HONIG5 SOEP/ J. J. HOUTEKAMER WIb het belang van ZOUIE- LANDE inziet, stemt 19 Jun a.s. bij de Gemeenteraadsvet-j kiezingen op de LIJST van HEMEEIilEBUli! ZAAK Gemeentebelang 0. STR00 BURGERLIJKE STAND RUBRIEK VRAAG EN AANBOD Te Koop Rijwielen, Naaimachi Dwlvlü nes en stofzuigers Dorschmachfnel Zelf binder i |H- H. LANDBOUWERS j Wederom als voorheen, het IGras maaien k f3.—Bossen ja f 2.— per gemet metpaar- Jden, zonder paarden halve [prijs. Adres: Boschzicht en A 89 Oostkapelle, J. v. d. Meulen Fa. Gebr. VAN DAMME, Orgel- en Pianohandel „DE WEEFSTOEL"* Profiteert van onze lage ptljzen feL. v. Cleemput P. VAN STEE a Komt a.s. Vrijdag 7 Juni 's avonds acht uur Inhetlo-j kaal van P. Gabriëlse Zoutelanda 1 eens booten wat de Kiesvetee-, niging ais program voert Vet Spek Mager Spek tDikke Reuzel f 0.40 f 0.60 f 0.55 I Runderlappen f 0.30 Fijne magers Lappen f 0.40 jVersche Worst f 0.30 Fijne Ham f 0.20 ZEEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 31 MEI 1935, No. 22. de besteld het stoffelijk overschot van wijlen den Heer H. W. J. Priems, in leven direc teur der R.H.B.S. alhier. Een groot aantal kransen dekte de lijkbaar, meisjes strooiden bloemen in het graf. Aan het overzicht van de Nutsspaar bank in het volgnde ontleend: Inleg 1934;: f 883434,42; terugbetaling f 738614,89, Saldo tegoed aan inleggers f 207642.19. Aantal in leggers: 4836, totaal aantal inlagen 4814, te rugbetalingen 3313, nieuwe inbrengers 348, afgesloten rekeningen 212. De brandweer hield Vrijdag een oefe ning. Ondersteld werd, dat brand was uitge broken in het deel van de Koorkerk, tegen over de Catechisatiekamer. De oefening is op prijzenswaardige manier uitgevoerd. Een vogelouderpaar maakte zich onge rust over de pasgeboren spruiten, omdat zij die niet konden terugvinden. Wat was het geval? Het nest met jongen in een muur ge bouwd, was zonder opzet, in gemetseld. Men heeft het gat in den muur weder open gemaakt. De Vereeniging „Schoolmuseum" hield in het Schuttershof een vergadering. De re kening wees een goed slot aan van f 5461Va. De begrooting werd vastgesteld op f 690.25. Na twee vrije stemmingen werd in het be stuur gekozen de Heer Nobels. De Heer F. Evers, hoofd eener Nutsschool te Eindho ven sprak over: „De globalisatie-methode" In de middagvergadering sprak de Heer J. C. Mol over „De wonderen der natuur". Fil men verduidelijkten deze voordracht. Zaterdag had in de St. Joris een alge- meene vergadering plaats van de Prov. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Thans zijn 13 V. V. W.'s in Zeeland toegetreden Het Be stuur werd als volgt samengesteld: Mr. .1 Moolenburgh, Middelburg, G. Houtekamer, Kloetinge, R. Gerritsen, Zierikzee, J. Verhaa- gen, Zouteiande, L. Duvekot, Vrouwepolder, W. G. Boot, Haamstede, J. A. Eekhout, Bres- kens, A. J. Pauw, Groede, C. J. Neeteson, Cadzand, J. L. Dregmans, Koudekerke en C. Wind van Merkestcin, Terneuzen. Ook had een vergadering p'aats om over te gaan tot stichting van een Ver. ter behar tiging van de belangen van de kustvisscherij in Zeeland. Voorzitter werd de heer D. H. van Zuijen van Breskens, vice-voorz. de heer P. G. Laernoes, Viissingen; Secr. de heer J. van Leeuwen, Vjissiijgert, Penningm. de heer Jac. v. Belzen, Arnemuiden en de heer D. Huinink te Veere. Eere.voorzitter de Com missaris der Koningin. ARNEMUIDEN. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk door J. J. Poot, cand. te Bode graven. Uit het 6e jaarverslag van de afd der Ver. voor Ziekenhuisverpleging. blijkt, dat het ledental bedraagt 1784. In 1934 waren opgenomen 49 personen met 855, verpleeg- dagen. Afgevaardigd naar de algemeene ver gadering werden de Heeren G, van der Louw en B. Ventevogel. Nummering der candidatenlijsten: 1 A. R., 2 Gem. Belang, 3, St. Geref., 4 Vis- scherslijst, 5 Neutr. Arb. Volksbelang, 6 lijst Puijpe. -- De Coop. Kolenver. vergaderde. Twin tig leden traden dit jaar toe. Met èen ont vangst van f 6673.93 was er een batig slot van f 614.22. Het werkelijk bezit der ver eeniging is f 529.33. Als Commissaris werd gekozen de heer A. Janse Pz. Het salaris van den secr-penningm. werd vastgesteld op f 0.50 per lid en per jaar. Een honderd zakken zijn aangeschaft in verband met den aanvoer van kolen. BIGGEKERKE Op den tweeden Pinksterdag zal het Zendingsteest van den Walcherschen Zen dingsraad te Valkenisse worden gehouden. Sprekers zijn: Ds. Spijkerboer van Souburg, Ds. v. Kooten van Koudekerke, Ds. K. J. Brouwer, Zendingsdirector, B. de Jager te VRssingen en Ds. Bakker te Meliskerke. Alhier is als onderdeel der Chr. Jon- gel. Ver. opgericht, de Mondharmonicaclub „Oefening Kweek Kunst", met 14 leden. Als directeur werd benoemd de Heer J. Wijk- huijs, organist der Ned. Herv. Kerk en di recteur der Chr. Zangvereen. te Biggekerke en Grijpskerke. Op Hemelvaartsdag werd de 52ste jaarvergadering gehouden van het district Zeeland der N.C.G.O.V. Gespróken werd door den Heer Rawie, luit. kol. van het Le ger des Heils, en Ds. P. Veen, Ned. Herv. predikant te Utrecht. Plaats van samenkomst te Valkenisse. Dps avonds half zes had een wijdingssamenkomst plaats, waarin gespro ken wer door de predikanten Reus, Bur ger en Korevaar. kunnen wij U leveren tegen prijzen die beslist aan de tijdsomstandigheden aangepast zijn. Vraagt U eens in lichtingen en prijzen. Wij komen U geheel vrijblijvend bezoeken, op alle plaatsen waar dit blad gelezen wordt Briefkaart wordt vergoed. U slaagt bij ons beter en voordeeliger. i Aanbevelend, Nieuwstraat 31 Souburg Voor Uw Orgel schoonmaken, repareeren en stemmen IS HET OUDE ADRES Een zoo goed als nieuwe Cap. 8 H.L. per uur, zeer I voordeelig te koop, alsookeen bij J. DE NOOD, Mach. handel Veersche weg Tel. 431, i Middelburg Vlissingen, Paul Krugerstraat 16 Middelburg, L. Noordstr. L 187* b.h. Stadhuis, M'burg Baby Cape f 1.98 Zijden Dekentjes, 1 f 1.25, f 1.45, f 1.901 Zijden Poloblousjes f 0.681 Jurkjes f 0.75, f 0.991 Hoedjes voor Baby's en grootereKinderen vanaf f 0.65 Wij handhaven onze lage prijzen. Langeviele K 405 Middelburg Prima Heren Costuums(Mon- jsters) blauw of zwart visch- Igraat of de moderne Streep- gdessins die wij beslist voor jde allerlaagste prijzen ver- jkopen. Reeds vanaf f '8.50 j tot f 22.50. Eti dan geen or- de stoffen «ijles nieuwe des sins. Wilt u voordelig kopen let dan op dit adres. 'Gravenstraat I 188 (gesloten huis), Middelburg Bladreuzel f 0.581 Dik vet Spek f 0.401 Mager Spek f 0.601 Vette Runderlappen f 0.701 Gemalen Rundvet f 0.401 Alles per Kilo Aanbevelend, Noórdstraat 68 Vlissingen Wegens gezondheidsredenen te koop, een ruim 40 jaren bestaande zaak, met of zon der gebouwen. Brieven onder No. 1769 aan Willemsen's Zakenbureau Middelburg Ons concurrentierljwiel van I 25.00 is zijn prijs| meer dan waard en is ge monteerd met prima onder-J deelen. Wij garandeeren het! ten volle. Komt U overtui gen voor U een rijwiel aan-1 schaft. M. P. MEIJERS Souburg Kanaalstraat 60 l Rijwielstalling op 2de Pinksterdag voor degenen die per boot I van Middelburg naar Ant- 1 werpen gaan. Pakhuis Maartense Rouaanschekade Middelburg Te pachten voor 1 of 3 jaar l' gem., 80 roeden Weiland,) N- Vliss. weg Abeele. Brieven in te leveren voor of op 8 Juni. Groot Midden hof Oostkapelle. Aan hetzelf de adres te koopKoe op M rekening. Per Kilo Per pond Per half pond Noordstraat 84 Vlissingen Telefoon 508 GRIJPSKERKE Zondag nam Ds. H. Pestman afscheid van zijn gemeente met Johs. 13:34 en 35. KOUDEKERKE De lijsten der partijen zijn als volgt ge nummerd: No. 1, A. R., 2: C. H., 3: S. G. P., 4: Gemeentebelang en 5: S.D.A.P. ST. LAURENS r Mej. J. Flipse slaagde voor het theor. examen Chr. Fröbel onderwijs, evenals Mej. P. Huibrechtse te Westkapelle. SOUBURG. Nummering der candidatenlijsten: 1 S. D. A. P., 2 C. H., 3 Souburgsch Belang, 4 A. R., 5 Gem. Belang. De reclasseeringscollecte bracht op f 31.10, die voor het monument Koning Em ma f 16. VROUWEPOLDER. Zondagmorgen werd de heer H. M. J. van Duijne door zijn vader bevestigd als predi kant met Jes. 55:11. Des middags deed Ds. van Duijne intrede met Hand. 4 12. De mor gendienst had te Gapinge, de middagdienst te Vrouwepolder plaats. VEERE De candidatenlijsten zijn als volgt ge nummerd: 1. A.R., 2: Vrijz. Bond, 3: Lijst Lijst Wouters, 4: Neutr. arbeiders, 5. C. H. 6: V. D. Voor de Reclasseering is alhier inge zameld f 16.851/2. VLISSINGEN, van 23—29 Mei 1935. Ondertrouwd: A. Bokkers, 36 j. en A. Ize- boud, 34 j. J. P. Maas, 28 j. en J. van Belzen, 25 j. Getrouwd: J. Weijermans, 22 j. en P. J. C. Lauwereins, 19 j. C. Kollaart, 24 j. en M. Fritz, 17 j. J. F. Krieger, 26 j. en S. de Nooijer, 25 j. Bevallen: B. C. S. de Rijcke, geb. Snaaijer, d. P. Polderman geb. Heblij, d. J. W. A. Berting, geb. Lichtenberg, d. M. C. A. Lugtenburg s Aspeslagh, d. J. fas- senier geb. Klaaijsen, d. A. Kopmels geb. van Hese, z. W. F. Jacobse geb. van der Horst, d. C. M. H. Engelsman, geb. Ha- meling, z. S. Wissekerke geb. Jacobs, d. Overleden: S. S. Kosten, 4 j. A. J. j. Hameling, 33 j„ man van P. .i. Levering C. P. Pluijmers, 72 j., vrouw van A. van den Berge J. van Liere, 35 j., man van J. Webeke T. van den Buuse, 18 j., ongeh (V.Q MIDDELBURG, van 23—29 Mei 1935. Ondertrouwd: J. Poortvliet 27 j. en P. D. Verhulst 22 j. C. P. Polderman, '22 j. en C. P. Buys, 22 j. A. v. d, Leek, 22 j- en J. M. W. Verspoor, 23 j. Getrouwd: J. A. Bukkens, 30 j. en J. de Rijke, 24 j. G. Wouters, 21 j. en A. Cor- nelisse, 20 j. L. M. Annot, 36 j. en L. v. Helleman, 29 j. P. A. Jacobs, 28 j. en M. C. Kögeler, 27 j. A. Dingemanse, 27 j., en J. E. van Wijnen, 22 j. J. J. Minder- houd, 22 j. en C. de Bree, 21 j. J. C. de Beste, 33 j. en S. Machielse, 32 j. Bevallen: W. B. Krijger-Mol, d. S. F. Dirven-Geilman, z. OverledenH. W. J. Priems, 56 j., geh. met A. Overbeek, W. A. du Celliée Muller 86 j., wed. L. J. Hioolen P. de Buck, 76 j., wedn. C. Simonse A. P. de Steur, 45 j., geh. met P. Luit wieier N. Wie mes, 77 j., wed. F. Dieleman A. F. Fie. gen, 70 j., geh. met J. B. Albregts. (M. C.) Grasmachine, z.g.a.n. Dijkstr, 41, O.-Souburg. Kloek met kuikens. Irislaan 7, Vlissingen. Speenkonijnen. ^s;^g^e?ke. Lakschoenen als nieuw, maat 39. Kinderwagen. Boomdijk A 222, Nieuwland Tomatenplanten en Kool- planten. J. Kuiper, Boschweg Vlissingen Kip met 11 W.L. Kuikens, Koopje. Vogelenzang bij Veere 3 Damesfietsen met licht f 7.— per stuk. L. Marinis- sen B 130 Nadorstweg Septemb rkoe of Ka f aars aan rek. A. Maljaars, Aagtekerke Vet Varken, koe rek. Aug. J. Meijers, Biggekerke Kabinetkachel, ijzeren stook plaat. 191, Zoutelande. Middelburg 6 Stoelen rood trijp f 12.50 Dwarsstr. O 205h, M'burg :1T Meidoornlaan W 149 Middelburg Vaarskalf of vaarsje, 7 mnd, Hollebrandse, Grijpskerke. Een Loopvarken. S. Maljaars bij Station, Aagtekerke Naaimachine, 6 toer prachti ge nieuwe gitten, nieuwe bloedkoralen, laagste prijzen C. Gilde-Wisse, St. Laurens. ALands werkpaard. A. Ovaa, Souburg, Vluchtenburg. Mooie regulateurklok, spiegel staand klokje, 1 p. bruine da messchoenen, maat 38. Veersche Singel S 53, M'burg Dames iets f 12, Jongensfiets f 10—, Meisjesfiets f 12.—. Domb. Schuitvlot Q 212, Mid delburg. Augurkenplanten. Noordweg A 56, Serooskerke. Speenkonijnen. Kiaasse, Schroeweg V 41„ Middelburg. Kroonkast. Bevragen Bur. Zeeuwsch Nieuwsblad. Boerenmanskleeren. Wilhelminastraat 3, Vliss Goed onderhouden Kamer, orgel. Padweg 61 Souburg Jonge Geit. A. Mauer, Mid- delburgsche str. 79 Oost Souburg Speeniammers. Joziasse Zwanenb. Weg Vlissingen Binnen enkele dagen weer te koop alle soorten Kool- planten, Tomaten, Prei en Andijvieplanten aan het be kende adres. De Jonge, Kweekerij, Anje lierenlaan of Scheldestraat 18 Vlissingen I Keukenkachel, Tafels, Bed den, Spiegels, Kinderwagen, Kasten en meer. A. Slabber, Westkapelle Stok Prinsessenboonen. Din. gemanse, Dijkstr. 13 Vlissin gen. 5 Mud bl. eet aardappelen. A. de Vjsser, Vrouwepolder. Alle soorten koolplanten Adamse, Souburg. Prima jongensrijwiel, nieuw damesrijwiel. Seisweg R132b Middelburg. Witte komkommerplanten, 2 cent per stuk. Bloemkool- planten, Lecerf B. A. Minderhoud, Serooskerke. 2 Regulateurklokken D. Wielemaker^ St. Laurens Divanbed, zonder matras Lagaaij Badhuisstr. 12 Vliss. Een Schot. A. de Visser, Lepelstraat Serooskerke 2 vette Vaarzen. J. de Potter, Koudekerke Vette Stier Joh. Janse, Domburg Kloeken met Kuikens. P. Polderman, Couburg Koudekerke Alle soorten Koolplanten D. Joziasse, Tuinder, Koudek Komkommerplanten. Tuinde rij „Beusbergen", 't Zand C 40 Jong geitje.. Gr. Abeele 13 Vet Kalf. Savoyekoolplanten tevens twee Konijnen A. Bostelaar E 103 N. VI. weg 't Zand. Emaille Keukenkachel f 8 No. 95 Welzinge Kalfvaars op rekening G. Geschiere Meliskerke Vet Kalf, dikbil. 142 Zoutelande Merrieveulen, Weivaars J. d. Lange, Oostkapelle Diverse soorten Koolplanten Tomaten, Asters, Zinea's A. Bommel jé St. Laurens Hanglamp, Tafels. Flipse, Oostkapelle Alle soorten Koolplanten J. Mesu, Vrouwepolder Mooie poters, Zeeuwsche bl. I. de Buck, Veere. Vette stier. C. Cornelisse, Se- geersweg, Middelburg. 1500 K.G. Zeeuwsche blauwe Groote Abeele no. 8. Zonneblinden, koopje. J, Dronkers, Noordweg, Se rooskerke. Kalfvaars. A. Jansen, Koudekerke. 500 K.G. puike blauwe aard appelen. P. Geschiere Ez., Meliskerke. Kalfkoe, rek. 15 Juni, 6e kalf E. Geschiere, Biggekerke. 25 K.G. witte en 10 K.G. kleine bruine boonen voor de zaai, 100 K.G. Narcissen en Sneeuwklokjesbollen. J. v. Maldegem, Koudekerke Vaarskalf. A. Roose, Zoutelande. Lange bruine Iconen, 30 K.G Vaarsje, 3 maanden, speen konijnen. W. de Potter, Bree- weg, Koudekerke. Handkar, patentas met over dekte kap, geschikt voor krui denier. B 205, Koudekerke. Stierkalf. W. v. Tatenhove, Gapinge. Octoberkoe, vet kalf. Wed. Melse, Meliskerke. Vet zoetemelkskalf. H. Brasser, Koudekerke. Vette vaarzen, stiers, kalf koe op rekening. J. Marinus- sen, Noordweg, Middelb urg Vare koe of pas gekalfde J. de Vjsser, Aagtekerke. Alle soorten koolplanten W. Roelse, b.d. Prelaat. Esn vette koe. J. Franc.ke, Aagtekerke Loth. Chicila voedsters en speenkonijnen. S. Wisse, Grindweg, Aagtekerke. Tarwestroo, handwerk. J. W. Reijnierse, Biggekerke Partijtje Bevelanders, eet- aard appelen. J. de Nood, Zandijk. Vette kalveren. A. de Lange, Aagtekerke. Nieuw kippenhok. S. de Vjsser A 39, Seroosk Kloeken met kuikens. P. Olree, Serooskerke. schreven fokregister. C. Langebeeke, Bergzicht, Gapinge. Pioenrozen. Koppejan, Tol, Zoutelande 2 vette beesten, schot. 141, Zoutelande. Jonge springstier, ingesch- ven fokregister. M. Arendse, Gapinge.

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 3