Het„Aetherstroom" pUROL J Doorzitten Apparaat. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN ker> A. M. VAN BEERS, SINGEL 147, VLISSINGEN, UITSTAPJES OF AUTOBUSDIENST? Stukloopen, Zonnebrand/)) ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 7 JUNI 1935. No. 23. Met Electro-Medisch Heilapparaat „Aether- stroom" is ontstaan uit angst voor blindwor- den. De uitvinder, constructeur en fabrikant, oud 79 jaar, begon in 1915 te sukkelen aan ouderdomskwalen, tengevolge van aderver kalking. Aanvankelijk kwamen er oorsuizingen, die in den loop der jaren ernstiger en irritee render werden en afwisselend met andere geluiden gepaard, met toenemende hardhoo- rendheid aan het linker-oor, spanning aan de linkerzijde van het hoofd en toenemende hartkloppingen. In 1915 nog te Rotterdam wonende, kwam hij onder behandeling van een oor., keel- en neusspecialist, zonder daarbij evenwel baat te vinden. In 1920 zijn domicilie naar Den Haag verplaatsend, werden zijn kwalen, niettegenstaande, hij achtereenvolgens onder behandeling van vijf artsen kwam, steeds erger. Toen hij, na het bezoek aan een oog arts, van dezen vernam, dat hij lijdende was aan groene staar, bracht die mededeeling een geweldige ontroering teweeg, des te meer daar zijn vader in 1875 ook blind was geworden. Sterk onder den indruk zijnde van het resultaat van het onderzoek, kreeg hij ojv eens de ingeving zich te gaan electriseeren, door de oogen heen, naar den nek en merk waardig mag het worden genoemd, dat ook de methode van behandeling en de te gebrui ken stroom, met de te construeeren electro- den tegelijkertijd werd ingegeven en nimmer een verandering daarvan noodig was. Na enkele dagen was het apparaat met toebehooren provisoir gereed, en werd met het electriseeren begonnen, door dagelijks een half uur onafgebroken den electrischen stroom door het hoofd naar den nek door te voeren. Binnen een week tijds was de spanning in het hoofd en de hardhoorendheid aan het linker-oor verdwenen. Regelmatig da gelijks met de behandeling van een half uur, verdwenen langzamerhand alle verschijnse len der ouderdomskwalen. Een opstelling van zeer uiteenloopende ziektegevallen, die door het apparaat in zeer korten tijd genazen, is hieronder opgenomen, waarvan de echtheid verzekerd is door de vele attesten, uit alle klassen der maatschap pij, die alle met volledigen naam en adres zijn onderteekend, waarvan vele van de meest bekende en vooraanstaande .personen^ die uit menschlievende overweging, gaarne hun bevinding omtrent de heilzame werking van het apparaat neerschreven, als stimu lans voor de schroomvalligen, om in hun eigen belang tot toepassing van het „Aether- stroonr'-apparaat te besluiten, om ook hen een zonnigen levensavond te bezorgen. Het Aetherstroom-apparaat is van een ge heel andere samenstelling en ook de metho de van behandeling is volkomen afwijkend van alle andere eleetro-medische apparaten, zooals de hoogfrequent, Ultra-violet. Rönt gen en z.g.n. hoogtezon-apparaten, die alle aan de elecirische lichtleiding moeten aan gesloten worden tijdens de behandeling, wat uit den aard reeds tot schade voor de ge zondheid en levensgevaar leiden kan. Het is ook geen schokken gevend appa raat, zooals het faradisch-apparaat. Het electro-medisch Heil-apparaat „Aether- stroom" werkt met een bijna niet merkba ren, uiterst zwakken Aetherstroom, die zelfs ook bij zuigelingen, zoo noodig, knn toege past worden. o— Opgaven van ziekten en ongesteldheden, die door de zelfbehandeling met bel Aetherstroom-apparaat genezen werden en gewaarborgd van echtheid, door au thentieke attesten. Ziekten ontstaan door ouderdomskwalen (verkalking) als: oorsuizingen en andere ir- riteerende hoofdgeluiden en bonzingen, druk en spanningen in het hoofd; slapeloosheid duizelingen; hardhoorendheid; verlamming door beroerte van ledematen en spraakor ganen; hartkwalen; stopzetting van voort- woekering van oogziekten; genezing van: thrombose; ongesteldheid ontstaan door de menstruatie en door het overgangstijdperk daarvan; herstelling van uit de grien ontsta ne hoogst ernstige hoofdkrampen, die reeds 14 jaren geduurd hadden; genezing van zeer ernstige gevolgen na ondergane operatie op getreden, waaraan een lijder 17 jaar ernstig geleden had; genezing van abcessen in het hoofd, zoodat een reeds voorgenomen ern stige hoofdoperatie niet noodig was; hersen- verweeking: herstel en opbloeiing van licha melijk achterlijke kinderen; genezing van mi graine en aangezichtspijnenrheuma'iek; is chias; verbetering van het gezichtsvermogen; opvallende verjeugdiging van de huid in kleur en zachtheid; terugkeer der hoofdhaar- groei en haarkleur; genezing van de ziekte van Basedow (uitpuilende oogen"; geestes- vermoeidheid door ingespannen studie, ook bij de studeerende jeugd en lichaamsver- moeïdheid na lange wandelingen of spierar beid verdwijnen na eenigen tijd door een half uur electriseeren per dag, spataderen verdwijnen in korten tyd en ook de hard nekkigste ekzeem. BESCHRIJVING VAN HET APPARAAT. Het apparaat is gemonteerd ln- en op een smaakvol, solied vervaardigd eikenhou ten kastje, met mooien draagbeugel. De af metingen zijn: lang 37 cM., hoog 25 cM., en breed 14 cM. De complete laad-inrichting, die in het kastje is geplaatst, is ingericht om de ac cu's zoowel te kunnen laden op een licht leiding van 120, als die van 220 Volt span ning. Verder zijn in het kastje gemonteerd het mechanisme van den omschakelaar, de transformator, de gelijkrichter en de accu's. Tot de complete uitrusting van het appa raat behoort: een laadsnoer met stekker en contra-stek- een rood electriseer snoer, een zwart electriseer snoer, een omkleede e'ec'rodc met zil'©ren bin nenplaat, een omkleede electrode met zinken bin nenplaat, een grooten zinken voetplaat. Aangezien de duur van het electriseeren een half uur is, kunnen velen van het ap paraat gebruik maken en uit een hv<i*rdsch oogpunt is het dan noodig. dat daarbij iedere gebruiker r;n ei "en elec'roden gebruikt. Door ften vertegnnwoordi"er voor Zeeland: worden brochures op aanvrage gratis toege zonden. Worden touringcartochten ver boden? Voor den Middelburgschen Kantonrech ter Mr. Sipkes hebben terecht gestaan de touringcarondernemsrs Gebr. v. Fr., W. Fr. en J. P. K. uit Vlissingen terzake dat zij in Maart en April j.l. een pass^iersdienst on derhielden tusschen Vlissingen, Middelburg en Rotterdam zonder de, ingevolge de wet openbare vervoermiddelen, vereischte ver gunning. Verdachten werden bijgestaan door Mr. Har togs uit Bergen op Zoom, lid v.h. Hoofd- be&UÖF détf'Böhd 'van Bedrijfs;atitohouders in Nederland, namens dien Botodï De feiten betreffende de vastgestelde tou ringcartochten werden erkend, niet het uitoe fenen van een geregelde autobusdienst. De verdediger nam het standpunt in dat door verdachten uitgeoefend werd een excursion- neerend autocarbedrijf, en zag in deze ver volging een prineipieele kweS'.ie. Verschillende getuigen legden verklarin gen af hierop neerkomende dat zij wegens de goedkoope gelegenheid van deze tochten gebruik hadden gemaakt, dit anders niet zouden hebben gedaan of in kleiner aantal. Het O. M. acht dit geen prineipieele kwes tie doch een gewone overtreding aanhalen de arresten van de Hooge Raad weerspreekt de ambtenaar het prineipieele element en vordert tegen elk der verdachten f 25. boete subs 10 d. h. onder toevoeging bij e- ventueele voortzetting dezer tochten stren ger te zullen optreden. De verdediger handhaaft zijn oordeel dat hier van een prineipieele kwestie sprake is, waarvan de uitspraak zeer groote economi sche gevolgen kan hebben. Het bedrijfsauto- mobilisme wordt aan alle kanten gekne veld en kapot gemaakt. Dit alleen omdat het den Ned. Spoorwegen een rechtmatige con currentie aandoet, hetgeen in lijnrechte strijd is met hetgeen destijds door den Minister werd beloofd toen de wet op de Openb. mid delen van vervoer er moest komen. Die wet moest er komen om de chaos van het ver keer te ordenen en er voor te zorgen dat de gelegenheid voor vervoer niet overvoerd zou worden. Geen reden tot weigering voor een con cessie zou mogen geiden de concurrentie tegen de tram of spoorwegen. Thans is niet de regeering de baas maar de Staatsspoor wegen die achter deze vervolgingen zit en dat voor het tekort van de 21 millioen. Doch het a utomobilisme brengt 70 millioen in de schatkist. Door dit te beperken slacht men de kip met de gouden eieren. Het publiek moet versoberen. Als hier een veroordeelénd vonnis valt ontneemt men het publiek een groot doch weinig kostbaar ge noegen. Economisch en moreel is het ab soluut onjuist dergelijke autotochten te ver bieden, waarvoor de B.B.N, tot in hoogste in stantie zal strijden. Zonder de wet geweld aan te doen kan hier de rechter besluiten ik spreek vrij of ik veroordeel, het is een kwestie van belan gen tegenover elkaar. Valt hier een veroor- deelend vonnis dan is dit van de grootste beteekenis ook voor het vreemdel. verkeer naar Zeeland. Als het hier niet mag, gaat men straks op Antwerpen rijden en rollen dè Nederl. guldens naar de Belg. francs. Na re- en dupliek bepaalde de kanton rechter schriftelijk vonnis te zullen wijzen op Woensdag 12 Juni a.s. ZOUTELANDE De afd. Zoutelande voor Ziekenhuisverple- ging hield haar algera. Vergadering. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeeling nog steeds groeiende is daar op 1 Jan. 1934 het ledental 202 en op 1 Jan. 1935 263 leden be droeg terwijl het momenteel al tot 308 is geklommen. Het aftr. bestuurslid K. Kleine- pier werd herkozen, in de vacature J. Pleijte werd gekozen D. Kleinepier. tevens werd het bestuur met 2 leden uitgebreid waar voor gekozen zijn A. Geschiere en D. Stroo. Doos 30 en 60, Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VLISSINGEN, van 29 Mei-0 Juni 1935. Ondertrouwd: J. P. C. Hofman, 31 j. en W. de Nooijer, 25 j. P. L. Velghe, 58 j. en H. W. Reijmes, 45 j. J. A. A. van Ge- mert, 24 j. en M. H. J. Schroevers, 21 j. Getrouwd: L. Kristelijn', 25 j. en M. A. W.H. Schuurbiers, 22 j. J. van Schaik, 31 j. en G. W. M. de Visser, 21 j. C. Jasperse, 21 j. en E. L. de Nooijer, 19 j. J. M. Thon, 31 j. en J. B. H. Paul, 31 j. Bevallen: F. J. M. van de Velde geb. Hol- laers, z. J. Kokelaar geb. Verhage, d. A. Klopmeijer geb. Verheul, d. M. Herlé geb. Goedhart, d. A. T. Visbeek geb. Ver rijn Stuart, d. S. van der Veen geb. Hoek- istra, z T. van der Graaf geb. Baan, z. H. P. J. Léijnse geb. Pot, d. J. Valkier geb. de Nooijer, z. E. Scheers, geb. Friese- ma, d. Overleden: M. A. Sohier, 78 j., wed. van C. Polderman E. Meijer, 28 j., man van J. Batus D. Stroo, 38 j., ongelv^— H. Hui sing, 86 j., vrouw van M. Korver L. Kloet, 19 j., ongeh. (V. C.) o— MIDDELBURG van 27-29 Mei 1935 Ondertrouwd: P. C. Bertijn 37 j. en E. v. Tatenhove 33 j. A. S. Roth 26 j. en M. N. Ruck 24 j. Getrouwd: C. M. Jansen 22 j. en C. M. v. d. Berge 16 j. M. K. Roose 26 j. en L. A. Walraven 26 j. W. J. Camper 25 j. en A. Cornelissen 24 j. J. Zembsch 26 j. en a. L. Klaeijsen 24 j. F. J. L. Wortman 25 j. en A. F. van Kerkvoort 22 j. F. Geervliet 28 j. en M. Dourlein 30 j. Bevallen: A. J. Griep, geb. Bouwens, d. J. Davidse, geb. Antheunisse d. C. J. de Kam geb. Adriaansen d. J. Gillissen geb. Bruggeman, z. A. G. Vinke-van Schoote, d. J. N. J. J. van Damme-Poleij, z. J. A. Clement-Vlijberge, z. C. de Rijk- de Hamer, z. R. C. Geleijns-Dolk, z. D. Louisse-de Witte, d. A. Verfcage-Til- roe. z. Overleden: J. C. Mink, 70 j. wedn. van P. M. M. van Schaik L. Rommens 48 j. wedn. van A. Botbljl C. van Belzen 69 j. wede. J. de Nooijer W. Broodman 22 j. ongeh. z. A. M. Verhoeff, 81 j. geh. met P. v. d. Weel A. M. Lahr 49 j. geh. met C. Rijn p. j. Jacobse 70 J. geh. met E. de Mester D. Pouwelse, 07 j., wedn. J. Brasser H. J. Laurens, 92 J., wed. J. van Gent. (M. C.) OOSTKAPELLE over de maand Mei 1935. Getrouwd: J. M. Vermaire Cz., 23 j. jm. en W. de Visser Pd. 21 j. jd. J. Oreel Cz. 28 j. jm. en P. Flipse Ewd. 27 j. jd. Geboren: Hans z. v. D. F. P. Hoeger en B. Molenaar Hubrecht z. v. J. Géldof en E. Brand. Overleden: Adriana Wagenaar 78 j. ge huwd met Tan Francois Jonkvrouwe Em ma van Citters 90 j. SEROOSKERKE (W.) over de mnd. Mei '35. Ondertrouwd: Simon Tilroe 23 j. jm. en Tannetje Kodde 20 j. jd. Simon Lein Kod de 27 j. jm. en Catharina Elizabeth Meijers 24 j. jd. Getrouwd: Pieter Wattel 25 j. jm. en Tan netje Jakobsen 26 j. jd. Simon Tilroe 23 j. jm. en Tannetje Kodde 20 j. jd. Simon Lein Kodde 27 j. jm. en Catharina Elizabeth Geboren: Cornelia, d. v. Abraham Polder man en Cornelia van der Meule Cornelia z. v. Cornelis Ingelse en Cornelia Markusse Jacob, z. v. Jan Janse en Tannetje Jo- zina van Keulen. Meijers 24 j. jd. WIST VAN PUN GEEN RAAD MEER. De kleine dosis verdreef rhêumaiische pijn en houdt hem er al jaren vrij van „Terwijl ik hard moet werken voor mijn bestaan, moest ik enkêle jaren geleden verscheidene weken het bed >uden, van pijn niet wetende waarheen ik nnj zou rich ten. Een oude vriend raadde mij Kruschen Salts aan Ik kocht een flacon van f 1.60 en volgens de gebruiksaanwijzing nam ik, zon der éénmaal te vergeten, steeds 1 lepeltje in. Zoodoende heb ik in een góed jaar 4 k 5 flacons Kruschen Salts gebruikt en wist van geen pijn meer af. Om nu direct te zeg gen, ik ben er van af, durfde ik nog niet goed. Maar daar ik er nu al enkele jaren niets meer van af weet, mag ik niet nalaten U mijn oprechte dank te brengen voor mijn herstel". A. v. L. den H. Kruschen Salts spoort nieren en inge wanden aan tot geregelde werking, zoodat schadelijke afvalstoffen, die de rheumatische pijnen veroorzaken, op natuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd worden. De „kleine dagelijksche dosis" zal U inwendig zuiver houden. En in een „schoon" gehouden li chaam is geen plaats voor rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 0.00 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flacon, zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntreé Handels Maatschappij, Amster dam, voorkomt. ZOUTELANDE, over Mei 1935. Geboren: Jacoba, d. v. J. C. Koppejan en A. van Keulen Adriaan, z. v. Eliza Pleijte en M. Lievense Willemina, Maatje d. van L. Geschiere en C. Boogaard Ro gier, z. van J. Clarisse en P. Cijvat. Getrouwd: Pieter van Sluijs, jm. 32 j. en Kornelia de Witte, jd. 29 j. Adriaan Houmes jm. 22 j. (Westkapelle) en Pieter- nella Verhage, jd. 19 J. Jan Marijs, jm. 25 j. (Bjggekerke) en Leintjê Louws, jd. 26 j. Pieter Verhage, jm. 24 j., (Biggekerke) en Tannetje Kodde, jd. 24 j. Ingekomen: Francois van de Plassche uit Amsterdam. Catharina Besem uit Am sterdam Abraham Provoost uit Domburg —Cornelia de Bück uit Meliskerke Elizabeth Jacobse uit Meliskerke Jan de Bree uit Biggekerke Pieter Maljaars uit Aagtekerke Wilhelmina Maljaars uit Aagtekerke Leintje Flora van Eijzeren uit Aagtekerke Abraham van der Zee uit Koudekerke Johanna Koppejan uit Meliskerke Pietgrnella Moens uit Big gekerke Regina Anna la Rivïère uit Kou dekerke Jeanette van der Zee uit Koude kerke Kornelia Leuntje Boogaard uit Domburg. Vertrokken: Jan Maljaars naar Aagte kerke Willem de Witte naar Oostkapelle Neeïtje de Bree naar Meliskerke Janna Geldof naar Oostkapelle Catharina Aar- noutse naar Meliskerke. VEILING van Maandag 3 Juni 1935 Mitlothiams I, 12-21, Mitlothiams II, 11-14, Mitlothiams lit, 5-9, Bevelanders 1-1.06 per Kilo. Zeeuwsche Blauwe per 25 kilo 1.25.1.34 Spinazie 8-14, Postelein 4-10, Moskrul 3-4/ Stoksnijboonen 46-48, Zuring 3, Peulen 52- 54, per Kilo. Kervel 5-7, Peterselie 8-111 por chip. Koolplanten per 100: Savove 15, Spruit 15, Rode 16, Witte 17, Peën 9-12, Selderie 3, Rabarber 3-5, Radijs 1 l/g, Rammenas 1-1 Va' per hos. Bloemkool 2-11, Andijvie 2, Krop sla 1-11/2, Komkommers, witte 5-9, Kom kommers groene 3, per stuk. Perziken 5-7, per stuk. Tomaten A: 21-22, Tomalen B: 19-20, Tomaten C: 18-19, per kilo. Aardbeien 19-49, Roode bessen 32-37 per pond. Bloemenveiling van Maandag 3 Juni 1935, Pioenen 9-14, Papaver 3-10, Meidoorn 1, Lu pinen 5-11, Flieren 4, Leiles 5-11, Irus 9-10, Lathyrus 2-6, Korenbloem 2, Rozen 14-15, Anjelieren 3-7, per bos. Begonia 5-6, Gera niums 8-10, Cactus 16-18, Tomatenplanten 3, Petunia 15 per stuk. Asterplanten per 100: 12-18. DE NACHTEGAAL. Ais d'avond is gekomen, De zon in 't Westen zinkt, Als aan de sterrenhemel, Het zilver maanlicht blinkt; Dan klinkt uit dicht geboomte, Een allerschoonst geluid. Het is de bruine nachtegaal, Die 't hoogste liedje fluit. Als 't stil is in het ronde, En alles is in rust, Dan klinkt zijn lied zoo zuiver, Hier aan de Scheldekust. Zingt bruin gevêerde zanger, Tot aan het morgenlicht, Laat blij uw Hooglied hooren, Dat zich ten Hemel richt. B. J. v. d. K.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2