BEKENDMAKING waarin opgenomen Wegeling's Nieuwsblad Eh. is stec/Us jéjésv x l HONIG'S SOEP/ 41e Jaargang VRIJDAG 14 JUNI 1935 No. 24 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's LIED VAN DE WEEK ixNéfz.cjjeje/ -mUi Uitgave: N.V. ZEEUWSCH NIEUWSBLAD i.o. BUREAUX VAN REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Noordstraat 44, Telefoon 130, Vlissingen Noordstraat 34, Telefoon 236, Middelburg agenten in alle plaatsen ADVERTENTIËN 20 ct. p. r. INGEZ. MED. 40 ct. CONTRACTEN ZEER LAGE PRI|ZEN ABONNEMENT 40 ct. p. 3 mnd. p. post 45 ct. Advertenties inzenden voor Donderdag 3 uur VLISSINGEN. Op 26 Juni 1935 zal de Heer J. M. Baan Hoofdboekhouder der N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij, alhier, den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de S.A. des Tramways a Va- peur de FlessinguerMiddelbourg et Extensi ons, welk bedrijf 1 Januari 1929 door de N.V. Pzem is overgenomen. Geslaagd voor het onderwijzers-examen aan de Chr. Kweekschool te Middelburg, M. L. Ca]jé; voor ziekenverpleging diploma A, opgeleid in „Bethesda"; de zusters P. C. JFer- dinandusse, A. W. Lobbezoo, M. Oele, J. J. Poschmann en L. S. Wage; voor examen le stuurman te Batavia: de Heer H. J. van Dijk, oud-leerling der Ruijterschool;' voor examen onderwijzeres bij het voorbereidend onder wijs: onze plaatsgenoote Mej. M. M. Lagaay, te Rotterdam. Benoemd tot onderwijzeres aan de Oranjeschool: Mej. J. A. van Amerongen te Zwolle. Geslaagd voor Radio-telegrafist 2e klas se: de Heer A. Schuit; voor examen „Hulp der Moeder" (Tesselschade); de dames G. J. Lems en W« Westland. BELGISCH LOODSWEZEN. De heer A. C. Aspeslagh, chefloods 3e klasse bij het Belgisch loodswezen alhier, is bij ministerieel besluit aangesteld als chefloods 2e klasse bij het loodswezen te Antwerpen, terwijl de heer P. L. Blondé, loods der Schcldemonden te Oostende, hem in deze laatste hoedanig-, heid alhier zal opvolgen. (V.C.) DE VLISMAR. In de gehouden algemee ne vergadering van aandeelhouders der N.V. Vüssingsche Mineraalolie en Asphalt Raffi naderij alhier, werd de winst- en verliesreke ning en de balans goedgekeurd en de heer D. L. H. van Raalte, die aan de beurt van aftreding was, als commissaris herkozen. ONZE BUITENHAVEN. Alhier is op de haven gekomen het stoomschip „Wango ni" van de Woermann-Linie, komende van Hamburg. Het schip is na het innemen van 35 passagiers, bagage en post weder naar Zuid-Oost-Afrika vertrokken VLIEGTOCHT VOOR DE LEDEN VAN HET KABINET. Het extra Douglas-vliegtuig dat vorige week een rondvlucht met ver schillende leden van de regeering maakte, is ook op het vliegveld te Vlissingen aangeko men. De tocht werd medegemaakt door de mi nisters Colijn, Oud, Van Lidth de Jeude, De Graeff, Van Schaik en Gelissen. Ook enkele dames hebben de rondvlucht meegemaakt, n.l. mevr. Van Schaik, mevr. Oud, mevr. Van der Hoeven en zuster freule De Savornin Lohman. De directeur van de K.L.M. de heer A. Plesman, vergezelde het gezelschap op deze rondvlucht. Nadat de dames en heeren het vliegtuig alhier hadden verlaten, werden zij verwel komd door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen, die juist van zijn reis naar Madeira was teruggekeerd. Het gezelschap begaf zich naar het restau rant, alwaar een verversching werd gebruikt. Daarna verzocht de burgemeester aan de dames en heeren het nieuwe vliegtuig dat op de N.V. Kon Maatsch. „de Schelde" is ge bouwd, de S 12 te willen bezichtigen. Hier bij was ook de constructeur, de heer Slot, tegenwoordig. Na een oponthoud van ongeveer een half uur werd de Douglas weer bestegen en werd de rondvlucht door .ons land voortgezet. ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. In verband met het besluit van ir F. A. Holleman te Veere het secreta riaat van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart neer te leggen, is het tijdelijk secretariaat opgedragen aan den heer M. van Aller te Vlissingen. De heer Aller is in een gehouden be stuursvergadering benoemd tot secretaris- penningmeester der Zeeuwsche Luchtvaart Vereeniging. (V. C.) CONCERTGEBOUW. IN HET WITTE PAARD. Zijn wij op tooneelgebied in onze omgeving niet bepaald verwend, dit is zeker niet het geval wan neer het de opvoering van een roemrijke revue-operette betreft. Daarom waren de verwachtingen voor Hans Muller's Operette-comique „In het witte Paard", hoog gespannen. Voor en tij dens de Pinksterdagen zijn artisten met koor, ballet en orkest van de Kon. Ned. Schouw burg uit Gent haar komen opvoeren in het Vüssingsche Concertgebouw. Die opvoeringen zijn voor wat de kunst volle uitbeelding en vertolking van „lm Weis sen Rössl am Wolfgangsmeer" betrof een eclatant succes geworden. Tot in alle onder- deelen hebben de artisten de weergave van dit klank en kijkspel keurig verzorgd voor de opvoering hebben we alle lof. Helaas niet voor de publieke belangstel ling, daarmede was het droevig in droe vig gesteld. De reden hiervan kunnen wij onmogelijk peilen. De Concertgebouw-directie droeg met de artisten zorg voor een gezellig, aantrekke lijke beschaafde ontspanning. Er viel kunst zinnig veel goeds te genieten en men... bleef thuis. Met élan speelden de artisten hun rollen als gold het een première en mochten voor dit driedaagsch optreden met eenige duizen den franc's schade gedesillusionneerd huis waarts keeren. Werkelijk minder kan het al niet. Dat „In het witte Paard", zóó onbekend is durven we niet onderstellen. Duizenden opvoeringen in alle wereldste den en tal van provincie gemeenten vonden plaats. Talloos zijn de melodiëen a$n het instrumentaal of vocaal oeuvre dezer ope rette ontleend en door de radio in diverse variaties uitgezonden. Kortom dit werkelijk goede operette gezelschap verliet de Schel-, destad met een groote teleurstelling rijker, ons een goede kans op reprise armer latende. Zooals gezegd de opvoering was een groot succes. In drie bedrijven, 14 tafereelen, vlot gespeeld, zonder coupures met twee korte pauzes, wist het gezelschap de weinig aan wezigen 3 volle uren op de aangenaamste wijze te boeien en te vermaken. In een Tiroler bergstreek staat het gere- nomeerde hotel „In het witte Paard", waar vrouw Josepha Vogelhüber als waardin de scepter zwaait en tevens een romantische hoofdrol vervuld. In een allerkluchtigste verhandeling, waar aan 20 artisten deelnemen beleven we een episode, dat zeker tot het meest Romanti sche deel uit de geschiedenis van dit berg- hotel behoort. Daarin worden de drie an tipoden, de felste zakenconcurrenten; het standsverschhil en wetenschap en bundel, door de grillige gebeurtenissen des levens, uiteindelijk middels l'histoire d'amour", tot vriendschapshoogte gevoerd. En moest zelfs de zakelijk nuchtere breigoederenfabri- kant en Nurks Giesecke bekennen dat het resultaat der poëzie omgezet kon worden in een gezonde affaire". Alle medewerkenden in deze operette heb ben op bewonderenswaardige wijze hun rol gespeeld. Het goed Nederlandsch gesproken woord en de gezongen tekst waren een ge noegen om te beluisteren, ook dan wanneer de begrijpelijk Vlaamsche tongval even par ten speelde. De costuums, het decor, de grime het was alles even keurig verzorgd en bijzon dere waardeering mag dirigent Emiel Ver- wilst en zijn orkestleden niet worden onthou den. Bij vele tafereelen bracht het publiek wel verdiende hulde en aan het slot een ware ovatie. Onder overbekende klanken van „In Met ingang van Maandag a.s. treedt de heer I. A. Willemsen uit ons filiaal Noordstraat 34Middelburg Voor het goede aan ons bedrijf bewezen betuigen wij hem onzen dank. In de leiding van het fili aal zullen wij op de meest goede wijze ten behoeve van onze geachte clientèle voorzien. Het personeel staat steeds met de meeste bereidwil ligheid ter uwer beschikking Het bijkantoor v. Zeeuwsch Nieuwsbladblijft aan dit filiaal verbonden. Drukkerij H. Regeling Zeeuwsch Nieuwsblad het witte Paard aan het Wolfgangsmeer, Wacht U aan de deur het geluk... gingen we dankbaar en voldaan huiswaarts,' wat van de artisten niet gezegd kan worden. Donderdag 20 Juni, des avonds 8.15 uur zal in de St. Jacobskerk een orgelbespe ling gegeven worden door den heer Bernard ten Ca te, met medewerking van Mevrouw Spaanderman-Taat, zang en den heer Edw. Batten, viool. Hiervoor kunnen de programma's van het indertijd uitgesteld kerkconcert tegen nieuwe worden ingeruild. Uitgevoerd worden werken van Bach, Handel, Mailly, e.a. MIDDELBURG KANTONGERECHT. De touringcartochten verboden. Door den kantonrechter te Middelburg zijn de drie Vlissingsche touringcar-ondernemers, Gebr. v. Fr., W. Fr. en J. P. EL veroordeeld terzake dat zij in Maart en April een auto busdienst tusschen Vlissingen, Middelburg en Rotterdam onderhielden. In het schriftelijk vonnis vereenigde de Kantonrechter zich met het oordeel van den ambtenaar O. M. en zag in deze overtredin gen geen principieele kwestie. Tegen elk der overtreders werd, overeen komstig den eisch, 25 gulden boete subs 10 d. h. gevorderd. Voor den B. B. N. was als pleiter in deze zaak Mr. Hartogs uit Bergen op Zoom op getreden. Tegen deze besHssing hebben de veroor deelden direct hooger beroep aangeteekend. Geslaagd voor examen: „Hulp der Moe der" (Tesselschade): de dames J. Drioel, M. H. Pots, P. van Rigteren; voor eindexa men aan de Chr. Kweekschool: de dames M. A. Harinck, H. C. Lodewijk en G. D. M. Pel en de Heeren A. Ludikhuize; Th. P. le Coïntre, J. G. Enkelaar, B. H. Graafhuis. Mej. A. M. Wondergem, onderwijzeres aan de Chr. School in de Singelstraat heeft, wegens huwelijk, tegen 1 September a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Geslaagd voor examen ziekenverple ging, opgeleid in het Gasthuis: de zusters C. van Eijk, A. Graafhuis, D. Ketz, A. Lee naars, M. Modderkreeke en W. Petermeijer. De Donderdag gehouden speldjesdag •'^or het Zeeuwsch gedenkteeken voor H. M. de Koningin-Moeder, bracht op de som van f 277. B. Nijholt te Leeuwarden is 61 jaar oud, overleden tengevolge van een verkeersonge val dal hem Maandag j.l. trof, de heer B. Nij holt was gedurende 20 jaar werkzaam bij de belastingen te Middelburg, waarvan de laat ste zes jaar als controleur. Met ingang van 1 Januari 1914 werd hij als zoodanig te Leeu warden benoemd, tot hij in 1931 ontvanger werd. (Z.) ER IS NOG MEER...! Guus Betlem Jr. Te 's Gravenhage is een voor stel ingediend tot het heffen van belasting op voor huizen ge parkeerde auto's. Ook reizigers, die regelmatig de Residentie be zoeken en hun auto's voor za ken of andere huizen dan laten staan, vallen hieronder... Vermoedelijk zal Amsterdam even eenst dit voorbeeld volgen Ha, er is weer wat gevonden, Hulde voor dit grootsch idee, Haagsche automobilisten Voor den dag Uw port'monnaie! Nu de lasten voor 't hotelvak Hier te zwaar geworden zijn, De gemeente moést vermind'ren Op dit grof-belast terrein... Nu men zich van de misère In dit vak heeft vergewist... Nu... nu b ijft er maar één middel: Juist de automobilist! Een belasting op parkeeren Moet voorzien in dit tedsort, Telkens weer wat nieuws te vinden Is en blijft een leuke sport. Maar. komaan, gemeenteraden, Zit Uw kas wat in de knel, Moet er iets belast nog worden...? Komt bij mij... ik help U wel! Want er is genoeg nog, waarlijk, O, er is nog plenty, heusch.,.. Wanneer je maar uitgaat van de: „Alles is-belaslbaar-leus!" Want... waarom alleen de auto's? Zoo luidt mijn bescheiden vraag, Ook de motorrijders, fietsers, Heusch, betalen al te graag. Elke dag bijvoorbeeld, staat er, Op een vast, geregeld uur, Ook mijn fiets (nietwaar? hoe durf ik?5 Vóór mijn huis, tegen den muur. En... let ook 'es op de kind'ren Met hun speelgoed-autoped, Die maar achteloos onschuldig Overal zijn neergezet Kinderwagens.vuilnisemmers 't Staat toch alles op Uw straat? En... hoé vaak het menschdom zélf iHef Babb'lend te...- parkeeren staat?? Dus... komaan, gemeenteraden Thans Uw hoofd niet meer gekweld, 1 Zoo U ziet... genoèg belastbaar! Wat ontbreekt alleen is..-.- gèld! (Nadruk verboden} Enkele personen zijn verbaliseerd we gens het niet aangeven van het plan om van richting te veranderen, en een wegens het links nemen van een bocht. Op de Veersche brug reed een wiel- rijdsler bij het passeeren van een auto tegen de brugleuning en werd daarbjj bloedend verwond. Woensdagavond werd door de A.R. kiesver. „Nederland en Oranje" een open bare vergadering gehouden in St. Joris", met het oog op de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Deze vergadering werd door den voorzitter), dhr. J. F. Heemskerk geleid, die een kort openingswoord sprak en daarna het woord verleende aan dhr. W. A. den Hollander, die handelde over de taak der raden in tij den van dalende welvaart. Daarna werd het woord gevoerd door dhr1. Chr. de Bruin, die wees op de waarde van het A.R. beginsel in crisistijd. Door een der. aanwezigen werd een vraag gesteld over de houding der A.R. fractie t.o. de kermis en het voetballen op Zondag, waarop het A.R. standpunt nader werd uiteengezet. (Z.) MELKCURSUSSEN OP WALCHEREN. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de exa mens gehouden voor het diploma voor goedi

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 1