voor 't Zand als voor het dorp is een vrijwillige brand weer ingesteld, voor de brandweer op het dorp is een mótorbrandspuit aangeschaft. Ook de noodige outillage heeft een flinke uitbreiding ondergaan. Verder zijn verschil lende brandbluschapparaten ondergebracht. MELISKERKE Bedankt voor het beroep naar de Geref. gem. door M. Heikoop te Utrecht. SEROOSKERKE (W.) Een gevoelige slag trof onze gemeente do»r liet' overlijden van L. Melse, die in ver schillende Kerkelijke en maatschappelijke vereenigingen een vooraanstaande plaats in nam. Onder groote belangstelling is Zater dagmiddag bel stoffelijk overschot van wij len den lieer L. Melse Jr. ter aarde besteld. Gesproken werd door de Heeren Hoegen Van lioogplande. namens de Ned. Herv. Kerkvoogdij, A. Goedbloed namens de Chr. School, Ds. Lindeboom namens „Vrede rust", Ds. de Kluis als vriend en Ds. Hiet- kamp. De eenige zoon zegde dank. Er heeft zich alhier een comité ge vormd om enkele winterlezingen te hou den op Chr. grondslag. Optreden zullen: Ds. R. E. van Arkel, Geref. pred. te Utrecht, onderwerp: „Bileam", dr. G. P. v. Itterzon, Ned. Herv. Pxed. te 's Gravenhage, onder werp: „Over Dood en Leven", de Heer F. C. v. Dorp, Hoofd der Idenburgschool te Rotterdam. 'T ZAND. Alhier vormde zich een comité, ten doel stellende, gelden te verzamelen vóór „de Zeeuwsche Beker". VLISSINGEN, van 3-10 Oct. 1935. Ondertrouwd: A. Jagt, 24 j. en A. H. C. de Fouw, 21 j. H. F. Rekkers, 30 j. èn A. Wijs veld, 22 j. L. J. Goedbloed, 23 j. en A. F. Appel, 23 j. J. de Pagter, 26 j. en G. de Nooijer, 24 j. Getrouwd: L. de Nooijer, 23 j. en L. R.. de Quelerij, 18 j. J. A. Corré, 27 j. en, J. L. I. Heijman, 25 j. Bevallen: L. Goedegebure, geb. Gillesse, z. M. Marijs geb. Bliek, d. C. E. van der Wal, geb. Esmeijer, d. M. J. Broere geb. Bok, z. J. de Nooijer, geb. le Ma- hieu, z. P.Wïjkhuisen, geb. Schuit, dN Overleden: A. C. van Eek, 64 j., gesch, van P. J. van der Linden S. E. Kab- boord, 52 j., vrouw van A. C. de Jonge J. L. de Koeljer, 44 j., vrouw van J, Sandee. (V. G.J SOUBURG, van 2—8 October 1935. Geboren: Johannes Franciscus, z. v. P„. Bostelaar en C. J. Schouten Pieter Jan, z. v. L. Dieleman en P. Louwerse. Getrouwd: P. A. Hoogesteger, 25 j. en C* E. Wijkhuisen, 21 j. J. Jagt, 28 j. en C. Poot, 26 j. MIDDELBURG van 2-9 October 1935. OndertrouwdR. J. v. d. Poll 42 j. en N. M. v. d. Weele 44 j. Castel 31 j. en M. M. Rood 25 j. Getrouwd J. H. Bosselaar 24 j. en Roth 25 j. BevallenM. A. Jongepier-Bos z. N. Schouwanaar-de Bokx d. A. Dour- leijn-v. d. Sloot z. A. Lijnbach-Boon z OverledenA. Olijslager 2 weken z. E. v. d. Graft 97 j. wede. P. H. Martin A. Deïst 67 j. gehuwd met Mesu.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2