BLACK-BOy Als Gij niet kunt slapen AKKERTJES Ze BLAD Piet peinst: Voor Triplex en Ferrocal A. C. JULIANUS Voor Uw Schoonmaak BURGERLIJKE STAND VAN MAAND TOT MAAND IN SEROOSKERKE. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. en alle bekleedingsmaterialen Stoere stuurman stuurt door stormen; Stuurboord, bakboord, keer op keer; In zijn mond doet BLACK BOY nèt zoo; Bakboord, stuurboord, heen en weer. GESAUSDE ZWARE MUZIEKNIEUWS Hoogwater te Vlissingen op: WIELRIJDERS, LICHT OP: Apotheken geopend te Vlissingen Zondag is geopend Singel. OCKENBURG, 2EEUWSCH NIEUWSBLAD VAN VRIJDAG 3 MEI 1935. No. IS. ALS JE VERKIEZINGS LECTUUR KRIJGT Even rusten De prestatie van ons dorps plebisciet! Is met eere is met gratie Zielig zuchtend weer geschied Zóóiets is wel mee te tellen! Twee seconden per vier jaar! Als je 't antwoord vast mag stellen Is het leugen, of is 't waar. Is het waar in de pamfletten? Zooals je wordt ingelicht! D«at van zóóveel zonde smetten Je Regeering, wordt belicht? Is het waar van de miljoenen Die als 't waar per gratie krijgt Van de klachten? Legioenen! Die men stiekum dood verzwijgt? 'k Heb het zuinigjes bekeken Vóór dat ik ter stembus ging. Blij dat ik óók mee mocht spreken In dat politieke uiig! Maar mijn grootste vraag was deze. Hoe zou ik ter stembus gaan? In een pofbroek met een steek op? Ofwel met mijn bolhoed aan? En hoe zou ik het wel wagen! Met een vliegtuig of per fiets? Rer rolschaats of per Kinderwagen? In een dwangbuis of zoo iets? Hoe ik mijn gezicht zou zetten! Op een huilbui of een lach? Of iemand op mij zou letten En mij keurde op gedrag! En 'k déé zoo als alle menschen. 'k Ging precies zooals ik ben 'k Had één voorkeur stem te wenschen Maar die hou ik in de pen. En bezwangerd door 't gejakker Voor de stemming in April Werd ik 's nachts nog even wakker Al was 't buiten heerlijk stil! Wil je een pamflet verwerken Maak de kachel er mee aan! Want 't verstand ook van den sterke Kan uit le gen niet bestaan En dan slaap je weer zoo heerlijk! Ja dan heb je wéér geboft. En dan leef je veel meer eerlijk Dan, een politieke schoft! 'd Andre morgen werd ik wakker Uit dien angstdroom van bedrog En ik dacht och arme stakker! Zie de wereld staat er nog! P. HUIBREGTSE. De 26ste verjaardag is Dinsdag j.l. met meer dan gewone belangstelling gepasseerd. In Vlissingen en Middelburg werd opmer kelijk druk gevlagd. De Vlissingsche Oranje- bond zond een telegram van hulde en fe licitatie aan H.K.H. Prinses Juliana. Van het Carillon der St. Jacobstoren werden in het middaguur vaderlandsche liederen gespeeld. Omstreeks 6 uur vond op het Gemeente huis een bijzondere plechtigheid plaats voor de leden van het Roode Kruis. Daar werd door den Kringcommissaris voor Zee land, Burgemeester H. R. v. Düsseldorp uit Goes, het Gouden Kruis van verdienste uit gereikt aan den Heer M. v. d. Beke Callen- fels, voorzitter van de plaatselijke vereeni- ging- Voor het Gemeentebestuur complimen teerde de loco Burgemeester, de heer P. G. Laernoes den heer Callenfels met deze onderscheiding. Des avonds werd in de stad een concert door de plaatselijke Muziekvereeniging uit gevoerd. Het hoogtepunt van de herdenking vond plaats in de groote zaal van Grand Hotel Britannia waar de Vlissingsche Oranjebond een herdenkings-bijeenkomst had belegd. De ze bijeenkomst was druk bezocht toen de voorzitter de heer P. G. Laernoes een wel komstwoord sprak. Daarin deelde hij mede dat de collecte, op dezen dag gehouden voor oprichting van een eenvoudig gedenk- teeken ter herinnering aan wijlen H.M. de Koningin Moeder f 382.10 had opgebracht. Wijzende op de beteekenis van dezen dag, gewaagde hij van de gemengde gevoelens van bedroefd en toch blijde zijn in het vor stelijk gezin. Gelukkig zijn de Koningin en Prinses nog voor ons volk gespaard, moge hun re geering nog lang over ons volk bestendigd blijven. In een breed opgezette goed gedocu menteerde rede die rijk was aan vele niet of minder bekende illustraties, sprak Dr. H. de Noo, directeur der R.H.B.S. over „Grepen uit het leven van onze Prinses". Deze rede werd met grooten aandacht gevolgd en verdient om haar bijzondere waarde ruimere bekendheid. Na. de rede werd onder leiding van den heer A. Bosdijk, door het Kinderkoor „Hoop op Zegen", met Solozang en Orkestbegelei. ding de uit drie deelen bestaande „De Ruij- ter-cantate", opgevoerd. Deze cantate die zich kenmerkt door frischheid van arrange ment en vol actie is, boeide het gehoor dank zij de vlotte uitvoering, in hooge ma le. Spontane bijval aan het slot, bloemen en woorden van groote erkentelijkheid' vertolk ten den dank der aanwezigen voor dezen prettigen avond. Bij den aanvang werd door allen het eerste couplet van het Wilhel mus gezongen. WAT ZIJN MINERAAL-STOFFEN? Wasneer wij even stilstaan bij de vee voeding dan zal men terecht kunnen op. merken, dat genoemde voeding zeer veel in zich opsluit. Er zijn een massa factoren, die bij de veevoeding een groote rol spelen en bij den veehouder nog totaal' onbekend schij nen. De voedingsleer wordt in den regel zoc weinig begrepen en het is bovendien zog* ingewikkeld, dat velen zich niet de moeite getroosten hiervan ook maar eenige studie te maken. Slechts zeer weinigen schenken b.v. him aandacht aan de zoo noodige mi neraalvoeding. De meesie veehouders zijn van meening dat, behalve kalk, phosforzuur en keuken zout, de rantsoenen voldoende mineraalstof- fen bevatten. Daar de studie der mineraal- stoffen ver gevorderd is, is het te meer noodig dat elke veehouder eindelijk eens aandacht gaat schenken aan deze voeding. Het dagelijks voeder van onze huisdieren, bestaat uit organische en anorganische be st anddeelen, de organische of minerale be- standdeelen zijn o.a. kalk, phosforzuur, mag nesium, mangaan, zwavel, ijzer, chloor, na trium en kali. Bij de berekeningen voor het samenstel len van het voederrantsoen wordt hoofd zakelijk acht geslagen op de gehalte's aan eiwit, zetmeel en vet. Zeer zeker zijn deze de meest, noodzakelijke voedingsstoffen, maar ook niet minder gewichtig zijn de mineraalstoffen. (Gewapende Asbest Cementplaat) naar Lange Viele K 217-18 Tel. 448 Middelburg Wordt vervolgd -97 naar ZANDEE walstraat 104 telef. 46 Singel 60 Telefoon 50o VLISSINGEN Zij moeten beslist in het voeder aanwe zig zijn om de mineraalbehoefte van het dier te dekken. Hoewel de gebruikelijke voed er-middel en ongetwijfeld alle genoem de stoffen in meer of mindere mate be vatten, is het juist de groote vraag, komen ze er in voldoende hoeveelheid in voor, Avat maar zeldzaam het geval is. Men dient zich dus rekenschap te ge ven, dat evenals men in het voederrantsoen afzonderlijk rekening houdt met de aan wezigheid van eiwit, zetmeel en vet, men even goed de mineraal voedingstoffen, ook afzonderlijk moet onderscheiden, zoodat ook deze in elk der toe te dienen rantsoenen «aanwezig dienen te zijn. Alle reeds genoemde stoffen komen in het beender en spierenstelsel, het bloed de zenuwweefsels enz. voor, maar indien df aanwezigheid ervan, niet in voldoende ma te aanwezig zijn, zal deze voor het dier schadelijke gevolgen met zich meebrengen, Want door het tekort aan genoemde mineraal stoffen kunnen zich ernstige ziek ten en gebreken voordoen, waarvan men de oorzaak moet toeschrijven aan onvolle dige voeding, waardoor men dan tevens tot de vraag komt, bevatten onze gebruikelijke voedermiddelen wel voldoende mineraal- stoffen? Een vraagstuk waar we een volgende maal onze aandacht bij zullen bepalen. DE BESTRIJDING VAN EMELTEN. Nu er veel grasland is gescheurd be. staat groote kans, dat veel vreterij zal op treden en willen wij hier de bestrijding vooral van emelten eens nader bespreken. De bestrijding van emelten geschiedt door uitstrooiing op een hiervoor geschik- ilen dag van een mengsel, bestaande uit 1 K.G. Parijsch groen en 25 K.G. per H.A. zemelen. Deze moeten eerst droog worden gemengd, dit mengen kan uitstekend ge schieden in de voor granen in gebruik zijn de droogontsmettings-trommels. Na de menging voegt men aan de mas sa al knedend zooveel water toe, dat juist zoo vochtig wordt dat het mengsel to«li nog fijn kruimelig blijft. Het mengsel kan dan gemakkelijk worden uitgestrooid, zon der dat het op kleine hoopjes komt te lig gen. Het uitstrooien moet met de noodige zorg geschieden, het middel zal namelijk dan alleen voldoende resultaat opleveren, iM'Uen het wordt uitgestrooid op een dag, in den daarop "olgenden nacht de emelten boven den grond komen. Dit heeft plaats zoodra de temperatuur niet te laag en de grond niet te droog is. De maand April is over het algemeen voor de bestrijding het best. Men wacht dan op een middag met zoel lenteweer en strooie het dan uit. Wil men onderzoeken, of er al of geen emelten aanwezig zijn dan giet men op verschillende plaatsen van den akker een kleine hoeveelheid benzine, de emelten ko men dan,, indien aanwezig binnen korten lijd boven. Men denke er wel om, dat Parijsich groen een zwaar maaggif is, zoodat de noo dige voorzorgsmaatregelen om inademing of opening in de maag te voorkomen. Andere bestrijdingswijze is voor emelten niet aan te geven, bovendien hebben on derzoekingen bewezen dat genoemde be strijding tot de beste behoort. BIGGEKERKE,. over April 1935. Geboren: Magdalena, d. v. Cornelis Cla- risse en Maatje Mesie Jan, z. v. Abraham Simonse en Maatje Kodde. Ondertrouwd: Jacobus Polderman, jm. 26 j. en Adriana Stroo jd. 26 j. Gilles Stroo Sz., jm. 23 j. en Katharina Simonse jd. 24 j. Klaas van Sluijs, jm. 27 j. en Leintje Geschiere, jd. 27 j. Abraham de Buck, jm. 27 j. en Adriana van Sp ijs, jd. 25 j. Ingekomen: Pieter Johannes Verhage in A 5 uit Cadzand. Vertrokken: Marinus de Steur en gezin uit A 86 naar O. en W. Souburg Johan na Dekker uit A 26 naar Domburg Johanna de Nooijer uit B 91 naar Haarlem. cftndal Ge gekweld wordt door hoofd pijn, kiespijn, rheumalische pijnen, zenuwpijn, spierpijn of migraine, neem aan een i vi ERTJE" te baat I Ze zullen snel en zeker Uw pijn verdrijven en U heerlijk doen in slapen. Heb ze steeds in huis I NedeHandsch Ongeëvenaard legen Hoofd» Product pjjn> Kiespijn, Neuralgie, Ze- nuwpijn, Vrouwenpijnen, enz. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept iron Apotheker Dumont Vraagt ook: „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont tegen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. MELISKERKE, over April 1935. Geboren: Jakob, z. v. Andries Jan Jakob- sen en Suzanna Melse. Getrouwd: Pieter de Visser, 21 j. te Aagtekerke en Adriana Maatje Mathljsse 21 j. Ingekomen: Cornelis Jobse uit Aagtekerke Antje Jacoba Blom uit Gorinchem Pieter Jaeobse uit Sint-Annaland. Vertrokken: Margrita Bimmel naar MTrorg Regeling voor Muziekuitvoeringen in de Mu. ziektent aan den Boulevard Evertsen, die in het Bellamypark, en die op de achter plaats der v.m. Kazerne „Koning Willem III", alhier, gedurende het jaar 1935. o S. Woensdag 22 Mei Ons Genoegen. S. Woensdag 5 Juni. St. Caecilia. S. Woensdag 12 Juni. Ons Genoegen. A. Zondag 16 Juni. Ons Genoegen. S. Vrijdag 28 Juni. St. Caecilia (Congres) S. Vrijdag 5 Juli. Ons Genoegen 'Congres) A. Woensdag 10 Juli. St. Caecilia. S. Woensdag 24 Juli. Ons Genoegen. S. Woensdag 31 Juli. Ons Genoegen. A. Zondag 5 Augustus. Ons Genoegen. S. Woensdag 7 Augustus. St. Caecilia. S. Woensdag 14 Augustus. Ons Genoegen B. Zaterdag 31 Augustus. Ons Genoegen. Zaterdag 31 Augustus. St. Caecilia. S. Woensdag 4 September. Ons Genoegen o De plaats, waar geconcerteerd moet worden, wordt nader bekend gemaakt. N.B. S. Boulevard Evertsen (Strand) B. Bellamypark. A Achterplaats v.m. Kazerne „Koning Willem III". (Ons Genoegen: Ochtendconcerten) (St. CaeciliaAvondconcert). De Postfanfare zal ook in den loop van dit jaar niet concerteeren. MEI Op Onder Zaterdag 4 Mei 4.27 7.28 Zondag 5 4.25 7.30 Maandag 6 ii 4.23 7.31 Dinsdag 7 i» 4.21 7.33 Woensdag 8 4.19 7.35 Donderdag 9 ii 4.18 7.36 Vrijdag 10 it 4.16 7.38 Zaterdag 4 Mei v.m. 1.48 n.m. 2.19 Zondag 5 2.34 3.— Maandag 6 M 3.18 3.45 Dinsdag 7 4.05 4.26 Woensdag 8 4.51 5.08 Donderdag 9 5.37 5.56 Vrijdag 10 6.33 6.53 Zaterdag 4 Mei te 7.58 uur Zondag 5 it te 8.— ii Maandag 6 M te 8.01 ii Dinsdag 7 II te 8.03 ii Woensd. 8 tt te 8.05 ii Donderd. 9 II te 8.06 ii Vrijdag 10 II te 8.08 ii

Zeeuwsch Nieuwsblad/Wegeling’s Nieuwsblad | 1935 | | pagina 5