ABMSmOP leder pak HONIG's VERMICELLI GRATIS 5 waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad 41e Jaargang VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1935 No. 35 WESTELUK ZEELAND s Dit nummer bestaat uit 8 pagina's 7r Lichtstraal bij Ki$Jfö*?&E$T Hoest-Griep-Bronchitis-Asthm bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE LIED VAN DE WEEK MÜLLER's SERVIESHUIS S domburg -Zeeuwseh Hieutvsblad I SCHOONDWK* Uitgave: N V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o. BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: noordstraat 44, telefoon 130, vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN Met ingang van 6 October en loopende tot en met 18 April 1936 zal de mailboot van Vlissingen vertrekken te 12.50 uur, aan komst 18.10 uur te Harwich, de trein ver trekt daar te 18.45 en komt te Londen aan de Liverpool station aan te 20.13, van 19 April 14 Mei zijn deze tijden 12.50, 19.10, 19.55 en 21.30 uur. De terugreis is van 6 October 18 April: vertrek Londen 9.30 uur, aankomst Harwich 10.55 uur, vertrek 11 uur, aankomst Vlissingen 17 uur, van 19 A- pril 14 Mei: 10, 11.25, 11.40 en 17 uur. Donderdag was Mevr. Geelhoed-Geel hoed de gelukkige, die het 50.000ste bad nam. De vlag werd geheschen en de burge meester verzocht haar een keuze te doen uit de geëtaleerde cadeautjes, waaruit een zilveren toilet-garnituur werd gekozen. Met de provinciale booten kwamen vorige week Donderdag 3650 bezoekers van Belgische badplaatsen aan, terwijl 142 au to's werden overgezet. De inspecteur der directe belastingen enz., J. Hogenesch toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrechten en ac cijnzen te Winschoten, is toegevoegd aan het hoofd van de inspectie te Vlissingen en verplaatst naar de subinspectie te Terneuzen Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de school der Vlissingsche schoolveree- niging Mej. L. Graf. De accordeon-vereeniging „Crescendo" directeur Dhr. M. p. Ventevogel neent deel aan het festival te Terneuzen op Zaterdag 31 Aug. Door deze vereeniging wordt des 's avonds van 8-10 uur aldaar een concert gegeven. Tevens is het solisten concours voor accordeonisten. Jn de Jurry hiervoor is be noemd Dhr. M. P. Ventevogel. ZEEUWSCHE COOPERATIEDAG. Za terdagmiddag is te Vlissingen een zeer druk ke Zeeuwsche Cooperatiedag gehoudein, wel ke echter ten deele in het water is gevallen. Er waren in totaal enkele honderden kinde ren volwassenen en meer dan 1000 kinderen van de beide Coöperaties te Middelburg, ITan die te Goes en van die te Vlissingen precent waren. Bij het gebouw van de Broederband aan den Singelwég werd een stoet gevormd, waar bij alle kinderen een cooperatievlaggetje me devoerden. In den stoet liepen mede de muziekgezel- ichappen „Ons Genoegen" uit Vlissingen en „E.vcelsior" uit Middelburg. Door een deel van de stad trok men naar de achterplaats van de Willem III kazerne, waar voor al de kinderen een zitplaats was, terwijl de ouderen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Dhr. L. P. van Oorschot heette in hel bij zonder de kinderen welkom op dezen mid dag en zeide, dat deze kinderen de volwas senen van de toekomst zijn en dus de toe komstige leden van de coöperaties. Spr. deed mededeeling van verschillende voor dezen feestdag genomen maatr gelen. Hierna begon de vertooning van de pop penkast. In de pauze sprak Mej. A. C. Bos, propa gandiste van den Centralen Bond van Ver bruikscoöperaties over de beteekenis van den Cooperatiedag. Dit gold vooral de volwasse nen. D. Z. MIDDELBURG In de societeitzaal verzamelde zich het comité van de Z.E.T.O. met het grootste leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij: AKKER'* deel der leden van bet eere-comité en an dere genoodigden, waarna de burgemeester de tentoonstelling opende. In den tuin van St. Joris zong Donderdagmiddag het West- ka pp ejsche koor. Andere attracties waren de goochelaar Alex Wins en het waterfestijn. Het prov. comité in Zeeland van de Centrale voor werkloozenzorg door de Ker ke^ heeft aan allé Chr. jeugdorganisaties, Chr. Besturenbonden en plaatselijke Comité's voor moreel© verzorging van werkloózen een circulaire gezonden, waarin zij mede werking uitroept om haar plannen te doen slagen... Dit jaar zullen nog twee werkkam pen gehouden worden op Westhove van 22- 28 September en van 30 Sept.-5 October. Donderdagmiddag is uit de hal van een kantoor aan de Noord straat een rij wiel- belastingplaatje ontvreemd. AAGTEKERKE Donderdagavond vergaderde de Raad der Gemeente Aagtekerke onder voorzitter schap van den Burgemeester, den Heer J. Bosselaar. Tegenwoordig alle leden. De Gemeenterekening over 1934 werd voor loopig vastgesteld, wat de gewone dienst be trof in ontvang op f 18053.12, in uitgaaf op f 12527.11 en wat de kapitaaldienst betrof in ontvang en uitgaaf ot« f 37.23. De Gemeen tebegroting werd overgelegt met een to taal in ontvang en uitgaaf van f 17628.79. Aan de orde was de bespreking der werk verschaffing. De Voorzitter zeide, dat, zooals de leden bekend was, de werkverschaffing niet was stopgezet doch dat er zich in den laatsten tijd niemand meer voor aanmeld e. De Heer Kodde meent dat binnenkort de grootste drukte op het land klaar zal zijn en er al weer; spoedig werkloosheid zal ko men. De Heer C. de Visser zou er meer voor voelen de werkverschaffing stop te zetten, maar om hen, die werken willen la ten uitvoeren te steunen, ais voorbeeld noemt hij dat bijv. de gemeente, de helft betaald in de kosten van delven van slooten, de hee- ren P. de Viseer en Moens zijn voor stopzet ten, de heer Kodde voor voorloopig stop zetten. Met algemeene stemmen wordt be- s.o'en de werkverschaffing voorloopt stop te zetten. In verband met hetgeen de heer C. de Visser heeft gezegd meent de Voor zitter dat het verleenen van stteun aan hen die werk willen doen uitvoeren nog wel nader dieiit te worden overwogen, ook in verband met een circulaire die dezer da gen van den Minister is gekomen. B. en W. zullen ejm en ander eens onder het oog zien. Eenige discussie werd daarna gevoerd over de weiischelijkheid om de gemeente Meliskerke nog Je verzoeken, nu door Aag tekerke de Koekoel»Wög Is ve. hard, ook p- ver te gaan tot verharding van liet JWW1 ui tende gedeelte «eg in Meliskerjp, Besloten werd een dergelijk verzoek niet tot Melis kerke te richten. Bij. de rondvraagVB& de heer Wl de Vis ser dat de zijkanten Van den Koekoeksweg niet goed zfjn Mqjeafct, de Voorzitter wijst erop dat de TOegnog niet is opgeleverd en dat wanneer Wijken mócht dat de aannemer tekortgeschoten is, dat nog hersteld kan worden. De Heer G. de Vjsser en de Heer S. de Visser vroegen inlichtingen aangaande, de te heffen baatbelasting, laatstgenoemde wees op slechte plekken aan de kanten van den weg Aagtekerke-Westkapeile, de Heer. C. de Vfsser meent dat een gedeelte van de grind op den Kloosterweg niet aan de ver- eischten voldoet. De Voorzitter gaf verschil lende inlichtingen naar aanleiding van de ge dane vragen. Nadat de agenda was afgedaan wees de Voorzitter erop: dat de taak van deze verga dering en de zittingsperiode van dezen Raad was beeindigci. Bijzondere voorvallen waren in deze p riodé hizt voorgekomen, alleen i'u het laat: te jaar was, door verharding van den Koekoeksweg een groot belang voor Aagtekerke gediend. In den nienwen Raad zullen niet terugkeeren de Heeren S. de Visser en J. Moens. De Voorzitter dankt de Heer De Visser voor hetgeen hij voor de Gemeente deed, wellicht zegt hij, keert de heer De Visser nog weer eens in deze ver gadering terug. Een zeer speciaal woord van afscheid spreekt de Voorzitter tot den Heer Moens, die 41 jaar als Raadslid en ruim 32 jaar ais Wethouder de Gemeente heeft gediend en nu zelf gemeend heeft geen nieuw mandaat te moeten aanvaarden. Het afscheid, zegt de Voorzitter, zal den Heer Moens niet gemakkelijk vallen maar naast de weemoed van het afscheid zal plaats zijn vo r een grco'.e dankbaarheid dat hij zoo lang gespaard bleef om zijn taak te vervul len, velen heeft hij in deze vergadering zien komen, ve'en, ook uit zijn naaste omgeving zijn heengegaan i:i die jaren maar hij heeft steeds gewerkt aan het belang der ge neente en in de historie van Aagtekerke zal zijn naam met eere genoemd worden. Hij dankt de Heer Moens voor alles wat hij voor de gemeente deed, voor de aangename en vriend schappelijke omgang en voor de hulp die hij, ook ais ambtenaar van den Burgerlijken stand van hem ontving. Ook de Heer P. de Visser, die 40 jaar met den Heer Moens als Raadslid en 9 jaar ais Wethouder heeft samengewerkt, dank'.e den Heer Moens voor de aangename samen werking. Hij gaf daarbij aardige staaltjes van de gemeentelijke bemoeiingen vóór 40 jaar toen de begrooting in totaal f 3000 bet'roeg, de Burgemeester een jaarwedde van f 150 genoot en een voorstel tot straatvérlicnting als geheel onnoodig voor de gemeen e werd verworpen. De Heer Moens dankte evenals de Heer S. de Visser voor de tot hem gerichte woor den en wenschle wederkeerig den Raad ook in zijn nieuwe samenstelling alle goeds. Woensdag hield de afd. Aagtekerke van de Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaar- jijksche schietwedstrijd. Ma inum 10' pun ten (Iv SO). De prijswinnaars waren: le prijs J. de Visser Jz., 98 punten; 2e pr. P. de Visser, 97 p; 3e pr. L. Bosselaar, 97 p.; 4e pr. Jac. Vos 94 p.; 5e pr. A. de Korte 93 p.; 6e pr. Chr. Dekker, 93 p.; 7e pr. A. Verhage, 92 p.; 8e pr. A. Provoost, 91 p.; De pr. D. Hugense 91 p.; lüe pr. A. Jobse, 91 p.; lie pr. A. de Vos, 90 p.; 12 pr. H. Peper, 90 p.; 13 pr. C. Minderhoud, 89 p.; 14e pr. Jac. de Visser Pz., 88 p.; 15e pr. M. Overweg 88 p.; 16e pr. A. Dekker 8S p.; 17e pr. J. de Lange 88 p.; 18e pr. S. Blaas 87 p.; 19e pr. W. Bakker 87 p.; 20e pr. A. Majjaars 87 p.; 21e pr. J. de Visser Cz., S5 p.; 22e pr. P. Maijaars 85 p.; 23e pr. S. Trouwer 84 p.; 24e pr. S. Wisse Lz., 77 p.; 25e pr. W. Wouters 76 punten. ABN EMU I DEN. De Unie collecte bedroeg f 23.91. Zonder vergunning van de pachters der Kanaaldijk gelegen aan weerszijden van het Arne-kanaal en de Kanaaldijk langs het Veersche Kanaal, richting Kleverskerke is het verboden te zwemmen of zich aldaar op te houden. MUGGENPLAAG. Guus Betlem Jr. Op den afsluitdijk heerscht op het oogenbTv een ongekende muggen plaag. In dichle zwermen vliegen de groote, groene muggen hier rond en veroorzaken aan de automobi listen veel last. Deze mug echter, de Gyronomus genaamd, is onscha delijk... Zoo is dus de afsluitdijk dan, Deelt het avondblad ons mee, Voor de automobilisten Eiken dag één muggenzee Wóiken van die lieve eiertjes Klitten op hun autoruit, Op h un spatbord, op hun wielen. Op hun kleeren en hun huid. Nou... ik kan het me begrijpen, Hoe hel ginder is gesteld, Want ik word al ruim drie nachten Door... een e emplaar gekweld. Dat me bont en blauw mishandelt, Dat me pijnigt en me sart, En dat ats ik woedend opvlieg, Mij vanuit de verte, tart. Dat me bijt en dat me treitert Dat me martelt, urenlang... En me, hoonend, vierkant uitlacht Heel hoog, ergens op 't behang. Dat me uit m'n vel doet springen, Z{ch niet zien iaa', overdag... Stel je even voor dus... ginder, Zóó een duizend van dat sligi Gyronomus heet het monster, Dat daarginds den boel regeert, Maar, één troost, het is onschaad'bjk, Naar vakkundig, wordt beweerd. Het is moóg'lijk, ja, natuurlijk Dat mén daar dus mee bedoelt, Dat een peut van Gyronomus Door dén mensch niet wordt gevoeld. Of, wat ook heel goed kan wezen, (Ik ben leek op dat gebied) 't Vriendelijk, onschuldig diertje, Moét ons visschenbloedje niet! Doch... een mu gendich e voorruit, (Of dan 't béést onschaad'lijk is) Noem ik, bij 't verkeer van heden, Een gevaar, óók lang niet mis!! (Nadruk verboden). Walsiraat Tel. 435 Vlissingen flero Zilmeta VlekvriJ Tafelzilver 5 Vnnr Complete Cassette vanaf f 10.50 Voor Uw Sarvlasgo.d g Uw Glaswerk •VERPAKKING VOOR INDIÈ Een vondst. Door schipper J. Schroe vers van de Arn. 9 werd in de afgeloopen week een tand en een schouderblad opge- vjscht van een Mammouth, een voorhisto rfs h zeer groot landdier, we'.kc overblijfse len dus ettelijke duizenden jaren oud moe ten zijn. De vondst is gedeponeerd in het Muse um voor Kunsten en Wetenschappen te Mid- delb.rg. Z. BIGGEKERKE Donderdagmiddag brak te Krommen hoek brand uit door het omvallen van een bri'.n 'end pelroleumstel. Een schuur brand de uit, het woonhuis, waarvan het dak ook reeds begon te branden, kon behouden wor den. Bij het vervoeren van mest op de hof stede van Gebrs. V. viel een 8 jarige jon gen van de kar, werd gekneusd en moest naar het ziekenhuis te Middelburg worden vervoerd. Alhier had de sedert jaren terugkeeren de lampion-optocht plaats, waarvoor echter niet zooveel deelname was als andere jaren. Begin van brand. Bij de Wed. P., al hier werd Vrijdagmiddag een begin van brand ontdekt. Bij onderzoek bjeek de schoorsteen in de keuken in brand te staan. Toegeschoten werklieden in de omgeving werkzaam, hebben met behulp van een schuimblusch-apparaat spoedig dit schoor steenbrandje gebliischf. Z,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1