AKKERTJES 'n Barstende Hoofdpijn waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad is sfeclUs jéési HONIG'S SOEP/ 41e Jaargang VRIJDAG 26 JULI 1935 No. 30 ADVERTENTIËN 20 er. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Dit nummer bestaat uit 8 pagina's LIED VAN DE WEEK 3Zeeuw seh nieuwsblad Uitgave N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o- BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen LUCTOR ET EMERGO. Het blijft naar wensch gaan met de voor bereiding der Eerste West Zeeuwsche ten toonstelling. Reeds is een flinke oppervlak te aan handels en industrie^tands verhuurd terwijl meerdere iirina's van belangstelling hebben blijk gegeven. Ook aan de verdere voorbereiding wordt full speed voortge- werkt. Natuurlijk loopt alles niet van een leien dakje. Er zijn gansche heuvels van moei lijkheden en bezwaren te overwinnen. Er is nog veel verkeerd begrip omtrent opzet en doel van deze zaaker is ook nog veel geestelijke lauwheid, veel zakelijk defaitis me onder de zakenlieden. Daar moet tegen op getornd worden, niet alleen in het be lang van deze tentoonstelling, maar vooral ook in het belang van die zakenlieden zelf en het bedrijfsleven in het algemeen. Wij maken den crisiszieke niet beter, door werk loos bij zijn ziekbed te klagen. Als men iets ten bate van eigen zaak en de samenleving in het algemeen wil bereiken, dan moet men aanpakken. En werken., En volhouden te gen alle verdrukking in. Want alleen voor de werkers, voor de ware aanhangers van het Luctor et Emergo-devies is het bereiken van resultaten weggelegd. Gelukkig ervaren wij, dat de meest pes simistische zakenman in zijn hart genoeg zakenman is om de juistheid van dit begin sel iu te zien. Daarom blijven wij vol opti misme doorwerken aan het leggen van de grondslagen voor het succes van deze ten toonstelling, dat alsdan een bescheiden bij drage is in het groote, moeilijke werk van den wederopbouw onzer door jarenlange crisisnarigheid ontwrichte samenleving. van onderstammen nog al een en ander te zien is. Duizenden door de N. A. K. gekeurde on derstammen staan hier op veredeling te wachten of zijn reeds veredeld. Ook dit be drijf droeg bij de cursisten alle lof weg. De eindindruk van alles wat men zag was, "Mat onze fruitkweekerijen niet behoeven on der te doen voor de buiteniandsche. TWEEDE SCHELDEVLUCHT. Zaterdag a.s. heeft op het Walchersche vliegveld de Tweede Nederlandsche Schel- devlucht plaats. Vele toestellen zullen aan deze aviatische kamp deelnemen, o.m. door diverse sport vliegtuigen, toestellen van Land en Zeemacht, terwijl voor de iNationale luchtvaartschool de heer Schmidt Crans met een molenwiekvliegtuig aan het festijn zal deelnemen. De wedstrijd vhngt aan te 2.30 uur precies. Na afloop worden de prijzen in het K.L.M.-Restaurant uitgereikt. VLISSINGEN. EEN HERDENKINGSDIENST Het 200 jarig bestaan der Ev. Luth. Gemeente te Vlissingen zal Maandag 2.9 Ju li a.s. des avonds 8.15 uur in het Kerkge bouw met een herdenkingsdienst worden herdacht. Deze dienst zal door de N.C.R.V. per ra dio worden uitgezonden. Ds. G. F. Nolte, pre dikant der Gemeente hoopt de herdenkings rede uit te spreken, terwijl voor de synode Ds. C. C. G. Visser, Luth. predikant uit Rot terdam hoopt over te komen. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Hoop op Zegen* directeur den heer A. Bosdijk, zal haar medewerking verleenen. Het Gemeentebestuur en predi kanten met kerkeraden van andere kerkge nootschappen hebben bereids de uitnoodi- ging voor dezen herdenkingsdienst aanvaard. Het kleine Kerkgebouw dat slechts 409 per sonen kan bevatten zal dien avond geheel gevuld zijn. Ds. C. F. Nolte, predikant der Ev. Luth. Gemeente te Vlissingen-Middelburg heeft voor het beroep naar Deventer bedankt. Geslaagd voor Mulo-examen te Goes, diploma A: D. v. Wolferen, A. Geljon, R. J. Hamers, N. E. Janse, C. Boogaard, M. Blok, M. J. de Visser, A. Oosters, C. Oreel G. J. Provoost, D. Stolk, C. van Veenendaal, J. de WALCHEREN. EEN LEERZAME EXCURSIE. Van bevriende zijde schrijft men ons-: Zaterdag heeft een excursie plaats ge had van deelnemers aan de in den afgeloo- pen winter gehouden speciaien fruitteeltcur sus op Walcheren onder leiding van den heer A. de Jager, Tuinbouw-vakonderwijzer te N. en St. Joosiand. Van Middelburg werd per autobus eerst gereden naar het bedrijf van den heer de Jager voornoemd. Hier kon men zien wat onder deskundige leiding kan worden verkregen. De hier verkregen resul taten droegen aller bewondering en lof weg. Vervolgens werd gereden naar het fruit- teeltbedrijf (Albertine-hoeve) van den heer v. d. Have te Kapelle bij Goes. Ook op dit bedrijf zag men, wat onder goede leiding verkregen kan worden. De b. drij sleider, de heer v. d. Linde vertelde 't een en ander over de verschillende spuitproeven en legde er den nadruk op, dat door oordeelkundige snoei en bemesting de z.g. beurtjaren kun nen worden ondervangen. Vervolgens ging het naar Krabbendijke, waar werd halt gehouden bij de N.V. „Vre dehof" (Fruitkweekerij den Blinkert) van Gebr. Vogelaar, waar men eenigszins ge handicapt werd door een onweersbui. In 't bijzonder heeft men den nieuwen aanplant in oogenschouw genomen. Hier is aange- lant volgens 't z.g.n. blijver-en wijker-sy- steem. Tenslotte werd terug gereden naar Goes, waar onder leiding van den heer Wil- leboer, bedrijt'schef der N.V. Wed. P. de Jongh te Goes werd bezichtigd de nieuwe aanplant van Trimpe Burger te Kloetinge en het perceel van de N.V. bij 't station te Goes, waar voor den fruitteler op het gebied die U kwell en belet te werken Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Ze nuwpijn, Spierpijn of gevatte kou! Ongeëvenaard tegen Hoofdpijn, Migraine, Zenuwpijn, Kiespijn, Spierpijn, Rheumati- sche pijnen, Vrouwenpijn, Gevatte Kou, enz.. - - aederfundsch Smaakloos ouwel-omhulsel om Product 't poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker Dumont Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. Wit, S. Donzen, J. A. U. Rabbers, A. J. Krijger, C. Gillissen, P. Klop, J. J. de Valk, J. L. de Rijcke, P. A. v. d. Graaff; voor di ploma B: S. J. Rozemond, C. M. Koolwijk, P. Maljers, H. Talmon, P. van Roelse, C. Frank ke, A. de Konink, L. Everaars en A. G. Leeuwen. Voor 3de stuurman: de Heer J. P. Haaze. Alhier is binnengekomen het Ned. s.s. „Zaan" van Rusland met een lading hout voor Middelburg. In het Militair Tehuis sprak Ds. G. Smeenk over „Ontwapening". Medewerking werd verleend door de Chr. Zangvereeni ging „Hosanna" en het strijk-ensemble van Mej. De Hondt. De Heer Van Es gaf enkele voordrachten. In de Kermisweek organiseerde de CJ.M.V. haar jaarlijksche feestavonden. Op den Singel had een aanrijding plaats tusschen een auto en een rijwiel, welk laat ste beschadigd werd. Den automobilist treft schuld. Hij verleende den wielrijder geen voorrang en dê remmen 'bleken'ondeugde lijk. De auto is in beslag genomen. Een 5 jarig kereltje geraakte, al spe lend in het Marinedok. Twee jongelui wis ten het te redden. Ds. A. Gruppen, vroeger predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier, thans te Zwaag- westeinde is beroepen te Eindhoven. Vorige week Donderdag kwamen met de provinciale booten 2550 personen mede, terwijl 84 auto's werden overgezet Op het vliegveld kwam uit Londen aan, een auto-giro-vliegtuig om benzine in te nemen. Op het gehouden concours van den Zeeuwschen Zangersbond „Zang Veredelt" te Burgh, behaalde de Zangvereeniging „D.O. V", den eersten prijs met 211 punten. Een mooi succes voor den directeur, de Heer A. Hollaers. Op het Sporttèirein aan den Koude- kerkschen weg had een Openlucht samen komst plaat uitgaan (ie van de conta t com missie der Prol. Chr. Jeugdorganisaties. De sport af deeling der C.K.W.O. gaf enkele oe feningen, de Mondorgelclub „Excelsior", een drietal nummers, en gesproken werd door Ds. G. Smeenk, Geref. Pred. over: „De armoede der wereld", door Mej Da A. J. v. d. Ban, Doopsgez. predikant, over: „De rijkdom van het Evangelie", en door Ds. D. J. Vossers, Herv. pred. over: „Wal is onze taak?" Zaterdagmiddag is de rij van Kringten toonstellingen van den Kunstkring „Het Zui den" geopend door den burgemeester. Geslaagd voor examen Ned. Handels- corresp.: de Heer F. van der Made. Geslaagd voor Mulo diploma A: S. Bos, D. Bijl, P. Arendse, J. Wolters, F. de ""mijne, F. Andriessen, N. M. Spaander; voor de hoofdakte de Heer C. Klap. te Bie- zelinge, eerder alhier; voor examen prac- tijk diploma Eng. taal en handelscorresp. de Heer C. Kamermans; voor examen als sergeant bij de militaire politie: de Heer J. Spuijvoor examen Kantoorstenograaf Duit sche taai: Mej. M. de Ridder (met lof.) Van de Chr. Ulo school hebben 31 leerlingen deelgenomen aan het Mulo-exa men. Er slaagden er 30. EEN DROEVE TIJD VOOR DE K.L.M. Guus Betlem Jr. 't Is van een somb'ren, droeve week, Dat ik U thans ga schrijven, 't Is van een week, vol diepe rouw, Die lang ons bij zal blijven.^ 't Is van een week, die héél óns land Met stomheid heeft geslagen, Die schrik en droefheid heeft verspreid, In deze enk'le dagen... Néuw' was nog de ontzetting van De éérste ramp bezonken, Of nieuwe kreten hebben er Van vérre weer geklonken... Nauw' was de blijdschap weer gestild, Nu van de stoere scharen, Géén levens bij dien tweeden slag, IMeer te betreuren waren... Nauw' was de vlag weer hoog in top, De fierheid weer herkregen, Of weer een nieuwe, groote ramp Bracht droefheid, allerwegen... Ten derde male thans opnieuw En binnen zeven dagen, Zijn wij genoodzaakt 't vreeslijk lot Berustend weer te dragen 1 En onze deelneming gaat uit Naar alle, alle menschen Getroffen door dit zwaar verlies, Daar vér over de grenzen... Doch ook naar onze K.L.M., Die na een werk van jaren, In één week, ramp en tegenspoed En droefheid moest vergaren 1 Die óndanks 't trouwe „safety-first", Gehandhaafd steeds, door éllen, Z'n mannen, kundig, lier en stoer, Door Hooger Macht, zag vallen! En onze troost kan énkel zijn, Waar wóórden falen zouden... 't Vertrouwen in de K.L.M. Ook ondanks dit... behouden! (Nadruk verboden) De Heeren A. J. de Buck en J. de Grave, leden der Vliss. Wandelsport veree- niging nemen deel aan de vierüaagsche af- standmarschen, gehouden van 2 >—26 Juli te Nijmegen. De ontvanger der directe belastingen enz. W. A. van Sik Keierus van het kan toor te Bergen op Zoom is verplaatst naar hier. Zondagavond hield de politie een mo torrijder aan, wiens motorrijwiel geen ge luiddemper bezat, de man was ook niet to het bezit van een rijbewijs en ook niet van een op het motorrijwiel betrekking hebbend nummerbewijs. Zaterdag werd de feestweek in het Mi litair Tehuis besloten met een schietwed strijd. Zondagavond viel op het Bellamy park een 16 jarige jongen door onbekende oor zaak plotseling neer, en bekwam een wond aan liet gelaat. Per auto is hij naar de ou derlijke woning te Souburg gebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben in de Walstraat twee mannen ge vochten. Door de politie naar het bureau gebracht, boden ze elkaar wederkeerig hun verontschuldiging aan en vertrokken als ge wone menschen. In de Kalkhokstraat is brand uitge broken. De bewoner was afwezig. Politie, burgers en marine-matrozen bluschten den brand. Uit Antwerpen kwamen Zondag aan, de „Friesland" met 350, de „Zeeland" met 550 en „Mercator" met 207 passagiers. MIDDELBURG Tot onderwijzeres aan de school der Geref. Gem. alhier is benoemd: Mej. P. Burg graaf te Rijssen. Geslaagd voor Mulo-examen te Goes, di ploma A: J. P. de Lange, W. Verduijn, J. C, J. de Quartel, C. v. d. Berge, C. C. Akker man, C. J. Nootenboom, W. C. de Vos, G. v. Ommeren, J. Minnaar, A. H. Ceters, T. M. Polderman, L. L Ton; voor diploma R: J. A. Baan. diploma A: J. B. A. Biöndi::#», P. Reijnierse, A. J. Versluijs, H. W Tiche- man, M. C. R. Bijl, verder s'aagden E. J. L. Lantsheer te Oostkapelle, J. E. Meijer te St. Laurens, Nog slaagden: G. Ha n link, J. W.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1