AKKERTJES HARTEN DRIE nare Hoofdpijn Voor onze Vrouwen. FEUILLETON MUZIEKNIEUWS te OCKENBURG, Walstraat. VRIJDAG 14 JUNI lu3S. No. 24 Di0.. behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en ge zijt er van af. Géén last met Uw maag! Prettig innemen en onschadelijk. AKKER-CACHETS verdrijven spoe dig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn, rheumatische pijnen, gevatte koude, Influenza, Griep, enz. jVe^r/ws^SmaakloQ* ouwel-omhuliel om Product poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept i/an Apotheker Dumont Vraagt ook: „Laxeej-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen vet> stopping, hardlijvigheid, ena. Werken sacht. KALK. In alle bouwgronden, zoowel gras als akkerland is goed kalkgehalte van zeer groot belang. Er zijn gronden, die voor de goede ontwikkeling der gewassen te weinig kalk bevatten. Hier dient gekalkt te worden om daar mee de planten te voeden. De korensoorten onttrekken per H.A. 22 tot 40 K.G., de vlinderbloemige gewassen (klaver wikken, erwten, boonen, aerradella, luzerne 120 tot 240 K.G. de hakvruchten 80 tot 90 K.G. Uit deze cijfers die gemiddelden zijn van het driejarig onderzoek, blijkt dus, dat kalk een noodzakelijke planten voedingsstof is. Ook ziet men dat de vlinderbloemigen het meest aan den grond ontrekken en bijzonder voor deze kalkvoorziening van groot belang is. Nu vele bedrijven de inrichting min of meer veranderen tengevolge van de Regee- ringsmaatregelen en in de vruchtwisseling meer plaats zullen geven aan de vlinderbloe- migen, dient men hiermee wel rekening te houden. Maar kalk dient niet enkel tot voeding der planten, kalk is ook het middel om den grond geschikt te maken voor den groei Vooral op zure lage gronden is het van het grootste belang, dat deze worden gekalkt, men kan deze gronden wanneer de ontwa tering tevens goed is, veel verbeteren en kan ook deze grond een normale opbrengst geven. Ook klei en leemgronden, die men in ons land veel aantreft, hebben licht gebrek aan kalk, waardoor de bewerking dikwijls zeer moeilijk is en de vruchtbaarheid geringer. Men ondervindt meermalen dat ze taai en dicht zijn en licht korsten. Als na een fjinken regen de zon komt hebben ze spoe dig een dichte harde kost, die geen l icht meer doorlaat en dit is toch wel zeer na- deelig voor goeden plantengroei. Zorgt men hier voor goed kalkgehalte, vooral in de bovenlaag, dan blijft deze los en kruimelig en laat zich bovendien gemak kelijk bewerken. Meestal wordt er tegelijk bemesting met fosforzuur of kali toegepast, om een mo gelijk tekort aan planten voedsel te voorko men. Tegenwoordig is er ook in den han del de kalkkali-meststof-Kencica welke kali ook in een juisten vorm geheel ter beschik king van de planten komen. Dit heeft dus het voordeel dat en kalk en kali tegelijkertijd, dus zonder extra werk uitgestrooid wordt. Onze gronden hebben beide voedingsstof fen beslist noodig, zoodat het wel de aanbe veling verdient, met bovenstaande rekening te houden bij de altijd noodige bemesting. ZOUTELANDE. Programma Concert 18 Juni, te geven door het Fanfarecorps „Luctor et Emergo" te Zoutelande des avonds 8 uur. Directeur de heer André J. Geijsen. 1. „Zum Défifé Marsch W. Lemke. 2. „Corbeille d'Eté", Ouverture G. Gadenne. 3. „Le Val de 1'Amblève", Fantaisie P. D. Belleflamme. 4. „Fantaisie J. Werkman. 5. „St. Caecilia's Feestmarsch" 6. „Jugendzeit", Marsch J. Brandje. 7. „La Fee des Eaux", Fantaisie Alf. Beriot 8. „TAttente fait Mourir", Fantaisie G. Gadenne. 9. „Sarie Marais'*, Marsch C.J.N. Cori JUNI Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag DonderdJTg Vrijdag 15 16 17 18 19 20 21 uni ZON Op Onder 4.39 4.39 4.39 4.39 4.39 4.39 4.39 9.21 9.22 9.22 9.23 9.23 9.23 9.24 Hoogwater te Vlissingen op: Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 20 Vrijdag 21 15 16 17 18 19 juni v.m. 1.15 n.m. 1. 131 2.01 2.20 2.43 3.07 3.26 3.49 4.06 4.35 4.50 5.26 5.41 WIELRIJDERS, LICHT OP: Zaterdag 15 [uni te 9.51 uur Zondag 16 te 9.52 Maandag 17 te 9.52 N Dinsdag 18 9.53 w Woensd. 19 te 9.53 M Donderd. 20 te 9.53 II Vrijdag 21 te 9.54 W Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend MI D DAGJAPON. Het afgebeelde model fs nu juist zoo ge schikt om *s middags gedragen te worden. Het is zeer eenvoudig en kleedt aardig. Het dubbele kraagje, dat van zijde of ba tist gemaakt kan worden is met smal valen* cienne kant afgezet, hetgeen, evenals de knoopgarneering tot de laatste modesnuf- jès behoort. Gemakshalve wordt het kraagje met een smal reepje afgewerkt, waardoor het mo» gelijk is, -het in de japon te rijgen, waardoor het zonder moeite uitgenomen en gewas schen kan worden. De mouw is glad en aangesloten, terwijl de japon links met druk- knoopen sluit. Het bovenstuk bestaat aan de voorzijde uit drie gedeelten, waarvan het middelste op de zijstukken is gestikt; de rug bestaat uit één pand. Zesbaansrok en smalle ceintuur met knoopen. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen tot en met maat 48, onder No. 1492. Kosten f 0.60. JURK VOOR MEISJES VAN 7-10 JAAR. Een jurk met lange mouwtjes is voor de killere dagen zeer practisch, want vaak is het in het voorjaar nog zóó koud, dat de armen „kippenvel" vertoonen. Het lijfje heeft zich aan die nieuwe eischen aangepast, nJ. de bolerovorm, die rond geknipt wordt en opgestikt op het rokje, dat in het mid den een smalle reep heeft, die tot aan de hals doorloopt. Smal boordje, knoopgarneering en sluiting met split in den rug. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor den leeftijd van 7—10 jaar, onder No. 1508. Kosten f 0.50. JURK VOOR MEISJES VAN 10-14 JAAR. Het geruite jurkje van zephir, linnen of ander goed waschbaar materiaal leent zich zeer goed voor slanke figuurtjes en doet de ze door de eenvoud van het model zeer goed uitkomen. Geen andere garneering dan een paar lich te revers en dito ceintuur wordt aange bracht. Sluiting middenvoor met knoopen en knoopsgaten, die op een opgestikte palle zijn aangebracht, zesbaans rokje, waarvan de baantjes naar beneden toe wijder worden. Knippatronen kan men aan onze bureaux bestellen voor den leeftijd van 10—14 jaar, onder No. 1507. Kosten f 0.60. DOOR BERTA RUCK. 52. Het meisje was werkelijk aardig genoeg. Hij vertrouwde, dat dit even goed zou uit vallen als zooveel andere huwelijken. Hij her innerde zich een uitdrukking van een cy nicus (toen hij nog op de militaire académie was): „Elk meisje is het ware meisje niet, zoodra je haar getrouwd hebt". Indien Nora buiten zijn bereik lag, wat voor belang had hij dan bij een keuze? Ja, hij zou 't zaakje maar in orde maken. Twee dagen voor dezen avond zat de vrouw van Jim Hallett den adjudant, in haar keurig salonnetje te Kensington te schrijven. Zij woonde nu als betalende logé blij tantes zij had haar huishoudentje op gebroken en Jim was ergens in Frankrijk. bij tantes die vonden, dat zjj zich niet erg benauwd maakte om Jim, want zij besteedde veel geld aan nieuwe schoenen, maakte on ophoudelijk origineele grappen en scheen geregeld brieven te schrijven aan geheel an dere jonge mannen dan haar echtgenoot. De brief welke zij schreef, scheen haar nogal ▼roolijk te maken. Zij beet op het achtereind j van haar penhouder, glimlachte en leunde achterover. Het lange epistel, dat Billy haar üiad gezonden, lag voor haar. Zij keek er op nieuw naar, doch nu barstte zij, zeer tot er gernis van tante, die in een hoekje zat te haken, in schaterlachen uit. „Anne huwelijkspeculantzei mevrouw Hallett harop. Met plotseling getaar greep zij naar het spoorboekje. Bij zichzelf zei ze: „Ik moet per slot van rekening toch naar dat verhuurkantoor gaan, om te zien of mijn kleine leuke huisje nog te huur is. Mogelijk vang ik wel twee vliegen in een klap. Ik kon dan tegelijkertijd van de gelegenheid gebruik maken, om die revue bij de Gansenhursten, waar hij over schrijft, te gaan zien. Wat zal Jim lachen, als ik hem over dit avontuur schrijf'. Dus schreef de vrouw van Jim geen brief vol raadgevingen aan Billy, maar zond een telegram aan Hotel Sport te Ditchwater, met verzoek een kamer voor haar te willen reserveeren. „Pa" Gansenhurst had zijn dochterschaar en zijn aangenomen zoon beloofd, dat hij een oogenblikje naar de revue zou komen kijken, als hij tijd over had. Hij had zich in zijn nieuw ingericht kantoor in „Huize Rustenburg" opgesloten, zoover mogelijk bui ten het bereik van het rumoer der revue- repetilies en het telefoongeschel dat den ge- heelen dag klingelde. Daar zat de rentenier die niet rentenieren kon, met een glans van verrukking in zijn oogen het bestek voor de barakken te maken. In sirengeren militairen zin, werd de ou de kolonel alleen gelaten, om de zaken af te doen. Hij glimlachte onder zijn witten kne vel toen hij besloot het vanavond maar zelf le doen. HOOFDSTUK XVI NACHTELIJKE FEESTVREUGDE Feestklanken en vreugdetonen vulden „Hui ze Rustenburg". De best geslaagde revue waarin Nellie Hunter (zoo stond het op 't programma) ooit was opgetreden, was bijna ten einde. Een half dozijn prachtige gordijnen uit verschillende vertrekken van het groote huis gerequireerd, scheidden het nog steeds ap- plaudisseerende publiek in de grootste helft van het reuzensalon, van het tooneel. De acht gezusters Gansenhurst gichelden ze nuwachtig en fluisterden elkaar moed in, voor het volgende en slotnummer, dat door hen zou worden uitgevoerd. De jonge me vrouw Millbanke in haar vuurroode marke- tensters-costuum, liep vlug langs de meis- jesgroep en maakte met haar vingers een spleetje tusschen de twee gordijnen, die als voorscherm dienst deden. Zij tuurde naar het auditorium en vroeg zich nieuwsgierig af, wie die dame was, die op de tweede rij naast dien knappen luitenant Somers zat en zoo ernstig met hem praatte. Mevrouw was er zeker van, dat zij een lach hoorde en een: „Wees nu niet dwaas, Billy", maar of hij zich al of niet dwaas wilde aanstellen, lachen deed hij zeker niet. Vlak by hem zat de familie Halliday; Lorne was in haar verpleegsteruniform. Verderop zaten alle ma ma's en tantes uit Ditchwater en alle jonge officieren, die niet in de revue mee deden. Nellie voelde een tikje op haar schouder. Het was luitenant Orpington (Buff Orpington noemde zij hem famiiiaar)., de militair-im- pressario, lang en schraal met kaken zoo rechthoekig als een sigarenkistje, de man die door woord en daad geweest was, wat ma ma Gansenhurst noemde „de ziel van het feest". „Kom mee, 't is tot nu toe prachtig van stapel geloopen. Laten wij voor de slotscè ne bellen. Vooruit". Een minuut later gingen de gordijnen plooiend van elkaar naar rechts en link» en staarde het publiek over een rij van e- lectrische voetlichten, door den eenigen Dilchwaterschen electricien voor het glans- nummer van den avond aangebracht: „De militaire dames parade", uitgevoerd door de acht gezusters Gansenhurst en gebaseerd op de wijs: „It is a long way to Tipparary". Daar aanschouwde het auditorium achter het voetlicht een rij van allerliefste meisjes in volgorde van lengte naast elkaar. Ze had den allen blonde krullen (echte) en gouden schoentjes (geen echte) en waren voor de rest een wolk van witte gazigheid. Zij bloos den door het rouge heen en hun porcelein- blauwe oogen schitterden van opwinding en kwamen nog sterker uit door het cobali- blauwe schmink dat op hun onschuldige O' leden was gesmeerd. (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 7