MDUSSROOP BIACKBOy PRUIM TABAK HARTEN DRIE PietJPruim Peinst: 9n Lichtstraal hij KINKHOEST Hoest-Griep-Brondsitis-AsthoKi N?8 GESAUSDE ZWARE Hoofdpijn, Kiespijn. Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 7 JUNT 1935. No. 23. leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouv/en aan Uw kleine en groote kinderen bij: AKKER'* Getrouwd: J. dê Visser 28 j. en S. de Pag- ter 27 j. J. Wisse 26 j. en L. K. Boogaard 23 j. S. Wisse 27 j. en J. de Korte 25 j. G. Stroo 28 j. en P. Provoost 24 j. A. Provoost 22 j. en W. Maijaars 22 j. J. v. Keulen 23 j. en J. F. de Voogd 25 j. Bevallen: M. Maljaars geb. de Visser z. Overleden: P. S. J. Proos, 85 j. weduwe C. M. Ghijsen A. Maranus 77 j. weduw naar v. C. Provoost. BIGGEKERKE over de maand Mei 1935. Getrouwd: Klaas van Sluijs jm. 27 j. en Leintje Geschiere jd. 27 j. Abraham de Buck jm. 27 j. en Adriana van Sluijs jd. 25 j. Jacobus IPolderman jm. 26 j. en Adriana Stroo jd. 26 j. Gillis Stroo jm. 23 j. en Katharina Simonse jd. 24 j. Joos Mal jaars jm. 27 j. en Pieternella Moens jd. 23 j. Geboren: Magdalena d. van Cornelis Cla- risse en Maatje Mesie Jan, z. van Abra ham Simonse en Maatje Kodde Willemi- na d. van Cornelis Zachariasse en Jacoba Dekker. Overleden: Pieter Dingemanse 87 j. man van Leuntje de Priester. Ingekomen: Adriana Meijer in B 14 uit Koudekerke David Stroo en gezin in B 75 uit Medemblik Jan Mor ijs in A 24 uit N. en St. Joosland Laurus van Sluijs en gezin in B 65 uit Koudekerke Pieternella Provoost in A 3 uit Domburg Dingeman Blok in B 51 uit St. Laurens Johannes van Keulen in B 30 uit Meliskerke Jan Jobse in A 109 uit Koudekerke Maarten Simpelaar in A 86 uit St. Quentin (Frankrijk) Alida van Vliet in B 91 uit Alphen a. d. Rijn Pieter Pattenier in A 27 uit Koude kerke Adriana van Sluijs in B 39 uit Kou dekerke Maria Boone in A 103 uit Hein- kenszand Adriana Geschiere in B 18 uit Grijpskerke Wilhelmina Frederika Dier- manse in B 91 uit O. en W. Souburg Ja cobus Polderman in B 83 uit Veere. Vertrokken: Theodorus Coppoolse uit A 27 naar Grijpskerke Jan Louws uit B 18 naar Meliskerke Jakobus Jobse uit B 75 naar Koudekerke Leintje Geschiere ult B 30 naar Meliskerke Katharina Sinon.se uit B 58 naar Medemblik Johanna V ilhel- mina Caljouw uit B 37 naar Koudekerke Jan de Bree uit B 65a naar Zoutelande, Izaak van Sluijs uit B 17 naar Koudekerke Leuntje de Priester uit B 22 naar West- kapelle Adriaan Simonse uit B 70 naar St. Laurens Pieternella Moens uit B 49 naar Zoutelande Johanna Jans Geschie re uit B 18 naar Grijpskerke Bartel Stroo uit B 98 naar Grijpskerke. AAGTEKERKE over de maand Mei 1935. Ondertrouwd: Jan van der Meule 32 j. en Tannetje Louws 21 j. Cornelis Minder- houd 26 j. en Suzanna Kesteloo 27 j. Getrouwd: Hendrik Dingemanse 25 j. en Janna Wijkhuijs 28 j. Jan van der Meule 32 j. en Tannetje Louws 21 j. Ingekomen: Jan Maljaars uit Zoutelande Adriana Maria Maljaars uit Grijpskerke Antheunis Sturm uit Domburg Adriana Maatje Matthijsse uit Meliskerke Sara de Pagter uit Domburg. Vertrokken: Maria Overweg naar Rotter dam Adriaan van den Driest naar Kou dekerke Adriaan Joosse naar Domburg Leintje Flora van Eijzeren naar Zoute lande Pieter Maljaars naar Zoutelande Wilhelmina Maljaars naar Zoutelande Janna Wijkhuijs naar Meliskerke Ja- comina Francina de Voogd naar Domburg Tannetje Louws naar Oostkapelle. ARNEMUIDEN over de mnd Mei 1935. Getrouwd: Hendrik van de Gruiter jm. 22 j. en Johanna van Belzen jd. 21 j. Dirk de Hamer jm. 25 j. en Clasina Johanna Kusse jd. 20 j. Johannes van Belzen jm. 24 j. en Geertje Meulmeester jd. 20 j. Geboren: Aart, z. v. Aart Marteijn en van Cornelia Labrudjère Christiana, d. van Marinus Schroevers en van Christina van Belzen Klaas, z. van Jacob Marteijn en van Maatje van de Gruiter Casper z. van Arie Willem van der Graaff en van Dorot hea Caljouw. Overleden: Maarten Gerard us Steendijk 35 j. landbouwersknecht, ongeh. Blaas v. Belzen 11 j. v. van Marinus Van Belzen en van Janna Meulmeester. Ingekomen uit: Dalfsen, Jan Willem Jan sen C 44 Sint Laurens, Johanna Flipse C 71. Vertrokken naar: Bergen op Zoom, Joos van Belzen Koudekerke D 216, Joos O reel Sint Laurens A 84, Jan Dieleman 's Gravenhage Lage Zand 29, Marinus de Wijze. WESTKAPELLE over de maand Mei 1935. Ondertrouwd: Adriaan Boogaard 2) j. en Kornelia Willeboordse 21 j. Adriaan Ga- brielse 29 j. en Jakoba Huibregtse 28 j. Janis" Westerbeke 19 j. en Johanna Willemi- na Roelse 18 j. Getrouwd: Pieter Minderhoud 25 j. en Maria Johanna Roelse 26 j. Adriaan van Peene 28 j. en Leintje Huibregtse 26 j. Jan Hendrikse 29 j. en Willemina Lous 23 j. Huibregt Wouters 25 j. en Willemina Hui bregtse 24 j. Geboren: Willeboord, z. van Janis Wes terbeke en Kornelia Verhuist Hendrik, z. van Huibregt Minderhoud en Pieternella Min derhoud Apolonia, d. v. Janis Huibregtse en Adriana Westerbeke Cornelis, z. van Huibregt Lievense en Johanna Melis Jan, z. v. Willeboord Lievense en Pieternella Lie vense. Overleden: Suzanna Verstraate ongeh. 76 j. Ingekomen: Leuntje de Priester z.b. uit Biggekerke Kornelis Dekker dag. opzich ter, uit Rotterdam. Wordt vervolgd Laaf de wereld kraken, kreunen, Ik blijf steeds op mijn gemak; Ik vind kracht en troost en kalmte Bij mijn BLACK-BOY Pruimtabak. M32 PRODUCT VAN DOUWE EGBERTS TABAKSFABRIEK Vertrokken: Adriana Huibregtse, dienst bode naar Zoutelande Christina Schoe, dienstbode naar Oostkapelle Suzanna Lous, dienstbode naar Viisslngen Jacobus Leunis *ambtr. Secretarie naar Capelle aan den UseL O. en W. SOUBURG van 22—28 Mei 1935. Geboren: Johanna Everdina d. v. M. Wulff en van J. G. F. Pluijmers Suzanna, Janna Sophie, d. v. A. F. Walraven en van J. Jobse Pieter, z. v. A. J. Huibregtse en van J. Peene Johannes Levinus, z. v. C. van Cad- sand en van J. S. M. Merk. Geboren: Cornelis Jacob, z. v. B. Reijerse en J. de Jonge Marten, z. v. M. de Boer en van P. Krijnen. Ondertrouwd: J. van de Vrede 23 j. en M. J. van der Wart 26 j. Ondertrouwd: P. A. van de Putte, 25 j. en C. M. Polderman, 22 j. M. Sturm, 28 j. en J. Meijer, 24 j. Getrouwd: D. Kooij, 27 j. en E. J. Dor- leijn, 25 j. G. van Belzen, 20 j. en M. S. van Hoorn, 17 j. P. M. Oranje, 34 j. en C. Adriaanse, 31 j. Overleden: Ch. van de Woestijne, 4 j., z. van P. van de Woestijne en E. Sinke te Vüssingen E. Meijer, 28 j., man van J. Batus. Ingekomen: P. J. de Schutter van Vlissin gen naar N. Vliss.weg 139 A. H. Kamer mans van Middelburg naar Ritthemschestr. 70 H. C. A. de Gelder en gez. van Rot terdam naar Ceresstraat 6 D. Kooij van Ned. Indië naar Vliss.straat 71 A. van den Buuse en gez. van Vlissingen naar Vliss. straat 126 C. K. A. van Breda en gez. van Vlissingen naar N. Vliss.weg 203 V. M. Verheul van Rotterdam naar Paspoortstr. 15 A. Tange van Ritthem naar Visodeweg 1 M. R. Berkhout geb. Bakker van Nieuw pijnen te verdrijven is een MIJNHARDT'S Poeder Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drogist Helvoet naar Vrijburgstraat 5 W. van den Broeke van Serooskerke (W.) naar Loodweg 1 A. Willem se van Middelburg naar Schroeweg 2 B. Berkhout van Xed. Indië naar Vrijburgstraat 5 C. de Buck van Veere naar Beciusstraat 20 M. J. van der Wart van Amsterdam naar Vliss.str. 42 A. Willems en gez. van Vlissingen naar Ceresstraat 10P. J. Jongman en gez. van Vlissingen naar Dijkstraat 12 I. Hamer slag en gez. van Vlissingen naar Abeelsche weg 26 G. van Belzen van Vlissingen naar De Deckerstraat 3 K. Schroevers van Ned. Indië naar Nieuwstr. 65 J. J. Blok van Eelde naar Kanaalstraat 7. Vetrokken: E. Arnoijs van Nieuwstr. naar Bruinisse J. Geertse van Abeelscheweg 18 West naar Den Helder G. Verstrate van Padweg 35 naar Koudekerke J. Ri# mens van Schroeweg 2 naar Ritthem J. Gehrman van Abeelscheweg 26 West naar Koudekerke L. Dorleijn van Rondeputweg 1 naar Vlissingen F. Ovaa en gez. van Nieuwstraat 14 naar Vlissingen A. de Visser en gez. van Paspoortstraat 26 naar Koudekerke A. J. Reijnhout van Dijkstraat 3 naar Rotterdam L. C. Midavaine van Padweg 61 naar Rotterdam S. van de Putte en géz. van Oranjeplein 43 naar Mid delburg J. L. W. Sohïer van Oranjenlein 49 naar Rotterdam W. M. C. ter Kuïle van Kanaalstraat 91 naar Maarssen D. Midavaine en gez. van Dijkstraat 12 naar Den Helder C. de Witte van Abeelscheweg naar Koudekerke A. Kesteloo van Mid- delburgschestraat 25 naar Den Helder W. F. Diermanse van Burehstraat 15 naar Big gekerke C. van Zweed en en gez. van Ce resstraat 6 naar Bergen op Zoom W. A. Schuit en gez. van Vrijburgstraat 13 naar Vlissingen M. J. de Voogd van Oranjeplein 20 naar Temeuzen. TIJNI ZON Op Onder Zaterdag 8 juni 4.42 9.16 Zondag 9 4.41 9.17 Maandag 10 4.41 9.18 Dinsdag 11 it 4.40 9.19 Woensdag 12 tt 4.40 9.20 Donderdag 13 tl 4.40 9.20 Vrijdag 14 4.40 9.21 Zaterdag 8 juni v.m. 6.57 n.m. 7.tl Zondag 9 7.49 8.04 Maandag 10 8.50 9.10 Dinsdag 11 9.55 10.16 Woensdag 12 10.51 11.11 Donderdag 13 11.43 12.02 Vrijdag 14 12.31 12.48 Zaterdag 8 juni te 9.46 uur Zondag 9 tt te 9.47 tf Maandag 10 u te 9.48 M Dinsdag 11 tt te 9.49 H Woensd. 12 tt te 9.50 ff Donderd. 13 tt te 9.50 ff Vrijdag 14 it te 9.51 ♦f Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend ENGERING, Nieuwstraat. Maandag geopend ENGERING, Nieuwstraat. DOOR BERTA RUCK. 51. De grijze wenkbrauwen van den notaris gingen zoo ver mogelijk omhoog, „Geen har teloosheid? Hoe moet dan het gedrag van een jongen man gekwalificeerd worden, die den eenen dag een jong meisje ten huwelijk vraagt en haar den dag daaraanvolgende Lorne viel hein in de rede: „Het was een vergissing, vadertje, een fatale vergissing van mij", voegde zij er bij', terwijl zij een brok in haar keel wegslikte. De hemel alleen wist, hoeveel scheeps- vrachten, geërfde beginselen en zorgvuldige opvoeding, zoowel als persoonlijk inzicht miss Halliday had aangevoerd bij een onderling debat op 't college, over het onderwerp: „Kan ooit verdraaiing van de waarheid te rechtvaardigen zijn?" Zij bekommerde er zicii nu niet om, of het te rechtvaardigen was of niet; zij moest Bil ly verdedigen. „Ik ben het aan mijn trots verplicht om in staat te zijn hem te ontmoe ten". „Dan zullen wij allen gezamenlijk gaan", zei mevrouw moedig En zoo geschiedde. Nora Wynne-Pritchard en haar fiancé, kapitein Hunter hadden niet het minste plan er heen te gaan. Over de redenen om niet te gaan, hield de officier van gezondheid een lang betoog. 'I Zou een dubbele beleediging voor jou zijn, schat en voor je ouders en jelui gastvrij heid. Ik voel, dat ik mij niet half sterk ge noeg heb uitgedrukt over die zuster van mij en haar manier van doen. Ik kan het nu zelfs haast nog niet gelooven", vervolgde hij rad van tong. Zij zaten samen alleen in het salon bij de theetafel. „Bij jullie aan huis te komen en te doen of de grond onder haar voeten brandde!" Nora gevoelde zich niet op haar gemak. „O, zoo erg was het niet! Het was alleen misschien een beetje eigenaardig tegenover papa en mama". „Ach, je bent te vriendelijk", fluisterde Rex Hunter. „Dat ben je altijd lieve Nora. Behalve tegen mij", voegde hij er met een zucht bij. „Je bent vanavond erg wreed te genover je verloofde „Hé, begin daar nu hiet weer over", zei ze met een ongeduldige armbeweging „Nu, ik kwam toch maar even stilletjes achter je, om een kusje te stelen, en daar vloog je op me af, als een klein wild katje". „Dan hadt je me ook maar niet zoo moe ten doen schrikken. Ik was er niet op voor bereid", bitse de verloofde jonge dame terug. „Ben je er dan nu op voorbereid?" vroeg hij suikerzoet, terwijl hij over haar heen boog Nora schoof op zij zij schoof deze dagen geregeld op zij „Laten wij nu afspreken o- ver die revue. De dienstmeisjes gaan er na tuurlijk heen; wij moesten voor hen ook wel kaartjes nemen, omdat het voor den notaris is. Papa en mama hadden liever, dat ik dien avond bij hen bleef; zij zien mij te genwoordig zoo weinig. Maar jij Rex jij kan er niet buiten, want je zuster speelt mee!" Nora wist niet, dat Rex gisteren iets ge daan had, dat haar gedachte wel in een an dere richting zou gestuurd hebben. Hij be gon weer op het gedrag van zijn zuster af te geven, Wjna alsof hij zich ten koste van zijn zuster de gunst van Nora wilde verzekeren. „Je maakt wel wat veel drukte over het geen Nellie heeft gedaanzei Nora, ter wijl zij haar eigenzinnige kopje omdraaide en onverschillig over den schouder van haar verloofde heen keek, in plaats van zijn schitterenden blikken op te vangen, waarme de hij trachtte haar te bedwingen. „Maar je probeert niet mij een genoegen te doen, door naar die uitvoering te gaan, zooals ik je vraag". „Als je me graag kwijt wilt zijn be gon hij met een sentimenteel verwijtende stem en hield dan even op. Nora zei geen woord. Hij stond op. „Als je me liever kwijt bent, zal ïk wel weggaan", zei hij. (Weggaan is dikwijls de beste politiek; dat wist hij.) „Ik zal vanavond niet komen, dat belóóf ik je", voegde hij er vriendelijk bij, terwijl hij een blik op het mooie, hajstarrige schepseltje wierp. („Wacht maar tot wij getrouwd zijn, dan zal je wel oppassen om mij niet uit het gezicht te ver liezen", dacht hij. „Ik ga maar op mijn eentje een wandeling doen of zooiets. Maar ik ga niet naar de revue zonder jou schat"). Dus was het vastgesteld, dat niemand van hen zou gaan. Wat Billy betreft, hij ging er heen. En wat meer is hij nam een pakje mee, dat hij uil een lade van zijn kast had genomen. Het was ingepakt en geadresseerd aan Glitters den juwelier te Londen, want het was het pakje, dal hij op het postkantoor zou gaan bezorgen, op dien middag toen hij Nora en den officier van gezondheid was tegen ge komen in het „Liefdelaantje". Het nieuws van hun verloving had hem zoo „overdon derd," dat hij het bezorgen van het pakket totaal vergeten had. Nu was zijn plan, om na de voorstelling aan Lily Gansenhurst te vragen, welke van de drie ringen zij het liefst wilde hebben. Ja, dat zou hij in orde maken. Het was niet de kwestie, dat hij zoo gaarne deze diaman ten of smaragden aan den vinger van Lily zag, niet of zij liever een ring van hem of van een anderen man droeg. Het ging er niet om, wat het dragen van een ring betee- kent geen kwestie van beter of slechter met elkaar harmonieeren, of de huiselijke haard, welken zij voortaan samen zouden deelen, warm of koud was, of hun genegen heid af of toe zou nemen, of zij elkaar be grijpen of van elkaar vervreemden zouden; het was geen kwestie van al die dingen, die I het geheim van het huwelijk uitmaken. Neen, natuurlijk, van dat alles niets. Billy had eenvoudig zijn bekomst van de ze abnormale geschiedenis. (Wordt vervolgd.)

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 6