BURGERLIJKE STAND ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935. No. 39. LAST VAN SLECHTE SPIJSVERTERING. Altijd angst voor pijn na den maaltijd. Kan nu weer alles eten. Jaren lang sukkelde ik met een slechte spijsvertering. Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen bégon ik met Kruschen Salts en ik wil U nu even schrijven, hoe blij ik daarover ben. Het is een geluk voor me geweest, want ik kan nu weer alles eten, zon der angst voor pijn naderhand. Kruschen is my meer waard dan alle geld ter wereld. In- idien er iemand is, die meer aan indigestie heeft geleden dan ik, zou ik hem wel eens willen ontmoeten, en ik zou hem gauw ver tellen, hoe hij dit verhelpen moet. Ik ben hier in mijn woonplaats B. goed bekend, en overal waar ik kom, vertel ik de menschen wat Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. J. S. te B. De meest voorkomende oorzaak van in- di gestie of maagzuur is een onvoldoende werking der inwendige organen, waardoor alle afvalstoffen niet geregeld uit het li chaam verwijderd worden. Uw voedsel gaat gisten en een overmaat van maagzuur ont staat. De gassen welke zich hierbij vormen doen de maag uitzetten en kunnen dat on aangename gevoel van opgezwollenheid te weegbrengen. Doordat Kruschen Salts Uw afvoerorganen aanspoort tót volmaakte, ge regelde werking, wordt voorkomen, dat dit pijnlijke maagzuur zich ooit weer ophoopt, oï die ongewenschte gassen zich weer zullen vormen. Wanneer U dan trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" zult U geen angst meer behoeven te hebben voor pijnen of an dere narigheid na Uw maaltijden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. te Nieuw Beijerland; 9. Pa. Stadhouders, Kor te Geere K 342, Middelharnis; 10. G. Back, Nieuwe Oosterschestr. N 100, Oude-Tonge; 11. Betsy van Sluijs, Lange Giststraat F 192, Noordgouwe; 12. Mies van Vlier, Wal A 10, Nieuwerkerk; 13. Arnoud Jeras, Gravenstm I 261, Zierikzee: 14. Corry Groenewegen, Wa- lensingel Q 272, Zierikzee; 15. Jetske v. d. Heide, Achtersingel Q 131, Zierikzee; 16. Ma ria Mol, Bagijnhof E 148, Kolijnsplaat; 17. Neljy Hofman, Seisdam, 18. C. Verdaasdonk, Schuitvldtstraat N 207; 19. BetsieP.Klavp» Nieuwe Öostersché str. '*flT*ï0330.f*Sam»W!è Back, Kinderzofg, de laatste vier allen ge vonden te Wissenkerke. Z. Reinigings-, en ontsmettingsdienst. Ged. Staten hebben enkele opmerkingen gemaakt over de op 29 April door den gemeenteraad vastgestelde verordening op het beheer van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Over het algemeen kunnen B. en W. zich met die opmerkingen wel vereenigingeri en er bestaat daaraan tegemoet te kpmen, met uitzonde ring evenwel ten aanzien van den. uitgedruk- ten wensch, om het afschrijvingspercentage voor gebouwen van 2 pet. te verhoogen. Zij zijrt n.l. van oordeel, dat bedoeld percentage voldoende kan worden geacht, voor in steen opgetrokken gebouwen, terwijl het vooc alle andère gebouwen op 4 pet. zou kunnen wor den bepaald. Intusschen heeft deze aangelegenheid me de een onderwerp van gedachtenwisseling uitgemaakt, bij gelegenheid van het onder houd, dat' B. en W. met een commisjsie uit Ged. Staten hebben gehad over de gemeente- begrooting 1935, waarbij, tenslotte van de zijde van genoemd college de bereidverkla ring bleek om met het genoemde percenta ge van 2 pet. nog voor 1935 genoegen te ne men. Vergoeding bijzónder Onderwijs. Nu de rekening 1931 door Gédep. is gesloten kan worden overgegaan tot dé vaststelling der vergoeding aan de bijzondere scholen oVéF dat jaar alsmede tot de driejaarlijksche ver rekening met het bestuur der Vereeniging tot h et verstrekken van L. O. op Geref. rondsjag (Verwerijstraat) over 1929—1931. Voor het L. O. wordt de vergoeding per leerling voorgesteld op f 16.93 en voor het U o op f 38.56; wat beteekent voor de ULO- School Singels;raat f 2487.12, Nieuwe Haven f 2352.16; en voor de L.O.-scholen: Singel- fifr. f 4533, Heerengracht f 3123.59, Zuidsin- gc! f 3855.81; Gravenstr. f 4219.80. Wal f 4202. 87, Verwerijsfr. f 2200.90. De belooning per lesuur van vakonderwijzers bedroeg f 2.26 voor U.L.O. en f 1.50 voor L.O., wat betee- kent voor de U.L.O,-sch. Singelstr. f 2945.28, Nieuwe Haven f 490.88: en voor de L.O. scholen: Singels'raat f 312, Zuidsingel f 312, Gravenstr. f 312, Verwerijstr. f 258. Tenslotte za] het bedrag van de werkelij ke, >oor vergoeding in aanmerking komende ui'gaven der school aan de Verwerijstraat voor de jaren 1929—1931 moeten worden vastgesteld op f 4833.47. Zaterdagmiddag heeft de brandweer een oefening gehouden, waarbij bleek, dat het gewen sch t is de spuiten geregeld ie laten wer ken, men ziet dan welke de gebreken zijn Het aantel werkloozen, dat zich heeft aangemeld voor de te houden ontwikkelings cursussen bedradgt 152, van wie 74 buiten Middelburg. Men was ter oore gekomen, dat een lid van de cocaïne-smokkelaars van Rozen- cfaaf naftr Middelburg was vertrokken. Re chercheurs van do Centrale Recherche te Rot terdam vertrokken daarop naar hierr en trof fen den man in gezelschap van een onbeken de. Daar zij een woning in de Seisstraat bin nengingen, werd een inval in dit pand ge- fdaan en vond men in de achterkamer den bewoner bezig door bemiddeling van den Rozendaler, cocaïne te verkoopen aan de onbekende. De Middelburger is gearresteerd en de voorraad cocaïne, 45 busjes van ander half gram, is in beslag genomen. Hij weigert de herkomst op te geven. Autögenisch lasschen. In de Ambacht school te Middelburg had Zaterdagmiddag de bekendmaking plaats van den uitslag van het eindexamen van den cursus in autögenisch lasschen, welke uitging van een daartoe ge vormde commissie. Aan den cursus hadden deelgenomen 17 personen, terwijl aan een persoon, die niet de lessen volgde, toch ge legenheid werd geboden het diploma te be halen. Geslaagd zijn de bedoelde persoon, n.l. L. Huibregtse te Westkapelle; en verder: P.. Krij ger, Borssele; J. Crucq, J. Oele, J. Goed- bloed, allen te Veere; D. Kodde, Koude- kerke; P. Schout, Ritthem, M. J. Sanders, Vlissingen; W. Kleinepier, Westkapelle en J. M. Verkouteren, Kruiningen, (met lqf.) Namens de Commissie heeft de heer Wa genvoorde, zulks bij ontstentenis van den voorzitter, dhr. Doets, medegedeeld, dat 6 cursisten geen dinloma verwierven. Een per soon mag here-amen doen als zijn geblesseer de arm genezen is. Dé gediplomeerde hoeren Huibregtse en Oele .spraken, woorden van dank tot de com missie eri tot den leider van den cursus. AAGTEKERKE Bij den landbouwer J. M. heeft Za terdag een schaap voor de tweede maal in 1935 gelammerd en het leven geschonken aan twee jongen. Maandagavond hield de Aagtekerksche Damclub haar jaarvergadering. De aftreden de bestuursleden de heepen L. Bosselaar, P. de Visser en S. Bjaas werden herkozen. Re- sio'en werd deze winter wederom met twee tientallen in de wedstrijden uit te komen, alsmede aan de wedstrijden uitgeschreven door den Ned. Dambond deel te nemen. Van de 26 leden waren 21 aanwezig. ■AIÏNEMUIDEN. I a e-5 ,--xsf?r' ra ss q© dól Alhier is aangifte gedaan dat door een aantal personen aardappelen ontvreemd wa ren van een stuk bouwland, gelegen te N. en St. Joosiand. Een 14 tal personen werd opgespoord en verbajiseerd, w.o. 2 minder jarigen. Verschillende kilo's aardappelen wer den in besiag genomen. Dé Heer C. S. van Eenennaam heeft ontslag gevraagd als: lid van den Raad. In zijn plaats komt No. 4 van „Gemeentebe lang" de Heer J. Polderdijk Lz. Bij een landbouwer te Kleverskerke' zijn van zijn land, liggend aan den grindweg Kleverskerke-Veere aardappelen ontvreemd. Men zij dus voorzichtig, GRIJPSKERKE In de gehouden vergadéring van de classis Middelburg der Geref. Kerken is de Heer J. Plomp, theol. cand. beroepen bij de Geref. kerk alhier, met algemeenè stemmen toegelaten tot den dienst des Wöords en der Sacrementen. De intrede is bepaald op Zon dag 20 October, na bevestiging door Ds. Pest man te Rijswijk. Je kent een huisvrouw aan de koffiezegt Dora, en bij mij mogen ze komen! tcgm DE LAATSTE AANVAL. Nog eenmaal gaan al die meisjes Met hun busjes weer in zee, Voor het laatst gaan zij ten aanval Voor het Crisiscomité. Met een allerliefste glimlach Klampen ze ons straks weer aan En we doen in 't minst geen moeite Om zoo'n aanval af te slaan. Met zoo'n simpel zii rstukje Dat in 't offerbusje glijdt Oogst ge van het lieve meiske Reeds een blik van dankbaarheid. Maar vooral bereikt ge hierdoor Dat ge ondersteuning biedt Aan hen die in nood verkeeren Doch waar het rijk niet in voorziet. J. S. Op Zaterdag 21 Sept. hield de afd. Grijpskerke van den Bijz. Vrijw. Landstorm een bijeenkomst in de zaal van dh. Birnmel, tot uitreiking van de prijzen van de gehouden wedstrijd op 14 September: De uitslag was als volgt: le prijs Jn. Vlieger, (winnaar van de Wisselbeker), 2e P. S. Geschiere, 3e L. Birnmel Jr., 4e W. Meijer, 5e J. Walhout, 6e C. Va der, 7e J. Krijger, 8e WL de Woif, 9e A. Bas- tiaanse, lOe L. v. d. Woestijne, lie A. Koejts, 12e A. Hollebrandse, 13e A. P.. Koster, 14e A. v. Majdeghem, 15e Mr. Gr. Nibbelink, 16e Joh. Meijer. De stand van de wisselbeker, geschonken door het 1. Verband,, is tot nu toe: WL de Woitf 2 maal, W. Meijer 1 maal, L. Birnmel 1 maal en- J. Vlieger 1 maal gewonnen. De Plaatselijke leider deelde hierna de brevetten uit voor scherpschutters en ko- ningschutters en hield nog eenige bespre king over den te houden schietwedstrijd van het Zeeiïwsch Verband., SOUBURG Donderdagavond vergaderde de voet- balvereeniging S.V.S. om afscheid te nemen Van haar voorzitter, den Heer M. Faasse, die naar elders vertrekt. De Souburgsche postduivenvereniging „de Luchtbode" hield wedvluchten van on derstaande stations, Van Noijon: H. Bos le, 15e en 19e pr. Th. van de Velde 2e en 16e pr.L. Korff 3e en 4e pr.I. Joziasse 5e, 6e en 22e pr.; H. Lacor 7e en 10e pr.; A. Riekwel 8e en lel pr.; P. Hangoor 9e pr.; J. Francois 12e en 25e pr.; W. Daalhuizen 13e pr. J. Hoogeste- ger 14e en 24e pr. D. van Soelen 17e en 18e pr.; P. Bouwman 20e pr.; J. Boers 21e en 22e pr.: C. Teeuwe 23e pr. Van Parkeston: A. Riekwel le en 7e pr. W. Bos 2e pr.; H. Lacor 3e pr.; L. Korff 4e pr.; P. Hangoor 5e en 6e pr.; J. Fran cois 8e pr. Van Vilvoorde: H. Lacor le pr.; L. Korff 2e, 13e en 14e pr.; D. van Soelen 3e pr.; A. Riekwel 4e pr.; W. Daalhuizen 5e en 10e pr.; W. Bos 6e en 12e pr.; L. Braet 7e en 19e pr.; P. Marteijn 8e pr.: J. Boers 9e pr.; P. Bouwman lie pr.; D. Keijmel 15e en 16e pr.; Th. van de Velde Ï7e en 18e pr. Van NeuviRes: W. Daalhuizen le en 7e pr.; W. Bos 2e en 21e pr.; D. Keijmel 3e pr.L. Braet 4e, 5e. 17e en 18e pr.; P. Mar teijn 6e pr.; J. de Nooijer 8e pr.; A. Riek wel 9e en 14e pr.D. van Soelen 10e en 12e pr.J. Francois lie pr.; L. Korff 13e en 19e pr."H. Lacor 15e pr.; C. Teeuwen 16e en 20e pr.; P. Bouwman 22e pr. V. C. ST. LAURENS Zondagmorgen werd cand. J. P. Simons van Amsterdam als predikant bij de Ned. TTerv. Kerk bevestigd door Ds. J. van Brug gen van Amsterdam met 1 Cor. 4:1. Aan de handoplegging namen deel, de bevestiger, Ds. van 't Hoff, Ds. van Empel, Ds. Bakker. Des namiddags deed Ds. Simoons intrede met Tac. t:21b. Tóegezongen werd Ps. 134:3. VLISSINGEN, van 19-26 Sept. 1935. Ondertróuwd: J. A. C.orré, 27 j. en J. L. 1. Heijmgn, 25 j. L. de Nooijer, 23 j. en L. R. de Quelerij, 18 j. A. Kooien, 19 j. en J. Murk, 19 j. C. J. de Nooijer, 22 j. en P. Puijpe, 27 j. Getrouwd: J. Beenhouwer, 29 j. en R. S'mit, 26 j. P. Dattin, 35 j. en M. J. van (der Loos, 30 j. J. Flink, 24 j. en M. Ro- bers, 24 j. J. Dobbelaar, 25 j. en H. Bur- gerhoff, 22 j. Bevallen: N. Scheers, geb. Flipse, z. P. Lindenberg, geb. Roelse, z. L. J. de Vries geb. de Visser, z. P. S. van Weele geb. Smit, d. A. van de Sande, geb. Leeman, d. P. J. Huibregtse, geb. Roose, H C. J. Poppe geb. de Bree, z. H. Bouwman, geb. Hekhuis, d. Overleden: A. Verschuren, 69 j., wed. van J. A. Slootmans, J. C. Scheers, 3 d. P. Sinke, 24 j., ongeh. J. J. de Munck, 74 j. wed. van Q. A. Harder A. J. van Vlaan deren, 8 j. (V. C.) SOUBURG, van 18-23 September 1935 Geboren: Johanna Christina Francitia, d, v. A. de Visser en J. C. F. Dekker. Ondertrouwd: P. A. Hoogesteger, 25 j. en C. E. Wlijkhuisen, 21 j. Overleden: te Vlissingen J. Marinissen, 80 j., wedn. van J. van den Broeke. o MIDDELBURG, van 18-25 Sept. 1935. Ondertrouwd: J. Th. M. Castenmiller, 24 j. en P. A. Jellema, 22 j. W. G. Caljouw, 31 j. en Th. F. Kuijs, 26 j. Getrouwd: W. I. Daniëlse, 23 j. en H. C. Reijerse, 23 j. K. Cornelisse, 26 j. en W. Joosse, 24 j. Bevallen: S. de Nooijer geb. Kerkhove, d. E. Lampert geb. Janse, d. J. Olij- slager geb. den Boeft, z. P. J. Antheu- nisse geb. van den Driest, z. J. M. Schout geb. Meeuwse, z. J. Scheijheler geb. Brood man, z. P. W. Eetezonne geb. de Wijze, z. Overleden: H. B. Wijtman, 73 j., geh. met E. J. Brans W. J. Hoenderdos, 82 j., wed. J. C. van Loo A. Francke, echtgen. van M. van der Meule, 64 j. M. P. C. Hubrechse, jd. 33 j., L. Coppoolse, echtgen van J. Kodde, 53 j. (M. C.) Mijnheer! alweer een nieuwe abonnél De Bode brengt een pak met kranten mee Die 'k waarlijk niet in ééns meer dragen kan, En vraagt men, wat is daar de oorzaak van Dan ligt het antwoord, dunkt mij, voorde hand: „Zeeuwsch Nieuwsblad" is een doodgoed- koope krant. Dit blad kost per kwartaal slechts 40 cent Aan huis bezorgd door Wegeling's agent, Tenzij men het ontvangen moet per post Waardoor 't dan per kwartaal 5 ct. méér kost Ook 't adverteeren levert geen bezwaar: Vijf woorden voor 10 cent, en men is klaar Wijl bovendien (wat ieder wekelijks ziet) Dit blad ons ook veel wetenswaardigs biedt. Wie 't lezen wil, behoeft niet ver te gaan Hij meld' als nieuwe abonné zich aan Op de Bureaux of (wat wel is bekend) Men kan 't op elke plaats ook bij d'agent. Serooskerke, W. J. SCHOUT Wz.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2