NIEMEIJERI BURGERLIJKE STAND IK BEN DORA Koffie QflUb2£ MEUBELEN EN ST0FFEERWERK JOH. A. JULIANUS ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 12 JULI 1935. No. 28. HARDNEKKIGE CONSTIPATIE .Wat zij al innam, niets hielp. Hoe zij tenslotte beter werd. „Sinds heel lang was ik lijdende aan storingen in mijn spijsvertering, in die ma te dat het mij onmogelijk was, wat ik al innam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Kruschen Salts-kuur begon nen ben, gaat het veel beter, en daarom wil ik mijn bewondering uitspreken over de goe de werking van Uw Kruschen Salts. Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennis sen en familie aanraden". Mej. P. S. te A. De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoeror- ganen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker alle vergiftige af valstoffen uit het lichaam te verwijderen. Zoodoende wordt Uw organisme vrij gehou den van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, den algeheelen gezondsheidstoestand schaden. Begin mor gen met de „kleine, dagelijksche dosis" Kru schen en zet daarmee de eerste stap op den weg naar volmaakte gezondheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket, op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. retaris van het hoofdbestuur en Faas, sec retaris der afd. Vlissingen. Op de haven kwam aan het stoom schip „Ubena" van de Woermannlinie, tot het innemen van 30 passagiers, goederen en post. Daarna werd de reis naar Oost-Afri- ka voortgezet. In overleg met de P.Z.E.M. is door B. en W. besloten, niet over te gaan tot den bouw van een transformatorhuisje op de Kleine Markt. In verband met de vestiging van het telefoondistrictsbureel alhier, zijn, met in gang van 1 Augustus de bureelambtenaar le kl. D. Kuiper, de adj. commies J. P. Wil- lems, de buitengewoon-geëmployeerden H. B. Woltering en M. Dekker en de boekhou der 2e kl., J. Biesma verplaatst van het in genieursbureel naar het telefoondistrictsbu reel alhier. Onze vroegere plaatsgenoot J. K. Bies ma te Amsterdam is met ingang van 1 Juli j.l. benoemd tot adjunct-commies in vasten dienst bij den radiodienst aldaar. Zaterdagmorgen kwam alhier aan het Engelsche stoomschip „Vienna" van Har wich met 400 touristen In 17 touringcars maakten zij een tocht door Walcheren en gingen toen naar Zeebrugge. Zondag werden Belgische badplaatsen bezocht en Maandag zou de „Vienna" de toeristen weder in Har wich ontschepen. De Scheldebeker-zwemwedstrijd, wel ke Zaterdag zou hebben plaats gehad, is, wegens minder gunstige weersomstandighe den niet doorgegaan en zal dit jaar niet meer gehouden worden. Donderdag is de aangevaren „Prinses Juliana te Rotterdam aangekomen. Gedurende de maanden Juli en Au gustus zullen iederen Zaterdag driedaagsche toidhten naar Zeeland worden gehouden vanuit Rotterdam per salonboot. Op Maandag 29 Juli zal het 200 jarig bestaan der Eveng. Luth. gemeente alhier op plechtige wijze worden herdacht. De dienst zal door de N.C.R.V. worden uitge zonden. en ik weef waf goede ihee en koffie is! Daarom hou ik me bij: MIDDELBURG Geslaagd voor akte A: Fröbelonder wijs: Mej. C. van de Kasteele; voor eindexa men H.B.S.: Afd. A. Mej. J. M. v. den Boudt en de Heer C. H. van Herwijnen; afd. B: (R.H.B.S. te Vlissingen) J. D. Berg huijs en N. Berghuijs, voor doctoraal exa men Germaansche taal en letteren (En- gelsch): Mej. R. E. L. Weijl; voor bouwkun dig opzichter: (vliegtuigmotoren techniek de Heer L. Lodder. De Heer J. Ph. Salomé behaalde op de groote Bakkerij tentoonstelling te Haarlem een tweeden prijs voor gelegenheidsbrood, gebak enz, e.n een diploma in de klasse taar ten. De Heer P. Louwerse slaagde voor het certificaat le klas radio-telegrafist, de Heer A. Schuit voor het certificaat 2e klas. Vrijdag voldeden een groot aantal raads leden aan de uitnoodiging namens den wet houder der bedrijven gedaan, om een auto tocht mee te maken naar de Oranjezon, ter bijwoning van de officieele in gebruikne ming van het electrisch pompgebouw. Na een toespraak van de wethouder Boasson, gaf Ir. B. C. Roeters van Lennep enkele technische mededeelingen, waarna de bur gemeester de plechtigheid verrichtte. In een wankel op den Veerschen weg is door openschuiving van een raam, in den nacht van Donderdag op Vrijdag, ongeveer f 8.—, ontvreemd. Enkele personen zijn aan gehouden. Algemeen is de klacht over hinderlij ke fotografen. Een bewoner van den N. Vliss. weg, gaf, toen hij meende gekiekt te zijn, een klap op het toestel, opdat het ne gatief weer aan het daglicht zou worden blootgesteld en zoo onbruikbaar zou zijn. Het bleek echter een schijnbeweging te zijn geweest. De man zeide schade te hebben gehad die onderling is geregeld. Donderdag kwamen in de bestuurska mer van de Ambachtschool verschillende le den van de Commissie tot ontwikkeling en ontspanning van jeugdige werkloozen bij een met het grootste deel van hen, die een ontwerp hadden ingeconden voor een uit- neeinbare muziektent. De volgende prijzen werden uitgereikt: J. van de Veen f 15.—., W. C. Sturm en J. v. Aartsen ieder f 10.—., W. J. Krijger, J. Coumou en Jos Rutgers, ieder f 5.—. In St. Joris hield de Bond'van Lood gieters en Fitters patroons een algemeene ledenvergadering. Prof. Mr. Dr. P. Lieftinck van Rotterdam sprak over: „Concurrentie en samenwerking." Na de vergadering had een diner plaats, gevolgd door een avond feest in den tuin, waaraan medewerkten hel Middelburgsch Muziekkorps en Wèstkap pel's Dameskoor. Donderdag werd de Markt bezocht en een autotocht door Walcheren gemaakt. Woensdag 3 Juli had de jaarlijksche Geitenkeuring plaats onder leiding van de heeren Sietema en Versluis, 's Morgens keurden zij 28 dieren waarvan de prijzen zijn uitgereikt aan de heeren: Groep 1. Lammeren le pr. C. Joosse, 2e A. v. d. Heijde, 3e J. Janse. Groep II. 1-jarige geiten: le pr. C. Joos se, 2e C. Joosse, 3e J. Venteville. Groep III. 2-jarige geiten, le pr. I. Janse Groep IV. Oudere geiten: le pr. C. de Boks, 2e P. Dekker, 3e J. Venteville, 4e C. Joosse, 5e M. Boone. Groep V. Stamboekgeiten: le pr. Ch. de Boks, 2e A. v. d. Heide. Een geit werd in het stamboek ingeschreven van Ch. de Boks. Des middags had keuring plaats aan de. Segeerssingelaangevoerd werden 24 dieren, waarvan de prijzen ten deel vielen aan de volgende personen Groep I, lammeren: le pr. J. Labruyère, 2e J. de Visser, 3e S. Moens. Groep II, 1-jarige geiten: le pr. C. Klei nepier, 2e G. Davidse, 3e A. Boogaard. Groep III, 2-jarige geiten: le pr. W. Vo gel, 2e J. Labruyère, 3e J. Janse. Groep IV, Oudere geiten: le pr. A. Boo gaard, 2e Rottier, 3e J. de Visser. Alhier is aanbesteed het leveren en storten van steen vóór, langs en in eenige hoofden van dc rijkszeewering te Vlissingen. Raming f 10.000. Inschrijvers waren: J. G. van Ooste te Werkendam f 9565; C. van de Klippe te Vlissingen f 9468; A. A. de Wilde te Middel burg f 9249; P. J. de Bourgraaf te Wemel- dinge f 9210; J. Roskam Cz., te Sliedrecht f 9140; A. Verstraaten te Minsheerenland f 8940: J. de Bocks en A. Kerkhaert te Hoek en Westdorpe f 8888; J. Lindenbergh C-zn. te Wemeldinge f 8660; J. J. A. Seven Ier te Dordrecht f 8290; P. Dekker te Veere f 8105. Zondagmiddag ontstond er door balda digheid brand in een boom aan het Veer- sche bolwerk. De brandweer moest er aan te pas komen. Zaterdagmiddag werd op een weide nabij de Griffioen een groote hondendres- suur demonstratie gegeven, uitgaande \an de dresseerVereeniging „Mi kleiburg", en de Yiissingsche dresseervereeniging „Walche ren". Met de „Staatscourant" van 5 Juli zijn verzonden de afdrukken van de akten, be treffende de N.V. de Zweminrichting te Middelburg. Ook ons land krijgt dus z'n portie Van schandaal, groot en klein, Daarvoor hoeft men tegenwoordig Niet in 't buitenland te zijn. Ieder kent nu de geheimen Van de Ossche boeventroep En we spreken heel vertrouwelijk Van de Bfe en Toon de Soep. In ons Nederiandsch Chicago Gaan nu dus de tongen los, De politie is begonnen Met de zuivering van Oss. Maar nu is er in de Betuw' Weer een nieuw schandaal ontdekt Dat al is het wat verfijnder Heel wat ergernis verwekt. Moeder Holland heeft zoodoende Geen benijdenswaardig lot; In zoo'n korten tijd reeds tweemaal Iets bedorvens in de pot! Stellig zal ze verder speuren Of ze meer van zooiets ziet Want haar meeste huisgenooten Houden van die kluifjes niet. J. S. AAGTEKERKE Vrijdagavond had alhier de jaarlijk sche geitenkeuring plaats onder leiding van de heeren Sietema en Versluis. De belang stelling was groot, niet minder dan 40 gei len en 29 lammeren waren aangevoerd. Prijzen werden uitgereikt voor: Lammeren: le prijs A. Wouters, 2e J. Vos, 3e L. Hugense, 4e J. Kwekkeboom, 5e A. Bakker, 6e J. de Hollander, 7e W. Kodde, 8e L. Hugense, 9e J. Wijkhuijs, 10e J. Jobse, lie B. Dekker en 12e P. de Visser Az. 1-jarige geiten: le prijs P. Boone, 2e J. Kwekkeboom, 3e J. Wijkhuijs, 4e J. Flipse 5e A. Jobse, 6e P. Wisse, 7e J. Vos en 8e Jv Boogaard. 2-jarige geiten: le prijs J. Wijkhuijs, 2e P. Wisse. Oudere geiten: le prijs P. Boone, 2e J. de Hollander, 3e W. Wisse, 4e J. Wijkhuijs, 5e A. Bakker, 6e J. Flipse, 7e J. Jobse, 8e I. Boogaard en 9e P. Boone. Vervolgens werden nog 12 troostprijzen aan andere geitenhouders uitgereikt; 4 lam meren werden in het volbloed register in geschreven en 12 stuks geiten verwierven een aanbevelingskaart voor de fokkerij. ARNEMUIDEN. De Heer K. J. de Pree, LKJz. slaagde voor bouwkundig opzichter. KOUDEKERKE Onder groote belangstelling had Vrij dag de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van Mr. Jan Loeff. Bij de groeve werd gesproken door Mr. J. G. Vellman en door de Burgemeester. Een neef dankte na mens de familie voor de belangstel!ing. Mej. H. A. van Visvliet slaagde voor het examen gemeente-administratie. ST. LAURENS J. J. Maris slaagde voor het eindexa men H.B.S. Onder leiding van de heeren Sietema en Versluis had Vrijdag in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders de jaar lijksche geitenkeuring plaats. De vereeniging was door de burgerij in staat gesteld enke le prijzen uit te reiken. Aangevoerd waren 32 dieren. De uitslag van de keuring was: De grootste voldoening, het aan genaamste comfort geniet U van geleverd door Langeviele K 211-216, Middelburg, Telef. 58 Kwaliteit en afwerking prima Prijzen passende aan dezen tijd Groep I, lammerenle pr. Wl W'attel Gz., 2e pr. S. Gideonse. Groep II, éénjarige géiten: le pr. M. van Slooten, 2e pr. C. Geerse. Groep III, tweejarige geiten: le pr. W. W'attel Gz., 2e pr. J. v. d. Bosse. Groep IV, driejarige en ouder: le pr. W. Wattel Gz., 2e pr. G. Geerse, 3e pr. J. v. d. Broeke. Groep V, stamboekgeiten: le pr. Wl Wet tel Gz., 2e pr. S. Gideonse, 3e pr. P. J, Da vidse. VROUWEPOLDER. Mej. E. C. de Visser is benoemd tot onderwijzeres aan de School der Geref. ge meente te Aagtekerke. WESTKAPELLE Mej. C. Dekker slaagde voor akte A. Fröbelonderwijs. De Heer K. Sanderse is benoemd tot buitengewoon opzichter bij den Rijkswater- staat te 's Gravenhage. VLISSINGEN, van 4-11 Juli 1935. Ondertrouwd: C. in 't Veld, 25 j. en M. C. van der Hoeven, 18 j. E. J. Somme- ling, 31 j. en M. de Meester, 31 j. J. J. van Elsacker, 32 j. en M. Sohier, 34 j. A. Peters, 23 j. en W. Kopmels, 18 j. C. A. Bikker, 32 j. en T. C. van de Sande, 36 j. N. N. Dijkstra, 24 j. en C. C. Broe ke, 24 j. Getrouwd: H. P. Verkroost, 29 j. en P. L. Versluijs, 31 j. J. C. Beumer, 35 j. en J. B. W. te Roller, 23 j. A. M. Luitwieler, 39 j. en P. J. Leijnse, 22 j. L. J„ W. Schouten, 25 j. en M. C. Dierikx, 25 j. Bevallen: M. van Belzen, geb. Vogel, d. S. K. Poortman geb. Halkema, z. L. S. Siegers, geb. van Langevelde, z. J. J. de Meulder geb. Lenaerts, z. C. H. de Nooijer geb. Priem, z. W. Bostelaar geb. Montenari, z. C. E. Peijpers geb. van Beek, d. E. M. de Bilde geb. de Rijcke, z. J. Heinsius geb. Roos, z. J. van der Hoeven geb. Dekker, d. Overleden: W. P. Polderman, 62 j., wed. van P. J. Feij K. Ovaa, 75 j„ man van J. A. Bakker C. H. M. Belfroid, 80 j., on geil. P. Pouwelse, 62 j., wed. van A. M. Boekhout P. van der Hof, 81 j., man van E. P. Janssen. (V. C.) SOUBURG, van 3—9 Juli 19:55. Geboren: Maria Geertruida, d. v. W. Daal huizen en M. G. Lenselink. Ondertrouwd: A. Vreeke, 24 j. en C. J. Jacobse, 22 j. Getrouwd: L. S. Dourleijn, 24 j. en M. Verhagen, 25 j.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2