HARTEN DRIE benauwd? MKfS/HOOP MARKTBERICHTEN FEUILLETON Hoogwater te Vllssingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: Apotheken geopend te Vllssingen Zondag Is geopend 1505 2EEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 28 JUNI 1935. No. 28. Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij AKKStT* HoesMriep-Bnndiltls-Asthma VEILING van 24 Juni 1935. Spinazie 2-8, Postelein 1-8, Peulen 12-15, Wagenaarsboo- nen 26-35, Tuinboonen 6-9, Stamsnijboonen 24-42, Stamprincessenboonen 30-39, Doperw ten 3-12, Asperges 15-18 per Kilo. Kunne 6-9, Peterselie 3-9, per chip. Peën 2-3, Kroten 2-4, Selderie l/g-l, Rabarber 1-2, Radijs 1, Sja lotten 1-2, Bloemkool 1-6, Andijvie 1-3, Krop sla l/2-l, Komkommers witte 1-5, Komkom mers, groene 2-4, per stuk. BLOEMENVEILING van Maandag 24 Juni Pioenen 5-9, Papaver 7, Anjelieren 1-5, Le lies 5 per bos. Begonia 4, Cactus 5-6, Lobe lia 2-3 per stuk. Asterplanten 5-6 per 100. Netmeloenplanten per 10, 10 cent. KLEINE VEILING van Maandag 24 Juni 1935, 's morgens half acht. Aardbeien 15-32, Druiven 46-77, per Kilo. Perziken 5-13 per stuk. KLEINE VEILING van Dinsdag 25 Juni '35 Aardbeien 6-22, Frankenthaler 50-51, Toma ten A 11-12, Tomaten C 8, Tomaten CC 5, Kruisbessen 2, per Kilo. Perziken 1-9 per stuk. JUNI-JULI Zaterdag 29 Juni Zondag 30 Maandag 1 Juli Dinsdag 2 Woensdag 3 Donderdag 4 Vrijdag 5 Zaterdag 29 juni v.tn. 1.27 n.m. 1.— Zondag 30 i 1.46 2.12 Maandag 1 Juli 2.36 2.53 Dinsdag 2 3.13 M 3.30 Woensdag 3 3.54 4.07 Donderdag 4 4.30 M 4.39 Vrijdag 5 5.07 5.15 Zaterdag 29 Juni te 9.54 uur Zondag 30 te 9.53 ft Maandag 1 Juli te 9.53 tt Dinsdag 2 te 9.53 tt Woensd. 3 tt te 9.52 tt Donderd. 4 f* te 9.52 tt Vrijdag 5 ft te 9.51 tt OCKENBURG, Singel. SPEELPAKJE Spelende kinderen moeten hun gang kun nen gaan en hun kleeding moet ook daar op berekend zijn. Nuar hartelust kunnen ze ravotten in dit gemakkelijke speelpak. Het is heel mak kelijk zelf te maken en er is voor noodig ongeveer 1 M. katoen van 90 c.M. breed, drie knoopen en katoen perle om de om trek om te festonneeren met groote en kleine steken. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor kleintjes van 2 en 4 jaar, onder No. 1713. Kosten f 0.50. EENVOUDIGE HUISHOUDSCHORT Zóo'n schort, dat we slechts even aan heb ben te schieten en dat oude japonnen ge heel bedekt, is zoo gemakkelijk bij de mor genbezigheden. Komt er onverwacht iemand, die wij te woord moeten staan, dan is het schort in een wip uit en wij zien er behoor lijk gekleed uit, nietwaar? Zoo'n schort kan iiï een modern streepdessin of in een of an der ruitje of motiefje gekozen worden, e- vengoed ook effen. Toch is het gemakkelij ker niet te licht materiaal te kiezen, om te voorkomen, dat het te gauw vuil is. Van het model zelf behoeven wij niet zoo héél veel te zeggen, het is heel eenvoudig. De beleg stukken zijn opengeslagen en hieraan wordt een rechte kraag gezet; de sluiting geschiedt met een band, die aan de rugzijde gestikt wordt. Opgestikte zakken zijn practisch om een of ander in te bergen, sleutels, blockno- te, beurs, enz. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen tot en met maat 52, onder No. 1490. Kosten f 0.50. JONGENSBROEK van 4-10 JAAR Is deze jongensbroek, die van gekleurd dril gemaakt wordt niet uiterst practisch om na schooltijd bij het spellen of knutse len gedragen te worden? Iedere jongen zal met trots zoo'n lange broek dragen. De broek bestaat uit vier deelen, waarvan de beide voorstukken opgeknipt zijn en met reepen, die kruiselings over den rug gian aan den achterzijde opgeknoopt worden. Een paar flinke zakken om van allerlei schatten in te bewaren worden opgestikt, terwijl eenvoudige twekablouses erbij ge dragen worden. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor den leeftijd van 410 jaar, onder No. 1504. Kosten f 0.50. m MEISJESJURK 2-8 jaar. Het jurkje, dat van tobralco of vlisco ge maakt wordt, beiden sterke weefsels met aardige kleur en waschechte dessins heeft een lang bovenstuk met een eenigszins klok kend rokje, dat zeer vlug kleedt. Sluiting middenvoor met knoopen en knoopsgaten, klein wit kraagje en een on der de opgestikte plooi aangebrachte strik je. Pofmouwen met smal effen opslagje. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor den leeftijd van 2-8 jaar, onder No. 1506. Kosten f 0.50. JONGENSBROEK EN BLOUSE 2-8 jaar Een flanel broekje en lichte blouse kleed! de jongens altijd weer even aardig. Het wordt gauw te warm voor de lange sport- broeken en plusfours en de korte broekjes staan weer echt vlug. Trouwens het laat ste model is toch maar zelden bepaald vlot te noemen. Voor de kleintjes maken we een zacht ge kleurd (groen o! bleu) broekje met witte vyella blouse, terwijl Japansche zijde even- eens uiterst billik in prijs is, daarbij sterk en goed waschbaar. Voor de warme zomerdagen is grijs flanel beter voor grootere jongens. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor den leeftijd van 2—8 jaar, onder No. 1505. Kosten f 0.50. DOOR BERTA RUCK. 54. En juist terwijl Billy tegen Lorne sprak, verscheen er bij den ingang een eigenaardig tooneel. En wel een tooneel van merkwaardige te genstelling. Want al de deelnemers aan de revue stonden daar in het costuum dat zij in de laatste scène droegen. Eenige notabe len van Ditchwater waren er ook bij. Ma Gansenhurst zag er uit als vier van haar dochters, behalve dat zij geheel zwarte zijde en gitten was. Lorne had haar elegante uni form van verpleegster aan. Maar wat Billy als een geestverschijning voorkwam, was een kleine gedaante in die groep, een soepel, klein figuurtje. Voor Billy was die gedaan te hemel en aarde, zon en maan, het be loofde land. Nora! Hierl Ja, Nora Wynne-Pritchard was hier en niet alleen was zij hier, maar zij was juist op tijd gekomen, om Billy te hooren vragen of Lorne met hem dansen wilde. En de muziek speelde maar door; dezelf de wals van het officierenbal, toen hij No- ra ten huwelijk had gevraagd. Dat moest Nora zich ook herinneren! Ook door haar i?eds*chte vlamde dat verschil tusschen die twee balavonden; dat heerlijke officieren bal, toen die knappe blonde Billy Somers haar ten huwelijk had gevraagd en dit bal waar zij niet had willen heengaan, doch waar zij nu gekomen was voor een spoed- eischende boodschap. Er was niemand an ders thuis, om het telegram, dat zij nu in haar hand hield, hier te brengen. Doch voor een oogenblik banden de ver leidelijke, slepende tonen van de wals, het telégram uit haar gedachten. Zij was geko men en stond juist in de deuropening, toen Billy Somers aan Lorne Halliday vroeg, of zij dezen dans voor hem vrij had. Lorne, die hij zoo wreed had teleurgesteld. Lorne die haar huis om hem had verlaten. Die Lorne scheen op bizonder vriendschappelij- ken voet met hem te staan! Zij schenen sa men te gaan dansen. Maar toen de walsmu ziek meer dansers naar zich toelokte en ook Lorne en Billy door de zaal walsten, ontmoetten zijn blikken Nora en kon hij zijn oogen niet van haar afwenden. Er lag een smeekbede, een bede om hulp, een uitdrukking van ellende op zijn gelaat en bovendien nog Maar wat kon dat alles Nora schelen. Diep in haar wild stormachtig hartje woedden verachting en verontwaardiging en ook die vorm van haat voor mannen die meenen te veel liefde te bezitten om aan één vrouw te schenken. Haar Rex was ook geen heilige, en vrij vervelend, te overdreven, te ja van al les te! Maar hij speelde tenminste niet voor de aardigheid met harten, iets waarvoor de- 1 ze luitenant Somers maar ieder oogenBlik gereed was. Verloofd met dat goudblonde Gansenhurstje! En toch, toen zij hem haar verloving had bekend gemaakt, had hij ge daan of het hem bizonder schokte; hij had gezegd, dat hij hoopte, naar Frankrijk ge zonden te worden, om daar doodgeschoten te worden. Wat zou hij daar eigenlijk mee bedoeld hebben. Plotseling echo'de haar hart denzelfden kreet, die Billy ontsnapt was. „Wat komj het er op aan! Niets komt er meer op aan. 't Zal wel in orde komen". En terwijl de tonen der walsmuziek door de zaal klon ken, dacht zij: „Ik geloof niet, dat het met Rex erger zal zijn dan met een ander". Toen dacht zij aan het telegram; zij herinnerde zich, hoe zij Billy te voren had genegeerd; 't kwam er niet op aan, of zij het nog eens deed. Opgewekt glimlachte zij langs hem heen en stak haar hand uit naar het meis- ja aan zijn zijde. „Zeg, Lorne' Je danser zal mij wel even excuseeren. Ik kan niet binnenkomen. Er was niemand anders thujs om het te brengen. Zou je dit telegram aan mevrouw Milbanke willen geven... daar gaat zij, in dat roode tricotpakje' Op het zélfde oogenblik onderbrak naar een haastige stem, terwijl zjj een tikje op haar elleboog voelde. Het was de stem van mevrouw Hailett. „Geef het mij maar, No- ra. En wacht even op mijl ja goed, in de hal. Ik moet je spreken, voor je heengaat. Ben je op de fiets gekomen? Ja. Ga vooral niet weg". Zii nam het telegram van Nora aan, die zonder verder een blik op het dansende paar te slaan naar de hal ging. Billy ont- waakte als uit een nachtmerrie en wend de zich toen tot Lorne. „Willen wy door dansen?" zei hij. Met een ring voor zijn verloofde in zijn zak, en het verontwaardigde beeld van een ander meisje voor zijn oogen, sloeg hij zijö arm om de slanke leest van het derde meis je; en zij dansten. Lorne, voor wie die eene wals meer geluk beteekende, dan tien jaren getrouwd zijn met een anderen man, deed zichzelf de plechtige belofte: „Dit Is mijn laatste. Nooit zal ik na dit bal meer met iemand anders dansen; het zou zijn, of ik van den hemel in een kolenhok kwam". Haar peinzend, bloedarm gelaat gloeide. Vóór het rijtuig van den notaris door den huisknecht als „voor" werd aangekon digd, had Lorne haar hoogst bereikbare geluk beleefd. Menigeen van ons Is dat zelfs niet be schoren. Nora had zich op een kostbare antieke eiken fauteuil laten vallen, om te wachten. Zij was vervuld van een matelooze verach ting voor een geheele sexe. Eenige dagen ge leden had zij zich tot haar eigen groote fout laten verleiden, om Hunter als haar verloofde aan te nemen. Zij wist nu, dat zij nooit met iemand wilde trouwen. Man» nen? Bah-' Allemaal vriendelijke huiche laars. Zij kon ze van hier door de open deuren goed waarnemen; zij dansten haan voorbij; 't geleek wel een film. (Wordt vervolgd^

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 7