waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad &t- is sxjzxJvLs Aesi HONIGS SOEP/ A. C. JULIANUS 41e Jaargang VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1935 No. 36 ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! LIED VAN DE WEEK Voor Triplex en Ferrocal en alle bekleedingsmaterialen eeuwseA Jlieuwsblad Uitgave N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o. BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen LUCTOR FLITSEN. Tot een der meest opvallende stands van onze Luctor et Emergo expositie behoort zeker die van de Firma Daniël Visser en Zoonen uit Schiedam. Deze distilleerderij en likeurstokerij behoort tot de oudste in den lande want zij werd in 1714 door de eerste Daniël Visser gesticht. In het archief der Fabriek bevinden zich nog de authen tieke oprichtingsacten, die voor belangstel lenden ter inzage zijn. In deze 220 jaar is de Firma tot een groot bedrijf uitgegroeid dat over de geheele wereld exporteert, zelfs in deze crisistijd had de firma de courage om een half jaar geleden in de staat New York een nieuwe fabriek te openen. Met het wisselen der jaren pastte de fir ma zich steeds aan de nieuwe eischen die het huidig bedrijf steit, aan. „He is still going strong". In de stand, die alles heeft van een aan trekkelijke bar zijn de verscheidene dranken smaakvol geetaleerd. De charmante verte genwoordigster der Firma, die hier de scepter voert, weet op even vlotte als inne mende wijze de verschillende producten te poisseeren, en deed hier goede zaken. Het is er gezellig, gastvrij, royaal, kortom de bijzondere belangstelling van iedere „Luc tor", bezoeker overwaard. Alleen hiervoor zoudt U reeds de Luctor bezoeken. WALCHERSCHE ONDERSCHEIDINGEN Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford. Commissaris der Koningin; tot officier in de Orde van Oranje Nassau: dr. W. F. Stutterheim; rector van het stede lijk gymnasium te Middelburg; J. F. Ham- pe, inspecteur der directe belastingen te Middelburg tot ridder in de Orde van O- ranje Nassau; de commissaris van het loods wezen, betonning, bebakening en verlichting te Vlissingen, G. Bakker; toegekend de eer medaille, verbonden aan de Orde van O- ranje-Nassau aan Y. Reidsma, majoor-recher cheur bij de gemeentelijke politie te Vlissin gen; M. van der Klooster Dz., te Souburg oud roeier van de onder Haamstede gesta- tionneerde reddingsboot; in brons aan: J. Lorier te Koudekerke. VLISSINGEN De concerten welke Zaterdagavond zou den gegeven worden door de Muziekgezel schappen, „Ons Genoegen" en „St. Caecilia" Zijn in verband met het overlijden van Ko- pAngin-Astrid afgelast, evenals de parade door de marinetroepen. Door den burgemeester is een tele gram van deelneming aan Z. M. de Koning van België gezonden. Op het Belgische con sulaat lag een condoleantie-register ter tee- kening. Van het Belgische en Zweedsche con sulaat woei de vlag halfstok, evenals van het kantoor van het Belgische loodswezen. Zondagavond zal de afscheidssamen- komst plaats hebben van Kapitein Th. de Waard en luitenant J. C. W. Kauderen, in het Leger des Heils alhier. De jaardag van H. M. de Koningin had zonder feestelijkheden plaats, wegens het overlijden van H. M. Koningin Astrid van België. Er werd alleen gevlagd. De gondelvaart van Zaterdagavond ging wegens het ongunstig weer, niet door. Op de haven kwam aan het Duitsche Hier pijn en daar pijnl Aspirin is de pijnstiller bij uit nemendheid. 1 a 2 Aspirin-tabletten verjagen Uw pijnen. Verwonderd zult U mompelen: Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tebl. 10 ets. stoomschip „Wangoni" van de Woermaü- Linie. Na het innemen van 6 passagiers en post' vertrok het via Southampton naar Oost-Afrika. Vrijdagavond en Zaterdagnacht woed de alhier een hevige storm. In Grand Hotel „Britannia" had het afscheid plaats van den Heer J. de Wilde als leeraar aan de R.H.B.S. Tevens werd het feilt herdacht dat de Heeren J. Brander H.G. van Grol en W. M. Quist 25 jaar aan deze school waren verhonden. De Heer Bran der had van een huldiging afgezien en was niet in de zaai aanwezig. Het vuurwerk dat Vrijdagavond op de tentoonstelling aan de Paul Krugerstraat zo»u worden ontstoken, kon wegens het slechte weer niet doorgaan, maar is Maan dagavond 2 Sept. afgestoken. De tenten hadden van het slechte weer ook veel te iijden. Zaterdagavond gaf Ritthem's Fanfare corps „Oefening na den Arbeid" een uit voering en de Heer K. J. Meulmeester Ra- diomuziek. De Chr. Muziekvereeniging con centreerde Maandagavond terwijl in de tent tevens optrad de Vfissingsche humorist Kees de Ruijter. DE GRIMSBY CITADELBAND IN ZEE LAND. Bovengenoemde band, uit 40 leden bestaande, maakt dezer dagen een muzikaal iournooi door ons land en is Dinsdag in Vlissingen gekomen. Door een oponthoud aan de Moerdijkbrug zijn ze in Vlissingen aangekomen op een later tijdstip dan be paald was, zoodat de ontvangst op het stad- nuis inplaats van om half drie op vier uur moest worden gepaald. Even voor drie uur kwam daar aan, de waarnemend commissa ris der Koningin, Mr. P. Dieleman, burge meester Van Woelderen en de drie wet houders met den waarnemend secretaris. Nadat het muziekkorps voor het stadhuis eerst het Wilhelmus en vervolgens het God save the King had gespeeld, werden de di rigent en de bestuursleden boven genoodigd en met eenige woorden verwelkomd door den burgemeester, welke welkomstwoorden door dhr. Friday werden beantwoord. Na dat nqg een nummer gespeeld werd, kwa men alle leden in de trouwzaal bijeen, waar ververschingen werden aangeboden. Later werd in de muziektent op den Bou levard Evertsen een concert gegeven. In hotel Britannia werd door Vreemde lingenverkeer een tea aangeboden. Des avonds werd een uitvoering in de St. Jacobskerk gegeven. Wat als een con cert was aangekondigd, bleek tevens een dienst te zijn. Daar Ds. Hartjes verhinderd was, wer den de leden van het Engelsche muziekkorps in hun moedertaal toegesproken door Ds. J. W. van Kooten, predikant te Koudekerke. Woensdagmorgen kwam het gezelschap naar Middelburg en begaf zich naar de Ab dij, waar voor het gebouw van de Provinci ale Griffie eerst het Wilhelmus en daarna 't Engelsche Volkslied werd gespeeld. De waarnemende Commissaris der Ko ningin, Mr. P. Dieleman, heeft de leden van den band in hun eigen taal verwelkomd. Daarna is het korps naar het oude Munt plein gegaan, waar een ten gehoore ge bracht nummer zeer tot zijn recht kwam. De heer Dieleman heeft allen eerst in de gelegenheid gesteld de Abdijgebouwen van binnen te bekijken en hen daarna in ho tel De Abdij een verversching aangeboden. De band trok daarop al spelende door een deel der stad. 's Avonds gaf het korps een ring in de Nieuwe Kerk. Het optreden van de Grimsby band be oogt natuurlijk het brengen van muzikaal genot, maar nooit wordt uit het oog verlo ren 't getuigen van de liefde van Jezus. Dat komt uit in de samenstelling van het programma en de keuze der nummers, en dit moet bij de beoordeeling niet worden vergeten. De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk werd 's avonds geopend door Mr. Dieleman met gebed, terwijl Brigadier Buiterman van Am sterdam de leicl^ig had en Adjudant Kleys het orgel bespeïjde, ter begeleiding van den samenzang. Overigens een veelzijdig repertoire, dat de muzikale eigenschappen van het korps naar voren brengen kon. Samenspel en zang solospel en zang. Het korps heeft de beschikking over uit stekende instrumenten en de blazers Weten ze goed te gebruiken. Een genot verschafte de solo-cornet, en ook de goed samenwerkende trombones in „Gelukkige kameraden" van Scotney en niet minder in de selectie „Discipelschap" van Majoor Coles. De uitstekende leiding bevond zich in han den van kapelmeester W'. G. Friday en voor al als men bedenkt, dat alle leden van den band werkzaam zijn in de industrieën van Grimsby, dan moet men respect hebben voor hun muzikaal kunnen. De kerk was gevuld met vele belangstel lenden, die konden genieten van de goede muziek. Donderdag werd Goes bezocht. 's Morgens om ongeveer 11 uur arriveer de het korps op de Groote Markt, waar het Wilhelmus en het Engelsch volkslied wer den gespeeld. Op de sloep van het Stadhuis werd dit door den Burgemeester aangehoord Daarna werd een delegatie van het korps, vergezeld door drie Hollanders, n.l. de hee ren majoor Bullerman, kapitein Clays en de heer A. Vermaire ten Sladhuize door den burgemeester, wetli. Van Mellë en den loco- secretaris, den heer Lodder, ontvangen. De burgemeester heeft enkele woorden tot de heeren gericht, maar onthield zich van het uitspreken van een officiëele toespraak, om- da. hij dit 's avonds in de l rootek erk hoopte te doen. Nadat de koffie was gebruikt, werden builen door het korps nog enkele nrs ge speeld, waarna het spelend door enkele stra ten trok. - (Zeeuw) Met de Prov. boot Breskens-Vlissin gen werden vorige week Donderdag 2450 pas sagiers en 112 auto's overgezet. MIDDELBURG De heer L. J. Mes, lid van den Ge meenteraad, heeft ais zoodanig bedankt. Op volger op de R. K. lijst is de heer J. A. L. Lambermont. Uit den Helm ia een onbeheerd staand rijwiel weggenomen. De speldjesverkoop ten bate der T. B.C. bestrijding heeft opgebracht de som van f 262. Naar aanleiding van een klacht van een ingezetene is proces-verbaal opgemaakt tegen een gewezen eigenaar van een bank te Middelburg, wegens verduistering van f 500 ten nadeele van den aanklager. Volgens het aan den gemeenteraad Middelburg overgelegd overzicht zijn in Ju li 9 Tot 10 jeugdige werkloozen bezig ge weest aan den bouw van de b^nderenloods. Aan de cursussen namen de volgende aan tallen deel: vakteekenen 8 tot 10, autotech niek en autobesturen beide 21, autogeen las- schen 12 leerlingen. (V.C.) Verbinding van Middelburg met Dom burg. Langs den weg van Middelburg naar St. Laurens is een rijwielpad aangebracht voor twee-richtingverkeer. In het belang van de algemeene verkeersveiligheid, heeft de K.N.A.G. verzocht te bevorderen, het voor het rij verkeer bestemde gedeelte van dezen weg, dat vooral in den! zomer zeer druk door automobielen wordt bereden, voor het rij- wielverkeer te doeh verbieden. De klinkerweg op den Sloedam. Ge bleken is, dat de niet-vlak liggende klinker bestrating van den weg over den Sloedam (Middelburg-Goes) bezwaren oplevert, voor al voor licht automobielverkeer. IT A LIA BESSINIÊ Guus Betlem Jr. Weken, maanden van verbeiding, In een fel-bewogen tijd, Hebben slechts tot vóórbereiding Van den oorlogsramp geleid! Conferenties allerwegen, Woorden, vól van yredeszin, Hielden niét den voortgang tegen Tot het gruwelijk begin. Klaar staan ginder reeds de troepen, Wachtend op het eerst' bevel, Duizenden zijn opgeroepen Tot een nieuwen oorlogshel. Klaar staan ginder de kanonnen Voor him monsterlijke taak, Eén woord... en er kan begonnen Jónge «krachten eischen wraak! Niets kan meer den oorlog stuiten... Luidt de Mussolini-geest, Vrede valt er slechts te sluiten Ais er oorlog is... gewéést! En de spanning bij de Volken Stijgt en stijgt nog bij den dag, Dreigend hangen daar de wolken Wachtend op den... donderslag! Klaar staan ginder reeds de mannen Voor hun wreeden, ra uwen plicht, Alle oogen zijn gespannen Op den... Volkenbond gericht! Zal hij weten te bereiken Wat reeds éérder is mislukt? Zal hij onze angst doen wijken? Angst, die zwaar, ons leven drukt! 't Is een kwestie slechts van dagen, En het hoogtepunt is daar... Volkenbond... m'n God, wilt slagen, In de wereld dreigt gevaar'! (Nadruk verboden) (Gewapende Asbest Cemenfplaat) naar Lange Viele K 217-18 Tel. 448 Middelburg Daarom heeft de K.N.A.G. aan de betrok ken wegbeheerders verzocht een verbetering van deze verharding te willen bevorderen. Naar de „Zeeuw" verneemt, zal „Duin vliet" het fraaie buiten weer worden be woond. Een familie uit Zuid-Beveland zal eerstdaags zich aldaar komen vestgien. Tot lid van den Raad in benoemd de Heer J. A. L. Lambermont (R.K.) in plaats van den Heer L. J. Mets, die bedankt heeft Geslaagd voor diploma Kraamverple- ging: zr. A. Adriaanse. Het programma der feestelijkheden op den Koninginnedag werd Zaterdag slechts gedeeltelijk afgewerkt, en zou Woensdag daaropvolgende worden voortgezet. De he vige regenbuien waren daarvan oorzaak. De raadsfractie van de S.D.A.P. heeft zich alleen bereid verklaard mede te wer ken aan de verkiezing van een wethouder der rechterzijde indien de aa,n te wijzen candidaat hun voor het vervullen van het ambt geschikt voorkomt. De tentoonstelling in sociëteit „St. Joris" is Zaterdag gesloten met een korte toespraak van den voorzitter, den Heer Chr. J. Mazure. ARNEMUIDEN. Werkverschaffing. De werkverschaffing die alhier weer eenigen tijd gaand© was, is thans wegens voltooiing van het werk beëin digd. Werd er tijdens de uitvoering van het werk door een 20-tal werkloozen geregeld om de week gewerkt, thans zijn allen weer op de steunregeling aangewezen. Enkele aar denwegen zijn door ophooging in een betere conditie gebracht, o.a. de Van Cittersweg heelt een goede verbetering ondergaan. Nu rest nog het delven der aangrenzende sloo- ten ter regeling van een betere waterafvoer plus rioleering. De benoodigde grond voor dit doel heeft men verkregen door afgraving van den z g.n. Veerschendijk. ABEELE. iUNGRIJDERIJ. Woensdag 28 Aug. werd de jaarlijksche Ringrijderij gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1