BLACK-BO>r PRUIMTABAK BURGERLIJKE STAND GESAUSDE ZWARE Middag'Concert. Concert te geven door de Harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooij, op Zondag 16 juni des mid dags 12 uur in de Willem Ill-tuin. Programma 1. Psalm 24. 2. Le Triomphe de Jésus, Andante Religieux V. Sambin 3. LarghettoSignard 4. Loreley Paraphrase, J. Nesvadba arr. Rugers 5. Largo Handel arr. Andrieu 6. Wiegelied Mozart arr. v. d. Glas 7. Fragmenten uit „Tannhauser" R. Wagner arr. Langlois 8. Psalm 150 Avond-Concert. Concert te geven door de Harmonie „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooij, op Woensdag 19 juni, des avonds 8 uur in de Boulevard Evertsen Programma 1. Dilbeekmarsch L. Marchand 2. Franzözische Lustspiel Ouverture Keler Bela 3. Fragmenten uit de opera „Romeo et Juliette", Gounod, arr. E. Mullot 4. Fragmenten uit de op. „Tannhauser" R. Wagner arr. Langlois 5. F. X. Mannhardt marsch P. de Rooy 6. „In het Zuiden", Esquisse Ameri- cain W. A. Myddleton 7. Erinnering aus Lousberg, Valse A. Govaert 8. Sur un Marché Persan, Intermezzo Scène A. W. Ketèlby 9. Wiegelied, Mozart arr. v. d. Glas 10. Koning Voetbal, marsch W. Schootemeijer ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 14 JUNI 1935. No. 24. REIZEN BEZORGDE HEM CONSTIPATIE. Verkooper vertelt, hoe hij zich „fit'' houdt. „Ik ben handelsreiziger", schrijft iemand ons, „en als ik er niet steeds iets voor in neem, heb ik door het voortdurend zitten in den trein steeds last van constipatie. Kru schen Salts is het eenige raiddel, dat hier voor inderdaad goed helpt en toch mijn werk niet stoort. Eiken Zaterdagavond neem ik een grooten dosis Kruschen en op Zondag afs ik niet hoef te werken, hebben de zouten hun uitwerking. Op weekdagen neem ik di reet na het opstaan een kleine dosis. Den ge- heelen dag door moet ik in de weer zijn en Kruschen is het eenige juiste middel, dat me den heelen dag fit houdt. Ik heb ook wel eens andere laxeermiddelen geprobeerd maar ik heb de ervaring, dat deze of wel onvoldoende waren of te krachtig werkten", f V.L. Kruschen Salts is een natuurlijk recept om een inwendige lichamelijke zuiverheid te be houden. De zes zouten in Kruschen sporen ;Uw afvoerorganen zachtjes tot regelmatige werking aan. Zoodoende wordt Uw organis me vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, den algeheelen gezondheidstoestand schaden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten k f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpak king de naam Rown tree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. fcnelken onder de meisjes en jongens op Walcheren, die aan den gehouden melkcur- sus hebben deelgenomen. De diploma's werden uitgereikt aan: Ja- comina Maria Langebeeke uit Serooskerke, die 195 punten behaalde; Leuntje Wiele- maker Fd., Koudekerke 193 p.; Mientje van de Broeke, Serooskerke, Maatje Clarisse, Zou telande, Maria N Wondergem, Serooskerke, Cornelia Simonse, Koudekerke, allen 191 p.; Maatje Elizabeth Maas Ld.„ Vrouwepolder 189 p.; Catharina Verhage Wd., Koudekerke, Adriana Wilhelmina Heijboer, Middelburg, Marinus Koole, St. Laurens, allen 188 p.; Ja- coba Meijers, Serooskerke, 183 f>.; Maatje Osté, Vrouwepolder, 186 p.; Willem Lou- werse, Serooskerke, 183 p.; Maatje Osté, Vrouwepolder 183 p.; Janus Verhage, Kou dekerke, 178 p.; Pieternella Catharina Vader, Koudekerke, 177 p., Anna de Visser, Seroos kerke, 175 p., Cornelia Wielemaker F., Kou dekerke, 174 p; Karrens v. d. Broeke, Se rooskerke. 171 p.Anna E. E. Schöherr, Se rooskerke, 168 p.; Adriana de Pagter, Mid delburg, 165 p.; Tannetje Kodde, Seroosker ke, 164 p.; Willem H. Drijver, Vlissingen, 162 p.; Maria P. Louwerse, Serooskerke, 16Lü|; Abraham Jobse, Serooskerke, 157 p.; Pieter Kaljouw, Vrouwepolder, 157 In de Vrijdagmiddag ten kantore der N.V. gehouden jaarlijksche algemeene ver gadering van aandeelhouders heeft de di rectie het jaarverslag over 1934 uitgebracht, waarin zij mededeelt, dat dit boekjaar voor de Vennootschap geen gunstig resultaat op leverde. Tengevolge van de crisisomstandig heden werden vooral voor overheidswer- ken zulke bezuinigingen doorgevoerd, dat de vraag zeer te wenschen overliet. Boven dien vertoonde de markt een dalende ten- tendenz, waardoor tegen sterk vallende prij zen een zeer scherpe concurrentie ontstond. Tengevolge van de daling in prijzen was het noodzakelijk de voorraden aanzienlijk on der aankoopprijzen te waardeeren. Het boekjaar 1934 eindigde dientengevolge met een ongunstig saldo van f 76.322.85, waarin bovenbedoelde conjunctuurverliezen begrepen zijn. Het ongunstige saldo per 31 December 1933 ad f 97.493.44 stijgt zoodoen de tot f 173.816.29. PRODUCT VAN DOÜWt EGBERTS TABAKS FAB 35v Commissarissen en directie hebben ge meend, dat, gezien dit ongunstige resultaat onverwijld moest worden ingegrepen, zoodat belangrijke salarisverlagingen en reorgani saties zijn ingevoerd, welke voor het loopen- de jaar een beduidende verlaging van het onkostencijfer zullen veroorzaken. Volgens de vroegere statuten was de afschrijving op vaste goederen slechts bij een gunstig be drijfsresultaat mogelijk. Nu de nieuwe statu ten de afschrijving ook bij een ongunstig be drijfsresultaat mogelijk maken, stelde de di rectie voor een bedrag van f 40.000 op de vaste goederen af te schrijven, hetwelk over eenkomt met de afschrijvingen, die onder de oude statuten zouden zijn geschied, indien de voorafgaande jaren een gunstig bedrijfs resultaat zouden hebben opgeleverd. In de vergadering waren 314 aandeelen vertegenwoordigd, uitbrengende 70 stemmen. De balans en de winst- en verliesrekening werden met algemeene stemmen goedge keurd. In de na de sluiting der vergadering ge houden buitengewone algemeene vergade ring waren hetzelfde aantal aandeelen en stemmen aanwezig. De voorstellen tot 30<Vo kapitaalreductie werden met 61 stemmen, vertegenwoordigende 305 aandeelen, tegen 9 stemmen, vertegenwoordigende 9 aandee len, aangenomen. Bij de behandeling der statutenwijziging werd op voorstel van commissarissen en di rectie het primaire percentage voor aandeel houders van 5°/o tot 60/o verhoogd. Met het zelfde aantal stemmen als bovenvermeld werd de aldus veranderde statutenwijziging goedgekeurd. Na de reduceering van het kapitaal met 80o/o luidt de balans: Activa: aandeelen in andere ondernemin gen f 171.333; effecten ter beurze genoteerd f 1880; kas en kassiers f 189.431: debiteuren in rekening-courant f 115.200; diverse debi teuren f 198.750; inventaris van hout f 537. 409: aandeel in voorraden in gemeenschap pelijke rekening met derden f 77.050; inventa ris van vaste goederen f 178.300; inventaris van verbruiksgoederen f 2172; voorschotten op de bedrijfsrekeningen van 1935 f 9611. Passiva: aandeelkapitaal f 840.000 5°/o obli- gatieleening f 110.000; reserve op aandeelen in andere ondernemingen f 66.833; conjuc- t uurreserve f 146.183; fondsen voor diverse doeleinden f 60.400; onopgevraagde coupons enz. f 1435; crediteuren in rekening-courant f 233.941; diverse crediteuren f 18.329; voor schotten door de bedrijfsrekeningen van 1935, f 4556. (WC.) AAGTEKERKL In de Vrijdagavond, onder Voorzitter schap van den Heer J. Bosselaar, Burgemees Ier gehouden vergadering van den Gemeente raad van Aagtekerke, werden de pensioens grondslagen van den Burgemeester, den Amb tenaar van den Burgerlijken Stand en den Secretaris vastgesteld. Een wijziging werd gebracht in de Gemeentebegrooting voor 1934. Van de Burgerwacht was een verzoek in gekomen om de subsidie te verhoogen van f 10— op f 25.—. De Heer Kodde kon, even als de Heer W. de Visser medegaan met die verhooging, laatstgenoemde wees er echter op dat de subsidies toch in het algemeen weer verhoogen, de Voorzitter stelde het nut van den Burgerwacht in het licht. Met alge meene stemmen werd daarna de gevraagde verhooging toegekend. Afschrijving van de aanslag in de Hondenbelasting werd ver leend a an Joh. Dekker voor 9 maanden. Tot leden der Commissie voor het nazien der drie jaarlijksche afrekening van een Bijz. La gere School werden benoemd de Heeren Kod de en W. de Visser. Met Domburg werd een overeenkomst aangegaan tot toelating van kinderen óp de O.L. School aldaar. De Heer Kodde vroeg de Kloosterweg nog eens te doen nazien, de Heer Wisse informeerde naar de toestand van de zijkanten van dien weg evenals den Heer C. de Visser terwijl de Heer Wisse nog nadere inlichtingen over de gevraagde inlichtingen gegeven had, werd de vergadering gesloten. SOUBURG Geslaagd aan de Chr. Kweekschool te Middelburg: Mej. P. Verheul. Na een bestaan van 5 jaren, is de Mondorgelclub „Exelsior", onderafdeeling der C. J. V. „Samuël", opgeheven. Het ge ring aantal was hiertoe de oorzaak, dat het bestuur noodzaakte, tot ontbinding over te jaan. In de j:l. Zaterdagavond gehouden vergadering, bracht de heer L. Vader voor zitter der vereeniging dank aan den di recteur voor zijn ijver en toewijding in die jaren betoond; waarna de directeur woor den van dank sprak aan bestuur en aanwe zige leden voor deze periode van prettige samenwerking. SEROOSKERKE (W.) Geslaagd voor examen „Hulp der Moe der" (Tesselschade) Mej. A. S. C. Seijs alhier. ST. LAURENS - Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk cand. J. P. Simons te Amsterdam. VEERE Geslaagd voor het examen diploma makelaar: de Heer E. Eaker alhier. jif l 'fifjjjr s -tl mr ÏTÏïïTT (KOELOOF QAT MET TOCH BETER* Het gezwalk met de valuta's Raakt men langzaam aan mee vast Allerwegen krijgt men daarmee Op den duur de grootste last. Eerst met frissche moed begonnen Bleek maar al te spoedig dat Zoo'n onzekere va'Ufa Grondige bezwaren had. De Correspondent te Washington van da wNew York Times" zegt uit goede bron te hebben vernomen, dat de Vereenigde Sta ten binnenkort zullen voorstellen een we reldconferentie bijeen te roepen, waaraan de voornaamste landen zullen deelnemen, ten einde den grondslag te leggen voor een accoord tot internationale stabilisatie der wisselkoersen en tot verlaging der tolmu ren. Uncle Sam begrijpt nu toch ook Dat het zoo niet langer gaat En hij geeft z'n lotgenooten Thans een welgemeenden raad. Laten wij eens uitzien, zegt hij Naar een beetje vaste grond Want dat vele manoeuvreeren Wordt me toch wat al te bont. 't Is voor Holland en nog and'ren Ook van 't allergrootst belang Want zij komen met hun munten Anders leelijk in 't gedrang, 't Is te hopen voor ons allen Dat men spoedig orde sticht Want het economisch leven Wordt er steeds meer door ontwricht. J. S. ZOUTELANDE GEMEENTEBELANG. In verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen hééft' de plaatselijke Kiesvereeniging „Gemeentebe lang", een Opënbare vergadering gehouden. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de bijeenkomst die door vele niet-leden was bezocht, geleid door den heer J. Verhagen, secr. der vereeniging. Deze wees erop dat de gang van zaken in de Gemeente alleszins het voortbestaan van deze kiesvereeniging wettigt. Vele maatschap pelijke belangen eischen de volle belangstel ling der inwoners, willen zij niet worden geschaad of om hals gebracht. In de afgeloopen 4 jaar was het zittende raadslid vaak in touw. om niet partij belan gen, maar meer .de algemeene belangen in maatschappelijk opzicht van de bevolking voor le staan. Daarvoor te waken is ook de plicht in de komende periode Hiertoe is een Geinceuteprogramma door de vereeniging opgesteld waarvan spr. de volgende punten uitvoerig toelichtte. 1. Bevordering van het vreemdelingen verkeer, dus ook het bad en strandbedrijf, een levenskwestie voor deze gemeente. 2. Verbetering van de zorgen voor de werkelooze ingezetenen, 3. Verbetering van aanleg, onderhoud en verlichting van straten en wegen. 4. Behoud en bevordering van natuur schoon. 5. Bevordering van al hetgeen wat tot de algemeene belangen van de Gemeente en Kaar inwoners kan strekken. Hierna gaf het raadslid de heer J. Verha ge Wzn een uitgebreid en belangwekkend o- verzicht van verschillende belangrijke on derwerpen die in het bestuur der Gemeente in de 4 jaar waren behandeld. Bijna al zijn voorstellen werden door den Raad niet gesteund, sommige, korten tijd la ter al dan niet gewijzigd door andere fracties ingediend wel aangenomen. Al deze pogingen waren zakelijk gefun deerd en hielden veelal rechtstreeks ver band met de behartiging van de belangen der Gemeentenaren. Bij het huidig Gemeentebestuur blijkt het partij politiek streven den boventoon te voe ren terwijl schijnbaar opzettelijk het werk van den vertegenwoordiger van Gemeentebe lang genegeerd werd. Uit het overzicht bleek dat dit raadslid toch invloed heeft weten uit te oefenen. Waarvan de gelegenheid tot het stellen van vragen of het maken van opmerkingen geen gebruik werd gemaakt werd de verga dering, die een kalm verloop had, gesloten, padat de voorzitter had opgewekt bij de a.s. verkiezingen te stemmen op No. 1 van lijst 1 verschillende personen gaven zich als lid op. VLISSINGEN, van 6—13 Juni 1935. Ondertrouwd: A. M. Luitwieler, 39 j. en P. J. Ledjnse, 22 j. J. C. Beumer, 35 j. en J. B. W. te Roller, 23 j. Wi. Bakker, 26 j, en J. I. Rietbergen, 24 j,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2