Doorzitten BURGERLIJKE STAND MUZIEKNIEUWS ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935 No. 31, KREUNDE VAN PIJN. Stijfheid en spierpijn nu verdwenen. „Jarenlang heb ik geleden. Vaak heb ik ge kermd van pijn in mijn spieren en ik was soms zoo stijf, dat ik mij niet bukken kon. Ook had ik veel last van constipatl Slapen kon ik meermalen niet van pijn en eetlust of opgeruimdheid bestonden voor mij niet. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruschen Salts gebruikt en heb nergens meer last van. Om dat ik nu volkomen ervan overtuigd ben, dat Kruschen Salts het eenige goede mid del is, geef ik U uit dankbaarheid het recht dit schrijven te publiceeren. Omdat ik weet wat lijden is, raad ik een ieder dringend aan ook Kruschen Salts te gaan gebruiken." Mej. D. d. H. te O. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoer- organen. Dit verklaart waarom de rheuma- tieklijder zoo dikwijls, bewust oi' onbewust last heeft van constipathie. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking; de afvalstoffen en over tollig urinezuur worden uit het lichaam ver wijderd, pijnen en sij heid verdwijnen. De „dagelijksclie dosiszal U voortaan blyven behoeden voor cons.ipathie, rheumatiek en U frisch en „fit" houden. Stralende gezond heid voor één cent per dag. Kruschen Sa;ts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f0.90 en f 1.60 per flacon orazelbelas ing inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel ais op de builenverpakking, de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. Niet bevorderd 6 leerlingen. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Huisnaaister: M. Annot, R. Boone, J. Bras ser, B. v. d. Broeke, M. Izeboud, J. Kambier, B. Kotvis, M Meulblok, M. de Munck, T. Ponse, A. Poppe, S. Suuriand, M. de Vos, M. Vuyk, C. Wattel, J. Wattez, M. van Zweeden, N. Ingelse. Het di lorna Huisnaaister werd uitgereikt aan. S. v. Aartsen, M. Corneiisse, M. Eiff, L. Faro, M. Faro, M. Goedbloed, M. Groenen- berg, N. Huibregtse, B. Kooman, T. Kooman, J. Lorier, X. Markusse, A. Rouffaer, W. de Rijk, J. Scheffer, A. Suurmond, T. Tilroe. Bevorderd van de le klas hulp in de Huishouding naar de 2e klas: L. Acda, M. Bliek, T. Coomans, R. Hampe, I. Mes, M. Meulmeester, K. v. Nieuwkerk, M. Otte, N. de Poortère, H. Quéré, J. v. Schelven, M Schot, N. Snaauw, K. Vermeulen, N. de Vlie ger. Het diploma Hulp in de Huishouding werd uitgereikt aan: J. Drioel, J. de 'Jóng, M. Lagaav, G. Pots, N. v. Rigteren, W. West- land, K. Suurmond, F. Vader. Geen diploma 2 leerlingen. Tertiaire opleiding: Het diploma cos- tuumnaaisetr werd uitgereikt aan: L. v. de Bunder, T. Looise, T. Marinisse. Het diploma Atelier (volgens oud pro gramma) werd uitgereikt aan: J. de Hooge. (Z.) Geslaagd voor examen Ned. Handels- corr.: de Heer P de Hondt; voor steno-ty pist: de heer J.. de Jonge; voor typiste: Mej. E. M. Groosman en de Heer M. J. Geuse, en Mej. L. M. van der Lely, voor Nijverheids onderwijs akte N: (bouwkunde) de Heer N. Keersema' er. Vereeniging voor Voortgezet Nijver heidsonderwijs. In de op 27 Juli J.J. gehou den vergadering van het be tuur en de leer- ren der Vereeniging voor Voorgezet Nijver heids Onderwas werden door den Voorzitter den Heer G Wagenvoorde te Middelburg, de rapporten over het cursusjaar 1934 1935 uit» gereikt en werd bevorderd van liet le leer jaar naar het 2e leerjaar der afdeeling wa- Na zwaar werk, zegi Dora, hei fijnste merk. terbouwkunde de heer J. Marinissen te Oost en West Souburg, terwijl één candidaat werd afgewezen. Van hel 2e naar het 3e leerjaar van de ze afdeeling werden bevorderd de heeren: J. v. d. Sande te Oostburg, C. v. d. Buuse, J. A. de Nooijer, G. J. Kwaak, C. J. van Wezel, P. A. Ligteringen, allen te Vlissingen, L. v d. Broeke en W. Adamse te Veere, J. A. Kant te Biezelinge en A. P. Schrier te Colijnsplaat en J. J. Lucieer te Middelburg (één dezer can didaten werd bevorderd met opgave van een taak), terwijl aan den heer W, C. Sturm te Middelburg werd verstrekt een verklarring dat door hem de driejarige cursus der af deeling watcrbo;.wkunde is door oo e ter wijl aan de overige deelnemers \an liet 3e leerjaar deze verklaring niet kon worden uit gereikt. Van de afdeeling Norma l,ur>ussen wer den bevorderd de heeren P. van Aartsen, J. C. van Dijk en C. Post, allen te Middelburg, terwijl fén candidaat werd afgewe ei. De cursussen d;r vereeniging vangen op 7 tep ei ber 19 5 wederom aan. V. G. Zondag droeg de Weleerw. pater Bcr- tus Balleur van de Congregatie der Pries ters van het H. Hart van Jezus, die uit Mid delburg afkomstig is, en die Zondag 14 Juli in het Studiehuis St. Jozef te Heer, de H. Priesterwijding ontving, z\jn eerste H. Mis op. Zaterdagmiddag had de achtste Singel loop, georganiseerd door de Athletiekver. „E. M. M." plaats. Twaalf personen zijn ge start, van wie er 3 uitü.len. In de „Nieu we Landbouw" had de prijsuitdeeling plaats. De winnaar was: G. A. van Zuijen, „Rust Roest", Zierikzee in 11 m. 2/5 sec.; tweede was L. A. Schouls van „Rust Roest" in 11 m. 9.6 sec., hij kreeg een krans, aange boden door de turnvereeniging „Wilhelini- na"; derde was Ad Kambier, E.M M, Middel burg in 11 min. 23.6 sec., medaille van wet houder Boasson; vierde C. J. Aerssens, R.-K. V.A.V., Vussingen, in 11 m. 34- sec., medail le van de „Middelb rgsche Courant"; \ij de H. J. Bervoets, „Rust Roestin 11 m. 56 sec.; zesde W. v. d. Dussen, Middelburg ieder een tabaksdoos, aangeboden door de firma Dobbelman; 7e C. van Sorge, A.V. '35, Vlissingen; 8s!e A. B-jstorveld, A.V. *35, en 9de A. Tabak, Marathon, Vlissingen. ARNEMUIDEN. De beer P. J. Krijger slaagde voor de hoofdakte. AAGTEKERKE Alhier hield de Vrijw. Burgerwacht een vriendschappen ijk en wedstrijd met den plaat- seïijken B.V.L. Gescholen werd met K.S.O. max. 100 pnt. Burgerwacht: 1 S. de Visser Pz., 97 pun ten; 2. C. Minderhoud Sz., 96 p.: 3. J. Kop- pejan 95 p.; 4, A. Bakker, 94 p.; 5. J. Jobse 94 p.; 6. C. Jongepier 93 p.; 7. L. Hugense 93 p.; 8. S. Maijaars 93 p.; 9. A. Bosselaar, 92 p.; 10. J. den Hollander 92 p.; 11, N. Min derhoud 91 p.; 12. P. de Visser Wz. 90 p.; 13. Jb. Dekker 86 p.; 14 H. Geertse 84 p.; 15 I Boogaard 8 p. B. V. L.: 1. P. de Visser Jr. 97 punten; 2. L. Bosselaar 96 p.; 3. J. de Visser Cz. 93 p.; 4. J. Vos 92 p.; 5. C. Minderhoud Jz., 91 p.; 6. M. Overweg 91 p.- 7. A. Provoost 91 p.; I 8. J. de Visser Jz., 91 p.; 9. A. Verhage Jz. 90 p.; 10. Andrs. Verhage 89 p.; 11. S. Bfaas 89 p.; 12. A. Dekker 86 p.; 13. H. Peper 85 p.; 14. D. Hugense 84 p.; 15. W. Bimmel 76 p. Totaal aantal punten Burgerwacht 1373, B. V. L. 1341. edai 1 1 ier oor beschi baar gesteld werd dus met 32 punten door de nog maar één jaar bestaande Burgerwacht behaald. (Z.) DOMBURG Verbeterde deviezenregeling is oorzaak geworden, van een vrij belangrijk bezoek van Duitsche families aan deze badplaats, zoo schrijft de „M.C." En nog steeds komen aan vragen en informaties binnen van over de Oos ergrenzen. O er een paar dagen wordt een transport van Duitsche Kinderen, die in Domburg de genoegens van een zeebad plaats komen smaken, verwacht, aldus ge noemd blad. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Op Dinsdag 13 Augustus a.s. zal weer een autotocht georganiseerd worden voor ouden van dagen boven 70 jaren. liet ver trek is bepaald op 1 uur n.m. van de Markt. Automobilisten die voor dit mooie doel hun auto beschikbaar willen stellen of zij die een gift in ge;d of natura willen schenken worden verzocht daar an opgave te doen bij de commissie, de hi eren P. Kampman, H. Bimrael en M. Reijnhoudt Sr. De tocht zal dit jaar gaan rond Wal cheren met bezoek aan vliegveld Vlis in gen. RITTHEM Mej. J. C. Lijnse slaagde voor examen costumière. De Heer D. Boone slaagde voor het examen voor typist. SOUBURG Een firma, bestaande uit de heeren H. G. van Dyke en A. Poelman, heft het initiatief genomen tot aankoop van een stuk grond DE AANVAL GEPAREERD. Rondom onzen gaven gulden Heerschte weer eens een tumult, Doch de hoop van zijn belagers Werd ook dit keer niet vervuld. Eventjes heeft zijn positie Wet iels in gevaar verke r 1, Do h li e' on ér.waikts veerkracht Werd de aanval afgeweerd. Deze forsche afweerhouding Spreekt van vastberadenheid, En we zien met groot vertrouwen Naar *t verloop van dezen strijd. „Kaïm, temidden van de stormen" Is 't oud-Hoilandsche devies, Wie z'n koers niet weet te houden Boekt toch vroeg of laat verlies 1 J. Stuk hopen. Zonnebrand Doos30en 60ch Bij Apoth.en Drogisten f\fl dat plaats biedt voor een 26-tal woningen. Op de Woensdag door den Provincialen Zeeuwschen Bakkersbond gehouden wed strijd te Middelburg, voor bakkers, ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van dien bond behaalde de heer A. van Damme alhier een 3e prijs voor krentenbrood; do heer M. C. Deurwaarder J. Mzn., een diploma in de afd. waterbrood, een 2e pr. afd. melk- brood: een 4e pr. voor een inzending banket ter opluistering en een diploma opluistering en een diploma opluistering broodbakkerij. De heer J. van Belzen ie Vlissingen, werk zaam bij J. M. Deurwaarder alhier een di ploma voor waterbrood. (V.C.) ST. LAURENS Gesjaagd voor akte Nf (Meubelmaker) de heer C. Antheunisse. VEERE Dr. G. J. Weviand. f Te Middelburg waar bij in een ziekenhuis was opgenomen, is in den ouderdom van 75 jaar overleden dr. G. J. Weyiand, predikant te Veere en voor zitter van de algemeenc Synode der Ned. Herv. Kerk. Dr. Weyiand, een even s ille als hoog- geziene figuur in het kerkelijke le en, is te Groningen geboren, ea heeft aldaar het gym nasium bezocht en aan de universi eil gestu deerd. In 1888 is hij cum laude tot doctor in de theologie bevorderd op een proe.'s rift over „Omwerkings- en compilatie-hypotheken toegepast op de Apocalypse van Johannes". In 1855 candidaat geworden, aanvaardde dr. Weyiand 2) Juni 1886 het predikambt bij de Ned. Herv. Gem. van Austerlitz. Hier ont ving hij 31 Dec. 1893 eervol ontslag in ver band met zijn benoeming tot directeur van het Ned. Zendingsgenootschap te Rotterdam. Hij werd belast met de opleiding van de a.s. zendelingen en la [er met het secretariaat van het genootschap en de redactie van de Me- dedeelingen en Maandberichten. Deze functie heeft hij vervuld tot 1596, toen hij 27 Sept. van dat jaar te Veere opnieuw het predik ambt aanvaardde. Dr. Weyjand is in de Ned. Herv. Kerk een der meest op den voorgrond tredende predikanten geweest, die hij diende in de voornaamste functies. Hij was scriba en qua estor van den ring Veere: secretaris van hel Prov. Kerkbestuur van Zeeland en lid van het Algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsén. Sinds 1905 is de overledene zonder tusschen- po-ozen afgevaardigd g weest voor het Prov. kerkbestuur van Z eland na. r de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, die hem in 1917 ais haar president koos en hem sedert dien s eeds opnieuw haar vertrouwen schonk Aange: ien de overledene de Ihans zittende Synode niet als president dienen kon, be noemde dit college hem tot eere-president Ook van de Alg. Synodale Commissie is dr. Weyiand president geweest (Z.) BELANGRIJKE ZELDZAAMHEDEN. Ais curiositeit kan worden gemeld, dat aan de Coop. Groenten- en Fruitveiling „Wal cheren" Donderdag werden aangevoerd een chip prachtige Sant Remy win terp eren, die tot Juli waren verlaat door den fruitkwee- ker Hagen te N. en St. Joosland, terwijl de heer M. H. Braat, directeur der Walcher- sche Fruitteelt-Mij. nu reeds wist aan te roeren een chip Triumph de Viènne en een chip Louisse Bonne d'Afrinches, eveneens najaarsperen. Zag de eene kweeker kans de natuur tot langzame ontwikkeling der vruchten te brengen, de tweede noodzaakte haar in de broeikas tot hardloopen, waar door deze curiosa konden plaats vinden. Zondagmorgenconcert te geven door de Harmonie „Ons Genoegen" op Zondag 4 Augustus in de tuin van de voormalige Willem III kazerne. Aanvang 12 uur. Directeur de Heer P. de Rooij. PROGRAMMA 1. Gezang 156. Ein feste burg M. H. van 't Kruis 2. Larghetto Signard 3. Lass mich mit thranen, Recitatief en Aria uit Rinaldo Handel-arr v. Rosmalen 4. „Romantique", a Allegro moderaio (Carillon), b. Andante Religioso (Entreé Teglise) L. Montagne 5. „Hymne" F. Silcher arr v. Rosmalen 6. Le Triomphe de jésus, Andante Religueuse V. Sambin 7. Wiegelied Mozart arr v. d. Glas 8. Surcum Corda, Festmarsch mit dem Kreuzfahrerlied Schönster Herrjesu E. Ruh 9. Nur danket alle Gott M. H. v. 't Kruis N.B. No. 7 wordt op verzoek uitgevoerd. VLISSINGEN, van 25-1 Aug. 1935. Ondertrouwd: A. M. C. Geijsen, 29 j. en A. Knuijt, 26 j. Getrouwd: C. in 't Veld, 25 j. en M. C, van der Hoeven, 18 j. Bevallen: C. Pauli, geb. Kokelaar, d. A. C. van de Putte géb. Wisse, d. A. Bokkers geb. Izeboud, z. W. C. Eekraan, geb. Labruijère, 2. W. C. Berlins geb; Post, d. C. Streefkerk, geb. van Dijen, d. A. Amadio geb. Schout, z. J. Hen- drikse geb. Mathijsen, d. Overleden: S. de Groot, 38 j, man ^an M. Joziasse C. Verhoef, 25 j., vrouw \ao M. C. W. Akkerraans L. Hoffman, 53 j., wed. van J. Linneman. (V. C.) MIDDELBURG, van 26-31 Juli 1935. Ondertrouwd: A. de Vos, 29. j en N. G. Alewijnse, 27 j. Getrouwd: A. Redelijkheid, 23 j. en M. Kèrkhove, 25 j. J. Koole, 22 j. en T. So< hier, 20 j. L. M. Verhuist, 23 j. en M. W. de Bie, 25 j. Bevallen: R. Vijver geb. Witstein, P. Geldof geb. Maas. d. O J, Verhe.ue

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2