HARTEN DRIE Voor onze Vrouwen. MUZIEKNIEUWS AFSCHEID G. v. d. PUTTE. K. J. MEULMEESTER Dinsdag 6 10 Hoogwater to Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 5 JULI 1935. No. 27. RHEUMATISCHE PLJN IN BEIDE BEENEN Alle pijnen na geheel verdwenen. Deze dame uit het Noorden van ons land had hevige pijnen in de beide beenen; na gebruik van twee flacons Kruschen Salts wa ren de pijnen totaal verdwenen. Lees slechts slechts liaar brief.: „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geen Vijf passen kon loopen. Verschillende miu- delen heb ik geprobeerd, o.a. smeersels, een natuurlijke geneeswijze en verder in Augus tus veel zonnebaden. Niets heeft eenige ver lichting gegeven. Toen werkelijk teneinde raad, heb ik een potje Kruschen Salts ge kocht en geregeld volgens voorschrift ge bruikt. Nu kan ik U, na nog geen twee fla cons te hebben gebruikt, laten weten, dat alle pijn absoluut verdwenen is. Zeer gaarne zend i k U dan ook dit schrijven, om ook an deren te overtuigen, dat Kruschen Salts schitterend is". Mevr. S. te W. Stijfheid, rheumatiek, ischias, enz., vin den bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzuiverheid van het bloed door opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nieren en ingewanden aan tot krach tiger werking, waardoor urinezuur en ande re onzuiverheden worden verwijderd en al dus de oorzaak van het lijden wordt weg genomen. Binnen korten tijd zullen de pij nen verdwenen zijn, en voorgoed, want de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen is het natuurlijk recept voor een volkomen inwen dige zuiverheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij afle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij voorkomt. OOSTKAPELLE over de maand Juni 1935. Geboren: Simon Pieter, z. v. A. L. Louws en van J. J. Geschiere Pieter, Abraham, Willem, z. v. P. J. Davidse en van E. W. S. de Kam Catharina, d. v. W. v. d. Woestij- ne en van A. Francke. fJverleden: Leintje Ludikhuize oud 39 j. echtgenoote van Abraham Abrahamse Isaac Breel oud 66 j. man van Johanna Maria Adriaansen. SOUBURG, van 26 Juni—2 Juli 1935. Geboren: Catharina Johanna, d. v. C. B. Bavinck en C. H. J. Bockel. Loop der bevolking over de maand Juni. Ingekomen: G. Vreeke van Ned. Indië naar Koopmansvoetpad 2 P. van Soelen van Middelburg naar N. Vliss.weg 73 S. de Boer en gez. van Rotterdam naar de Decke- restraat 11 Wed. D. Meeuwsen-Bruggeman en gezin van Vlissingen naar N. Vliss.weg 73 A. van Nieuwen huij zen van Dinteloord naar Vflss.straat 3 J. Meijer van Vlissingen naar Marnixplein 25 J. de Witte van Sint Laurens naar Padweg 37 J. E. W. van Wingen van Kapelle (Z.) naar Kanaalstraat 7 J. M. Flipse en gezin van Breskens naar Vrijburgstraat 13—C. Matthijsse van Vrou wenpolder naar Abeelscheweg West 32 A. L. M. Onghenae van IJzendijke naar Nieuwstraat 29 S. Goedhart geb. Karelse en gez. van N. en St. Joosland naar N. Vliss. weg 227 H. Visser en gezin van Rotter dam naar Nieuwstraat 72 S. J. Bosschaart van Middelburg naar Marnixplein 29. Vertrokken: S. L. Koddè van Tritonsche •weg 2 naar Koudekerke J. van Soelen van Buteuxstraat 9 naar Middelburg W. Puij- pe van Vlissingsche straat 160 naar Rotter dam L. L. Moerman van Aldegondestr. 7 naar Vlissingen G. W. M. de Visser van Middelburgschestraat 4 naar Vlissin gen P. van Boven en gezin van Vliss.str. 21 naar Koudekerke J. van Sluijs van Oranjeplein 51 naar Scheveningen Wed. J. B. Siebols geb. Brasser van N. Vilss, weg 117 naar Amsterdam. BIGGEKERKE over de maand Juni 1935. Geboren: Jacoba, d. van Jacobus Polder man en Adriana Stroo Hilje, d. van Ane Pieter Schat en Riemerdina van der Velde. Ingekomen: Jacob Lieuwes en gezin in B 92 uit Rotterdam Pieter Willem Wisse in B 75 uit Ritthem Leintje Louws in A 24 uit Zoutelande Tannetje Kodde in A 109 uit Zoutelande. Vertrokken: Lein Caljé uit A 36 naar Koudekerke Leuntje Verhage uit A 109 naar Koudekerke Strand-Concert te geven door de har monie „Ons Genoegen", directeur dhr. P. de Rooij, op Vrijdag 5 juli, des avonds 8 uur. Programma 1. Veilig Verkeer, marsch W. Schootemeijer 2. Fragmenten uit „Les Contes d'Hoffman" arr. Steenebruge 3. Rachel, wals L. Langlois 4. Fragmenten uit „Monsieur Beaucaire Oper" A. Messager arr. J. Furgeot 5. De Pelikaan-marsch A. Maas 6. Lente's Ontwaken, Ouverture A. Zwart 7. Dans le Sud Esquisse Americaine W. H. Myddleton 8. Daar komen ze aan, Marsch- potpourri A. J. Maas 9. Pan-Europa, Marsch A. Dreissen Concert te Koudekerke te geven door de Fanfare „Voorwaarts", directeur de heer André j. Geijsen, op Zaterdag 6 fuli, des avonds 8 uur, Programma 1. Marche des Gavroches Doublevé 2. Le Serment, Ouverture Paul Gilson 3. Cortège Hèroïque Alfred Mahy 4. Flora, Marche A. Westgeest 5. Vers TAvenir, Marche Sam Vlessing 6. Norma, Fantaisie sur l'Opera de Bellini arr. O. Filsfils 7. jeunesse, Fantaisie (acq Martin 8. Finale AFSCHEID G. v. d. PUTTE, ZIJN 15e KROONJAARDAG. Onder vele en groote blijken van hartelijke belangstelling is in den afgeloopen week het afscheid van den heer G. v. d. Putte als lid van het college van Ge deputeerde Staten en de viering van zijn 75 sten geboortedag gepasseerd. Donderdag werd den scheidenden veter aan door de leden van Ged. Staten een in tiem diner aangeboden waaraan naast den Commissaris der Koningin Jhr. Mr. Quarles van Ufford en de Griffier Mr. Dr. Tellegen ook hebben aangezeten den Oud Regeerings- commissaris voor de S. M. Zeeland, Vulder van Noorden en het oud lid van Ged. Sta ten, Mr. R. H. v. Dusseldorp, Burgemeester» van Goes. Aan tafel zijn vele hartelijke toe spraken gehouden. Zaterdag, den 15en Kroonjaardag van den heer v. d. Putte was zijn woning in een bloemenhof herschapen. Onder de vele autoriteiten die hun geluk- wenschen kwamen aanbieden waren oud Mi nister van Dijk, den Comissaris der Konin gin, Mr. P. Dieleman Sr., lid van Ged. Sta ten en voorz. van de Chr. Kweekschool, de leden van Prov. Staten, J. Bosselaar, Bur- gem. v. Aagtekerke, J. ten Hoff, Burgem. v. St. Laurens, P. G. Laernoes en W. P„ "Edel man, wethouders der Gem. Vlissingen, Jhr. v. Voorthuizen, Burgem. v. Domburg, vele predikanten en personen uit besturen van kerkelijk, politieke of andere organisaties, alsmede hoofden van Prov. diensten. Het bleef den geheelen dag doorloopend druk en wie persoonlijk verhinderd was gaf blijk van belangstelling middels bloemen, telegrammen brieven of anderszins. In hetgeen wij verleden week berichtten hebben we te rectificeeren dat dhr. v. d. Putte wel bestuurslid doch geen voorzitter van het Prov. Comité van A. R. Kiesver. in Zeeland is geweest. In het bestuur heeft hij o.m. gefungeerd als tweede voorzitter en trad alleen als voorzitter op in de vacature tusschen het vertrek van Mr. Schwarz naar Maassluis en de benoeming van den heer Dominicus St. Jacobstr. 13 Tel. 47 Vlissingen <8> PHILIPS RADIO <8> Stofzuigers en Electr. Apparaten «8» Aanleg van Electrische Installaties <g> Reparatie-Inrichting JULI Zaterdag Zondag Maandag Woensdag Donderdag Vrijdag 7 8 9 11 12 juli ZON Op Onder 4.47 4.48 4.49 4.50 4.51 4.52 4.53 9.21 9.20 9.20 9.19 9.18 9.17 9. *6 Zaterdag 6 |uli v.m. 5.42 n.m. 5.54 Zondag 7 m 6.19 H 6.31 Maandag 8 h - 6.59 H 7.17 Dinsdag 9 n - 7.46 M 8.04 Woensdag K) - 8.41 n 9.04 Donderdag 11 n 9.48 H 10.12 Vrijdag 12 10.56 V 11.17 Zaterdag 6 Juli te 9.51 mir Zondag 7 H te 9.50 M Maandag 8 M te 9.50 M Dinsdag 9 W te 9.49 M Woensd. 10 H te 9.48 M Donderd. 11 n te 9.47 H Vrijdag 12 te 9.46 M ENGERING, Nieuwstraat. JONGEDAMESJAPON Jeugdige figuurtjes zien er bet aardigst uit met de meest eenvoudige japonnetjes* Ons model kan zoowel van kunstzijde als wollen mouseline of een fantasiestofje ge maakt worden. De korte vlindermouw is aan het lijfje geknipt, dat een puntig ge knipte hals heeft. Aan de zijkanten der halsuitsnijding is taflint aangebracht, dat in een platte strik gelegd wordt. Rok uit vier banen met lichte klokken aan onderzijde, ceintuur met gesp. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen tot en met maat 42, onder No. 1511. Kosten f 0.60. EEN AARDIG JASJE, Van effen materiaal gemaakt mag zoo'n los manteltje ook heel eenvoudig van cou pe zijn; het kleedt altijd goed en is heel practisch voor koele avonden. Dit manteiyp is een recht model, de kraag heeft een op gestikte bies, welke met bloemmotieven is geborduurd of waarop we een kleurig ga lon stikken, dat we dan ook aan de mou wen ais opslag nemen. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen onder No. 1712 in de maten 42 en 46. Kosten f 0.50. DOOR BERTA RUCK. 55. Hoe konden de menschen hen toch als ernstig beschouwen. Daar ging b.v. die ma gere komediant, die voor „neutraal" ge speeld had met Lily Gansenhurst; kijk eens met hoe'n stralend gezicht zij elk woord van hem opvangt; zij gelooft natuurlijk alles! Zul ke meisjes hebben altijd drommen mannen om zich heen. Daar ging die welgedane Williams; zou iemand van dien vent kunnen houden? Zou zijn moeder het zelfs kunnen? Daar ging dat kleine kereltje met dat zoetsappige gezicht als een barbiersleerling; zouden ze het dur ven bestaan, hem ooit het commando over soldaten op te dragen? Zou de wereld op zijn kop staan? dacht Nora terwijl zij wacht te en de walsmuziek sleepend doorging... Kijk, daar had je Billy Somers en I.orne Halliday weer; Billy keek met een beleefd gedwongen lachje naar Lorne. (Bedrieger!) Lorne had haar gelaat onder het dansen van hem afgewend. Nora benijdde Lorne, die een betrekking genomen had en er mee te vreden was. (Zooals zg aan Nora had ge schreven.) Vanaf haar plaats zag zij me vrouw Hallett niet. Waar bleef die toch? Zij trappelde met haar voetjes. Ik wou dat rij maar opschoot Toen zag zij hen dwars door de zaal naar NeÜie Milbanke in haar roode marketensterpak, die mevrouw Hallett als 't ware achter zich aan sleepte. „Wanneer is het gekomen?" riep zij op gewonden en zwaaide met het telegram. „Zeg, vindt je 't niet vreeselijk? Heb je het nog niet gelezen? Neen?" Zij reikte haar het telegram toe en Nora las: „Kom onmiddellijk thuis, ben ziek Ja mes". „Is het niet het toppunt? Net iets voor James", vervolgde zij, geheel van de wijs, „om ziek te worden; nu morgenavond de re vue weer opgevoerd wordt' En daar moet ik maar in berusten. Ik kan vanavond niet meer thuiskomen", raasde zij, bij wijze van zelfrechtvaardiging. „Ik zal morgenóchtend den trein van acht dertig moeten nemen bah, wat vervelend: Maar ik zal maken, dat ik op tijd terug hen" Hier werd ziij onderbroken door een jo viale stem achter haar. Het was mijnheer Gansenhurst, zeer officieel in rokcostuum, behalve dat zijn overhemd de minder offici- eele neiging aan den dag legde, om uit zijn vest te kruipen, waardoor een blousevorm ontstond die een jonge dame wel, doch een gezette aannemer niet in bevalligheid doet toenemen. „Wat hoor ik? Wat hoor ik?" riep hij. „Acht uur dertig? We gaan geen van allen voor acht dertig naar bed. Goeie help, ik ben nog niet eens begonnen. Ik ben den hee- len avond in de weer geweest, om een beet je orde onder dat jonge goed te houden en ik ben wel een beetje jaloersch op al die dansers. Wie van de meisjes zal nu de eers te zijn om met „Pa" te dansen? Kom Nellie, vooruit Mevrouw Hallett viel hem op dat oogen- blik in de rede en lichtte hem in, over het ontvangen telegram en dat om die reden me vrouw Milbanke te zenuwachtig was om te dansen. „Jongen, jongen, da's jammer", zei Pa Gansenhurst sympathiek. „Maar mijn sy steem is altijd: Slaap er een nachtje over. Dat zaakje kom wel terecht. Ik zal de auto om zeven uur voor laten komen, als u wilt; dan bent u er eerder dan met den trein. Vera, Vera", riep hij, toen een zwerm van zijn „geel witjes" voorbij trippelde. „Roep moeder eens even en vraag of ze dadelijk hierkomt". Hij sprak nu mevrouw Milbanke weer aan. „Moeder zal u een middeltje in geven, dat beter en vlugger helpt, dan vlug zout. Ha, daar is moeder! Vrouwtje, maak eens mijn speciale receptje voor deze jonge dame klaar. Je weet wel waar het staat hé?" Twee minuten later was mevrouw Mil banke geheel opgekwikt en liep Vera met het ledige glas weg, waarin het weldadige drankje gemengd was geweest. Nora, die haar mantel nog om had, zou gedurende dit intermezzo liefst weggeslopen zijn, als mevrouw Hallett haar niet gevraagd had te wachten, daar zij haar wilde spreken. Maar nu dacht Nora, dat de boodschap van mevrouw Hallett, wat die ook mocht zijn, per slot van rekening toch zoo gewichtig niet kon zijn. Want Pa Gansenhurst, die voor 't eerst de verschijning in haar wollen man tel gewaar werd, strekte zijn beide handen naar haar uit en ging op zijn jovialen toon door: 't Is maar een gewoon huiselijk feestje en daarom moet het ook huiselijk toegaan. Kom maar binnen zooals u bent; 't geeft niks hoop dit met een blik naar haar mantel en bruine schoenen „Vrijheid boven allesl Dat is je ware! 't Doet me plezier u te zien. Laat 's kijken, miss Wynne-Pritchard is 't niet? De dochter van den majoor... Ja, nu zie ik het (crescendo). Neen! U mag niet weg gaan. U moet met mij een rondje dansen (fortissimo) voor dat u weggaat. U hebt toch geen haast hé? Neen hoor, eerst een dans je met „Pa". Onder eenigszins hulpeloos lachen, voelde zij zich door Pa Gansenhurst meevoeren, ter wijl hij het strijkje met vervaarlijk versleten baritonstem versterkte: „Donau, zoo blauw, zoo blauw, zoo blauw-'" En dansen dat hij deed! Zacht als een luchtbel op de golven, onhoorbaar als een pluisje in een zomer- briesje! Juist zooals dat soort zwaarüjvi- gen, met die gemoedelijke, appelronde, blo zende gezichten altijd dansen. Toen mevrouw Hallett Nora in veilige handen zag, oordeelde zij het voor het oo- genblik ook veilig, om zelf even te verdwij nen. „Wat doen moeders van volwassen doch ters?" vroeg zij zichzelf af, terwijl zij met vlugge handbeweging haar neus po derde. „Ik heb het druk genoeg met de liefdesge schiedenissen waar kinderen van andere menschen mij in betrekken!... Nu zal ik eens naar Billy gaan". (Wordt vervolgdOj

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 7