I leder pak HONIG's VERMICELLI GRATIS waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad I 41e Jaargang VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935 No. 31 '^^lESTEWK ZEELAND s Dit nummer bestaat uit 8 pagina's LIED VAN DE WEEK bevat ter kennismakinq een HONIG's BOUILLONBLOKJE MUL LER's SERVIESHUIS J vnnr Complete Cassette vanaf f 10.50 f? eeuw seA Jïieuwsblad m 6choonmkk Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o. bureaux van redactie en administratie: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. Onze oud-stadgenoot, de heer C. E. M. Schütijzer, onderwijzer te Ooster-Biokker, slaagde voor de hoofdakte; voor praktijk examen boekhouden de heer M. G. van der Maden; voor eindexamen Muziekschool viool (met ondersscheiding) mej. B. de Hes vroeger alhier; voor examencostumière mej. P. M. v. d. Staal. In de school B werd een ouderavond gehouden, waaraan 85 ouders deelnamen. Bezichtigd werden de voorwerpen door de kinderen onder de lessen in nuttige hand werken, handenarbeid en teekenen. In verband met de wetswijzigingen op het openbaar lager onderwijs had de laatste ouderavond plages in school C, daar de kin deren Kin die schpol met 1 September a.s. over de andere openbare scholen in onze gemeente worden gedistribueerd. Mej. Wolt huis, die 31 jaar aan de Eilandsehool verbon den js geweest, werd hartelijk dank gezegd. Haar werd een ruststoel aangeboden. Vrijdag werd op het bureel van het ingenieursdistric t aan de Houtkade afscheid genomen van den chef, de heer G. A. Bor, waarnemend ingenieur der telegrafie en telefonie, die na ruim 22 jaar werkzaam ge weest te zijn bij den technischen dienst, met ingang van 1 Augustus is benoemd tot ad- juhct-hoofd van het telefoondistrict te De venter. Verschillende blijken van waardee ring werden hem aangeboden. De nieuwgebouwde telefooncel nabij het badpaviljoen „Wilhelmina" is in gebruik gesteld. In den boomgaard van een bewoner der Emmastraat kwam vorige week een zwerm bijen aanvliegen. Met de provinciale booten kwamen vo rige week Donderdag 2700 personen mede, terwijl 100 auto's werden overgezet. Van hier vertrok naar Antwerpen het Nederlandsche stoomschip „Zaan", na eën lading hout in Middelburg te hebben gelost. Zondag meerde in de buitenhaven het Engelsche passagierschip „Vienna", met 309 personen uit Birmingham en omgeving, waar onder ongeveer 20 Engelsche oorlogsinvali den, aan welk laatste gezelschap een gratis reis van Birmingham naar Londen was aan geboden, vanwaar het vertrok naar Antwer pen, waar een krans gelegd werd op het mo nument der oorlogs-gesnëuvelden. Alhier werd hun een gratis autorit door Walcheren aangeboden. Bezoek werd gebracht aan het graf der geallieerden op „Vredehof". Te Brussel overleed Za:erdag plotseling de Heer J. C. Heine, leeraar aan de middel bare Technische school te Heerlen, eerder vele jaren leeraar aan de R.H.B.S. en de Zeevaartschool alhier. Geslaagd vo >r het practijk.esamen der Federa ie: de Heer L. J. Legemaate: voor examen Ned. Hand.. Conv de Heeren W. Marijs, M. Corveleijn; voor steno-typiste: de dames H. M. de Kat (met lóf), G. A. Rijke bóer, A. N. A. Bakker, Joh. Husér (met lof); voor kantoorstenografie: Mej. N Harting, die te voren het diploma voor typiste had be haald; welk laatste diploma ook verkregen werd door de dames N. P. van de Graaf, (met lof), en L. G. Hesselius; voor diploma Duitsch: de dames G. Rijkeboer. N. Harting, en J Huser, (alle drie met lof,) voor diplo ma Kantoorstenograaf Eng. taal: de dames G. A. Rijkeboer en N. Harting. Onze oud-stadgenoot, de Heer K. M. van Puffelen te Leiden, is benoemd tot leer- raar in de Electrotechniek aan de Chr. Ambachtschool te 's Gravenhage. Zaterdag had de tweede Nederland sche Scke dwlucht plaats, waarbij de Vlissin- ger, de Heer Tjalling Visser, tropeewinnaar werd. De behaalde successen waren als volgt le: Tjalling Visser, tijdsverschil 1/9 sec. geen strafpunt, 2e H. J. P. van Heek, Enschedé, tijdsverschil 2 min. 21 sec., geen strafpunt, 3e Ter Bosch, Almelo, tijdsverschil 50 sec. 2x1 strafpunt, 4e Carl van 't Groenewout, Rotterdam, tijdsverschil 2 min, 32 sec. lxl strafpunt, 6e W. E. Noordink, Aardenhout, tijdsverschil 15 min., 30 sec., verscheidene strafpunten. NA TWEE EEUWEN. Maandag j l. her dacht de Ev. Luth. Gemeente het 2J0 jarig bestaan. Daarom wapperde van het Kerkge bouw de driekleur en verzond de Kerkeraad aan H. M. de Koningin een telegram van hul de en aanhankelijkheid, waarvoor H.M. Haar dank betuigde. Des avonds werd in het in tieme doch fraai versierde Kerkgebouw een herdenkingsdienst gehouden die per N.C.R.V. is uitgezonden. Naast de leden der Gemeen te waren daarbij o.m. tegenwoordig Burge meester en Mevrouw C. A. van Woelderen, Weth. P. G. Laernoes, loco secretaris A. de Beijl, Ds. C. C. G. Visser, Ev. Luth. pred. uit Rotterdam voor de Synode, de Heer G. G. de Lang ver tegen w. van de Herv. Kerk in Belgie, de'predikanten der Ned. Herv. Kerk te Vlissingen, Ds. J. S. Hartjes en Ds. Vos- sers, Ds. G. Smeenk, Geref. Predikant, Ds. Landstra uit Middelburg, Vrijz. Herv. voor ganger, alsmede notabelen der onderscheide ne pro test antsche kerkgenootschappen. Reeds voor den dienst aanving was de kerk stamp vol, alles verliep dank zij de keurige regeling z^er vlot. Na votum, zang, geloofsbelijdenis en het lezen uit den Bijbel van Ps. 78 vers 1—7 en Eferre 4 vers 1-7 sprak den predikant der Gemeente Ds. C. F. Nolte woorden van welkom op dezen avond nu de gemeente dankbaar is voor den trouw waarmede de Heer haar deze 200 jaar had omringd. Na het gebed en zang van d,e Zangyereeniging „Hoop op Zegen", hield Ds. Nolte een boei ende en belangrijke herdenkingsrede van grooten stijl, die met ingespannen aandacht werd gevolgd. Na deze rede zong het koor Psaim 23 waarop Burgemeester van Woelde ren in waardeerende woorden aan de sym pathie van het Gemeentebestuur en de be volking jegens de Luthersche Gemeeite ui ting gaf. Waarna Ds. C. C. G. Visser namens de Luthersche Synode de gelukwensch uit sprak met de-bede dat het de Gemeente ge geven zou zijn óm tot in lengte van jaren met vreugde naar het huis des Heeren op te mogen gaan om daar geestelijk verrijkt te worden. Voor de Protestantsche kerken sprak Ds. Hartjes woorden van waardeering en ge lukwensch. Na dankzegging, koorzang en het uitspre ken der zegen was deze indrukwekkende dienst beëindigd. In de consistoriekamer reci pieerde dé Kerkeraad. De Luthersche Ge meente heeft op eenvoudige, bescheiden doch niet minder belangrijke wijze haar tweede Eeuwfeest gevierd. Ten besluite werd gecollecteerd voor het Restauratiefonds. MIDDELBURG Geslaagd voor de hoofdakte Mej. J. H. Bakker en de heer A. C. Schipper; voor eind examen Muziekschool piano mej. Lena Brons Ds. E. J. W. Posthumes Meyes, Ned. Herv. predikant te Den Haag, herdacht Zon dag zijn 40-jarige ambtsbediening. Z.Eerw. diende de gemeenten Heinenoord^ Middelburg (1899—1902) en Den Haag. Het Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen ontving van wijlen den heer mr. J. Loeff te Koudekerke een legaat van f 10.000 De heer A. van Nes, ber. miss.pred. der Geref. kerk alhier, zal zich te Leidein voor den missionairen arbeid ovorbereiden. Gestaagd voor diploma boekhouden de heeren W. Vreeken en G. Faasse. Overgeplaatst de sergeant der marine A. J. Looijsen van Wachtschip Vlissingen naar de „Van Speijk". Het faillissement der Coop. Bouwasso- ciatie „Wijlen is Kunnen", curator mr. A. J. van fier jWeel, adv. en procureur te Middelburg, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst, zonder ee- nige uitkeering aan de concurrente schuld- eischers. Zeeuwsche Bakkersbond. In verband met de jaarvergadering van den Zeeuwschen Bakkers'nond hield de a"d e'.ing Middelburg Woensdag en Donderdag vakwedstrijden op de bovenzaal van „St. Joris" te Middelburg. Voor de moois;e inzendingen waren een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld, die als volgt werden toegekend: Klasse I, waierbusbrood (lang model): le prijs J. Vleugel, Goes; 2e D. Kloosterman, Goes; 3e P. de Wolff, Middelburg; 4e D. van de Vrede, Ierseke; 5e M. H. Dekker, Hoedekenskerke; 6e A. J. Moggré, Biervliet. Klasse 2, waierbusbrood (kort model): le M. de Graag, Arnemuiden; 2e E. J. M. Spe- Iier, 's-Heerenhoek; 3e P. de Wolff, Middel burg; 4e J. van Paasschen, Kapelle; 5e M. Steketee, Nieuwdorp; 6e J. Smaliegange, Bie- ;*linge; 7e M. Luleijn, Gapinge. Klasse 3, melkbrood (lang model): le P. C. Filius, Terseke; 2e J. van Paasschen, Ka pelle; 3e D. van de Vrede, Ierseke; 4e J. Smaliegange, Biezelinge; 5e G. J. de Graag, Veere; 6e A. J. Eek hardt, Terne uzeri. Klasse 4, Hollandsch beschuit, le J. Smal iegange, Biezelinge: 2e N. C. Deurloo, Tho- len; 3e Joz. Remijnse, Kapelle; 4e J. Vleu gel, Goes; 5e M. J. Brevet, Oostburg; 6e G. J. de Graag, Veere; 7e P. Dekker, Ierseke. Klasse 5, krentenbrood (busbrood): le G. J. de Looff, Wémeldinge; 2e J. Smaliegange, Biezelinge; 3e A. van Damme, Oost-Souburg; 4e W. M. van Wijngen, Ellewoutsdijk: 5e J. Verboom, Wolfaartsdijk; 6e Joz. Remijnse, Kapelle. Kjasse 6, tarwebrood (lang model): 1e J. Smaliegange, Biezelinge; 2e M. Steketee, Nieuwdorp; 3e P. C. Filius, Ierseke; 4e G, Melse, Middelburg; 5e P. de Wolff, Middel burg; 6e D. M. van Haalst, Groede; 7e Adr. Jansen, Ter Neuzen. Klasse 7, kleinbrood: Ie prijs niet toe gekend; 2e D.v an de Vrede, Ierseke; 3e I. A. Luteijn, Breskens; 4e E. J. M. Spelier, 's Heerenhoek; 5e J. Vleugel, Goes; 6e A. A. Kavelaars, Ter Neuzen. Kfasse 8, ter opluistering artikelen der broodbakkerij: le prijs I. A. Luteijn, Bres kens (met lof); 2e A. de Schipper, Wisse- kerke; 3e firma A. L. van Melle, Goes; 4e J. M. Deurwaarder, Oost-Souburg. Voor deze klasse was nog een inzending buiten mededinging vand en heer J. Ph. Sa- lomé te Middelburg. De jury was van oor deel, dat hiervoor een eervolle vermelding op haar plaats was. Klasse 10, waterbusbrood (lang model): le W. Vleugel, Goes; 2e M. Sul, Middelburg; 3e A. Joosse, Arnemuiden; 4e W. P. van de Vrede, Ierseke; 5e J. van Belzen, Vlissingen; 6e M. G. Deurwaarder, Oost-Souburg. Klasse 11, melkbusbrood (lang model): le P. H. Filius, Ierseke; 2e M. C. Deurwaar der, Oost-Souburg; 3e W. P. van de Vreci^ Ierseke. Klasse 12, Hollandsche beschuit: le H. G. Deurloo, Tholen; 2e W. P. van de Vrede, Ierseke; 3e Wl. Vleugel, Goes; 4e M. J. Huis- soon, Ierseke. De wisselbeker van den Provincialen Zeeuwsclun Bakk rsbond werd toegekend aan den heer P. G. Filius te Ierseke. Van de gelegenheid tot het bezichtigen der inzendingen is een druk gebruik gemaakt Woensdagavond had een feestavond plaats. Donderdag de jaarvergadering. (V.C.) Overgangs- en eindexamen Industrie- en Huishoudschool te Middelburg. Primaire opleiding. Bevorderd van de le naar de 2e RIJWIELPLAAT-VACANTIE! Guus Betlem Jr. Van 1—7 Augustus staat op het iielsen zonder belastingplaatje... géén boele Is dat eventjes een boiferd Voor het iïetsend-fietspubliek, Ik wou nèt een stuk gaan schrijven Vol van rijwielplaatcritiek. Ik wou nèt een iicc"je pe n n Over 1 Augustus weer... .Onze jaarlijksche misère, En ziedaar... het hoeft niet meer: Eén week zonder rijwielplaatje, Is dat wat of is dat niks? Eén week lang betaiingsuitstel Van de fei-gelaakte riks! Waaraan danken wij die goedheid Van de Nederlandsche S.aat? Die ons... „zoo maar" een rijksdaalder Eén week janger houden laat! Krijgen we dus heusch geen boete? Is het alles wèrk'lijk waar? Nou maar... dan is het nieuwe plaatje Vast en zeker nog niet klaar Hoe het zij, we zijn ai dankbaar Want 't is beter toch dan niets... En ik heb dan ook één raad maar: Pak Uw rijwiel, mensch... en fiets Fiets de eerste, fiets de tweede, Fiets de derde, vierde dag... Fiets de vijfde en de zesde Van Augusts want... het mag! Zie uw land en pro\incie, Zie uw stad en zie uw streek... Het is rijwielplaatvacantie, Dus... fiets rond, de heele week! Profiteert van 't buitenkansje Dat de Staat ons aanstonds biedt... Dat wil zeggen dan natuurlijk, Ais het niét die week net... giet-' En zorgt dat ge.8 Augustus Aan het postkantoor weer staat, Voor het oi'f'ren van uw riksje Aan de Nederlandsche staat! Want ondanks het korte uitstel Dat men ons daarginder gaf, U, zit radicaal er naast, hoor, Ais U, denkt: U, komt er af! (Nadruk verboden.) H Walstraat Tel. 435 Vlissingen Qero Zilmeta Vlakvrij Tafelzilver t Voor Uw Serviesgoed Uw Glaswerk I VERPAKKING VOOR INDIÈ 8 maamamaanmmmmmtttd klasse: N. Bliek, M. Boer, S. Bril, G. Dorleijn, G. Gravers, J. Janisse, N. Jansen, L. Kamer mans, T. Kodde, L. Minderhout, N. da Nooyer, A. Pel, J. Plooy, V. Schwarz, N. Sinke, B. Suurmond, M. Uiterlinde, A. Valk, T. Visser, K. Wielemaker, M. de Wolf, M. Boesenkool, L. de Boks, M. Boogaard, J. Catsman, N. Daniëlse, M. Daniëlse, C. Geen- sen, M. Jobse, T. Kasteleijn, K. Krijger, L. Krijtenberg, M. Remijn, A. Schot, T. Schuit, C. Traas, L. Verwaal, L. v. d. Welle, R. Wondergem, C. Cornelisse, S. Davidse, J. Hoek, A. Hollebrandse, C. v. Iwaarden, M. Kik, T. Kooman, R. Lievense, S. Maas, H. Meulmeester, R. de Munck, Wl Pouleijn, J. de Schipper, A. v. Sluys, A. Visser, C. Wattez. Niet bevorderd 5 leerlingen. Secondaire opleiding. Van de Primaire opleiding 2e klasse naar a.: de huishoudafd. werden bevorderd: T. Dingemanse, G Kie vit, R. Verdonck, M. de Winter. M. va*. Sluijs, A. Schout; b. de opleiding tot huisnaaister: B. v. Dijl, C. den Exter, N. Franse, J. v. Hielq. B. v. d. Hoven, M. Huibregtse, V. de Kok, J. de Koning, M. v. Maldegem, B. Meyer, M. Meyier, J. Net, M. Philipse, J. v. Sluys, C. de Visser, L. Deurwaarder, J. Hengstman- gers, M. de Hooge, J. v. Krieken, M. v. Loocke, L. v. Nieuwenhuyzen, N. Post, A„ Romp, M. v. d. Weel, T. Wissekerke, R. Ade laar, P. v. As, E. v. d. Bunder, C. Dinge manse, D. Dijkstra, H. Geensen, T. Joosse, D. Klopmeijer, II. de Leeuw, M. Meijer, N. v, Nimwegen, J. Reijnhoudt, L. Rijkse, W. de Wolf.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1