BLACKBOy PRUIM-TABAK GESAUSDE ZWARE fcEETTWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 31 MEI 1935. No. KON 's MORGENS HAAST NIET BEWEGEN No rijn stijfheid in de spieren en hardlijvig heid verdwenen. Hardlijvigheid en stijfheid in de spieren weer een typisch Kruschen geval. De heer K. te R. schreef ons: „Steeds had ik veel last van hardlijvigheid en stijfheid in de spieren soms was ik zoo stijf, dat ik 's morgens haast niet in be weging kon komen. Daar ik dikwijls in de krant las over Kruschen Salts, wilde ik het ook eens probeeren. Nu zou ik het niet gaarne meer willen missen. Ik ben er ten volste tevreden over en kan het iedereen aanraden. De stijfheid in de spieren is ver dwenen en van hardlijvigheid heb ik geen last meer. Kruschen Salts voldoet aan alle eischen, waar het voor wordt uitgegeven". L. K te R. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoer- organen, mede oorzaak der hardlijvigheid. Kruschen Salts spoort lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger werking: de afvalstoffen en overtollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijf heid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor hardlijvig heid, rheumatiek en U frisch en „fit" houden Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. VLISSINGEN. Ds. A. T. W. de Kluis, Ned. Herv. pre dikant alhier, denkt Zondag 15 September afscheid te nemen, wegens vertrek naar Rotterdam. Op 22 September zal Ds. de Kluis aldaar intrede doen, na bevestiging door Ds. D. J. Vossers. Geslaagd voor examen telegrafist 2e klasse de heer C. van Baren. De R.S.A.P. komt uit met haar lijst in de Kieskringen I en III. Met ingang van 1 Augustus wordt het ingenieurs-district Vlissingen opgeheven en overgegaan tot vorming van een telefoondis trict Vlissingen. Geslaagd voor het diploma costumière: Mej. S. P. H. Hollebrandse. Alhier geraakte een 7 jarig knaapje bij de aanlegplaats van de provinciale boo ten te water. Zijn ouder broertje kon hem nog grijpen en op het droge brengen. De politie arresteerde een tweetal koop lieden van elders, die in het Algemeen Po litieblad gesignaleerd stonden tot het onder gaan van hechtenisstraffen. Bij het voetballen op het strand voor den Boulevard Bankert, kwam een jonge man te vallen en moest deze, naar geruch te, een trap tegen den buik hebben gekre gen. In ernsiigen toestand is de man naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht, waar hij deze week is overleden. De politie doet onderzoek. Door de Ver. „Gemeenschappelijk Be lang" is een adres aan B. en W. verzonden met het verzoek, geen toestemming te ver- leenen lot het plaatsen van een transforma tiehuis op de kleine Markt, daar zij van meening zijn, dat zulks in het nadeel is van de winkeliers in de omgeving. Geslaagd voor het diploma boekdruk ken: J. Kaashoek alhier. Op den dijk bij het vliegveld zijn oe feningen gehouden van het nieuwe vliegtuig „De Gaai De bekende vliegenier Parmen- tier nam proeven met het opstijgen en da len bij duisternis. De proeven zijn uitstekend geslaagd. Ten stadhuize had een vergadering plaats van de Vereeniging Rijv hlpad Wal cheren. Het aantal leden is te Middelburg toegenomen met 180. Ook te Koudekerke nam het toe. Door teruggang in andere ge meenten bleef het totaal aan! al leden ge lijk. De rekening wijst een eindcijfer aan van f 5810 met een nadeelig slot van f 2711. De Heer -T. L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke werd als nieuw hoofdbe stuurslid welkom geheeten. Breedvoerige dis cussie had plaats over den aanleg van het rijwielpad Vlisr ngen-Ritthem. Het luchtvaart-comité Walcheren op geheven. De voorzitter van het Walchersche Propaganda-Comité voor de Luchtvaart, de heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, heeft dit comité den 13en Mei j.l. ontbonden. In den tot de leden van het comité gerichten brief, waarbij deze ontbinding geschiedde, wordt o a. gezegd Met het vanaf 1932 permanent exploitee- ren van de Zeeuwsche Luchtlijn door de K. L. M. is het doel, waartoe ons Propa ganda-Comité werd opgericht, bereikt, voor al sedert voor het propageren van de be langen der luchtvaart in Zeeland in het al gemeen den 9en Aug. 1933 de Zeeuv/sche Vereen voor Luchtvaart werd opgericht. Belangrijke arbeid is daarmede door ons Comité verricht. Ons propaganda-comité heeft de laatste jaren niet meer behoeven te vergaderen, zijn taak is afgeloopen. Voor de homogeniteit en de goede samenwerking is het noodzake lijk en gewenscht, dat thans alle afzonder lijke comité's in Zeeland worden opgelost in het Hoofdbestuur en de afdeelingen der Z. V. L. Het zal daarom wel uw aller instemming hebben, dat het Walchersch Propaganda-Co mité voor de Luchtvaart wordt opgeheven. - Vorming Telefoondistrict Vlissingen. In verband met de vorming van het tele foondistrict Vlissingen, is de electrotechnisch ambtenaar der tele grafie en telefonie, de heer .T. W. Romijn te Haarlem, thans adjunct districtshoofd van het telefoondistrict Haarlem, met ingang van 1 Augustus a.s. verplaatst naar Vlissin gen en benoemd tot hoofd van het telefoon district Vlissingen. de referendaris 2e kl. der P.T. en T., de heer J. Duns, hoofdbestuur der P.T.T. te 's- Gravenhage met ingang van 1 Augustus ver plaatst naar Vlissingen en benoemd tot ad- juncthoofd van het telefoondistrict Vlissin gen; de adjunct referendaris der P.T.T.. de heer L. T. Brand, telefoonkantoor Haarlem, met ingang van 16 Juli 1935 verplaatst naar Vlis singen, telefoon-districtsbureel; de electrotechnisch ambtenaar der telegra fie en telefonie, de heer C. J. Gorter te Leeuwarden met ingang van 1 Augustus a.s. verplaatst naar Vlissingen telefoondistricts- bureel de electrotechnisch ambtenaar der telegra fie en telefonie, de heer O. van de Veen t« Vlissingen, met ingane van 1 September a.s. verplaatst naar Deventer, telefoondistricts- bureel de electrotechnisch ambtenaar der tele grafie en telefonie, de heer H. Hesselingen te Vlissingen. met ingang van 16 December a.s. verplaatst naar Eindhoven, telefoondis- trictsbureel. De Revue- en Cabaretclub „Kunstnaar Kracht", gaf Zaterdag in bet Concertgebouw een feestuitvoering ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan. De electrotechnisch-hoofdambtenaar der telegrafie en telefonie, de Heer G. A. Bor, is met gelijktijdige ontheffing van het tijde lijk beheer van het ingenieursdistrict Vlissin gen met ingang van 1 Augustus benoemd tot adjunct hoofd van het telefoondistrict De venter. De Zaterdag gehouden collecte voor de vereeniging van Reclasseerings instellin gen heeft f 389 77 opgebracht. MIDDELBURG De Heer C. Wit, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg alhier, is Voorzitter van de Commissie, be last met het afnemen van de mondelinge eva- mens voor akte onderwijs voor de inspectiën Goes en Middelburg te Rotterdam II. Het Hoofdbestuur der Ver. tot bev. der belangen van slechthoorenden, stelde candi- daat voor lid van dat hoofdbestuur Merv. G. S. Trollhoek alhier. Het bestuur der muziek vereeniging „Crescendo" welks vaandel vernieuwd was geworden, maakte een wandeling door de stad met het vaandel. Op diens verzoek is aan den kantoor knecht bij den p.t. en t. dienst J. G. v. d. Bosch alhier, met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend. De collecte voor Volksonderwijs bracht op f 148.—. De politie hield een koopman aan, die een deel der stad onveilig had gemaakt, door jongens met een geopend mes achterna te zitten. Het bestuur van „Handelsbelang" vraagt zijn leden om hun oordeel over de beide vragen: of op Zaterdagavond, als de win kels tot 10 uur geopend zullen zijn, waarbij nog een half uur afhelptijd zou Jcomen, in verband met een vraag van B. en W. om advies over een verzoek van de Middelburg- srhe Bankelbakkersvereenigingle of als dan niet tevens voor alle andere winkels het Zaterdagavondsluitingsuur op 10 uur zou behooren te worden bepaald, 2e luidt, of er dan geen bezwaar wordt gemaakt, dat het bestuur aan B. en W. adviseert aan het verzoek van het bestuur der banketbakkers- vereeniging te voldoen. De Middelburgsche Schaakvereeniging besloot de schakers, die deelnemen aan den nationalen wedstrijd, alhier, te zullen or.t* vangen. De wedstrijden zullen plaats heb ben op 5 tot 10 Augustus. Een afzonderlijke wedstrijd voor het Kampioenschap dames hoopt men eraan te verbinden. In de Lange Gortstraat ontstond een schoorsteenbrand. Twee mannen van de brandweer hebben uitbreiding kunnen voor komen. Door de classis Middelburg der Geref. Kerken werden benoemd tot afgevaardigt^en naar de Prov. Synode de predikanten Heij en Yreugdenhil primi en Bremmer en Ko ning secundi, de ouderlingen J. Bosselaar en C. Polderman primi en T. Baarschers en D. H. Loodewijk, secimdi. Voor het reclasseerings werk is alhier In Amsterdam is 't gasverbruik in ruim 4 maanden met bijna 7 millioen kub. M. verminderd. Nu komt in die gang van zaken Evenwel een and're loop: Door de felle concurrentie Werd de olie zeer goedkoop. Velen gaan weer daarmee stoken En het mindere gerief Dat noodwendig hieraan vastzit Neemt men nu wel graag voor lief. Onze overheidsbedrijven Komen met den tijd niet mee En verspelen hun klandisie Daardoor nu van lieverlee, 'n Handelaar verzet de bakens Bij 't verloopen van 't getij Maar de overheidsbedrijven Zijn natuurlijk niet zoo „bij"! J. S> bijeengebracht te Middelburg f 398.61, te St. Laurens f 19.33, te Domburg f 22.63, en op 't Zand en N. V'iiss. weg f 21.50, totaal f 46207. De winnaar van de prijsvraag is de Heer D. Gideonse die de opbrengst geschat had op f 420.—. Zaterdag vergaderde de Ring van Coöp. Boerenleenbanken op Walcheren. De reke ning sloot met een saldo van f 178.54. Tot afgevaardigde naar de Centrale Ringverga dering werd de Voorzitter gekozen met als plaatsvervanger de Heer C. Louwerse te Domburg. Van de Ringvergadering op 24 April j.l. gehouden, bracht de voorzitter ver slag uit. Voor huisartsen is een definitieve Zon dagsdienst ingesteld. De uitslag van den etalage-wedstrijd onder winkeliers in Zuivel-artikelen is vast gesteld. Eerste prijs: D. Joziasse, 2de pr. P. Castel, 3de pr.: J. Leijnse. Voor de etala ges der Leurwagens: resp: J. Leijnse en A. Pouwers. Aan het St. Joseph-gesticht alhier ver voegde zich Zaterdag een dame, die voor gaf geld in te zamelen voor den R.K. Vrou wenbond. 's Nachts vertoefde zij in een hotel zei Zondagmorgen ter kerke te zullen gaan, maar kwam niet meer terug. De hotelreke ning bleef onbetaald. De politie hield Zaterdag een venter aan, die zich schuldig gemaakt had aan venten zonder vergunning. In een woning aan de Meidoornlaan ontstond een begin van brand. De buren wisten dien te blusschen. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de Eerw Zusters Dominicanessen zich al hier vestigden. Na de hoogmis was er te 12 uur recep'ie. Als parochiaal geschenk werd een gouden monlrans bezet met juweelen aangeboden. AAGTEKERKE Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de school der Geref. Gem. de Heer A. J. Wisse alhier Maandagavond had door het centraal stembureau de nummering plaats van de 5 ingeleverde lijsten voor leden van den ge meenteraad. De lijsten werden als volgt ge nummerd: No. 1: S.G.P., No. 2.: C. II., No. 3: Vrije lijst, No.4.: A. R. en No. 5: Lijst Ge meente Belang. Maandagavond vergaderde de Aagte- kerksche Damclub onder voorzitterschap van den Heer L. Bosselaar. Door de secre taris de heer P. de Visser werd het jaar verslag uitgebracht waaruit bleek dat de vereeniging 23 leden telt en 8 donateurs. De aftredende bestuursleden de heeren Verhage en D. Hugense werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Goes werden gekozen de hee ren P.- de Visser en C. Jongepier. Eenmaal sloeg het oliepitje Snel en kansloos op de vlucht Want de gloeilamp deed haar intree In het nietigste gehucht. In de stad verving het gasstel Allengs 't walmend oliestel En zoo leek het voor de olie Bijkans een verloren spel. Gas en licht geraakten spoedig In de macht der overheid En zij beide werden allengs Rijke bronnen van profijt. *t Bleek dat van de exploitatie Een zoet winstje overbleef, Ja men noemde ze de kurken Waarop de begrooting dreef. Wordt vervolgd Man! Het is zoo taai, zoo sappig! 't Duurt zoo lang en 't smaakt zoo fijn! Toe probeer óók eens zoo'n pruimpje. Maar bedenk: 't moet BLACK-BOY zijn, M 50 Tenslotte werd nog met groote meerder heid besloten om twee leden van de Dora- burgsche damclub als lid in te schrijven. ARNEMUIDEN. Aangehouden als verdacht van dief stal van rijwielen is zekere J. M. Hij beken de en is in het huis van bewaring te Middel burg ingesloten. De canui aenlijst Gemeentebelang be staat uit vier candilaten: B. Franse (aftr.,, C. S. v. Eenennaam (aftr.), J. Janse en J. Polderdijk. BIGGEKERKE Bij candidaatsteljing voor den gemeen teraad zijn ingeleverd vier lijsten. Gemeld zijn reeds de A. R. en C. H. lijsten. De lijst der St. Geref. partij bevat de volgende na men: J. Poppe, aftr., P. Dingemanse, J. Wattel. Vrije lijst: Anth. Janse, A. de Voogd, L. de Pagter, P. A. de Moor. DOMBURG Voor de gemeenteraadsverkiezing op 19 Juni a.s. werden alhier 4 candidatenlijs- len ingeleverd: A.R. en C.H. gecombineerd: J. de Visser Sz. (aftr.), M. Janse (aftr.), Adr. Francke Lz.,

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 2