„Luctor et Emergo Aanpakken liet parool! Aller medewerking noodig LUCTOR ET EMtRGO alcemees'weekblad mogen niet bij de pakken neerzitten leder pak HONIG's VERMICELLI GRATIS waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Eerste West-Zeeuwsche Tentoonstelling 41e Jaargang VRIJDAG 5 JULI 1935 No. 27 - WESTELIJK ZEELAND s Dif nummer besfaaf uit 8 pagina's Deze Tentoonstelling is een daad, die nieuw leven in de brouwerij zal brengen. Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel c' ior Sprutol. Bij alle Drogisten bevat ter kennismaking een H0NIG(s BOUILLONBLOKJE 8 resultaten bereiken, waarvan g hebbende op, aan de komende 8 prospectus in zee, dat volledige 8 inlichtingen omtrent deze expo- g sitie bevat. Voorts vragen wij g de aandacht van den vriende- LIED VAN DE WEEK MÜLLER's SERVIESHUIS g ^Zeeuwsch nieuwsblad y«e-—v VOOR scwooxcw^É Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o- BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg AGENTEN IN ALLE PLAATSEN ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. 1NGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRIJZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur Tijdens den wereldoorlog gebruikten de Engelschen te pas en te onpas het slag woord: „Are we downhearted?" Zijn wij ierneergesjagen? En dan klonk natuurlijk als antwoord een krachtig, energiek: No! De geestelijke veerkracht, waarvan dit gezegde een uiting is, heeft het Engelsche volk door de moeilijkheden en de ontberingen van den oorlog gebracht. Zulk een slagwoord had reeds lang tegen de crisis uitgevonden moeten worden. Wij móeten ons niet laten terneerslaan door ach teruitgang en slapte in zaken, want het ee- nige gevolg daarvan is, dat die zaken nog slapper worden en nog verder achteruitgaan De moedeloosheid, dat ongewenschte levens- defaitisme is in ons volk al aardig doorge woekerd en het is geen wonder. Duizenden zijn werkloos, anderen hebben geen toekomst meer; zakenlieden bukken onder de zware zorgen en weten niet meer, waar het heen moet. o Maar nu eens 'n woordje van man tot man: als wij beiden weten, hoe groot onze wederzijdsche moeilijkheden en de zorgen van onze medemenschen zijn, wat moeten wij dan doen? Als wijlen de klaagvrouwen van Israel asch op het hoofd strooien en ach en wee huilen? Met de handen moede loos in den schoot in een hoekje van kan toor of winkel neerhurken? Worden door het piekeren onze zorgen lichter? Geen belastingambtenaar kwiteert ons aanslagbiljet voor een serie zuchten. Hij wil geld zien. Worden door het tobben onze zaken be ter? Geen klant komt in den winkel, waar de zaken in de lap hangen en waar de baas met een ellenlang zorgengezicht het levende pessimisme tracht uit te beelden. Worden door nietsdoen onze werklooze medemenschen aan arbeid geholpen? Deze vraag stellen is haar beantwoorden. Als wij de crisis willen doorkomen moe ten wij niet moedeloos bij de pakken ter neer zitten, doch aanpakken. Als wij onze zaken op peil willen houden en een beschei den winst maken moeten wij werken en volhouden. Tegen alle verdrukking in door zetten. De crisis heeft de moeilijkheden als rotsblokken op onzen levensweg geworpen. Welnu geen dier rotsblokken wandelt uit zichzelf van dat pad af. Het moet er af ge gooid worden of er af geworsteld worden. Daaraan moeten wij werken. Als het eerste blok door onze krachtsinspanning de helling afgerold is. beginnen wij aan het tweede, daarna aan het derde, net zoolang tot het pad weer vrij is. En daarna gaan wij verder. Dat is de manier om in crisistijd het hoofd boven water te houden en zelfs nog vooruit te komen. Volhouden en werken. Het le- venspessiroisme uitbannen en een onverbe terlijk optimist worden. Eenmaal zal de zon weer door de wolken breken. DAAD BIJ HET WOORD De directie van Zeeuwsch Nieuwsblad heeft het niet bij deze schoone woorden al leen willen laten. Met woorden komen wij geen van allen verder. Wij herhalen, dat om iets te bereiken er daden gesteld moeten worden. Welnu, wij stellen zulk een daad door van 27 Augustus tot 7 September te Vlissingen de eerste West-Zeeuwsche handels- en indus trietentoonstelling te organiseeren. Dat is een daadwerkelijke poging om het zakenle ven op Walcheren nieuw leven in te blazen. De fabrikanten van Nederland en de met hen samenwerkende plaatselijke zakenmen- schen zullen /deze gelegenheid aangrijpen om aan (de bevolking van stad en dorp óp Walcheren de nieuwste producten te laten zien. De Zeeuwen zullen naar de tentoon stelling komen om kennis te nemen van hetgeen de vaderlandsche handel en indus trie presteeren, Rij zullen daar koopen wat zij noodig (hebben voor gezin en bedrijf, er zal weer*'handel zijn en werk voor tientallen handen. Alleen op die manier: door werk te scheppen, door den handel te laten flo- reeren, door laankoopen te doen en de men- schen geld 'te laten verdienen wordt de ma laise daadwerkelijk (bestreden. Wij hebben in een oproep iaan de Nederlandsche handel en industrie gezegd: SLEUTEL TOT ZAKENDOEN. „Luctor et Emergo" opent prach tige kansen op goede zaken in een bloeiend gewest De Tentoonstelling voor Handel, Indus trie, Land- en Tuinbouw „Luctor et Emer go" die van 27 Augustus tot 7 September 1935 te Vlissingen wordt gehouden, zal za- kendrijvend Nederland de gelegenheid geven goede relaties aan te knoopen met een trots de moeilijke tijdsomstandigheden welvarende koopkrachtige en groote behoeften hebbende bevolking. De ingezetenen van twee steden (Middelburg met 19.000 inwoners, Vlissingen met 23.000 inwoners) en een goed gesitueer de land- en tuinbouwende bevolking, ver deeld over 23 dorpen met totaal ongeveer 40.000 inwoners, wachten op Uw komst op deze tentoonstelling om met Uwe artikelen kennis te maken en zaken te doen. Zeeland en met name het prachtige ei land Walcheren ligt een „eindje uit de buurt" van het Nederlandsche zakencen trum en dat is wellicht de oorzaak, dat aan de afzetmogelijkheden van dit gewest tot he den niet de aandacht is geschonken, die het ten volle verdient. Daarom zal de tentoon stelling die den zakenman gelegenheid geelt, het publiek met zijn artikelen te doen ken nismaken en de bevolking op de hoogte stelt van de duizend-en-één dingen, die zij uoodig heeft, doch niet of niet voldoende kende, in een gevoelde behoefte voorzien en ongetwijfeld voor den zakenman een suc ces worden. Sedert jaren is op Walcheren een expo sitie van dezen opzet niet gehouden; zij heeft thans de aantrekkelijkheid van het nieuwe. Zij heeft voorts de aantrekkelijkheid van den frisschen, energieken geest, die trots moeilijken tijd durft aan te pakken en die door de Zeeuwen zoo gewaardeerd wordt. Van de zijde der autoriteiten en het han dels- en bedrijfsleven uit dit gewest wordt volle medewerking ondervonden. Nederlandsche Zakenmenschen' Laat deze kans op herleving in Uw zaken niet ontglippen! Verovert Wal cheren en omgeving, het belangrijkste gewest van Zeeland, voor Uw zaak door te exposeeren op de tentoon stelling „Luctor et Emergo". Dit boekje vertelt alle bijzonderheden o- ver den opzet der tentoonstelling. De prij zen der stands zijn zoo laag mogelijk gehou den, terwijl daartegenover met medewerking van „Zeeuwsch Nieuwsblad", het weekblad dat tienduizend lezers heeft in de steden e/' dorpen op Walcheren en omgeving, alsmede op andere wijze, een zeer actieve reclame voor het bezoek aan deze tentoonstelling zal worden gemaakt. Verschillende attracties in den geest der bevolking zullen voorts het bezoek animeeren. Alle verdere inlichtingen worden ver strekt door de administratie der tentoon stelling: Sottegemstraat 40, Vlissingen. Aldus onze oproep. Ziedaar onze 'daad ter bestrijding van de slapte in het Walchersche zakenleven. Wij rekenen er op, dat alle zakenmenschen deze geste waardeeren, zooals de autoriteiten dat doen en zooais ons uit de kringen van han del en „middenstand reeds is gebleken. Wij rekenen oplde medewerking van allen, wien het belang van Walcheren ter harte gaat, wij rekenen op het welslagen van deze ten toonstelling. Wellicht zal er pessimisme zijn bij het vernemen van onze plannen. Wellicht zul len wenkbrauwen zorgelijk gefronst wor den. Het is ons er juist om begonnen, dat pessimisme te bestrijden, om aan de Zeeu wen het geloof in eigen kracht terug te ge ven, om iedereen aan te sporen tot werken en meewerken aan een zaak die het alge meen belang dient. Wij willen het pessimis me wegwerken door het optimisme te laten zegevieren in daden. Wellicht zal er critiek zijn bij het verne men van onze plannen. Zoolang die critiek eerlijk en opbouwend bedoeld is, zullen wij er gaarne kennis van nemen en er ons voor deel mee doen. Die criliek zal dan moeten uitgaan van het leidende beginsel, dat ons stimuleerde tot het vormen onzer plannen, n.l. de kans te scheppen op nieuwe zaken, op loonend werk voor een aantal menschen op de moreele winst van een beteren geest. Men bespare zich criliek, die louter ten doel heeft af te breken, want wij zullen ons daaraan niet storen. Deze tijd heeft be hoefte aan bouwers niet aan sloopers. Er is al meer dan genoeg gesloopt. Opzettelijk hebben zij het zinnebeeld van het Zeeuwsche wapen boven onze tentoon stelling gezet. Het devies: Luctor et Emergo is ons devies. Wij willen doorworstelen om boven te blijven, wij willen volhouden om door de narigheden van den tijd heen te ko men. Laten eventueele criticasters, die de zwemmers bij de haren willen grijpen en onderdompelen in hun schamperheid, alsje blieft werkloos aan het walletje blijven staan daar hooren zij. En de zwemmers, druk be zig met hun worsteling om boven te ko men, hooren hen toch niet. Luctor et Emergo! Zwemt allen mee! VLISSINGEN. Voor Staatsexamen onderwijzer slaag de de Heer T. van der Struijs. Voor de Scheldebekerwedstrijd, welke 6 Juli aanvangt, zijn 17 heeren en 9 dames aangegeven, o.w. twee Engelschen en eein Belg. .De Heer J. M. Baan, hoofdboekhouder {De Eerste West-Zeeuwsche Tentoonstelling „Luctor et Emer- g go" is een daad ter bestrijding S van crisis-moedeloosheid. Alleen g door aan te pakken zullen wij geheel Walcheren zal profiteeren. g Wij roepen iederen belang- tentoonstelling aandacht te g schenken. Dezer dagen gaat het lijken lezer voor het artikel op deze pagina. KONINGSKINDEREN! Guusi Betlem Jr. Naar aanleiding van het ver blijf der beide Belgische Ko ningskinderen in Noordwij k..#J Koningskinderen zijn kind'ren, Niét ais die van U en mij, Koningskinderen zijn kind'ren, Lang zoo zorg'loos niet, en vrij. Met een vastgestelden loopbaan, En een vastgelegden plicht, Met een oog, dat reeds van jóngsaf Op den toekomst werd gericht..,. Met een hééle massa luxe, Met een zacht en donzen bed... Maar een heel klein beelje échte Onvervaischte.kinderpret l Met een heele massa speelgoed, Met een puike, prima school, Maar een miserabel beetje Klaterende kinderjooL Koningskinderen zijn kind'ren Met een wei-bewuste taak, Met volwassen-menschenneiging En een... afgepast vermaak! Maar toch... heel diep in hun harten En van daagsche plichten vrij, Zijn ook Koningskind'ren... kind'ren Als van U en die van mij! Met verlangens en met wenschen Die men óveral weer vindt, Wijl ze 't nooit te onderdrukken Goed recht zijn van iéder kind! Met verlangens en met wenschen Die men óveral wel treft, En die dikwijls door hun eenvoud Er de mènsch niet eens... beseft-' Wenschen wij de kleine gasten, Ginder aan het Noordwijksch strand Dan van harte hier een welkom: In 't bevriende Nederland, Daarbij nog de hoop uitsprekend, Dat zij daar dan bovendien Al die échte kinderwenschen Ruim bevredigd mogen zien! (Nadruk verboden) rveen tasy TSB? ynsfl tasrtasr twftasf ïasfta-7 Voiï xasf vwv 1 wwc ubiv uau u«iy uwu oto UPu hjWW owry wcu Walstraat Tel. 435 Vlissingen «f VOOR Garo Zilmeta Vlakvrij Tafelzilver Uw Serviesgoed Uw Glaswerk VERPAKKING VOOR INDIÊ der N.V. „P.Z.E.M." herdacht den dag, waar op hij voor 25 jaar in dienst trad der S.A. des Tramways a Vapeur de Flessingue-Mid- delbourg et extensions, het tegenwoordige P.Z.E.M. bedrijf. Door verschillende perso nen werd de jubilaris toegesproken, meer dere bewijzen van belangstelling werden hem geschonken. In de raadzaal had Vrijdag de ontvangst plaats van de congressisten van de Ned. Maatsch. tot bev. der Tandheelkunde. In hotel „Britannia" werd de Zomer vergadering gehouden. In het daarop ge. volgd gezellig samenzijn verleende het Wal chersche capella-koor medewerking.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1