HARTEN DRIE FEUILLETON MARKTBERICHTEN Hoogwater to Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VaK VRIJDAG 26 JULI 1935. No. 30. KREUNDE VAN PIJN. Stjjfheid .en spierpijn nu verdwenen. „Jarenlang heb ik geleden. Vaak heb ik ge kermd van pyn in mijn spieren en ik was soms zoo stijf, dat ik mij niet bukken kon. Ook had ik veel last van constipatie. Slapen kon |k meermalen niet van pijn en eetlust of opgeruimdh id bes onden voor mij ni t. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruschen Salts gebruikt en heb nergens meer last van. Om dat ik nu volkomen er\an overtuigd ben, dat Kruschen Sats het eenige goede mid del is, geef ik U uil dankbaarheid het recht dit schrijven te publiceeren. Omdat ik weet wat lijden is, raad ik een ieder dringend aan ook Kruschen Salts te gaan gebruiken." Mej. D. d. H. te O. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvold end werkende afvoer- organen. Dit verklaart waarom de rheuma- tiekjijder zoo dikwijls, bew. st of onbewust jast heeft van constipatie. Kruschen Salts spoort lever, ni ren en ingewanden aan tot krachtiger werking; de afvalstoffen en over tollig urinezuur worden uit het lichaam ver wijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor constipatie, rheu natl k en U frisch en houden. Stralende g zond heid voor één cent per dag. Kruscnen Salts is uitsli.it nd verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetb.las ing inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt een en ander ten dienst kan worden ge maakt in het belang van hen, die op hulp •wachten. Wanneer alle plaatjes voor het goede doel worden geofferd, zou dit alleen het respectable gewicht vormen van 12.000 K.G. - Hoe dikwijls wordt vergeten, dat vooral in tijden ais deze al het mogelijke moet wor den gedaan om het lot van velen te ver zachten, vandaar een beroep, niet alleen op de rijwielbezitters, maar ook op onze gehee- le bevolking, om bij dit belangrijke werk medewerking te verleenen. Brengt Uw plaatje waar ons reclamebil jet hangt. Mocht U geen adres in Uw om kering bekehd zijn, welnu vraagt reclamebil jetten aan bij het Hoofdkantoor, Breede- weg 5 Amsterdam, Oost. Telefoon 51761. Eén briefkaartje is voldoende. Voor toezending zal zorg worden gedragen. Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend OCKENBURG, Sïi&gel. VEILING van Woensdag 17 Juli 1935. Spinazie 4-6, Postelein l-.\ Doperwten 5-11, Zuring 1, Augurken 4-17, Wagenaarsboonen 6-10, Suikerboonen 7-18, Stoksnijboonen 3-21, Stamsnijboonen 7-12, Tuinboonen 2-6, Stam princessenboonen 5-17, Raltenkautels 9, Ca- purijners 5 6, per Kilo. Anjelieren 3-6, Gla diolen 6-10, Goudsbloem 1-2, Rozen 1, per bos. Begonia 2V2, Geraniums 2, Fuchia 5, Afrikanen 6 per stuk. Peen 2-3, Kroten 1-21/2 Uien 1-2, Selderie V2-I, Rabarber 1-2, Radijs 2 Rammenas 2V2, per bos. Savoye kool l-ll/2> Roode Kool S-3'/-, Bloemkool l^-ö, Andijvie V2-2V2, Kropsla yrl, Komkommers wi te 1- 4, Komkommers Groene 1, per stuk. Peterse lie 7-15, per chip. KLEINE VEILING v. Donderdag 18 Juli '35 Aardbeien 26-40, Zwarte bessen 8-14, Rode Bessen 4-14, Witte bessen 3-11, Kruisbessen 2-10, Tomaten 8-18, Madeleinen 2-7, Frambo zen 10-34, Druiven 41-52, Klerken 5. Meiker sen 4, Westfries 3-7, Morellen 11, alles per Kilo. Meloenen 7-33, Perziken 5-8, per stuk. JULI-AUGUSTUS ZON Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 27 28 29 30 31 1 2 juli Aug. Op Onder 5.13 8.59 5.14 8.58 5.16 8.56 5.17 8.55 5.19 8.53 5.20 8.52 5.22 8.50 Zaterdag 27 juli v.m. 12.20 n.m. 12.46 Zondag 28 1.14 1. Maandag 29 1.36 M 1.58 Dinsdag 30 2.17 2.34 Woensdag 31 2.56 3.08 Donderdag 1 Aug. 3.32 3.37 Vrijdag 2 4.02 4.10 Zaterdag 27 Juli te 9.28 uur Zondag 28 11 te 9.26 Maandag 29 11 te 9.25 H Dinsdag 30 11 te 9.23 M Woensd. 31 te 9.24 tt Donderd. 1 Aug. te 9.20 Vrijdag 2 11 te 9.18 MIDDAGJAPON Het model van deze aardige middagja pon leent zich zoowel om gemaakt té wor den van een wollen zomerstof als van kunst zijde of georgette. Het geheel voldoet bij zonder en is zoowel voor slanke als voor iets meer gezette figuren geschikt. In geruite stof of zijde is het effect hier weergegeven en de schuine ruit komt aardig uit met de verschillende ingezette stukkeu van boven en rokdeel. Aan de halsinsnijding wordt geen andere garneering aangebracht dan een een voudige clips. Wat de ruit betreft moeten wij er echter wel op wijzen, dat meer gezette figuren geen te forsche moeten kiezen, doch beter doen een der vele variaties in kleine ruitjes te verwerken of effen stof, desnoods met een geruit bovenstuk, mouwen en ceintuur, waardoor eveneens een goed geheel verkre gen kan worden. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder Nó. 1497 in de maten 40 en 46. Kosten f 0.60. ZOMERJAPON. weefsels die zich evenzeer eigenen voor dit model, waarvan het lijfje een effen shawl kraag heeft nut kleine garneering van li lite zijde. Eenvoudige gladde mouwen en zes- baansrok, waarvan n.l. midden voor- en achterbanen aangeknipt zijn en den indruk geven van een heupsiuk met schuin oploo- pende lijnen. Smalle ceintuur met ge p. Knippatronen kan men aan onze bureaus bestellen in de maten 42 en 46 onder No. 1728. Kosten f 0.60. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. 1727 Nu de schoonmaak voorbij is, krijgen de huisvrouwen weer tijd om te naakn, en hoe wel de kinderen meestal voorgaan, mag de eigen garderobe toch ook niet vergeten wor den. Wij geven hier een uiterst eenvoudig mo del weer, dat desniettegenstaande zoo goed kleedt. Wollen mouseline of kunstzijde zijn uit stekende materialen voor deze japon, waar van de aardige kraag in scherpe punten valt. Beter gezegd, de kragen, want de on derste is van piqué of een andere lichte stof en de kleinere bovenkraag is van gewerkte stof. Garneering met kleine knoopjes. Het korte gladde mouwtje heeft een op slag, waaruit eveneens een smal randje te zien komt. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen in de maten 44 en 48, onder No. 1727. Kosten f 0.60. HUIS OF KANTOORJAPON. 179P Wollen mouseline is 'n prettige stof In het dragen, is niet te warm en gemakkelijk te verwerken. Toch zijn er nog vele andere 1726 No. 1725 is een japon gemaakt van dun wollen mouseline. Voor maat 42 is noodig ongeveer 31/2 M. stof van 100 cM. breed. De voorpanden van het eenvoudige g'ad- de blouselijfje vallen over elkaar en aan een kant zien we de stof iets ingehaald. Ook de mouwen zijn glad evenals de rok, die een uitspringende plooi heeft. Het model No. 1726 is van een slankma- kende donkere gekleede japon. Doffe zijden crepe leent zich hiervoor uitstekend. Zoo wel van voren als van achteren is een smalle pas opgenaaid, die met een punt op 't lijfje valt. Dit maken we af met een groote witte kraag, die van achteren evenals van voren puntig is, wat we herhaald zien in de man chetjes, die de rechte mouwen afmaken. Een heel smalle ceintuur sluit aan den voorkant. Knippatronen kan men aan onze bureau* bestellen in de maten 48 en 50 onder No. 1725 en 1726. Kosten f 0.60. DOOR BERTA RUCK. 58. Nora keek naar haar eigen ring, den op- zichtigen ring van Rex. „Erg nonchalant van hem", zei ze. „Hij was van plan het vanavond te doen, de stakker", verklaarde mevrouw Hallett en zij voegde er bij: „Reken maar, dat hij den hemel danken zou, als hij den ring uit het venster kon gooien, in plaats van te ge ven. Hij had hem onder de voorstelling in z!n zak, vertelde hij mij". ja? Hij schijnt nogal openhartig tegen U te zijn". „Ja, de arme jongen had behoefte om iemand te zeggen, hoe hij op dat officieren bal in een net van complicaties was ver ward geraakt". Belangstellend richtte Nora zich op. „Deed hij dat?" „Ja, en hij zei my, dat die verwarring ondraaglijk voor hem was". Een oogenblik stilte. Nora sprong op en stond met hoogroode kleur en half geopen de mond voor mevrouw Hallett. Wrok, ver achting, hulpelooze ellende en nieuwsgie righeid streden om den voorrang, op haar gelaat. Nieuwsgierigheid won het pleit. Z\j bloosde nog herig toen zij losbarste: „VerwarringBe doelt U toen hij, ik weet niet hoeveel meis jes tegelijk ten huwelijk vroeg?" „Het waren er maar drie", verbeterde mevrouw Hallett rustig. „En een van die aanzoeken was eigenlijk het huwelijksaan zoek. En dat was toen hij jou vroeg. Hij geeft om niemand anders zooveel". Hier knipte mevrouw Hallett met haar vingers om het minimum van minder dan niets aanschouwelijk voor te stellen. „Die ande re twee was een afschuwelijke vergissing". „Vergissing?" zei Nora gejaagd. „Hoe kan er een vergissing plaats gehad hebben. U wilt toch niet beweren, dat hij geen huwe lijksaanzoek deed bij miss Gansenhurst en dat andere meisje?" „Dat beweert hij ook niet", gaf mevrouw Hallett toe en zij gevoelde dat zij nu bij liet teere punt van deze geschiedenis was genaderd. „Hij „Hoe verklaart hij het dan?" vroeg Nora begeeriger dan zij zelf wist. Mevrouw Hallett beet van ergernis op haar lip. Ja daar zat 'm de knoop! Dat had Billy nooit gedaan hij kon er geen ver klaring van geven. Dan keek Billy's beste vriendin Billy's eenigste en oprechte liefde in haar oogen en pareerde: „Heb jij hem in de gelegenheid gesteld om een vèrklaring te geven?" Nu was het de beurt van Nora, om 01 haar lip te bijten. Neen, zij had hem die ge legenheid niet gegeven. Eerst was zij de stad uit gegaan, toen had zij hem genegeerd; zij had zichzelf een verloving opgedrongen met een anderen man en dezen avond had zij hem weer genegeerd. Dat temperament, o, dat temperament-' En had zij, even goed als zij Billy den genadeslag had ge geven, haar eigen hart niet een doodelijke wond toegebracht? Maar zij antwoordde uitdagend: „Hij loo chent de feiten niet mevrouw Hallett! Hij schreef Lorne een brief, nadat zij hem zijn woord had terug gegeven en zei dat hij zich een bruut vond. Hij is inmiddels met miss Gansenhurst geëngageerd. En hij heeft U alles van dien avond verteld. Hij kan toch niet beweren, dat het niet gebeurd is, niet waar?" „Dat weet ik", stemde mevrouw Hallett toe. En toen stond ook zij op en legde haar twee welgevormde handen op de schouders van het jonge meisje. Diepe ernst stond op haar knap gezicht te lezen, toen zij ver volgde: „Maar jij bent het eenige meisje dat hij ooit heeft bemind en zal blijven be minnen, daarmee is alles gezegd, Nora". „Neen, neen", zei Nora terugstappend. „Jawel, jawel, En jij keurde hem nog geen woord of blik waardig. Stond hem niet toe zich te verdedigen. O, hoe wreed'- Is het geen jammer en zonde zóó jeugd en liefde te verknoeien de beste tijd van je leven en die het kortst duurt. O, No- ra, er zal een tijd komen dat je er verdriet en berouw over zal hebben!" verklaarde de vrouw van ondervinding met hartstochte lijke trilling in haar stem. „Laat dat zpo niet blijven, beste meid, maak dat in orde voor het te laat is! Zou je hem vanavond niet wijlen spreken"? „Ja maar, hij gaat toch met miss Gansen hurst trouwen!" „O! Zij!" riep mevrouw Hallett. „Met die is het geen ernst. Dat zal jij hem wel aan zijn verstand brengen, Nora". „Maar, omdat zij voelde, dat zij belachelijk week gestemd werd, vermande Nora zich. Zij zette haar rechte rugje schrap en zei plechtig: ,.,U vergeet nog iets, ik ben ver loofd met kapitein Hunter". Waarop mevrouw absoluut geen ant woord gaf. Geen enkel antwoord dat zij zou gegeven hebben, had die verloving zoo verachtelijk ter zijde kunnen stellen. Het was heelemaal niet noodig dat zij zei: „O! die!" Nora leunde tegen de porte-manteaux en bloosde opnieuw. Zij wist, wat de vriendin van Billy bedoelde; dat zij wist, dat haar verloving door wrok ontstaan was; dat zij zeer goed wist, dat Nora bijster weinig om haar officier van gezondheid gaf; dal zij wist, hoe bereidwillig Nora hem zoi laten schieten, als zij en haar Billy b elkaar gebracht konden worden. „Ik begrijp dat de arme jongen geen kaï heeft", begon het slimme adjudantenvrou tje in tegenspraak met alle gedachten vu het jonge meisje. „Maar zou je dan niet o ecuof andere vriendschappelijke mank eens met hem kunnen spreken? Als Lorn het toch kan I Lorne danste toch mei hem, voor zij naar huis ging. Als zij er toch geen bezwaar in zag, om het te doen, sou jij het dan ook niet kunnen, Nora?* (Wordt vervolg J

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 7