lEMEIJER'S waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad ACHTERUIT. 41» Jaargang VRIJDAG 4 OCTOBER 1935 No 40 WESTELUK ZEELAND s ADVERTENTlEN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ra 'Koffie MEUBELEN EN ST0FFEERWERK JOH. A. JULIANUS iZeeuwseh Jlieumsbtad SDI OOM OW VOOR Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o. BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ~v" Zet a.s. Zaterdagavond 5 October Uw Uurwer ken één uur WALCHEREN. NED. CHRISTEL. BLINDENBOND. Eind Juni van dit jaar is in een vergade ring opgericht de afdeeling Zeeland van den Neder). Christel. Blindenbond. Het doel van dezen bond is de gees'.elijke en maatschap pelijke belangen te behandelen en te. beharti gen voor hen, die dit behoeven. In ons land vierde deze bond haar 10-jarig bestaan en mocht reeds velen tot nut en zegen zijn. Er is ons gevraagd een woord van opwek king om belangstelling en aanbeveling voor steun te schrijven voor hen die dit zouden willen verleenen. Aan het eerste verzoek voldoen we gaarne, en voor het tweede zouden we willen vra gen: Is dat nog noodig? Wij, die ons hart vol hebben van naasten liefde en met den mond dit zoo gaarne ver kondigen! Maar hoe staat het met de DAAD? Daar komt het op aan. Neen, vriendelijke lezer, geen medelijdend gevoel met het lot van een ongelukkige on volwaardige stumperd, wordt van U ge vraagd. In:egendeel daarmede zoudt ge hem of haar den slechlsten dienst bewijzen die mogelijk is. Immers de blinde leeft en werkt veelal op een hooger plan in de sa menleving. Hij wil zich gaarne een normale plaats bij de medemensvhen ingeruimd zien. En waarom ook niet? Zij hebben er recht op. Het gemis van een bezit dut anderen wel hebben, beteekent nog niet altijd dat men involide, onvolwaardig geworden is. En juist bij de blinden zijn de bewijzen te over om aan te toonen dat ze dikwerf even of zelfs beter valide en 'meer volwaardig geacht mogen en moeten worden dan talrijke andere medemenschen. Welnu opgenomen en geplaatst te worden tusschen andere niet-blinden is een van hun meest gerechtvaardigde belangen. En waar andere valide menschen tegen Al'n nicht is een goede ziel, zegt Dora, maar mijn koffie is beier: woordig zooveel doen voor hun even va lide medemenschen, waarom zou er niet wat geld en zorg ten dien opzichte ook voor de blinden kunnen worden gedaan? Er is zooveel wat ge voor hen kunt doen en wat men vark ondoordacht nalaat. Wilt ge er iets meer van weten? Ga 5 Novem ber eens 1. is'eren op haar propaganda-avond in het Schuttershof te Middelburg. Wilt ge direct helpen? Prachtig! Voor 1 gulden 50 per jaar zal men U graag als begunstiger noteeren. Wilt U direct meer weten? De heer H. B. Lokerse, Kasteelstraat 35 Vlissingen, voorzitter der provinciale afdeeling komt U gaarne inlichten. Secreta resse is mej. D. Viaardingerbroek, Groot Ziekenhuis te Neuzen en penningmeesteres- se Mej. P. Bassie, Noordsingel S 191, Mid delburg. Er zijn er nog veel die kunnen en willen bijdragen, af hulp verleenen. Dat men het dan spoedig en, naar draagkracht, mild doet. Doe het vooral NU, voor ge het vergeet. VLISSINGEN Geslaagd voor examen voetkundïge en pedicure: de Heer Th. Timmerman; voor het mach. diploma B. (theor. ged.): de Hee- ren J. M. Steendam, G. J. de Graag, J. Her man en P. L. Steendam. Op uitnoodiging van de Chr. Midden- ■st and ver. alhier, had de eerste districts vergadering van het district Zeeland-West- Noord Brabant plaats. Namens de afd. Mid delburg hebben zitting de Heeren: Notaris Terpstra, en C. J. Booster; namens de afd. Vlissingen: de Heeren P. I. Hamming en J. de Vlieger; voor de Ned. Chr. Drogistenbond heeft zitting de Heer F. D. G. Prinsi alhier. Tot voorzitter werd benoemd de Heer P. I. Hamming, tot secretaris de Heer C. J. Boos ter te Middelburg, tot penningmeester de Heer L. Maris te Fijnaart.en verder tot ge wone bestuursleden: de Heerén A. Slings te Djnteloord en F. D. G. Prins alhier. Als le den om namens dit district zitting te heb ben in den Bondsraad werden benoemd: de Heeren P. I. Hamming en L. Maris. Als plaats van vergadering werd voor het ver volg aangewezen: Roosendaal. Vrijdagavond glipte de ziekenauto van „Bethesda" op weg naar huis, nabij Etten- Leur door de gladheid van den weg. Na te gen een boom te zijn aangereden, kwam de auto in een sloot terecht. Gelukkig kwamen de inzittenden er zonder letsel af en zetten de reis per taxi voort. In verband met het besluit tusschen Ne aeriand en België inzake het over en weer vrijlaten van belasting voor gebouwen en grond in gebruik bij het Loodswezen, heb ben B. en W. gewezen op de schade, die de gemeente daardoor lijdt en welkd f 400.— be draagt. Het komt B. en W. voor, dat restitu tie der over 1934 en 1935 betaalde straatbe lasting moet worden verleend en dat voor de toekomst voor de eigendommen van den Belgischen staat, ln gebruik bij den loods- dienst, geen aanslag in de straatbelasting moet worden opgelegd. Ais openingsavond voor het program ma in het a.s. winterseizoen had de vereeni- ging C.K.W.O. een goede keus gedaan met het doen optreden van den Vjaamschen dich- ter-zanger Emiel Hullebroek in de groote zaal van het Concertgebouw. Uitslagen van den Prov. Schietwedstrijd van Vrijw. Burgerwachten in Zeeland, gehou den op de Militaire schietbanen te Vlissingen. Ie afdeeling. Korpsbaan Veteranen-klasse: 1. Wemel- dinge 247 p. 138 sec., medaille Insp. Burger wachten; 2, Vrouwepolder 247 p. 145 s. Klas se A1. Nisse, 264 p. 127 sec., medaille Com missaris der Koningin2. Goes, 218 p. 137.5 see klasse B: 1. Nisse, 258 p. 175 sec.; me daille Burgem. van Vlissingen; 2. O. en W. Souburg 241 p. 179 sec.; 3. Kortgene 239 p. 186.5 sec. Klasse C: 1. Arnemuiden 247 p. 216 sec.; 2. Nisse 246 p. 199 sec.; 3. Ritthem 228 p. 209 sec. 2e afdeeling. Klasse B: 1. Meliskerke 245 p. 169 sec.; 2. 's-H. Hendrikskinderen 238 p. 158 5 sec. Klasse C: 1. 's-H. Hendrikskinderen 246 p. 189.5 sec.; 2. Baarland 233 p. 190 sec. Kringen C XI: 1. Z.-Beveland 248 p. 117 s. Personeeie Baan voor Veteranen en A: 1. G. Bos, Nisse 56 p. 23 s.; 2. M. Bos, Nis se, 56 p. 26 s.; 3. C. v. Belzen, Vlissingen RHEUMATISCHE PIJN IN DE RUG. N u weer gezond afs de beste. De schrijver van onderstaanden brief leed aan felle rheumatisohe pijn in de rug. Hij probeerde van alles, maar vond geen ver lichting. Misschien had men hem naar een buitenlandsohe badplaats moeten sturen, maar dit was voor hem niet mogelijk; hij was trouwens reeds 70 jaar. Maar hij pro beerde dezelfde zouten als in de beroemde minerale bronnen voorkomen, hij probeerde Kruschen Salts. Hij schrijft: „Ik leed aan felle rheumatische pijn in mijn rug. Na verschillende pillen en smeer sels geprobeerd te hebben, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwijl ik toch al 70 jaar ben, ben ik in plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo gezond als een visch. Driemaal hoera voor Kruschen; ik zegen den dag, toen ik het voor het eerst pro beerde". J. M. te I. Kruschen Salts bestaat uit zes verschil lende zouten, die ook voorkomen in de be roemde minerale bronnen. Deze zouten spo ren de afvoerorganen aan tot krachtiger wer king, waardoor urinezuur en andere opge hoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek, jicht, ischias, langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam worden verwijderd. De pijnen zullen afnemen, ter- Mijl de geheele gezondheidstoestand enorm zal verbeteren. Ge zult U frisscher en jeug diger voelen; energie en eetlust namen toe en ge voelt U weer als in de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op ae buitënverpAkking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. 56 p. 29 s.; 4. P. Kloosterman, Nisse 55 p. 22.5 s.; 5. G. Duindam, Kruiningen 54 p. 22 s.; 6. Jac. Kole, Waarde 54 p, 25 s.; 7. Jac. Duvekot, Vrouwepolder 54 p. 29 s.; 8. P. Wondergem, Kruiningen 53 p. 27 s.; 9. J. M. Drijgers, 's-H. Abtskerke 53 p. 28 s.; 10. J. Fregeres, Vlissingen 52 p. 26 s. Eere-baan 200 M.: 1. A. van Koeveringe, Waarde, 47 p.; 2. J. M. Drijgers, 's-H. Abts kerke 46 p. Hoogste Korpsschutter le afd.: kl. Vete ranen C. van Belzen, Vlissingen 56 p.; kl. A., G. Bos te Nisse, 56 p. 23 sec.; kj. B., J. Kes- teloo, Kortgene, 56 p. 38 sec.; kl. C., A. Zonnevijlle, Nisse, 55 p. 48 sec.; C XI., H. Kievit, Vlissingen 54 p. 25 sec.; 2e afd. kl. B., J. op 't Hof, 's-Gravenpolder 55 p. 31 sec.; kl. G., Joh. Rouw, 's-H. Hendrikskinde ren, 56 p. 35 sec. Personeeie Baan voor B. en C.: 1. Joh. Rouw, 's-H. Hendrikskinderen 56 p. 35 sec.; 2. J. Kesteloo, Kortgene 56 p. 38 sec. 3. A. Koole, Baarland 56 p. 44 sec.; 4. Joh. op 't Hof, 's-Gravenpolder 55 p. 31 sec.; 5. J. de Rijke, Baarland, 55 p. 34 sec.; 6. J. de Looff Kortgene 55 p. 36 sec.; 7. J. de Visser, Me liskerke 55 p. 39 sec.; 8. A. Zonnevijlle, Nis se 55 p. 48 sec.; 9. Mr. C. M. Kegge, Goes 54 p. 30.5 sec.; 10. A. J. Jacobsen, Melis kerke 54 p. 32 sec. Vaste baan 200 M., max. 90 p.: 1. A. v. Koeveringe, Waarde 80 p.: 2. M. Bos, Nisse 79 p.; 3. C. J. Bos, Nisse 79 p. Vrije haan 200 M. max. 90 p.: 1. Jac. Du vekot, Vrouwepolder, 88 p.; 2. J. Nonne- kes, Vlissingen 86 p. Vrije baan 100 M. max. 90 p.: 1. Jac. Ko le, Waarde 90 p.; 2. Jac. Duvekot, Vrouwe polder 90 p. Z. Zaterdagavond had in het Grand Ho tel „Britannia" een feestavond plaats van de Vüssingsche Speelt uinvereeniging. Op do ze samenkomst had de trekking plaats van de loterij, georganiseerd was tot stijving der kas. Voorafgegaan door de V.T.V. signaal- afdeeling en het harmoniegezelschap „Ons Genoegen" had Zondagmiddag een optocht plaats van circa 300 turnsters en turners. De Vüss. Tooneelvereeniging „Konin gin Wilhelmina" gaf Zaterdag een propagan da feestavond in „De oude Vriendschap". Zaterdagmiddag vergaderde in het lo kaal Vrouwestraat de Zeeuwsche Bond van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding. De wintercampagne werd besproken en Ds. LIED VAN DE WEEK H E R F S T-„T IN T E N." Guus Betlem Jr. Het speelsch en luchtig zomerkind, 't Is van ons heengegaan, Door kale boomen giert de wind, En wolken drijven aan... Al werden we z'n heerlijk spel Van zonneschijn niet moe, Het najaar ónverbidd'lijk wenkt Ons uit de vertte ttoe! Treedt binnen in mijn need'rig woón, Voorwaar, ge hebt geen spijt, Aanschouwt de wónd're kleurenpracht, Van 't schoone Herfst-tapijt! De kachel, naar omlaag gehaald, Brengt reeds de eerste... tint, Haar kleur is rood of groen of bruin, Al naar men aardig vindt. En in het kolenhok, daar grijnst Het diepste zwart ons aan, Ten;ij U dan natuurlijk nog Geen „brand" hebt opgedaan! Goudgeel straalt onze honderdkaars, Haar schijnsel aanstonds uit, Een vól uur vroeger dan gewoon... De klok gaat achteruit! En als ik straks m'n aanslag krijg, Naduurljjk weer niet mis, Dan komt er nóg een herfsttint bij: Het rood der... ergernis! Ook langs de straten treffen we Veel najaarstinten aan, Wanneer we aanstonds op de flets Naar ons kantoor toe gaan. Natuurlijk! Oók van bladeren, In speelschen zonneschijn... Doch... 't wit van onze spatborden Zal overheerschend zijn! Daarnaast misschien, in ons gezicht, Een heel klein beetje blauw, Of paarsig, naar gelang den menscK-* Van d'aliereerste kou... Doch, al beschijnt het goud der zon The kleuren, Allemaal... Eén wolk van dreigend oorlogsleed, Maakt Alles grauw en vaal'!! (Nadruk verboden.} De grootste voldoening, het aan genaamste comfort geniet U van geleverd door Langeviele K 211-216, Middelburg, Telei. 58 Kwaliteit en afwerking prima Prijzen passende aan dezen tijd Vreugdenhll van Meliskerke sprak over „On bekend". Zondagavond woedde hevig de storm. Het stoomschip „Ubena" van de Woerman- lijn is in den mond van de haven voor an ker gekomen, de passagiers en post werden met een sleepboot naar boord gebracht. De mailboot „Prinses Juliana" moest nadat het op de haven gekomen was, deze weder verlaten en terug keeren. Bij het me ren zijn enkele trossen afgebroken. In de Weststraat werd een lantaarn afgerukt en enkele lichtleidingen braken af. Op de reede is teruggebracht het Griek- sche stoomschip „Eirini N. Fallia", dat ter hoogte van het lichtschip Wandelaar in aan varing was gekomen met het Engelsche s.s. „Saugar" Zondagavond vertrok het weer naar zee. In de R.K. Kerk aan de Wilhelmina- straat werd Zondag de eerste plechtige H. Mis opgedragen door den Weleerw. pater Clementinus Schutijzer, geboortig alhier, die den vorigen Zondag de H. Priesterwijding heeft ontvangen. Pastoor Timp hield de predikatie. Des avonds was er een plechtig danklof, waarin de pater allen dank bracht. De Heer M. Sanderse slaagde voor cand. Indisch ambtenaar. De Heer P. J. Sorgedrager slaagde voor prop-xeamen weric tuigkundig ingenieur. MIDDELBURG Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Valkenburg (Z. H.): de Heer J. F. Sierat. I

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1