JVu sCecAts cent Cty^ prijs is -veHsCUiXfci J 3De werking, is verhoogd/ ÜMersGMijsircépi HARTEN DRIE "Vbcx de Borst" a mm m l FEUILLETON zeeuwsull nieuwsblad van vrijdag A OCTOBER 1955. no. 3D. De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSlfeOOP is een natuur=genees- middel, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van extracten uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". AKKER's ABDIJSIROOP, bereid volgens oud recept, is dus een aan de natuur ontleend geneesmiddel! Dit verklaart de gunstige werking! De genezende, hoeststillende, slijmoplossende en kalmeerende werking van de kruiden-extracten, welke AKKER'S ABDIJSIROOP zoo beroemd gemaakt hebben, is door 'n nieuwe toevoeging van den bekenden Apotheker Dumonl nog sterker, nog sneller, nóg krachtiger en nóg doeltreffender geworden) Een lepel AKKER'S ABDIJSIROOP werkt thans 2x zoo snel als Voorheen I Een ongeëvenaarde- werking tegen i hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaarloosde ver* koudheid/ griep, influenza, keelpijn, asthma, enz. enz. De verlaagde prüzen zijn thans F 1.25 F 2.00 F 3.50 75 <51. De grooiere flacons zijn bij voortgezet gebruik voordeeliger AARDAPPELVEhTiNG van 26-9,35 Aanvoer zeer gering. Zeeuwsche blauwe I. 73-75, Zeeuwsche Poters 23-33, Late blauwe Poters 18-28, Bevelanders I 50-51, alles per 25 K.G. VAN ONZE ADVERTEERDERS klokzeep geschenken. Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: OCKENBURG, Walstraat. S dagea gekcuiik 6 dagea gebjui'k 12 dagen gebruik 24 dagen gebru&K ber 3-9, Rode Ribber 2-7, Jacq Lebel 3-7, Pab sent v. England 3-6, Campagnezoet 2, Schut- tersreinet 2-11, Tuinzoet 1-5, Oranje reinet 3-7, Enkhuizeraagt 2-7, Zure val 2-3, PEREN Maagdepeer 3-6, Seigneur d'Esperin 3-10, Tlriumph de Vienne 10-16, Souv. du Con gres 2-6, Soldat Labo ureur 3-6, Herzogin El ra. 2-8, Passé Colmar 9-13, Williams 2-7, Ma rie Louisse 3, Gen. Tolleben 3-7, Due. de Brab 4-10, Margriette Marillat 3-7, Perzikpeer 2-3, Marcepijn 2-4, Bonne Louisse 8-13, Ponds peer 1-2, Evat Ballet 2, Légipont 9-16, Beurré Hardy 7-17, Beurré Lebrun 13-8, Beurré Me rode 3-5, Beurré d'Aremberg 3-10, Beurrré d'Durandeau 2-5, Valperen 1-2,. Druiven: BI. Alicant 19-24, Frankentaler 15-20, Witte Drul ven 6-12, Bramen 8-10, Reine Vict. 2-3, To maten 2-5, per kilo. Meloenen 3-12, Vijgen 1/2 per stuk. In de rij van producenten in wasch-arti- Ikelen is er één Zeepfabriek die door haar rustig en gestaag voortwerken hoe langer hoe meer de daadwerkelijke waardeering van vele huismoeders gaat verwerven. Wij bedoelen hier de aandacht op de bekende Klokzeep fabrieken uit Heerde te vestigen. Die waardeering is niet uitsluitend een gevolg van de vele advertenties welke de fa brikanten in tal van Nederlandsche bladen reeds vele jaren plaatsten. Integendeel, dit is slechts het onmisbare hulpmiddel om de klanken van deze klok- zeepfabriek over ruimer gebied te versprei den. Doch voorzeker valt het steeds terugkee- rend gebruik van de Klokzeep toe te schrij ven aan de voortreffelijke eigenschappen, die dit huishoudartikel bezit en daarom steeds meer gebruikt wordt. Wij durven dit zoo positief neerschrijven gezien het feit dat deze Zeepfabriek haar grondstofverwerking, de zeepbereiding en expeditie in den ruimst mogelijken kring be kend poogde te maken, waarvoor we slechts hebben te herinneren aan de moeilijk te ver geten filmvoorstellingen van Nederlandsch fabrikaat. Bij die programma's nam de klok- zeepfilm als bijzonder interessante rolprent een voorname plaats in, en kregen allen een uitstekende indruk van de serieuze wijze «vaarop deze zeep vervaardigd en in den handel gebracht wordt. Neem daarnaast het ernstig werken van de vertegenwoordigers ook hier op Wiaicheren en men zal begrijpen dat in bijna iedere winkel de Klokzeep voor het grijpen ligt. In de laatste weken valt het op, dat de vorderingen die met dit artikel worden ge maakt ook ruimer tot uitdrukking komt in de nieuwe geschenken die aan de bestaande werden toegevoegd. Een ieder die geregeld de advertenties leest, en wie doet dat niet? zal bemerken dat verleden week de Theepot met zilver dé cor onder de aandacht werd gebracht. Deze week zijn het verschillende gezelschapsspe len, waarvan de benamingen blijk geven dat ze behooren tot het gewone genre, dat bij het publiek gewild was, is en blijft. Die aanbieding geeft blijk van frisch ini tiatief, het is een gelukkige origineele keuze en zal menige trieste herfst of winteravond veel vroolijkheid en gezelligheid in de huis kamer verschaffen. De voorwaarden om de ze te bekomen zijn heusch heel billijk ge steld. Een aantal omslagdeelen van Klokzeep doozen of uit de bekende pakjes Sneeuwwit helpen er aan. Voor zoover noodig bevelen we gaarne de kennismaking met deze waschartikelen aan. De geregelde gebruiksters wijzen we ex tra op deze bijzondere aanbiedingen, want voor beiden zijn we ervan overtuigd dat de Klok's waschproducten ruimschoots aan de verwachtingen van nut en genoegen zullen voldoen. OCTOBER ZON Op Onder Zaterdag 5 Oct. 7.08 6.29 Zondag 6 u 6.10 5.27 Maandag 7 tt 6.11 5.24 Dinsdag 8 6.13 5.22 Woensdag 9 6.15 5.20 Donderdag 10 tl 6.16 5.17 Vrijdag 11 tt 6.18 5.15 Zaterdag 5 Oct. v.m. 6.36 n.m. 7.1. Zondag 6 6.39 7.2? Maandag 7 8.09 9.0? Dinsdag 8 9.43 10.27 Woensdag 9 10.47 11.21 Donderdag 10 11.34 12.- Vrijdag 11 M 12.02 12.1? Zaterdag 5 Oct. te 6.59 uur Zondag 6 M te 5.57 tt Maandag 7 tt te 5.54 tt Dinsdag 8 tt te 5.52 tt Woensd. 9 tt te 5.50 tt Donderd. 10 It te 5.47 tt Vrijdag 11 11 te 5.45 tt Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend DOOR BERTA RUCK. 68. Tien minuten later (hij was toen alleen) keek de officier van gezondheid op zijn hor loge. „Half zes", mompelde hij en streek met z'n hand over zijn zwarte haren. „En ik heb Nora vandaag nog niet gesproken." Maar noch dien dag, noch op een anderen dag zou hij kans hebben, Nora te spreken. Het West Afrikaansche middeltje dat Nora's eerste liefde zooveel verdriet en1 kommer had bezorgd was ook op zijn beurt oorzaak, dat zij van ai die narigheid ontheven werd. HOOFDSTUK XIX. EINDELIJK. Meestal eindigen liefdesgeschiedenissen met een huwelijksaanzoek. De liefdeshistorie van mijnheer Billy So- mers daarentegen is er mede begonnen (of van welken kant men het ook bekijkt, met drie). Hij had dus zijn eigen kijk op de zaak. Dit was dan ook de reden, waarom hij, kort na het gebeurde in het vorige hoofd stuk, naar het „Witte Huis'' ging, waar Ma ry hem glimlachend opendeed en hem in liet salon liet. Nora was daar reeds en zij was alleen, om hem te ontvangen. Haar va der was naar het departement van oorlog (alweer) en haar moeder zat in de huiska mer te schrijven. De officieele verklaring had de familie Wynne-Pritchard reeds ee- nige dagen te voren ontvangen;, gedeeltelijk van Nora zelf... Alle praatjes over het ge val waren al dood (onnoodig te beweren, dat het in den ruimsten zin des woords de ronde gedaan had door Ditchwater). De pu blieke belangstelling was totaal lam ge praat. Er heerschte nu een vredige rust in het mooie gezellige salon, waar het Engelsche licht weerkaatste in het Indische koperwerk dat de majoor en zijn vrouw gedurende heel hun diensttijd steeds zoo zorgvuldig hadden onderhouden; het weerkaatste in het kleine blinkende afgodsbeeldje met zijn amandel- vorm ige oogen, dat op hun verschillende standplaatsen steeds het eerst werd in- en uitgepakt; want niet voor hun beeldje op den schoorsteenmantel stond, gevoelden zij zich in elke nieuwe woning eerst thuis. Nora zat op het groote tijgervel, toen Billy binnenkwam. Hij zette zich in een la gen stoei naast haar en kuste haar harte lijk, waarna hij haar mededeelde, dat hun huwelijk binnen een week zou plaats heb ben, zoodat zij één witte-broodsweek zou den hebben, voor hij naar Frankrijk moest ver trekken. „Ons huwelijk zeg je?" antwoordde miss Wynne-Prijchard vriendelijk, dat hetcekènd, zoo vriendelijk als zij met mogelijkheid maar iels zeggen kon. „Moet ik daarover niet ge raadpleegd worden?" „Ik vrees van niet", zei Billy. „Dat zou beteekenen dat ik je weer ten huwelijk zou moeten vragen en dit moet ik je zeggen, Nora, met huwelijksaanzoeken heb ik afge daan; daar heb ik meer dan genoeg van". „Ja", zei Nora ondeugend, „daar meen ik mij iets van te herinneren". Zij glimlachte tegen hem met haar traditioneele grijs-blau we oogen, met hun prachtige zwarte wim pergordijntjes, die een voldoende vergoeding zijn, welke de Voorzienigheid heeft geschon ken, voor al het onrecht, dat Ierland is aan gedaan. „Nu", zei Billy, „ik heb mijn beleefd- heidsvisite afgestoken bij mijn verloofde, mevrouw Órpington. Wij hebben druk over huwelijksaanzoeken gepraat. Het kan mij nu niet meer schelen, wat ik tegen I.ily zog. Er zijn van die meisjes, waarmee je eigen lijk pas op een vriendschappelijken voet kan omgaan, zoodra het duidelijk is, dat je hen nooit zal (rouwen. Zij zei, dat het scheen, of die ouderwetsche stijfdeftige huwelijksaan zoeken tegenwoordig uit de mode gingen; zij meende, dat het nu heel anders ging dan in Ma's tijd en dat, ais je elkaar maar zoo goed begreep ais zij en haar Buff, dan alle menschen volmaakt gelukkig waren. Nu zij zag er dan ook zoo gelukkig uit, als een jong vrouwtje maar doen kan Zij zag er op haar trouw<' erg geluk kig uit", zei Nora volkomen instemmend, „maar ik hoorde, dat iedereen den bruide gom waarschuwde, niet bij vergissing een van de bruidsmeisjes mee te nemen; de hee- le kudde Gansenhurstjes zagen er allemaal precies hetzelfde uit, toen ik ze in de kerk zag. Orpington vertelde mij, dat de zusjes van Lily hem op hun eerewoord hadden moeten beloven, dat zij geen oranjebloesem zouden dragen, want dat hij anders de bruid er niet uit kon zoeken". ,,'t Is wel een aardige vent, die Orpington", zei Billy, zoo hartelijk als een man kan spreken over dén echtgenoot van een meisje waarop hij zelf nooit verliefd geweest is. „Maar laten wij liever eens over ons zei ven praten, dan over Orpington". „Hoe zoo?" „Ais Orpington kan trouwen, dan kan ik het toch ook". „Ik schijn niets meer te zeggen te hebben, Billy". „Jij mag „ja" zeggen, al was het alleen maar voor den vorm". „Nu voor den vorm dan maar zij had niet eens tijd om „ja" te zeggen, want Billy scheen het plotseling als een levens kwestie te beschouwen haar in zijn armen te sluiten... „Laat je haar maar zoo zitten ik zie het wel graag zoo", zei hij na eenige geluk kige oogenblikken. „Bovendien 't zou maar tijd verknoeien zijn... Maak het maar weer in orde, ais ik weg ben. (Slot volgt.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 6